sharutils 4.13.2 - en to gl translation catalogue (176 entries)

en: 				- disabled as --%s
gl: 				- desactivado como --%s

en: 	This exceeds the compiled library version:
gl:         Isto excede á versión compilada da biblioteca:

en: 
    = = = = = = = =
    
    This incarnation of genshell will produce
    a shell script to parse the options for %s:
gl: 
    = = = = = = = =
    
    Esta encarnación de genshell xerará un script
    de shell para analizar as opcións para %s:

en: 
    please send bug reports to:  %s
gl: 
    envíe informes de fallos a:  %s

en:   The following options match:
gl:   As seguintes opcións coinciden:

en:   or an integer from %d through %d
gl:   ou un enteiro entre %d e %d

en:  - reading file %s
gl:  - lendo o ficheiro %s

en: %s is probably not a shell archive
gl: %s probabelmente non é un arquivo de shell

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
gl: %s semella código C, non un arquivo de shell

en: %s%s argument '%s' too large
gl: %s%s o argumento «%s» é demasiado grande

en: %s(optionSaveState): error: cannot allocate %d bytes
gl: %s(optionSaveState): erro: non é posíbel asignar %d bytes

en: %s: Command line arguments not allowed
gl: %s: non se permiten argumentos de liña de ordes

en: %s: Command line arguments required
gl: %s: requírense argumentos de liña de ordes

en: %s: Illegal file name: %s
gl: %s: nome de ficheiro inaceptábel: %s

en: %s: No `begin' line
gl: %s: Non hai liña «begin»

en: %s: No `end' line
gl: %s: Non hai liña «end»

en: %s: Not a regular file
gl: %s: Non é un ficheiro normal

en: %s: Short file
gl: %s: Ficheiro curto

en: %s: The ``%s'' option has been disabled
gl: %s: desactivouse a opción «%s»

en: %s: Write error
gl: %s: Erro de escritura

en: %s: ambiguous option name: %s (matches %d options)
gl: %s: nome de opción ambiguo: %s (coinciden %d opcións)

en: %s: data following `=' padding character
gl: %s: datos tralo carácter de recheo «=»

en: %s: illegal line
gl: %s: liña inaceptábel

en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: opción inaceptábel -- %c

en: %s: illegal option -- %s
gl: %s: opción inaceptábel -- %s

en: %s: invalid option -- '%c'
gl: %s: opción incorrecta -- «%c»

en: %s: invalid option name: %s
gl: %s: nome de opción non válido: %s

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «%c%s» non permite ningún argumento

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
gl: %s: a opción «%s» é ambigua; as posibilidades son:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «--%s» non permite ningún argumento

en: %s: option '--%s' requires an argument
gl: %s: a opción «--%s» require un argumento

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «-W %s» non permite ningún argumento

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción «-W %s» é ambigua

en: %s: option '-W %s' requires an argument
gl: %s: a opción «-W %s» require un argumento

en: %s: option `%s' cannot have an argument
gl: %s: a opción «%s» non permite ningún argumento

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opción «%s» require un argumento

en: %s: option requires an argument -- '%c'
gl: %s: a opción require un argumento -- «%c»

en: %s: unrecognized option '%c%s'
gl: %s: opción «%c%s» non recoñecida

en: %s: unrecognized option '--%s'
gl: %s: opción «--%s» non recoñecida

en: %sIt must be in the range:
gl: %sDebe estar no intervalo:

en: %sIt must lie in one of the ranges:
gl: %sDebe estar nun dos intervalos:

en: '
gl: »

en: '%s' not defined
gl: «%s» non está definido

en: (binary)
gl: (binario)

en: (bzipped)
gl: (comprimido con bzip)

en: (compressed)
gl: (comprimido)

en: (empty)
gl: (baleiro)

en: (gzipped)
gl: (comprimido con gzip)

en: (text)
gl: (texto)

en: Allocation failure
gl: Fallo de asignación

en: AutoOpts function called without option descriptor
gl: Chamouse á función de AutoOpts sen un descritor de opcións

en: Automated Options version %s
    	Copyright (C) 1999-2013 by Bruce Korb - all rights reserved
gl: Automated Options versión %s
    	Copyright (C) 1999-2013 de Bruce Korb - todos os dereitos reservados

en: Cannot access %s
gl: Non é posíbel acceder a %s

en: Cannot chdir to `%s'
gl: Non é posíbel cambiar ao directorio «%s»

en: Cannot get current directory name
gl: Non é posíbel obter o nome do directorio actual

en: Cannot open file %s
gl: Non é posíbel executar open no ficheiro %s

en: Cannot reopen %s as stdin
gl: Non é posíbel reabrir %s como stdin

en: Closing
gl: Pechando

en: Continuing file %s
gl: Continuando o ficheiro %s

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
gl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Isto é software libre; para ver as condicións de copia consulte o código
    fonte. Non hai NINGUNHA garantía; nin sequera de COMERCIABILIDADE nin VALIDEZ PARA UN FIN PARTICULAR.

en: Could not popen command
gl: Non foi posíbel executar popen na orde

en: Created %d files
gl: Creáronse %d ficheiros

en: ERROR:  %s option conflicts with the %s option
gl: ERRO: a opción %s choca coa opción %s

en: ERROR:  %s option requires the %s option
gl: ERRO:  a opción %s require a opción %s

en: ERROR:  The %s option is required
gl: ERRO:  requírese a opción %s

en: ERROR:  The %s option must appear %d times
gl: ERRO:  a opción %s debe aparecer %d veces

en: ERROR: version option argument '%c' invalid.  Use:
    	'v' - version only
    	'c' - version and copyright
    	'n' - version and copyright notice
gl: ERRO: argumento de opción de versión '%c' non válido. Modo de uso:
    	'v' - só a versión
    	'c' - versión e copyright
    	'n' - versión e aviso de copyright

en: End of %s part %d
gl: Fin de %s parte %d

en: End of part %d, continue with part %d
gl: Fin da parte %d, séguese coa parte %d

en: Error %d (%s) from the pipe(2) syscall
gl: Erro %d (%s) da chamada ao sistema pipe(2)

en: File %s (%s)
gl: Ficheiro %s (%s)

en: File %s is complete
gl: O ficheiro %s está completo

en: File %s is continued in part %d
gl: O ficheiro %s continúase na parte %d

en: File error %d (%s) opening %s for loading options
gl: Erro de ficheiro %d (%s) ao abrir %s para cargar opcións

en: Found no shell commands after `cut' in %s
gl: Non se atopou ningunha orde de shell despois da liña de corte en %s

en: Found no shell commands in %s
gl: Non se atoparon ordes de shell en %s

en: In shar: remaining size %s
gl: No shar: queda un tamaño de %s

en: Invalid format for output file names (%s): %s
gl: Formato non válido para os nomes dos ficheiros de saída (%s): %s

en: Limit still %s
gl: O límite é aínda %s

en: MD5 check failed
gl: Produciuse un erro ao comprobar o MD5

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
      -d, --directory=DIRECTORY   change to DIRECTORY before unpacking
      -c, --overwrite             pass -c to shar script for overwriting files
      -e, --exit-0                same as `--split-at="exit 0"'
      -E, --split-at=STRING       split concatenated shars after STRING
      -f, --force                 same as `-c'
          --help                  display this help and exit
          --version               output version information and exit
    
    If no FILE, standard input is read.
gl: Os argumentos obrigatorios para as opcións longas son tamén obrigatorios para
    as opcións curtas.
    
      -d, --directory=DIRECTORIO  cambiar a DIRECTORIO antes de desempaquetar
      -c, --overwrite             pasarlle -c ao script shar para sobrescribir
                                  ficheiros
      -e, --exit-0                o mesmo que «--split-at="exit 0"»
      -E, --split-at=CADEA        dividir shars concatenados despois de CADEA
      -f, --force                 o mesmo que «-c»
          --help                  mostrar esta axuda e saír
          --version               mostrar a información da versión e saír
    
    Se non se indica FICHEIRO, lese da entrada estándar.

en: New file, remaining %s,
gl: Novo ficheiro, quedan %s,

en: No input files
gl: Non hai ficheiros de entrada

en: No user '%s'
gl: Non hai tal usuario «%s»

en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
gl: Nota: non se están comprobando as sumas de comprobación MD5. Considere instalar GNU coreutils.

en: Opening
gl: Abrindo

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
gl: As opcións especifícanse mediante guións dobres e o seu nome ou
    mediante un único guión e o carácter do parámetro.

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
gl: POR FAVOR, evite os shar -X en Usenet ou en redes públicas

en: Please unpack part ${shar_sequence} next!
gl: Desempaquete a continuación a parte ${shar_sequence}!

en: Please unpack part 1 first!
gl: Desempaquete primeiro a parte 1!

en: Read error
gl: Erro de lectura

en: Report bugs to <%s>.
gl: Envíe os informes de fallo a <%s>.

en: SKIPPING %s
gl: OMITINDO %s

en: Saving %s (%s)
gl: Gardando %s (%s)

en: Starting `sh' process
gl: Executando o proceso «sh»

en: Starting file %s
gl: Comezando ficheiro %s

en: The '%s' option must appear before any file names
gl: A opción «%s» debe aparecer antes de calquera nome de ficheiro

en: The 'reset-option' option requires an argument
gl: A opción «-reset-option» require un argumento

en: The `cut' line was followed by: %s
gl: A liña de corte estaba seguida por: %s

en: These additional options are:
gl: Estas opcións adicionais son:

en: This option has been disabled
gl: Desactivouse esta opción

en: Too many directories for mkdir generation
gl: Demasiados directorios para xerar con mkdir

en: Try `%s --help' for more information.
gl: Execute «%s --help» para obter máis información.

en: Unknown system error
gl: Erro de sistema descoñecido

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... [FICHEIRO]...

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
    installing GNU `touch', distributed in GNU coreutils...
gl: AVISO: non se están a restaurar as marcas de tempo.  Considere obter e instalar
    GNU «touch», que se distribúe en GNU coreutils...

en: Write error
gl: Erro de escritura

en: Write failure to output file
gl: Fallo de escritura no ficheiro de saída

en: You cannot specify an output file when processing
    multiple input files.
gl: Non é posíbel especificar un ficheiro de saída ao
    procesar varios ficheiros de entrada.

en: You have unpacked the last part
gl: Desempaquetouse a última parte

en: `
gl: «

en: all
gl: todo

en: allocate file buffer
gl: asignar búfer de ficheiro

en: archive
gl: arquivo

en: call
gl: chamada

en: cannot access %s
gl: non é posíbel acceder a %s

en: chmod of %s
gl: chmod de %s

en: continuing file %s
gl: continuando o ficheiro %s

en: empty
gl: baleiro

en: error %d (%s) creating %s
gl: erro %d (%s) ao crear %s

en: exit immediately
gl: saír inmediatamente

en: explain choices
gl: explicar as opcións

en: extraction aborted
gl: extracción interrompida

en: failed to create %s lock directory
gl: produciuse un erro ao crear o directorio de bloqueo %s

en: failed to return to initial working directory
gl: produciuse un erro ao volver ao directorio de traballo inicial

en: files on command line and --input-file-list specified
gl: especificaronse ficheiros na liña de ordes e --input-file-list

en: fopen-ing %s
gl: executando fopen en %s

en: fopen-ing file
gl: executando fopen no ficheiro

en: format is too wide
gl: o formato é demasiado longo

en: freopen of %s
gl: freeopen de %s

en: fs error %d (%s) on fork - cannot obtain %s usage
gl: erro %d do sistema de ficheiros (%s) ao executar fork - non é posíbel obter %s para usar

en: fs error %d (%s) reading file %s
gl: erro %d do sistema de ficheiros (%s) ao ler o ficheiro %s

en: fstat-ing %s
gl: executando fstat en %s

en: help
gl: axuda

en: lock directory %s exists
gl: o directorio de bloqueo %s existe

en: malloc of %d bytes failed
gl: produciuse un erro ao executar malloc para %d bytes

en: memory exhausted
gl: esgotouse a memoria

en: more than one format element
gl: máis dun elemento de formato

en: no
gl: non

en: no memory for %d byte allocation
gl: non hai memoria suficiente para a asignación de %d bytes

en: none
gl: nada

en: open-ing file
gl: executando open no ficheiro

en: overwrite %s
gl: sobrescribir %s

en: overwrite all files
gl: sobrescribir todos os ficheiros

en: overwrite no files
gl: non sobrescribir ningún ficheiro

en: overwrite this file
gl: sobrescribir este ficheiro

en: printf formatting error:  %s
gl: erro de formato de printf:  %s

en: program
gl: programa

en: quit
gl: saír

en: reopening stderr to /dev/null
gl: reabrindo stderr para /dev/null

en: requires these options:
gl: require estas opcións:

en: restore of %s failed
gl: produciuse un erro ao restaurar %s

en: sharutils bug - no status
gl: fallo de sharutils - sen estado

en: skip this file
gl: omitir este ficheiro

en: standard input
gl: entrada estándar

en: stat-ing for directory
gl: executando stat no directorio

en: stat-ing for non-existant file
gl: executando stat nun ficheiro inexistente

en: stat-ing for regular file
gl: executando stat para ficheiro normal

en: strdup of %d byte string failed
gl: produciuse un erro ao executar strdup dunha cadea de %d bytes

en: text
gl: texto

en: unable to record current working directory
gl: non foi posíbel gravar o directorio de traballo actual

en: uudecode fatal error:
gl: erro moi grave de uudecode:

en: uudecode usage error:
gl: erro de uso de uudecode:

en: uudecoding file %s
gl: executando uudecode no ficheiro %s

en: version, usage and configuration options:
gl: versión, modo de uso e opcións de configuración:

en: x - SKIPPING %s (file already exists)
gl: x - OMITINDO %s (o ficheiro xa existe)

en: x - STILL SKIPPING %s
gl: x - AÍNDA OMITINDO %s

en: x - created directory %s.
gl: x - creouse o directorio %s.

en: x - created lock directory %s.
gl: x - creouse o directorio de bloqueo %s.

en: x - extracting %s %s
gl: x - extraendo %s %s

en: x - failed to create directory %s.
gl: x - produciuse un erro ao crear o directorio %s.

en: x - failed to create lock directory %s.
gl: x - produciuse un erro ao crear o directorio de bloqueo %s.

en: x - failed to remove lock directory %s.
gl: x - produciuse un erro ao retirar o directorio de bloqueo %s.

en: x - overwriting %s
gl: x - sobrescribindo %s

en: x - removed lock directory %s.
gl: x - retirouse o directorio de bloqueo %s.

en: yes
gl: si
