Git - en to ca translation catalogue (5692 entries)

en: 
    (use --cached to keep the file, or -f to force removal)
ca: 
    (useu --cached per a mantenir el fitxer, o -f per a forçar l'eliminació)

en: 
    (use -f to force removal)
ca: 
    (useu -f per a forçar l'eliminació)

en: 
    *** Please tell me who you are.
    
    Run
    
      git config --global user.email "you@example.com"
      git config --global user.name "Your Name"
    
    to set your account's default identity.
    Omit --global to set the identity only in this repository.
ca: 
    *** Digueu-me qui sou.
    
    Executeu
    
      git config --global user.email «usuari@domini.com»
      git config --global user.name «El vostre nom»
    
    per a establir la identitat predeterminada del vostre compte.
    Ometeu --global per a establir la identitat només en aquest repositori.

en: 
    After fixing the error cause you may try to fix up
    the remote tracking information by invoking:
ca: 
    Després de corregir la causa de l'error, podeu intentar
    corregir la informació de seguiment remot executant:

en: 
    Commands:
    p, pick <commit> = use commit
    r, reword <commit> = use commit, but edit the commit message
    e, edit <commit> = use commit, but stop for amending
    s, squash <commit> = use commit, but meld into previous commit
    f, fixup [-C | -c] <commit> = like "squash" but keep only the previous
                       commit's log message, unless -C is used, in which case
                       keep only this commit's message; -c is same as -C but
                       opens the editor
    x, exec <command> = run command (the rest of the line) using shell
    b, break = stop here (continue rebase later with 'git rebase --continue')
    d, drop <commit> = remove commit
    l, label <label> = label current HEAD with a name
    t, reset <label> = reset HEAD to a label
    m, merge [-C <commit> | -c <commit>] <label> [# <oneline>]
            create a merge commit using the original merge commit's
            message (or the oneline, if no original merge commit was
            specified); use -c <commit> to reword the commit message
    u, update-ref <ref> = track a placeholder for the <ref> to be updated
                          to this position in the new commits. The <ref> is
                          updated at the end of the rebase
    
    These lines can be re-ordered; they are executed from top to bottom.
ca: 
    Ordres:
    p, pick <comissió> = usa la comissió
    r, reword <comissió> = usa la comissió, però edita el missatge de comissió
    e, edit <comissió> = usa la comissió, però atura't per a esmenar-la
    s, squash <comissió> = usa la comissió, però fusiona-la a la comissió prèvia
    f, fixup [-C | -c] <comissió> = com a «squash», però manté només el missatge
                       de comissió previ, a menys que s'usi -C, en aquest cas
                       manté només el missatge d'aquesta comissió; -c és el mateix
                       que -C, però obre l'editor
    x, exec <ordre> = executa l'ordre (la resta de la línia) usant l'intèrpret d'ordres
    b, break = atura't aquí (continua fent «rebase» després amb «git rebase --continue»)
    d, drop <comissió> = elimina la comissió
    l, label <etiqueta> = etiqueta la HEAD actual amb un nom
    t, reset <etiqueta> = reinicia HEAD a una etiqueta
    m, merge [-C <comissió> | -c <comissió>] <etiqueta> [# <oneline>]
            crea una comissió de fusió usant el missatge de la comissió de fusió original
            (o línia única, si no hi ha cap comissió de fusió original especificada).
            Useu -c <comissió> per a reescriure el missatge de la comissió.
    u, update-ref <referència> = segueix un marcador de posició per a actualitzar <ref>
                          a aquesta posició en les comissions noves. La <ref> s'actualitza
                          al final del «rebase»
    
    Es pot canviar l'ordre d'aquestes línies; s'executen de dalt a baix.

en: 
    Did you mean this? | 
    Did you mean one of these?
ca[0]: 
    Volíeu dir això?
ca[1]: 
    Volíeu dir un d'aquests?

en: 
    Disable this message with "git config set advice.%s false"
ca: 
    Desactiva aquest missatge amb «git config set advice.%s false»

en: 
    Do not remove any line. Use 'drop' explicitly to remove a commit.
ca: 
    No elimineu cap línia. Useu «drop» explícitament per a eliminar una comissió.

en: 
    However, if you remove everything, the rebase will be aborted.
ca: 
    No obstant això, si ho elimineu tot, s'avortarà el «rebase».

en: 
    If you are planning on basing your work on an upstream
    branch that already exists at the remote, you may need to
    run "git fetch" to retrieve it.
    
    If you are planning to push out a new local branch that
    will track its remote counterpart, you may want to use
    "git push -u" to set the upstream config as you push.
ca: 
    Si teniu pensat basar el vostre treball en una branca
    font que ja existeix al remot, pot ser que necessiteu
    executar «git fetch» per a obtenir-la.
    
    Si teniu pensat pujar una branca local nova que seguirà
    la seva contrapart remota, pot ser que vulgueu usar
    «git push -u» per a establir la configuració font
    mentre pugeu.

en: 
    If you remove a line here THAT COMMIT WILL BE LOST.
ca: 
    Si elimineu una línia aquí, ES PERDRÀ AQUELLA COMISSIÓ.

en: 
    It looks like you may be committing a cherry-pick.
    If this is not correct, please run
    	git update-ref -d CHERRY_PICK_HEAD
    and try again.
ca: 
    Sembla que podeu estar cometent un «cherry pick».
    Si això no és correcte, executeu
    	git update-ref -d CHERRY_PICK_HEAD
    i intenteu-ho de nou.

en: 
    It looks like you may be committing a merge.
    If this is not correct, please run
    	git update-ref -d MERGE_HEAD
    and try again.
ca: 
    Sembla que podeu estar cometent una fusió.
    Si això no és correcte, executeu
    	git update-ref -d MERGE_HEAD
    i intenteu-ho de nou.

en: 
    It took %.2f seconds to compute the branch ahead/behind values.
    You can use '--no-ahead-behind' to avoid this.
ca: 
    S'ha trigat un %.2f segons a calcular els valors de la branca d'endavant i darrere.
    Podeu utilitzar «--no-ahead-behind» per a evitar-ho.

en: 
    No patch files specified!
ca: 
    No s'han especificat fitxers de pedaç

en: 
    Please try
    
    	git push --recurse-submodules=on-demand
    
    or cd to the path and use
    
    	git push
    
    to push them to a remote.
ca: 
    Intenteu
    
    	git push --recurse-submodules=on-demand
    
    o feu cd al camí i useu
    
    	git push
    
    per a pujar-los a un remot.

en: 
    The most similar command is | 
    The most similar commands are
ca[0]: 
    L'ordre més similar és
ca[1]: 
    Les ordres més similars són

en: 
    To avoid automatically configuring an upstream branch when its name
    won't match the local branch, see option 'simple' of branch.autoSetupMerge
    in 'git help config'.
ca: 
    Per a evitar configurar automàticament les branques font quan el seu nom
    no coincideix amb el de la branca local, vegeu l'opció «simple» de
    «branch.autoSetupMerge» a «git help config».

en: 
    To choose either option permanently, see push.default in 'git help config'.
ca: 
    Per a triar qualsevol de les opcions permanentment, vegeu push.default a «git help config».

en: 
    To have this happen automatically for branches without a tracking
    upstream, see 'push.autoSetupRemote' in 'git help config'.
ca: 
    Per fer que això succeeixi automàticament per a les fonts sense seguiment,
    vegeu «push.autoSetupRemote» a «git help config».

en: 
    Write a message for tag:
      %s
    Lines starting with '%s' will be ignored.
ca: 
    Escriviu un missatge per a l'etiqueta:
      %s
    S'ignoraran les línies que comencen amb «%s».

en: 
    Write a message for tag:
      %s
    Lines starting with '%s' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
ca: 
    Escriviu un missatge per a l'etiqueta:
      %s
    Es mantindran les línies que comencin amb «%s»; les podeu eliminar si voleu.

en: 
    You are editing the todo file of an ongoing interactive rebase.
    To continue rebase after editing, run:
        git rebase --continue
ca: 
    Esteu editant el fitxer de coses a fer d'un «rebase» interactiu en marxa.
    Per a continuar el «rebase» després d'editar, executeu:
        git rebase --continue

en: 
    You have uncommitted changes in your working tree. Please, commit them
    first and then run 'git rebase --continue' again.
ca: 
    Teniu canvis no comesos en el vostre arbre de treball. 
    Cometeu-los primer i després executeu «git rebase --continue» de nou.

en: 
    git encountered an error while preparing the patches to replay
    these revisions:
    
        %s
    
    As a result, git cannot rebase them.
ca: 
    git ha trobat un error en preparar els pedaços per a tornar a reproduir
    aquestes revisions:
    
        %s
    
    Com a resultat, git no pot fer un «rebase» d'elles.

en:     %-*s forces to %-*s (%s)
ca:     %-*s força a %-*s (%s)

en:     %-*s forces to %s
ca:     %-*s força a %s

en:     %-*s pushes to %-*s (%s)
ca:     %-*s puja a %-*s (%s)

en:     %-*s pushes to %s
ca:     %-*s puja a %s

en:     The Cc list above has been expanded by additional
        addresses found in the patch commit message. By default
        send-email prompts before sending whenever this occurs.
        This behavior is controlled by the sendemail.confirm
        configuration setting.
    
        For additional information, run 'git send-email --help'.
        To retain the current behavior, but squelch this message,
        run 'git config --global sendemail.confirm auto'.
ca:     La llista de Cc de sobre s'ha ampliat amb adreces addicionals
        trobades al missatge de la comissió del pedaç. Per defecte, 
        send-email pregunta abans d'enviar el missatge quan això succeeix.
        Aquest comportament està controlat pel paràmetre de configuració
        sendemail.confirm.
    
        Per a informació addicional, executeu «git send-email --help».
        Per a mantenir el comportament actual, però silenciar aquest
        missatge, executeu «git config --global sendemail.confirm auto».

en:    or: %s
ca:    o: %s

en:   (Once your working directory is clean, run "git rebase --continue")
ca:   (Una vegada que el vostre directori de treball sigui net, executeu «git rebase --continue»)

en:   (all conflicts fixed: run "git cherry-pick --continue")
ca:   (tots els conflictes estan arreglats: executeu «git cherry-pick --continue»)

en:   (all conflicts fixed: run "git rebase --continue")
ca:   (tots els conflictes estan arreglats: executeu «git rebase --continue»)

en:   (all conflicts fixed: run "git revert --continue")
ca:   (tots els conflictes estan arreglats: executeu «git revert --continue»)

en:   (commit or discard the untracked or modified content in submodules)
ca:   (cometeu o descarteu el contingut modificat o no seguit en els submòduls)

en:   (fix conflicts and run "git cherry-pick --continue")
ca:   (arregleu els conflictes i executeu «git cherry-pick --continue»)

en:   (fix conflicts and run "git commit")
ca:   (arregleu els conflictes i executeu «git commit»)

en:   (fix conflicts and run "git revert --continue")
ca:   (arregleu els conflictes i executeu «git revert --continue»)

en:   (fix conflicts and then run "git am --continue")
ca:   (arregleu els conflictes i després executeu «git am --continue»)

en:   (fix conflicts and then run "git rebase --continue")
ca:   (arregleu els conflictes i després executeu «git rebase --continue»)

en:   (run "git cherry-pick --continue" to continue)
ca:   (executeu «git cherry-pick --continue» per a continuar)

en:   (run "git revert --continue" to continue)
ca:   (executeu «git revert --continue» per a continuar)

en:   (see more in file %s)
ca:   (vegeu més en el fitxer %s)

en:   (use "%s" for details)
ca:   (useu «%s» per a detalls)

en:   (use "git %s <file>..." to include in what will be committed)
ca:   (useu «git %s <fitxer>...» per a incloure'ls en la comissió)

en:   (use "git add <file>..." to mark resolution)
ca:   (useu «git add <fitxer>...» per a senyalar resolució)

en:   (use "git add <file>..." to update what will be committed)
ca:   (useu «git add <fitxer>...» per a actualitzar què es cometrà)

en:   (use "git add/rm <file>..." as appropriate to mark resolution)
ca:   (useu «git add/rm <fitxer>...» segons sigui apropiat per a senyalar resolució)

en:   (use "git add/rm <file>..." to update what will be committed)
ca:   (useu «git add/rm <fitxer>...» per a actualitzar què es cometrà)

en:   (use "git am --abort" to restore the original branch)
ca:   (useu «git am --abort» per a restaurar la branca original)

en:   (use "git am --allow-empty" to record this patch as an empty commit)
ca:   (useu «git am --allow-empty» per a enregistrar aquest pedaç com una comissió buida)

en:   (use "git am --skip" to skip this patch)
ca:   (useu «git am --skip» per a ometre aquest pedaç)

en:   (use "git bisect reset" to get back to the original branch)
ca:   (useu «git bisect reset» per a tornar a la branca original)

en:   (use "git branch --unset-upstream" to fixup)
ca:   (useu «git branch --unset-upstream» per a arreglar-ho)

en:   (use "git cherry-pick --abort" to cancel the cherry-pick operation)
ca:   (useu «git cherry-pick --abort» per a cancel·lar l'operació de «cherry pick»)

en:   (use "git cherry-pick --skip" to skip this patch)
ca:   (useu «git cherry-pick --skip» per a ometre aquest pedaç)

en:   (use "git commit --amend" to amend the current commit)
ca:   (useu «git commit --amend» per a esmenar la comissió actual)

en:   (use "git commit" to conclude merge)
ca:   (useu «git commit» per a concloure la fusió)

en:   (use "git merge --abort" to abort the merge)
ca:   (useu «git merge --abort» per a avortar la fusió)

en:   (use "git pull" if you want to integrate the remote branch with yours)
ca:   (utilitzeu «git pull» si voleu integrar la branca remota amb la vostra)

en:   (use "git pull" to update your local branch)
ca:   (useu «git pull» per a actualitzar la vostra branca local)

en:   (use "git push" to publish your local commits)
ca:   (useu «git push» per a publicar les vostres comissions locals)

en:   (use "git rebase --abort" to check out the original branch)
ca:   (useu «git rebase --abort» per a agafar la branca original)

en:   (use "git rebase --continue" once you are satisfied with your changes)
ca:   (useu «git rebase --continue» una vegada que estigueu satisfet amb els vostres canvis)

en:   (use "git rebase --edit-todo" to view and edit)
ca:   (useu «git rebase --edit-todo» per a veure i editar)

en:   (use "git rebase --skip" to skip this patch)
ca:   (useu «git rebase --skip» per a ometre aquest pedaç)

en:   (use "git restore --source=%s --staged <file>..." to unstage)
ca:   (useu «git restore --source=%s --staged <fitxer>...» per a fer «unstage»)

en:   (use "git restore --staged <file>..." to unstage)
ca:   (useu «git restore --staged <fitxer>...» per a fer «unstage»)

en:   (use "git restore <file>..." to discard changes in working directory)
ca:   (useu «git restore <fitxer>...» per a descartar canvis en el directori de treball)

en:   (use "git revert --abort" to cancel the revert operation)
ca:   (useu «git revert --abort» per a cancel·lar l'operació de reversió)

en:   (use "git revert --skip" to skip this patch)
ca:   (useu «git revert --skip» per a ometre aquest pedaç)

en:   (use "git rm --cached <file>..." to unstage)
ca:   (useu «git rm --cached <fitxer>...» per a fer «unstage»)

en:   (use "git rm <file>..." to mark resolution)
ca:   (useu «git rm <fitxer>...» per a senyalar resolució)

en:   Failed to parse dirstat cut-off percentage '%s'
ca:   S'ha produït un error en analitzar el percentatge limitant de dirstat «%s»

en:   Fetch URL: %s
ca:   URL d'obtenció: %s

en:   HEAD branch (remote HEAD is ambiguous, may be one of the following):
ca:   Branca de HEAD (la HEAD remot és ambigua, pot ser un dels següents):

en:   HEAD branch: %s
ca:   Branca de HEAD: %s

en:   Local branch configured for 'git pull': |   Local branches configured for 'git pull':
ca[0]:   Branca local configurada per a «git pull»:
ca[1]:   Branques locals configurades per a «git pull»:

en:   Local ref configured for 'git push'%s: |   Local refs configured for 'git push'%s:
ca[0]:   Referència local configurada per a «git push»%s:
ca[1]:   Referències locals configurades per a «git push»%s:

en:   Local refs will be mirrored by 'git push'
ca:   «git push» reflectirà les referències locals

en:   Push  URL: %s
ca:   URL de pujada: %s

en:   Remote branch:%s |   Remote branches:%s
ca[0]:   Branca remota:%s
ca[1]:   Branques remotes:%s

en:   Unknown dirstat parameter '%s'
ca:   Paràmetre de dirstat desconegut «%s»

en:  (root-commit)
ca:  (comissió arrel)

en:  (status not queried)
ca:  (estat no consultat)

en:  (use -u option to show untracked files)
ca:  (useu l'opció -u per a mostrar els fitxers no seguits)

en:  * [pruned] %s
ca:  * [podat] %s

en:  * [would prune] %s
ca:  * [podaria] %s

en:  - go to submodule (%s), and either merge commit %s
       or update to an existing commit which has merged those changes
ca:  - aneu al submòdul (%s), i fusioneu la comissió %s
       o actualitzeu-la a una comissió existent que ha fusionat aquests canvis

en:  ... and %d more.
ca:  ... i %d més.

en:  OK
ca:  D'acord

en:  merges with remote %s
ca:  es fusiona amb el remot %s

en:  new (next fetch will store in remotes/%s)
ca:  nou (la pròxima obtenció emmagatzemarà a remotes/%s)

en:  skipped
ca:  omès

en:  stale (use 'git remote prune' to remove)
ca:  estancat (useu «git remote prune» per a eliminar)

en:  tracked
ca:  seguit

en: "git stash store" requires one <commit> argument
ca: «git stash store» requereix un argument <comissió>

en: # This is Git's per-user configuration file.
    [user]
    # Please adapt and uncomment the following lines:
    #	name = %s
    #	email = %s
ca: # Això és el fitxer de configuració del Git de l'usuari.
    [user]
    # Adapteu i descomenteu les línies següents:
    #	name = %s
    #	email = %s

en: $HOME not set
ca: $HOME no està establerta

en: %%(%.*s) does not take arguments
ca: %%(%.*s) no accepta arguments

en: %-*s    and with remote %s
ca: %-*s    i amb el remot %s

en: %.*s is in index
ca: %.*s és en l'índex

en: %.*s is not a valid attribute name
ca: %.*s no és un nom d'atribut vàlid

en: %d bytes of body are still expected
ca: encara s'esperen %d octets del cos

en: %d bytes of length header were received
ca: s'han rebut %d octets de longitud de capçalera

en: %d line adds whitespace errors. | %d lines add whitespace errors.
ca[0]: %d línia afegeix errors d'espai en blanc.
ca[1]: %d línies afegeixen errors d'espai en blanc.

en: %d line applied after fixing whitespace errors. | %d lines applied after fixing whitespace errors.
ca[0]: S'ha aplicat %d línia després d'arreglar els errors d'espai en blanc.
ca[1]: S'han aplicat %d línies després d'arreglar els errors d'espai en blanc.

en: %s
    Please specify which branch you want to rebase against.
    See git-rebase(1) for details.
    
        git rebase '<branch>'
ca: %s
    Especifiqueu sobre quina branca voleu fer «rebase».
    Vegeu git-rebase(1) per a més informació.
    
        git rebase '<branca>'

en: %s
    Your changes are safe in the stash.
    You can run "git stash pop" or "git stash drop" at any time.
ca: %s
    Els vostres canvis estan segurs en el «stash».
    Podeu executar «git stash pop» o «git stash drop» en qualsevol moment.

en: %s %s is not a commit!
ca: %s %s no és una comissió!

en: %s (or --work-tree=<directory>) not allowed without specifying %s (or --git-dir=<directory>)
ca: no es permet %s (o --work-tree=<directori>) sense especificar %s (o --git-dir=<directori>)

en: %s - not something we can merge
ca: %s - no és una cosa que puguem fusionar

en: %s [bad object]
ca: %s [objecte incorrecte]

en: %s [bad tag, could not parse it]
ca: %s [etiqueta malmesa, no s'ha pogut analitzar]

en: %s already exists
ca: %s ja existeix

en: %s also locked %s
ca: %s també està bloquejat %s

en: %s blob
ca: blob %s

en: %s cannot be negative
ca: %s no pot ser negatiu

en: %s cannot be resolved to branch
ca: «%s» no es pot resoldre a una branca

en: %s cannot contain newline
ca: %s no pot contenir una nova línia

en: %s commit %s - %s
ca: %s comissió %s - %s

en: %s did not send all necessary objects
ca: %s no ha enviat tot els objectes necessaris

en: %s does not accept arguments: '%s'
ca: %s no accepta arguments: «%s»

en: %s does not look like a stash commit
ca: «%s» no sembla una comissió de «stash»

en: %s does not point to a valid object!
ca: %s no apunta a un objecte vàlid

en: %s exists and is not a directory
ca: %s existeix i no és directori

en: %s exists but is a symbolic ref
ca: %s existeix però és una referència simbòlica

en: %s expects <n>/<m> form
ca: %s espera una forma <n>/<m>

en: %s expects a character, got '%s'
ca: %s esperava un caràcter, s'ha rebut «%s»

en: %s expects a non-negative integer value with an optional k/m/g suffix
ca: %s espera un valor enter no negatiu amb un sufix opcional k/m/g

en: %s expects a numerical value
ca: %s espera un valor numèric

en: %s expects an integer value with an optional k/m/g suffix
ca: %s espera un valor enter amb un sufix opcional k/m/g

en: %s failed
ca: %s ha fallat

en: %s has multiple values
ca: %s té múltiples valors

en: %s has type %o, expected %o
ca: %s és del tipus %o, s'esperava %o

en: %s is neither a commit nor blob
ca: %s no és una comissió o un blob

en: %s is not a valid '%s' object
ca: %s no és un objecte de «%s» vàlid

en: %s is not a valid exported stash commit
ca: «%s» no és una comissió de «stash» exportada vàlida

en: %s is not a valid object
ca: %s no és un objecte vàlid

en: %s is not a valid reference
ca: «%s» no és una referència vàlida

en: %s is okay
ca: %s està bé

en: %s isn't available
ca: %s no és disponible

en: %s must be between 0 and 1, using default
ca: %s ha d'estar entre 0 i 1, s'usarà el valor predeterminat

en: %s must be non-negative
ca: %s ha de ser no negatiu

en: %s must be non-negative, using default
ca: %s ha de ser no negatiu, s'usarà el valor predeterminat

en: %s must be positive, using default
ca: %s ha de ser positiu, s'usarà el valor predeterminat

en: %s must have at least one character
ca: %s ha de tenir almenys un caràcter

en: %s not allowed: %s:%d
ca: %s no està permès: %s:%d

en: %s points to something strange (%s)
ca: %s apunta a una cosa estranya (%s)

en: %s process failed
ca: el procés %s ha fallat

en: %s process failed to wait
ca: el procés %s no ha pogut esperar

en: %s requires a value
ca: %s requereix un valor

en: %s requires arguments
ca: %s requereix arguments

en: %s requires the merge backend
ca: %s requereix un rerefons de fusió

en: %s reset is not allowed in a bare repository
ca: el restabliment de %s no es permet en un repositori nu

en: %s scheduler is not available
ca: el planificador %s no està disponible

en: %s tag %s - %s
ca: %s etiqueta %s - %s

en: %s takes no arguments
ca: %s no accepta arguments

en: %s takes no value
ca: %s no accepta cap valor

en: %s thread failed
ca: %s ha fallat el fil

en: %s thread failed to join: %s
ca: el fil %s no s'ha pogut unir: %s

en: %s tracks both %s and %s
ca: %s segueix ambdós %s i %s

en: %s tree
ca: arbre %s

en: %s unexpectedly said: '%s'
ca: %s ha dit inesperadament «%s»

en: %s usually tracks %s, not %s
ca: %s generalment segueix %s, no %s

en: %s was both %s and %s
ca: %s era ambdós %s i %s

en: %s with flags 0x%x should not be in cache-tree
ca: %s amb els indicadors 0x%x no hauria de ser en el cache-tree

en: %s%s has become dangling after %s was deleted
ca:  %s%s s'ha quedat despenjat després d'esborrar %s

en: %s%s will become dangling after %s is deleted
ca:  %s%s es quedarà despenjat després d'esborrar %s

en: %s, source=%s, destination=%s
ca: %s, origen=%s, destinació=%s

en: %s...%s: multiple merge bases, using %s
ca: %s...%s: múltiples bases de fusió, utilitzant %s

en: %s...%s: no merge base
ca: %s...%s: sense una base de fusió

en: %s: %s cannot be used with %s
ca: %s: %s no es pot usar amb %s

en: %s: '%s' is outside repository at '%s'
ca: %s: «%s» està fora del repositori en «%s»

en: %s: 'literal' and 'glob' are incompatible
ca: %s: «literal» i «glob» són incompatibles

en: %s: 'preserve' superseded by 'merges'
ca: %s: «conserva» substituït per «fusiona»

en: %s: Could not drop stash entry
ca: %s: no s'ha pogut descartar l'entrada «stash»

en: %s: Unable to write new index file
ca: %s: No s'ha pogut escriure un fitxer d'índex nou

en: %s: already exists in index
ca: %s: ja existeix en l'índex

en: %s: already exists in working directory
ca: %s: ja existeix en el directori de treball

en: %s: bad revision
ca: %s: revisió incorrecta

en: %s: can only add regular files, symbolic links or git-directories
ca: %s: només pot afegir fitxers normals, enllaços simbòlics o directoris git

en: %s: can't cherry-pick a %s
ca: %s: no es pot fer «cherry pick» a %s

en: %s: cannot drop to stage #0
ca: %s: no es pot baixar fins al «stage» #0

en: %s: cannot parse parent commit %s
ca: %s: no es pot analitzar la comissió pare %s

en: %s: cannot stat the open index
ca: %s: no es pot fer «stat» a l'índex obert

en: %s: clean filter '%s' failed
ca: %s: el filtre de netejat «%s» ha fallat

en: %s: detached HEAD points at nothing
ca: %s: la HEAD separada no apunta a res

en: %s: does not exist in index
ca: %s: no existeix en l'índex

en: %s: does not match index
ca: %s: no coincideix amb l'índex

en: %s: failed to insert into database
ca: %s: no s'han pogut inserir a la base de dades

en: %s: hash-path mismatch, found at: %s
ca: %s: el resum del camí no coincideix, trobat a: %s

en: %s: ignoring alternate object stores, nesting too deep
ca: %s: s'estan ignorant els emmagatzematges alternatius d'objectes, imbricació massa profunda

en: %s: index file open failed
ca: %s: ha fallat l'obertura del fitxer d'índex

en: %s: index file smaller than expected
ca: %s: fitxer d'índex més petit que s'esperava

en: %s: invalid cover from description mode
ca: %s: cobertura no vàlida des del mode descripció

en: %s: invalid reflog entry %s
ca: %s: entrada de registre de referències no vàlida %s

en: %s: invalid sha1 pointer %s
ca: %s: punter %s sha1 no vàlid

en: %s: invalid sha1 pointer in cache-tree of %s
ca: %s: punter sha1 no vàlid a l'arbre de la memòria cau %s

en: %s: invalid sha1 pointer in resolve-undo of %s
ca: %s: punter sha1 no vàlid a «resolve-undo» de %s

en: %s: no such path in the working tree.
    Use 'git <command> -- <path>...' to specify paths that do not exist locally.
ca: %s: no hi ha tal camí en l'arbre de treball.
    Useu «git <ordre> -- <camí>...» per a especificar camins que no existeixin localment.

en: %s: not a commit
ca: %s: no és una comissió

en: %s: object corrupt or missing
ca: %s: objecte corrupte o no trobat

en: %s: object corrupt or missing: %s
ca: %s: objecte corrupte o no trobat: %s

en: %s: object could not be parsed: %s
ca: %s: no s'ha pogut analitzar l'objecte: %s

en: %s: object missing
ca: %s: hi manca l'objecte

en: %s: patch does not apply
ca: %s: el pedaç no s'aplica

en: %s: pathspec magic not supported by this command: %s
ca: %s: aquesta ordre no està admesa amb la màgia d'especificació de camí: %s

en: %s: smudge filter %s failed
ca: %s: ha fallat el filtre smudge %s

en: %s: unable to map index file%s
ca: %s: no es pot mapar el fitxer d'índex%s

en: %s: unsupported file type
ca: %s: tipus de fitxer no suportat

en: %s: wrong type
ca: %s: tipus erroni

en: %sAuthor:    %.*s <%.*s>
ca: %sAutor:    %.*s <%.*s>

en: %sCommitter: %.*s <%.*s>
ca: %sComitent: %.*s <%.*s>

en: %sDate:      %s
ca: %sData:      %s

en: %shint:%s%.*s%s
ca: %sconsell:%s%.*s%s

en: %sinfo/refs not valid: is this a git repository?
ca: %sinfo/refs no vàlides: és un repositori git?

en: %u byte | %u bytes
ca[0]: %u octet
ca[1]: %u octets

en: %u byte/s | %u bytes/s
ca[0]: %u octet/s
ca[1]: %u octets/s

en: '$%s' too big
ca: «$%s» massa gran

en: '%s' (mnemonic: '%c')
ca: «%s» (mnemònic: «%c»)

en: '%s' already exists
ca: «%s» ja existeix

en: '%s' already exists and is not a valid git repo
ca: «%s» ja existeix i no és un repositori de git vàlid

en: '%s' already exists in the index
ca: «%s» ja existeix en l'índex

en: '%s' already exists in the index and is not a submodule
ca: «%s» ja existeix en l'índex i no és submòdul

en: '%s' already specified as '%s'
ca: «%s» ja especificat com a «%s»

en: '%s' and pathspec arguments cannot be used together
ca: «%s» i l'especificació de camí no es poden usar juntes

en: '%s' appears as both a file and as a directory
ca: «%s» apareix com a fitxer i com a directori

en: '%s' appears to be a git command, but we were not
    able to execute it. Maybe git-%s is broken?
ca: «%s» sembla una ordre de git, però no hem pogut
    executar-la. Pot ser que git-%s estigui malmès?

en: '%s' at main working tree is not the repository directory
ca: «%s» a l'arbre de treball principal no és al directori del repositori

en: '%s' cannot be negative
ca: '%s' no pot ser negatiu

en: '%s' cannot be used with '%s'
ca: «%s» no es pot usar amb «%s»

en: '%s' cannot be used with switching branches
ca: «%s» no es pot usar amb canvi de branca

en: '%s' cannot be used with updating paths
ca: «%s» no es pot usar amb actualització de camins

en: '%s' cannot take <start-point>
ca: «%s» no pot prendre <start-point>

en: '%s' contains an intermediate version of the email you were composing.
ca: «%s» conté una versió intermèdia del correu que estàveu redactant.

en: '%s' contains modified or untracked files, use --force to delete it
ca: «%s» conté fitxers modificats o no seguits, useu --force per a suprimir-los

en: '%s' could be both a local file and a tracking branch.
    Please use -- (and optionally --no-guess) to disambiguate
ca: «%s» podria ser tant un fitxer local com una branca de seguiment.
    Useu -- (i opcionalment --no-guess) per a desambiguar-ho

en: '%s' does not accept merge commits
ca: %s no accepta comissions de fusió

en: '%s' does not appear to be a valid revision
ca: «%s» no sembla ser una revisió vàlida

en: '%s' does not exist
ca: «%s» no existeix

en: '%s' does not have a commit checked out
ca: «%s» no té una comissió comprovada

en: '%s' does not look like a v2 or v3 bundle file
ca: «%s» no sembla un fitxer de farcell v2 o v3

en: '%s' does not point back to '%s'
ca: «%s» no assenyala de tornada a «%s»

en: '%s' does not point to a commit
ca: «%s» no assenyala una comissió

en: '%s' exists; cannot create '%s'
ca: «%s» existeix; no es pot crear «%s»

en: '%s' failed: no command provided.
ca: «%s» ha fallat: no s'ha proporcionat cap ordre.

en: '%s' file does not contain absolute path to the working tree location
ca: El fitxer «%s» no conté el camí absolut a la ubicació de l'arbre de treball

en: '%s' filter reported error
ca: «%s» error reportat pel filtre

en: '%s' for '%s' is not a valid timestamp
ca: «%s» per a «%s» no és una marca de temps vàlida

en: '%s' for 'object:type=<type>' is not a valid object type
ca: «%s» per a «object:type=<tipus>» no és un tipus d'objecte vàlid

en: '%s' is a main working tree
ca: «%s» és un arbre de treball principal

en: '%s' is a missing but already registered worktree;
    use '%s -f' to override, or 'prune' or 'remove' to clear
ca: manca «%s» però ja està registrat a l'arbre de treball;
    useu «%s»  per a sobreescriure-ho, o «prune» o «remove» per a netejar

en: '%s' is a missing but locked worktree;
    use '%s -f -f' to override, or 'unlock' and 'prune' or 'remove' to clear
ca: «%s» és un arbre de treball que manca però que està bloquejat;
    useu «%s -f -f» per a sobreescriure-ho, o «unlock» i «prune» o «remove» per a netejar

en: '%s' is a symlink, refusing to clone with --local
ca: «%s» és un enllaç simbòlic, es rebutja clonar amb --local

en: '%s' is aliased to '%s'
ca: «%s» és un àlies de «%s»

en: '%s' is already locked
ca: «%s» ja està bloquejat

en: '%s' is already locked, reason: %s
ca: «%s» ja està bloquejat, raó: «%s»

en: '%s' is already used by worktree at '%s'
ca: «%s» ja s'utilitza en l'arbre de treball a «%s»

en: '%s' is nominated for removal.
    If you still use this command, please add an extra
    option, '--i-still-use-this', on the command line
    and let us know you still use it by sending an e-mail
    to <git@vger.kernel.org>.  Thanks.
ca: «%s» està nominat per a la seva supressió.
    Si encara feu servir aquesta ordre, afegiu-hi l'opció
    addicional, «--i-still-use-this», a la línia d'ordres
    i feu-nos saber que encara l'useu enviant un correu electrònic
    a <git@vger.kernel.org>.  Gràcies.

en: '%s' is not a .git file, error code %d
ca: «%s» no és un fitxer .git, codi d'error %d

en: '%s' is not a commit and a branch '%s' cannot be created from it
ca: «%s» no és una comissió i la branca «%s» no es pot crear a partir d'aquesta comissió

en: '%s' is not a directory; to treat it as a directory anyway, rerun with --skip-checks
ca: «%s» no és un directori; per a tractar-lo com un directori, torneu a executar amb --skip-checks

en: '%s' is not a stash reference
ca: «%s» no és una referència «stash»

en: '%s' is not a stash-like commit
ca: «%s» no és una comissió de tipus «stash»

en: '%s' is not a valid branch name
ca: «%s» no és un nom de branca vàlid

en: '%s' is not a valid commit
ca: «%s» no és una comissió vàlida

en: '%s' is not a valid label
ca: «%s» no és una etiqueta vàlida

en: '%s' is not a valid ref name
ca: «%s» no és un nom de referència vàlid

en: '%s' is not a valid ref.
ca: «%s» no és una referència vàlida.

en: '%s' is not a valid refname
ca: «%s» no és un nom de referència vàlid

en: '%s' is not a valid remote name
ca: «%s» no és un nom de remot vàlid

en: '%s' is not a valid submodule name
ca: «%s» no és un nom de submòdul vàlid

en: '%s' is not a valid tag name.
ca: «%s» no és un nom d'etiqueta vàlid.

en: '%s' is not a valid task
ca: «%s» no és una tasca vàlida

en: '%s' is not a valid term
ca: «%s» no és un terme vàlid

en: '%s' is not a working tree
ca: «%s» no és un arbre de treball

en: '%s' is not locked
ca: «%s» no està bloquejat

en: '%s' is outside repository at '%s'
ca: «%s» està fora del repositori a «%s»

en: '%s' is outside the directory tree
ca: «%s» és fora de l'arbre de directoris

en: '%s' matched multiple (%d) remote tracking branches
ca: «%s» coincideixen múltiples (%d) branques de seguiment remotes

en: '%s' must be used when '%s' is not specified
ca: «%s» s'ha d'utilitzar quan no s'especifica «%s»

en: '%s' needs the paths to check out
ca: «%s» necessita els camins per a agafar

en: '%s' not recognized as a git repository
ca: «%s» no reconegut com un repositori git

en: '%s' or '%s' cannot be used with %s
ca: «%s» o «%s» no poden utilitzar-se amb %s

en: '%s' outside a repository
ca: «%s» fora d'un repositori

en: '%s' requires 0 arguments
ca: «%s» requereix 0 arguments

en: '%s' requires 0 or 1 argument
ca: %s requereix 0 o 1 arguments

en: '%s' requires a batch mode
ca: «%s» requereix un mode batch

en: '%s' requires either no argument or a commit
ca: «%s» no requereix cap argument ni comissió

en: '%s' was deleted by the applypatch-msg hook
ca: s'ha suprimit «%s» pel lligam applypatch-msg

en: '%s', '%s', or '%s' cannot be used when checking out of a tree
ca: «%s», «%s» o «%s» no es poden utilitzar en agafar un arbre

en: '%s': cmd for supported man viewer.
    Please consider using 'man.<tool>.path' instead.
ca: «%s»: ordre per a un visualitzador de manuals compatible.
    Considereu usar «man.<eina>.path» en lloc d'això.

en: '%s': need exactly one merge base
ca: «%s»: necessita exactament una base de fusió

en: '%s': need exactly one merge base with branch
ca: «%s»: necessita exactament una base de fusió amb branca

en: '%s': not a regular file or symlink
ca: «%s»: no és ni fitxer regular ni enllaç simbòlic

en: '%s': path for unsupported man viewer.
    Please consider using 'man.<tool>.cmd' instead.
ca: «%s»: camí a un visualitzador de manuals no compatible.
    Considereu usar «man.<eina>.cmd» en lloc d'això.

en: '%s': short read
ca: «%s»: lectura curta

en: '%s': unable to read %s
ca: «%s»: no s'ha pogut llegir %s

en: '%s': unknown man viewer.
ca: «%s»: visualitzador de manuals desconegut.

en: '%s'?? what are you talking about?
ca: «%s»? Què voleu dir?

en: '%s.final' contains the composed email.
ca: «%s.final» conté el correu redactat.

en: '%s/HEAD' has changed from '%s' and now points to '%s'
ca: «%s/HEAD» ha canviat des de «%s» i ara apunta a «%s»

en: '%s/HEAD' is now created and points to '%s'
ca: «%s/HEAD» s'ha creat ara i apunta a «%s»

en: '%s/HEAD' is unchanged and points to '%s'
ca: «%s/HEAD» no ha canviat i apunta a «%s»

en: '%s/HEAD' used to point to '%s' (which is not a remote branch), but now points to '%s'
ca: «%s/HEAD» solia apuntar a «%s» (que no és una branca remota), però ara apunta a«%s»

en: '%s/HEAD' was detached at '%s' and now points to '%s'
ca: «%s/HEAD» s'ha separat en «%s» i ara apunta a «%s»

en: '%s=<%s>' needs '%s' or '%s'
ca: «%s=<%s>» necessita «%s» o «%s»

en: '' is not a valid term
ca: «%s» no és un terme vàlid

en: '-%c' is incompatible with batch mode
ca: «-%c» és incompatible amb el model batch

en: 'GIT_AUTHOR_DATE' already given
ca: Ja s'ha donat «GIT_AUTHOR_DATE»

en: 'GIT_AUTHOR_EMAIL' already given
ca: Ja s'ha donat «GIT_AUTHOR_EMAIL»

en: 'GIT_AUTHOR_NAME' already given
ca: Ja s'ha donat «GIT_AUTHOR_NAME»

en: 'crontab' died
ca: «crontab» ha mort

en: 'edit' does not take a merge commit. If you wanted to
    replay the merge, use 'merge -C' on the commit, and then
    'break' to give the control back to you so that you can
    do 'git commit --amend && git rebase --continue'.
ca: «edit» no accepta una comissió de fusió. Si volíeu
    reproduir la fusió, utilitzeu «merge -C» en la comissió
     i després «break» per a recuperar el control perquè pugueu
    feu «git commit --amend && git rebase --continue».

en: 'git apply --cached' failed
ca: «git apply --cached» ha fallat

en: 'git apply' failed
ca: «git apply» ha fallat

en: 'git bisect %s' can take only one argument.
ca: «git bisect %s» només pot acceptar un argument.

en: 'git help -a' and 'git help -g' list available subcommands and some
    concept guides. See 'git help <command>' or 'git help <concept>'
    to read about a specific subcommand or concept.
    See 'git help git' for an overview of the system.
ca: «git help -a» i «git help -g» llisten les subordres disponibles i
    algunes guies de concepte. Vegeu «git help <ordre>» o
    «git help <concepte>» per a llegir sobre una subordre o concepte
    específic. Vegeu «git help git» per a una visió general del sistema.

en: 'git help config' for more information
ca: «git help config» per a més informació

en: 'git multi-pack-index expire' failed
ca: ha fallat el venciment de «git multi-pack-index expire»

en: 'git multi-pack-index repack' failed
ca: ha fallat l'execució de «git multi-pack-index repack»

en: 'git refs verify' takes no arguments
ca: 'git refs verify' no accepta arguments

en: 'git rerere forget' without paths is deprecated
ca: «git rerere forget» sense camins està en desús

en: 'git status --porcelain=2' failed in submodule %s
ca: «git status --porcelain=2» ha fallat en el submòdul %s

en: 'option' without a matching 'ok/error' directive
ca: «option» sense una directiva «ok/error» coincident

en: 'pick' does not take a merge commit. If you wanted to
    replay the merge, use 'merge -C' on the commit.
ca: «pick» no accepta una comissió de fusió. Si volíeu
    reproduir la fusió, utilitzeu «merge -C» en la comissió.

en: 'prepare-commit-msg' hook failed
ca: el lligam «prepare-commit-msg» ha fallat

en: 'reword' does not take a merge commit. If you wanted to
    replay the merge and reword the commit message, use
    'merge -c' on the commit
ca: «reword» no accepta una comissió de fusió. Si volíeu
    reproduir la fusió i fer «reword» del missatge de comissió,
    utilitzeu «merge -c» en la comissió

en: (%s) Adding %s: %s from: '%s'
ca: (%s) S'està afegint %s: %s des de: «%s»

en: (%s) Could not execute '%s'
ca: (%s) no s'ha pogut executar «%s»

en: (%s) Malformed output from '%s'
ca: (%s) Sortida mal formada de «%s»

en: (%s) failed to close pipe to '%s'
ca: (%s) s'ha produït un error en tancar el conducte «%s»

en: (HEAD detached at %s)
ca: (HEAD separat a %s)

en: (HEAD detached from %s)
ca: (HEAD separat des de %s)

en: (REMOVED) was: try to recreate merges instead of ignoring them
ca: (SUPRIMIT) era: intenta recrear fusions en lloc d'ignorar-les

en: (body) Adding cc: %s from line '%s'
ca: (cos) S'està afegint cc: %s des de la línia «%s»

en: (delete)
ca: (suprimir)

en: (empty) finish selecting
ca: (buit) finalitza la selecció

en: (empty) select nothing
ca: (buit) no seleccionis res

en: (for porcelains) forget saved unresolved conflicts
ca: (per a porcellanes) oblida't dels conflictes no resolts ni desats

en: (internal use for git-rebase)
ca: (ús intern per a git-rebase)

en: (matching)
ca: (coincident)

en: (mbox) Adding cc: %s from line '%s'
ca: (mbox) S'està afegint cc: %s des de la línia «%s»

en: (mbox) Adding to: %s from line '%s'
ca: (mbox) S'està afegint a: %s des de la línia «%s»

en: (no URL)
ca: (sense URL)

en: (no branch)
ca: (sense branca)

en: (no branch, bisect started on %s)
ca: (sense branca, bisecció començada en %s)

en: (no branch, rebasing %s)
ca: (sense branca, s'està fent «rebase» %s)

en: (no branch, rebasing detached HEAD %s)
ca: (sense branca, s'està fent «rebase» d'un «HEAD» separat %s)

en: (non-mbox) Adding cc: %s from line '%s'
ca: (no mbox) S'està afegint cc: %s des de la línia «%s»

en: (none)
ca: (cap)

en: (not queried)
ca: (no consultat)

en: (reading log message from standard input)
ca: (s'està llegint el missatge de registre des de l'entrada estàndard)

en: (roughly %d step) | (roughly %d steps)
ca[0]: (aproximadament %d pas)
ca[1]: (aproximadament %d passos)

en: (synonym to --stat)
ca: (sinònim de --stat)

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: * %s %s(blob)->%s(submodule)
ca: * %s %s(blob)->%s(submòdul)

en: * %s %s(submodule)->%s(blob)
ca: * %s %s(submòdul)->%s(blob)

en: * Ignoring funny ref '%s' locally
ca: * S'estan ignorant les referències «%s» localment

en: * remote %s
ca: * remot %s

en: ** warning: file %s becomes empty but is not deleted
ca: ** advertència: el fitxer %s queda buit però no se suprimeix

en: *** Commands ***
ca: *** Ordres ***

en: ---
    To remove '%c' lines, make them ' ' lines (context).
    To remove '%c' lines, delete them.
    Lines starting with %s will be removed.
ca: ---
    Per a eliminar les línies «%c», convertiu-les en línies ' ' (context).
    Per a eliminar les línies «%c», suprimiu-les.
    Les línies que comencin per %s s'eliminaran.

en: --[no-]exclude-standard cannot be used for tracked contents
ca: --[no-]exclude-standard no es pot utilitzar per als continguts seguits

en: --[no-]track can only be used if a new branch is created
ca: --[no-]track només es pot usar si es crea una branca nova

en: --abort but leave index and working tree alone
ca: --abort però deixa l'índex i l'arbre de treball intactes

en: --abort expects no arguments
ca: --abort no espera cap argument

en: --add --delete doesn't make sense
ca: --add --delete no té sentit

en: --all can't be combined with refspecs
ca: --all no es pot combinar amb especificacions de referència

en: --all or <enlistment>, but not both
ca: --all o <allistament>, però no ambdós

en: --anonymize-map token cannot be empty
ca: el testimoni de --anonymize-map no pot estar buit

en: --append cannot be used with --value=<pattern>
ca: no es pot utilitzar --append amb --value=<patró>

en: --atomic can only be used when fetching from one remote
ca: l'opció --atomic només es pot usar quan s'obté des d'un remot

en: --author '%s' is not 'Name <email>' and matches no existing author
ca: --author «%s» no és «Nom <adreça-electrònica>» i no coincideix amb
    cap autor existent

en: --blob can only be used inside a git repository
ca: --blob només es pot usar dins d'un repositori git

en: --branch or --default required
ca: cal --branch o --default

en: --check does not make sense
ca: --check no té sentit

en: --chmod param '%s' must be either -x or +x
ca: el paràmetre --chmod «%s» ha de ser o -x o +x

en: --command must be the first argument
ca: --command ha de ser el primer argument

en: --comment is only applicable to add/set/replace operations
ca: --comment només es pot aplicar a operacions add/set/replace

en: --contents and --reverse do not blend well.
ca: --contents i --reverse no funcionen bé juntes.

en: --continue expects no arguments
ca: --continue no espera cap argument

en: --convert-graft-file takes no argument
ca: --convert-graft-file arguments

en: --default is only applicable to --get
ca: --default només és aplicable a --get

en: --default requires an argument
ca: --default requereix un argument

en: --default= cannot be used with --all or --url=
ca: --default= no es pot utilitzar amb --all o --url=

en: --delete doesn't make sense without any refs
ca: --delete no té sentit sense referències

en: --delete only accepts plain target ref names
ca: --delete només accepta noms de referència de destinació senzills

en: --depth is ignored in local clones; use file:// instead.
ca: --depth s'ignora en els clons locals; useu file:// en lloc d'això.

en: --dump-aliases and --translate-aliases are mutually exclusive
ca: --dump-aliases i --translate-aliases s'exclouen mútuament

en: --dump-aliases incompatible with other options
ca: --dump-aliases és incompatible amb altres opcions

en: --empty=ask is deprecated; use '--empty=stop' instead.
ca: --empty=ask és obslolet; utilitzeu '--empty=stop' en el seu lloc.

en: --exclude-hidden= passed more than once
ca: --exclude-hidden= passat més d'una vegada

en: --filter can only be used with the remote configured in extensions.partialclone
ca: --filter només es pot utilitzar amb el remot configurat en extensions.partialclone

en: --filter is ignored in local clones; use file:// instead.
ca: --filter s'ignora en els clons locals; useu file:// en lloc d'això.

en: --fixed-value only applies with 'value-pattern'
ca: --fixed-value només s'aplica amb «value-pattern»

en: --fixed-value only applies with --value=<pattern>
ca: --fixed-value només s'aplica amb --value=<patró>

en: --follow requires exactly one pathspec
ca: --follow requereix exactament una especificació de camí

en: --format can't be combined with other format-altering options
ca: --format no es pot combinar amb altres opcions d'alteració de format

en: --format cannot be used when not listing
ca: no es pot utilitzar «--format» quan no s'està llistant

en: --format cannot be used with -s, -o, -k, -t, --resolve-undo, --deduplicate, --eol
ca: --format no es pot usar amb -s, -o, -k, -t, --resolve-undo, --deduplicate, --eol

en: --format=%.*s cannot be used with --python, --shell, --tcl
ca: no es pot usar --format=%.*s amb --python, --shell, --tcl

en: --get-color and variable type are incoherent
ca: --get-color i el tipus de variable són incoherents

en: --git-path requires an argument
ca: --git-path requereix un argument

en: --interdiff requires --cover-letter or single patch
ca: --interdiff requereix --cover-letter o un sol pedaç

en: --local can only be used inside a git repository
ca: --local només es pot usar dins d'un repositori git

en: --local is ignored
ca: --local s'ignora

en: --max-pack-size cannot be used to build a pack for transfer
ca: --max-pack-size no es pot utilitzar per a construir un paquet per a la transferència

en: --merge requires one of the pseudorefs MERGE_HEAD, CHERRY_PICK_HEAD, REVERT_HEAD or REBASE_HEAD
ca: --merge requereix una de les pseudoreferències MERGE_HEAD, CHERRY_PICK_HEAD, REVERT_HEAD o REBASE_HEAD

en: --merge-base does not work with ranges
ca: --merge-base no funciona amb intervals

en: --merge-base only works with two commits
ca: --merge-base només funciona amb dues comissions

en: --mirror can't be combined with refspecs
ca: --mirror no es pot combinar amb especificacions de referència

en: --mirror is dangerous and deprecated; please
    	 use --mirror=fetch or --mirror=push instead
ca: --mirror és perillós i està en desús; 
    	 useu --mirror=fetch o
    	 --mirror=push en lloc d'això

en: --mixed with paths is deprecated; use 'git reset -- <paths>' instead.
ca: --mixed amb camins està en desús; useu «git reset -- <camins>» en lloc d'això.

en: --name-only does not make sense
ca: --name-only no té sentit

en: --name-only is only applicable to --list or --get-regexp
ca: --name-only només és aplicable a --list o --get-regexp

en: --name-status does not make sense
ca: --name-status no té sentit

en: --negotiate-only needs one or more --negotiation-tip=*
ca: --negotiate-only necessita un o més --negotiation-tip=*

en: --negotiate-only requires protocol v2
ca: --negotiate-only requereix el protocol v2

en: --no-index or --untracked cannot be used with revs
ca: --no-index o --untracked no es pot usar amb revisions

en: --no-schedule is not allowed
ca: --no-schedule no està permès

en: --non-matching is only valid with --verbose
ca: --non-matching és vàlid només amb --verbose

en: --open-files-in-pager only works on the worktree
ca: --open-files-in-pager només funciona en l'arbre de treball

en: --ours, --theirs, and --union require --3way
ca: --ours, --theirs, i --union requereixen --3way

en: --path-format requires an argument
ca: --path-format requereix un argument

en: --prefix requires an argument
ca: --prefix requereix un argument

en: --preserve-merges was replaced by --rebase-merges
    Note: Your `pull.rebase` configuration may also be set to 'preserve',
    which is no longer supported; use 'merges' instead
ca: --preserve-merges s'ha substituït per --rebase-merges
    Nota: la configuració «pull.rebase» també podria estar establerta a
    +-«preserve», que ja no s'admet; utilitzeu «merge» en el seu lloc

en: --progress can't be used with --incremental or porcelain formats
ca: no es pot usar --progress amb els formats --incremental o de porcellana

en: --promisor cannot be used with a pack name
ca: --promisor no es pot usar amb un nom de paquet

en: --quiet is only valid with a single pathname
ca: --quiet només és vàlid amb un sol nom de camí

en: --quit expects no arguments
ca: --quit no espera cap argument

en: --range-diff requires --cover-letter or single patch
ca: --range-diff requereix --cover-letter o un sol pedaç

en: --raw only makes sense with --edit
ca: --raw només té sentit amb --edit

en: --rebase-merges with an empty string argument is deprecated and will stop working in a future version of Git. Use --rebase-merges without an argument instead, which does the same thing.
ca: --rebase-merges amb un argument de cadena buit està obsolet i deixarà de funcionar en una versió futura del Git. Utilitzeu --rebase-merges sense un argument, que fa el mateix.

en: --recurse-submodules can only be used to create branches
ca: --recurse-submodules només es pot utilitzar per a crear branques

en: --reflog option needs one branch name
ca: l'opció --reflog necessita un nom de branca

en: --remerge-diff does not make sense
ca: --remerge-diff no té sentit

en: --reschedule-failed-exec requires --exec or --interactive
ca: --reschedule-failed-exec requereix --exec o --interactive

en: --reset-author can be used only with -C, -c or --amend.
ca: --reset-author només es pot usar amb -C, -c o --amend.

en: --resolve-git-dir requires an argument
ca: --resolve-git-dir requereix un argument

en: --reverse --first-parent together require range along first-parent chain
ca: --reverse --first-parent junts requereixen un rang de la cadena de pares primers

en: --reverse and --first-parent together require specified latest commit
ca: --reverse i --first-parent junts requereixen una última comissió especificada

en: --separate-git-dir incompatible with bare repository
ca: --separate-git-dir és incompatible amb un repositori nu

en: --shallow-exclude is ignored in local clones; use file:// instead.
ca: --shallow-exclude s'ignora en els clons locals; useu file:// en lloc d'això.

en: --shallow-since is ignored in local clones; use file:// instead.
ca: --shallow-since s'ignora en els clons locals; useu file:// en lloc d'això.

en: --show-origin is only applicable to --get, --get-all, --get-regexp, and --list
ca: --show-origin només és aplicable a --get, --get-all, --get-regexp, i --list

en: --stdin can only be used when fetching from one remote
ca: l'opció --stdin només es pot usar quan s'obté des d'un remot

en: --stdin requires a git repository
ca: --stdin requereix un repositori git

en: --thin cannot be used to build an indexable pack
ca: --thin no es pot utilitzar per a construir un paquet indexable

en: --track needs a branch name
ca: --track necessita un nom de branca

en: --trailer with --only-input does not make sense
ca: --trailer amb --only-input no té sentit

en: --trivial-merge is incompatible with all other options
ca: --trivial-merge és incompatible amb totes les altres opcions

en: --unpacked=<packfile> no longer supported
ca: --unpacked=<packfile> ja no s'admet

en: --unshallow on a complete repository does not make sense
ca: --unshallow en un repositori complet no té sentit

en: --untracked not supported with --recurse-submodules
ca: --untracked no s'admet amb --recurse-submodules

en: --url= cannot be used with --all, --regexp or --value
ca: --url= no es pot usar amb --all, --regexp o --value

en: --verify with no packfile name given
ca: s'ha donat --verify sense nom de fitxer de paquet

en: --worktree can only be used inside a git repository
ca: --worktree només es pot usar dins d'un repositori git

en: --worktree cannot be used with multiple working trees unless the config
    extension worktreeConfig is enabled. Please read "CONFIGURATION FILE"
    section in "git help worktree" for details
ca: --worktree no es pot utilitzar amb múltiples arbres de treball tret que
    l'extensió de configuració worktreeConfig estigui habilitada. Llegiu la secció «CONFIGURATION FILE» a «git help worktree» per a més detalls

en: -C requires a <directory>
ca: -C requereix un <directori>

en: -L does not yet support diff formats besides -p and -s
ca: -L no és encara compatible amb formats que no siguin «-p» o «-s»

en: -L<range>:<file> cannot be used with pathspec
ca: -L<rang>:<fitxer> no es pot usar amb una especificació de camí

en: -S requires a non-empty argument
ca: -S requereix un argument no buit

en: -c expects a configuration string
ca: -c espera una cadena de configuració

en: -c requires a <key>=<value> argument
ca: -c requereix un argument <clau>=<valor>

en: -d needs at least one argument
ca: -d necessita almenys un argument

en: -e needs exactly one argument
ca: -e necessita exactament un argument

en: -f only makes sense when writing a replacement
ca: -f només té sentit quan s'escriu un reemplaçament

en: -g needs at least one argument
ca: -g necessita almenys un argument

en: -n requires an argument
ca: -n requereix un argument

en: -z only makes sense with --stdin
ca: -z només té sentit amb --stdin

en: -z option used with unsupported option
ca: l'opció -z s'ha usat amb una opció no admesa

en: .git file absolute/relative path mismatch
ca: el camins absoluts/relatius del fitxer .git no coincideixen

en: .git file broken
ca: fitxer .git malmès

en: .git file incorrect
ca: fitxer .git incorrecte

en: .git is not a file
ca: .git no és un fitxer

en: 3-way merge if no file level merging required
ca: fusió de 3 vies si no cal fusió a nivell de fitxers

en: 3-way merge in presence of adds and removes
ca: fusió de 3 vies en presència d'afegiments i eliminacions

en: 4 years, 11 months ago
ca: fa 4 anys i 11 mesos

en: <action>
ca: <acció>

en: <algorithm>
ca: <algorisme>

en: <branch>
ca: <branca>

en: <char>
ca: <caràcter>

en: <count>
ca: <comptador>

en: <file>
ca: <fitxer>

en: <mode>,<object>,<path>
ca: <mode>,<objecte>,<camí>

en: <object-id>
ca: <id de l'objecte>

en: <object> required with '-%c'
ca: <objecte> requerit amb «-%c»

en: <object>:<path> required, only <object> '%s' given
ca: <objecte>:<camí> requerit, només s'ha donat <objecte> «%s»

en: <path>
ca: <camí>

en: <refname>:<expect>
ca: <nom-referència>:<esperat>

en: <regex>
ca: <expr-reg>

en: <remote>
ca: <remot>

en: <rev-opts> are documented in git-rev-list(1)
ca: es documenten les <opcions-revisió> en git-rev-list(1)

en: <rev> required with '%s'
ca: <rev> requerida amb «%s»

en: <string>
ca: <cadena>

en: <subdirectory>/
ca: <subdirectori>/

en: <version>[,<offset>]
ca: <versió>[,<desplaçament>]

en: <when>
ca: <quan>

en: <width>
ca: <amplada>

en: <width>[,<name-width>[,<count>]]
ca: <amplada>[<amplada-nom>[,<recompte>]]

en: A CVS server emulator for Git
ca: Un emulador de servidor CVS per al Git

en: A Git Glossary
ca: Un glossari de Git

en: A Git core tutorial for developers
ca: Un tutorial bàsic del Git per a desenvolupadors

en: A git directory for '%s' is found locally with remote(s):
ca: S'ha trobat un directori de git per a «%s» localment amb els remots:

en: A portable graphical interface to Git
ca: Una interfície gràfica portable per al Git

en: A really simple server for Git repositories
ca: Un servidor realment senzill per a repositoris Git

en: A tool for managing large Git repositories
ca: Una eina per a gestionar dipòsits Git grans

en: A tutorial introduction to Git
ca: Un tutorial d'introducció al Git

en: A tutorial introduction to Git: part two
ca: Un tutorial d'introducció al Git: segona part

en: A useful minimum set of commands for Everyday Git
ca: Un conjunt mínim útil d'ordres diàries del Git

en: Aborting
ca: S'està avortant

en: Aborting commit due to empty commit message body.
ca: S'està interrompent la comissió a causa d'un missatge de comissió buit.

en: Aborting commit due to empty commit message.
ca: S'està avortant la comissió a causa d'un missatge de comissió buit.

en: Aborting commit; you did not edit the message.
ca: S'està avortant la comissió; no heu editat el missatge.

en: Aborting notes merge resolution
ca: S'està avortant la resolució de fusió de notes

en: Aborting.
ca: S'està avortant.

en: Action
ca: Acció

en: Add file contents to the index
ca: Afegeix els continguts dels fitxers a l'índex

en: Add file contents to the staging area
ca: Afegeix el contingut del fitxer a l'àrea de «staging»

en: Add or inspect object notes
ca: Afegeix o inspecciona notes de l'objecte

en: Add or parse structured information in commit messages
ca: Afegeix o analitza la informació estructurada en els missatges de comissió

en: Add untracked
ca: Afegeix sense seguiment

en: Adding existing repo at '%s' to the index
ca: S'està afegint el repositori existent a «%s» a l'índex

en: Adding packfiles to multi-pack-index
ca: S'estan afegint fitxers empaquetats a l'índex multipaquet

en: Additionally, your index contains uncommitted changes.
ca: Addicionalment, el vostre índex conté canvis sense cometre.

en: After fixing the above paths, you may want to run `git sparse-checkout reapply`.
ca: Després de corregir els camins anteriors és possible que vulgueu executar «git sparse-checkout reapply».

en: After resolving the conflicts, mark them with
    "git add/rm <pathspec>", then run
    "git cherry-pick --continue".
    You can instead skip this commit with "git cherry-pick --skip".
    To abort and get back to the state before "git cherry-pick",
    run "git cherry-pick --abort".
ca: Després de resoldre els conflictes, marqueu-los amb
    «git add/rm <pathspec>», llavors executeu
    «git cherry-pick --continue».
    Podeu també ometre aquesta comissió amb «git cherry-pick --skip».
    Per a interrompre i tornar a l'estat anterior abans de «git cherry-pick»,
    executeu «git cherry-pick --abort».

en: After resolving the conflicts, mark them with
    "git add/rm <pathspec>", then run
    "git revert --continue".
    You can instead skip this commit with "git revert --skip".
    To abort and get back to the state before "git revert",
    run "git revert --abort".
ca: Després de resoldre els conflictes, marqueu-los amb
    «git add/rm <pathspec>», llavors executeu
    «git revert --continue».
    Podeu també ometre aquesta comissió amb «git revert --skip».
    Per a interrompre i tornar a l'estat anterior abans de «git revert»,
    executeu «git revert --abort».

en: All conflicts fixed but you are still merging.
ca: Tots els conflictes estan arreglats però encara esteu fusionant.

en: Already on '%s'
ca: Ja esteu en «%s»

en: Already up to date with $pretty_name
ca: Ja està al dia amb $pretty_name

en: Already up to date.
ca: Ja està al dia.

en: Already up to date. (nothing to squash)
ca: Ja està actualitzat. (res a fer «squash»)

en: An alternate computed from a superproject's alternate is invalid.
    To allow Git to clone without an alternate in such a case, set
    submodule.alternateErrorStrategy to 'info' or, equivalently, clone with
    '--reference-if-able' instead of '--reference'.
ca: Un càlcul alternatiu des d'un alternatiu d'un superprojecte no és vàlid.
    Per a permetre que Git cloni sense una alternativa en aquests casos, establiu
    submodule.alternateErrorStrategy a «info» o bé cloneu amb
    «--reference-if-able' en comptes de «--reference».

en: An empty message aborts the commit.
ca: Un missatge buit interromp la comissió.

en: An overview of recommended workflows with Git
ca: Una visió de conjunt de fluxos de treball recomanats amb Git

en: Ancillary Commands / Interrogators
ca: Ordres auxiliars / interrogadors

en: Ancillary Commands / Manipulators
ca: Ordres auxiliars / manipuladors

en: Annotate file lines with commit information
ca: Anota les línies del fitxer amb la informació de la comissió

en: Applied autostash.
ca: S'ha aplicat el «stash» automàticament.

en: Applied patch %s cleanly.
ca: El pedaç %s s'ha aplicat netament.

en: Applied patch to '%s' cleanly.
ca: S'ha aplicat el pedaç a «%s» netament.

en: Applied patch to '%s' with conflicts.
ca: S'ha aplicat el pedaç a «%s» amb conflictes.

en: Applies a quilt patchset onto the current branch
ca: Aplica un conjunt de pedaços a la branca actual

en: Apply a patch to files and/or to the index
ca: Aplica un pedaç a fitxer i/o a l'índex

en: Apply a series of patches from a mailbox
ca: Aplica una sèrie de pedaços des d'una bústia de correu

en: Apply addition to index [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica l'addició a l'índex [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply addition to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica l'addició a l'índex i a l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply addition to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica l'addició a l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply deletion to index [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica la supressió a l'índex [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply deletion to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica la supressió a l'índex i a l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply deletion to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica la supressió a l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply mode change to index [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica el canvi de mode a l'índex [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply mode change to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica el canvi de mode a l'índex i a l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply mode change to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica el canvi de mode a l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply the changes introduced by some existing commits
ca: Aplica els canvis introduïts per algunes comissions existents

en: Apply them to the worktree anyway?
ca: Voleu aplicar-los igualment a l'arbre de treball?

en: Apply this hunk to index [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica aquest tros a l'índex [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply this hunk to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica aquest tros a l'índex i a l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply this hunk to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Aplica aquest tros a l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply? [y]es/[n]o/[e]dit/[v]iew patch/[a]ccept all:
ca: Voleu aplicar-lo? [y]es/[n]o/[e]dita/[v]isualitza el pedaç/[a]ccepta'ls tots:

en: Applying autostash resulted in conflicts.
ca: L'aplicació del «stash» automàticament ha donat conflictes.

en: Applying patch %%s with %d reject... | Applying patch %%s with %d rejects...
ca[0]: S'està aplicant el pedaç %%s amb %d rebuig...
ca[1]: S'està aplicant el pedaç %%s amb %d rebutjos...

en: Applying: %.*s
ca: S'està aplicant: %.*s

en: Are you sure [Y/n]?
ca: N'esteu segur [Y/n]?

en: Are you sure you want to use <%s> [y/N]?
ca: Esteu segur que voleu usar <%s> [y/N]?

en: Argument not supported for format '%s': -%d
ca: Argument no admès per al format «%s»: -%d

en: Authentication failed for '%s'
ca: S'ha produït un error en autenticar per «%s»

en: Author identity unknown
ca: Identitat de l'autor desconeguda

en: Auto packing the repository for optimum performance.
ca: S'està empaquetant automàticament el repositori per a un rendiment òptim.

en: Auto packing the repository in background for optimum performance.
ca: S'està empaquetant el repositori automàticament en el rerefons per a un rendiment òptim.

en: Auto-merging %s
ca: S'està autofusionant %s

en: Automated merge did not work.
ca: La fusió automàtica no ha funcionat.

en: Automatic merge failed; fix conflicts and then commit the result.
ca: La fusió automàtica ha fallat; arregleu els conflictes i després cometeu el resultat.

en: Automatic merge went well; stopped before committing as requested
ca: La fusió automàtica ha sortit bé; s'ha aturat abans de cometre com s'havia demanat

en: Automatic notes merge failed. Fix conflicts in %s and commit the result with 'git notes merge --commit', or abort the merge with 'git notes merge --abort'.
ca: La fusió de notes automàtica ha fallat. Arregleu els conflictes en %s i cometeu el resultat amb «git notes merge --commit», o avorteu la fusió amb «git notes merge --abort».

en: Autostash exists; creating a new stash entry.
ca: El «stash» automàtic ja existeix; s'està creant una entrada «stash» nova.

en: Available custom strategies are:
ca: Les estratègies personalitzades disponibles són:

en: Available strategies are:
ca: Les estratègies disponibles són:

en: BHFI changed '%ls'
ca: S'ha canviat BHFI «%ls»

en: BOM is prohibited in '%s' if encoded as %s
ca: BOM està prohibida a «%s» si està codificada com a %s

en: BOM is required in '%s' if encoded as %s
ca: La BOM és necessària en «%s» si està codificada com a %s

en: Backend for fast Git data importers
ca: Rerefons per a importadors ràpids de dades de Git

en: Bad %s value: '%s'
ca: Valor erroni de %s: «%s»

en: Bad bisect_write argument: %s
ca: Argument «bisect_write» incorrecte: %s

en: Bad branch.%s.mergeoptions string: %s
ca: Cadena branch.%s.mergeoptions incorrecta: %s

en: Bad notes.rewriteMode value: '%s'
ca: Valor de notes.rewriteMode erroni: «%s»

en: Bad rev input (not a commit): %s
ca: Entrada de revisió errònia (no és una comissió): %s

en: Bad rev input: %s
ca: Entrada amb revisió errònia: %s

en: Bad value '%s' in environment '%s'
ca: Valor incorrecte «%s» en l'entorn «%s»

en: Badly quoted content in file '%s': %s
ca: Comentari amb cometes errònies en el fitxer «%s»: %s

en: Batch objects requested on stdin (or --batch-all-objects)
ca: Objectes de lots sol·licitats a stdin (o --batch-all-objects)

en: Bidirectional operation between a Subversion repository and Git
ca: Operació bidireccional entre un repositori a Subversion i Git

en: Bisecting: %d revision left to test after this %s
     | Bisecting: %d revisions left to test after this %s
ca[0]: Bisecant: manca %d revisió a provar després d'aquesta %s
ca[1]: Bisecant: manquen %d revisions a provar després d'aquesta %s

en: Bisecting: a merge base must be tested
ca: Bisecant: s'ha de provar una base de fusió

en: Blaming lines
ca: S'està fent un «blame»

en: Build a tree-object from ls-tree formatted text
ca: Construeix un objecte en arbre a partir de text formatat amb ls-tree

en: Build pack index file for an existing packed archive
ca: Construeix el fitxer d'índex del paquet per a un arxiu empaquetat existent

en: By default, deleting the current branch is denied, because the next
    'git clone' won't result in any file checked out, causing confusion.
    
    You can set 'receive.denyDeleteCurrent' configuration variable to
    'warn' or 'ignore' in the remote repository to allow deleting the
    current branch, with or without a warning message.
    
    To squelch this message, you can set it to 'refuse'.
ca: Per defecte, es denega suprimir la branca actual, perquè el
    «git clone» següent no resultarà en cap fitxer agafat, causant
    confusió.
    
    Podeu establir la variable de configuració
    «receive.denyDeleteCurrent» a «warn» o «ignore» en el repositori remot
    per a permetre suprimir la branca actual, amb un missatge
    d'advertència o sense.
    
    Per a silenciar aquest missatge, podeu establir-la a «refuse».

en: By default, updating the current branch in a non-bare repository
    is denied, because it will make the index and work tree inconsistent
    with what you pushed, and will require 'git reset --hard' to match
    the work tree to HEAD.
    
    You can set the 'receive.denyCurrentBranch' configuration variable
    to 'ignore' or 'warn' in the remote repository to allow pushing into
    its current branch; however, this is not recommended unless you
    arranged to update its work tree to match what you pushed in some
    other way.
    
    To squelch this message and still keep the default behaviour, set
    'receive.denyCurrentBranch' configuration variable to 'refuse'.
ca: Per defecte, es denega actualitzar la branca actual en un repositori no
    nu, perquè faria l'índex i l'arbre de treball inconsistents amb allò
    que hàgiu pujat, i requeriria «git reset --hard» per a fer que
    l'arbre de treball coincidís amb HEAD.
    
    Podeu establir la variable de configuració
    «receive.denyCurrentBranch» a «ignore» o «warn» en el repositori remot
    per a permetre pujar a la seva branca actual; això no obstant, no es
    recomana a menys que hàgiu decidit actualitzar el seu arbre de treball
    per a coincidir amb allò que hàgiu pujat d'alguna altra manera.
    
    Per a silenciar aquest missatge i mantenir el comportament
    per defecte, establiu la variable de configuració
    «receive.denyCurrentBranch» a «refuse».

en: Bye.
ca: Adeu.

en: CA path "%s" does not exist
ca: el camí CA «%s» no existeix

en: CONFLICT (%s): Merge conflict in %s
ca: CONFLICTE (%s): Conflicte de fusió en %s

en: CONFLICT (directory rename split): Unclear where to rename %s to; it was renamed to multiple other directories, with no destination getting a majority of the files.
ca: CONFLICTE (divisió de canvi de nom de directori): no està clar on col·locar %s; s'han canviat de nom a múltiples altres directoris, sense una destinació per a la majoria dels fitxers.

en: CONFLICT (distinct types): %s had different types on each side; renamed both of them so each can be recorded somewhere.
ca: CONFLICTE (tipus diferents): %s tenia diferents tipus a cada costat; se'ls ha canviat el nom per tal que cadascun pugui ser registrat en algun lloc.

en: CONFLICT (distinct types): %s had different types on each side; renamed one of them so each can be recorded somewhere.
ca: CONFLICTE (tipus diferents): %s té diferents tipus a cada costat; s'ha canviat el nom d'un d'ells per tal que cadascun pugui ser registrat en algun lloc.

en: CONFLICT (file location): %s added in %s inside a directory that was renamed in %s, suggesting it should perhaps be moved to %s.
ca: CONFLICTE (ubicació del fitxer): %s afegit a %s dins d'un directori que va canviar de nom a %s suggerint que potser hauria de moure's a %s.

en: CONFLICT (file location): %s renamed to %s in %s, inside a directory that was renamed in %s, suggesting it should perhaps be moved to %s.
ca: CONFLICTE (ubicació del fitxer): %s canviat al nom %s a %s, dins d'un directori que va canviar de nom a %s, suggerint que potser hauria de moure's a %s.

en: CONFLICT (file/directory): directory in the way of %s from %s; moving it to %s instead.
ca: CONFLICTE (fitxer/directori): directori en el camí de %s des de %s; en comptes es mou a %s.

en: CONFLICT (implicit dir rename): Cannot map more than one path to %s; implicit directory renames tried to put these paths there: %s
ca: CONFLICT (canvi del nom del directori implícit) no es pot assignar més d'un camí a %s; els canvis del nom del directori implícits han intentat posar aquests camins a: %s segons

en: CONFLICT (implicit dir rename): Existing file/dir at %s in the way of implicit directory rename(s) putting the following path(s) there: %s.
ca: CONFLICTE (canvi del nom del directori implícit): el fitxer o directori existent a %s en forma de canvi del nom del directori implícit, posant-hi els camins següents a: %s.

en: CONFLICT (modify/delete): %s deleted in %s and modified in %s.  Version %s of %s left in tree.
ca: CONFLICTE: (modificació/supressió): %s suprimit a %s i modificat a %s. La versió %s de %s s'ha deixat en l'arbre.

en: CONFLICT (rename involved in collision): rename of %s -> %s has content conflicts AND collides with another path; this may result in nested conflict markers.
ca: CONFLICTE (canvi de nom implicat en la col·lisió): el canvi de nom de %s -> %s té conflictes de contingut i col·lisiona amb un altre camí; això pot donar lloc a marcadors de conflicte imbricats.

en: CONFLICT (rename/delete): %s renamed to %s in %s, but deleted in %s.
ca: CONFLICTE (canvi de nom/supressió): %s ara té el nom %s a %s, però s'ha suprimit a %s.

en: CONFLICT (rename/rename): %s renamed to %s in %s and to %s in %s.
ca: CONFLICTE (canvi de nom/canvi de nom): %s ara té el nom %s a %s i %s a %s.

en: CRLF would be replaced by LF in %s
ca: CRLF es reemplaçà per LF en %s

en: Can merge only exactly one commit into empty head
ca: Es pot fusionar només una comissió a una HEAD buida

en: Can not do reflog for '%s': %s
ca: No es pot fer «reflog» per a «%s»: %s

en: Can't use --patch and --include-untracked or --all at the same time
ca: No es poden usar --patch i --include-untracked o --all a la vegada

en: Can't use --staged and --include-untracked or --all at the same time
ca: No es poden usar --staged i --include-untracked o --all a la vegada

en: Cannot $action: You have unstaged changes.
ca: No es pot $action: Teniu canvis «unstaged».

en: Cannot $action: Your index contains uncommitted changes.
ca: No es pot $action: El vostre índex conté canvis sense cometre.

en: Cannot access work tree '%s'
ca: No es pot accedir a l'arbre de treball «%s»

en: Cannot add notes. Found existing notes for object %s. Use '-f' to overwrite existing notes
ca: No es poden afegir les notes. S'han trobat notes existents de l'objecte %s. Useu «-f» per a sobreescriure les notes existents

en: Cannot autostash
ca: No es pot fer un «stash» automàticament

en: Cannot change unmerged .gitmodules, resolve merge conflicts first
ca: No es pot canviar un .gitmodules no fusionat, primer resoleu els conflictes de fusió

en: Cannot chdir to $cdup, the toplevel of the working tree
ca: No es pot canviar de directori a $cdup, el nivell superior de l'arbre de treball

en: Cannot come back to cwd
ca: No es pot tornar al directori de treball actual

en: Cannot commit uninitialized/unreferenced notes tree
ca: No es pot cometre un arbre de notes no inicialitzat / no referenciat

en: Cannot copy notes. Found existing notes for object %s. Use '-f' to overwrite existing notes
ca: No es poden copiar les notes. S'han trobat notes existents de l'objecte %s. Useu «-f» per a sobreescriure les notes existents

en: Cannot determine remote HEAD
ca: No es pot determinar la HEAD remota

en: Cannot do %s reset with paths.
ca: No es pot restablir de %s amb camins.

en: Cannot do a %s reset in the middle of a merge.
ca: No es pot fer un restabliment de %s enmig d'una fusió.

en: Cannot fast-forward to multiple branches.
ca: No es pot fer un avançament ràpid a branques múltiples.

en: Cannot fast-forward your working tree.
    After making sure that you saved anything precious from
    $ git diff %s
    output, run
    $ git reset --hard
    to recover.
ca: No es pot avançar ràpidament el vostre arbre de treball.
    Després d'assegurar que hàgiu desat qualsevol cosa preciosa de la sortida de
    $ git diff %s
    executeu
    $ git reset --hard
    per a recuperar.

en: Cannot fetch both %s and %s to %s
ca: No es poden obtenir ambdós %s i %s a %s

en: Cannot initialize stash
ca: No es pot inicialitzar el magatzem

en: Cannot merge multiple branches into empty head.
ca: No es poden fusionar múltiples branques a una HEAD buida.

en: Cannot open existing pack file '%s'
ca: No es pot obrir el fitxer empaquetat existent «%s»

en: Cannot open existing pack idx file for '%s'
ca: No es pot obrir el fitxer d'índex de paquets existent de «%s»

en: Cannot overwrite
ca: No es pot sobreescriure

en: Cannot prepare timestamp regexp %s
ca: No es pot preparar l'expressió regular de marca de temps %s

en: Cannot read HEAD
ca: No es pot llegir HEAD

en: Cannot read index
ca: No es pot llegir l'índex

en: Cannot rebase onto multiple branches.
ca: No es pot fer «rebase» sobre múltiples branques.

en: Cannot record working tree state
ca: No es pot registrar l'estat de l'arbre de treball

en: Cannot remove worktree changes
ca: No es poden eliminar els canvis de l'arbre de treball

en: Cannot rewrite branches: You have unstaged changes.
ca: No es poden reescriure branques: Teniu canvis «unstaged».

en: Cannot run git format-patch from outside a repository
ca: No es pot executar git format-patch des de fora del repositori

en: Cannot save the current index state
ca: No es pot desar l'estat d'índex actual

en: Cannot save the current staged state
ca: No es pot desar l'estat «stage» actual

en: Cannot save the current status
ca: No es pot desar l'estat actual

en: Cannot save the current worktree state
ca: No es pot desar l'estat d'arbre de treball actual

en: Cannot save the untracked files
ca: No es poden desar els fitxers no seguits

en: Cannot switch branch to a non-commit '%s'
ca: No es pot canviar la branca a la no comissió «%s»

en: Cannot update %s with %s
ca: No es pot actualitzar %s amb %s

en: Cannot update paths and switch to branch '%s' at the same time.
ca: No es poden actualitzar els camins i canviar a la branca «%s» a la vegada.

en: Cannot update submodule:
    %s
ca: No es pot actualitzar el submòdul:
    %s

en: Change or optimize batch output
ca: Canvia o optimitza la sortida per lots

en: Changes from %s to %s:
ca: Canvis de %s a %s:

en: Changes not staged for commit:
ca: Canvis no «staged» per a cometre:

en: Changes to %s:
ca: Canvis a %s:

en: Changes to be committed:
ca: Canvis a cometre:

en: Check object existence or emit object contents
ca: Comprova l'existència de l'objecte o emet el contingut de l'objecte

en: Check the GPG signature of commits
ca: Verifica la signatura GPG de les comissions

en: Check the GPG signature of tags
ca: Verifica la signatura GPG de les etiquetes

en: Checking %s
ca: S'està comprovant %s

en: Checking %s %s
ca: S'està comprovant %s %s

en: Checking %s link
ca: S'està comprovant l'enllaç %s

en: Checking cache tree of %s
ca: S'està comprovant l'arbre de la memòria cau %s

en: Checking connectivity
ca: S'està comprovant la connectivitat

en: Checking connectivity (%d objects)
ca: S'està comprovant la connectivitat (%d objectes)

en: Checking object directories
ca: S'estan comprovant els directoris d'objecte

en: Checking object directory
ca: S'està comprovant el directori d'objecte

en: Checking objects
ca: S'estan comprovant els objectes

en: Checking patch %s...
ca: S'està comprovant el pedaç %s...

en: Checking ref database
ca: S'està comprovant la base de dades de referències

en: Checking references consistency
ca: S'està comprovant la consistència de les referències

en: Checking reflog %s->%s
ca: S'està comprovant el registre de referències %s->%s

en: Checking rename of '%s' to '%s'
ca: S'està comprovant el canvi de nom de «%s» a «%s»

en: Cherry-pick currently in progress.
ca: Hi ha «cherry pick» actualment en curs.

en: Cherry-picking is not possible because you have unmerged files.
ca: Fer «cherry pick» no és possible perquè teniu fitxers sense fusionar.

en: Chunk-based file formats
ca: Formats de fitxer basats en blocs

en: Cleanup unnecessary files and optimize the local repository
ca: Neteja els fitxers innecessaris i optimitza el repositori local

en: Cleared directory '%s'
ca: S'ha esborrat el directori «%s»

en: Clearing commit marks in commit graph
ca: S'estan esborrant les marques de comissions al graf de comissions

en: Clone a repository into a new directory
ca: Clona un repositori a un directori nou

en: Clone succeeded, but checkout failed.
    You can inspect what was checked out with 'git status'
    and retry with 'git restore --source=HEAD :/'
ca: El clonatge ha tingut èxit, però no s'ha pogut agafar.
    Podeu inspeccionar el que s'ha agafat amb «git status»
    i tornar-ho a provar amb «git restore --source=HEAD :/»

en: Cloning into '%s'...
ca: S'està clonant a «%s»...

en: Cloning into bare repository '%s'...
ca: S'està clonant al repositori nu «%s»...

en: Collect information for user to file a bug report
ca: Recopila la informació per a l'usuari per a enviar un informe d'error

en: Collecting commits from input
ca: S'estan recollint les comissions de l'entrada

en: Collecting referenced commits
ca: S'estan recollint els objectes referenciats

en: Command aliases
ca: Àlies d'ordres

en: Commit %s does not have a GPG signature.
ca: La comissió %s no té signatura GPG.

en: Commit %s has a bad GPG signature allegedly by %s.
ca: La comissió %s té una signatura GPG incorrecta suposadament de %s.

en: Commit %s has a good GPG signature by %s
ca: La comissió %s té una signatura GPG bona de %s

en: Commit %s has an untrusted GPG signature, allegedly by %s.
ca: La comissió %s té una signatura GPG no fiable, suposadament de %s.

en: Commit Body is:
ca: El cos de la comissió és:

en: Commit contents options
ca: Opcions per al contingut de les comissions

en: Commit message options
ca: Opcions de missatge de comissió

en: Committer identity unknown
ca: Es desconeix la identitat del comitent

en: Committing is not possible because you have unmerged files.
ca: Cometre no és possible perquè teniu fitxers sense fusionar.

en: Committing unmerged notes
ca: S'estan cometent les notes sense fusionar

en: Common Git shell script setup code
ca: Codi de scripts de configuració comuns pel Git shell

en: Compare a tree to the working tree or index
ca: Compara un arbre amb l'arbre de treball o l'índex

en: Compare the content and mode of provided blob pairs
ca: Compara el contingut i el mode dels blobs proporcionats

en: Compare two commit ranges (e.g. two versions of a branch)
ca: Compara dos rangs de comissions (p. ex. dues versions d'una branca)

en: Compares files in the working tree and the index
ca: Compara fitxers en l'arbre de treball i l'índex

en: Compares the content and mode of blobs found via two tree objects
ca: Compara el contingut i el mode dels blobs trobats a través de dos objectes d'arbre

en: Compressing objects
ca: S'estan comprimint els objectes

en: Compressing objects by path
ca: S'estan comprimint els objectes per camí

en: Compute object ID and optionally create an object from a file
ca: Calcula l'ID de l'objecte i opcionalment crea un objecte des del fitxer

en: Compute unique ID for a patch
ca: Calcula un identificador únic per a cada pedaç

en: Computing commit changed paths Bloom filters
ca: S'estan calculant els canvis les rutes de la comissió en els filtres de Bloom

en: Computing commit graph generation numbers
ca: S'estan calculant els nombres de generació del graf de comissions

en: Computing commit graph topological levels
ca: S'estan calculant els nivells topològics del graf de comissions

en: Config file location
ca: Ubicació del fitxer de configuració

en: ConnectNamedPipe failed for '%s' (%lu)
ca: Ha fallat ConnectNamedPipe per a «%s» (%lu)

en: Context reduced to (%ld/%ld) to apply fragment at %d
ca: El context s'ha reduït a (%ld/%ld) per a aplicar el fragment a %d

en: Continuing in %0.1f seconds, assuming that you meant '%s'.
ca: El procés continuarà en %0.1f segons, pressuposant que volíeu dir «%s».

en: Continuing under the assumption that you meant '%s'.
ca: El procés continuarà, pressuposant que volíeu dir «%s».

en: Copy files from the index to the working tree
ca: Copia fitxers des de l'índex a l'arbre de treball

en: Corrupt MERGE_HEAD file (%s)
ca: Fitxer MERGE_HEAD malmès (%s)

en: Could not access submodule '%s'
ca: No s'ha pogut accedir al submòdul «%s»

en: Could not access submodule '%s' at commit %s
ca: No s'ha pogut accedir al submòdul «%s» en la comissió %s

en: Could not apply %s... %.*s
ca: No s'ha pogut aplicar %s... %.*s

en: Could not create directory for '%s'
ca: No s'ha pogut crear el directori per a «%s»

en: Could not create new root commit
ca: No s'ha pogut crear una comissió arrel nova

en: Could not delete %s
ca: No s'ha pogut suprimir %s

en: Could not detach HEAD
ca: No s'ha pogut separar HEAD

en: Could not execute the todo command
    
        %.*s
    It has been rescheduled; To edit the command before continuing, please
    edit the todo list first:
    
        git rebase --edit-todo
        git rebase --continue
ca: No s'ha pogut executar l'ordre «todo»
    
        %.*s
    S'ha reprogramat; per a editar l'ordre abans de continuar, editeu primer
    la llista de tasques pendents:
    
        git rebase --edit-todo
        git rebase --continue

en: Could not fetch %s
ca: No s'ha pogut obtenir %s

en: Could not find a tracked remote branch, please specify <upstream> manually.
ca: No s'ha pogut trobar una branca remota seguida. Especifiqueu <font> manualment.

en: Could not find merge strategy '%s'.
ca: No s'ha pogut trobar l'estratègia de fusió «%s».

en: Could not find section in .gitmodules where path=%s
ca: No s'ha pogut trobar la secció en .gitmodules on path=%s

en: Could not get fetch map for refspec %s
ca: No s'ha pogut obtenir el mapa d'obtenció de l'especificació de referència %s

en: Could not make %s writable by group
ca: No s'ha pogut fer %s escrivible pel grup

en: Could not merge %.*s
ca: No s'ha pogut fusionar %.*s

en: Could not open commit-graph '%s'
ca: No s'ha pogut obrir el graf de comissions «%s»

en: Could not parse HEAD^{tree}
ca: No s'ha pogut analitzar HEAD^{tree}

en: Could not parse object '%s'
ca: No s'ha pogut analitzar l'objecte «%s»

en: Could not parse object '%s'.
ca: No s'ha pogut analitzar l'objecte «%s».

en: Could not read from '%s'
ca: No s'ha pogut llegir de «%s»

en: Could not read from remote repository.
    
    Please make sure you have the correct access rights
    and the repository exists.
ca: No s'ha pogut llegir del repositori remot.
    
    Assegureu-vos que tingueu els permisos
    d'accés correctes i que el repositori existeixi.

en: Could not read the index
ca: No s'ha pogut llegir l'índex

en: Could not remove .gitmodules entry for %s
ca: No s'ha pogut eliminar l'entrada de .gitmodules per a %s

en: Could not remove config section '%s'
ca: No s'ha pogut eliminar la secció de configuració «%s»

en: Could not remove submodule work tree '%s'
ca: No s'ha pogut eliminar l'arbre de treball de submòdul «%s»

en: Could not rename config section '%s' to '%s'
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la secció de configuració «%s» a «%s»

en: Could not reset index file to revision '%s'.
ca: No s'ha pogut restablir el fitxer d'índex a la revisió «%s».

en: Could not resolve HEAD to a commit
ca: No s'ha pogut resoldre HEAD com a una comissió

en: Could not run 'git rev-list <commits> --not --remotes -n 1' command in submodule %s
ca: No s'ha pogut executar l'ordre «git rev-list <commits> --not --remotes -n 1» en el submòdul %s

en: Could not run 'git rev-list'
ca: No s'ha pogut executar «git rev-list»

en: Could not run 'git status --porcelain=2' in submodule %s
ca: No s'ha pogut executar «git status --porcelain=2» en el submòdul %s

en: Could not set SSL backend to '%s': already set
ca: No s'ha pogut establir el rerefons SSL a «%s»: ja establert

en: Could not set SSL backend to '%s': cURL was built without SSL backends
ca: No s'ha pogut establir el rerefons SSL a «%s»: cURL es va construir sense rerefons SSL

en: Could not set up %s
ca: No s'ha pogut configurar %s

en: Could not setup master '%s'
ca: No s'ha pogut configurar la mestra «%s»

en: Could not spawn pack-objects
ca: No s'ha pogut engendrar el pack-objects

en: Could not unset core.worktree setting in submodule '%s'
ca: No s'ha pogut desassignar el paràmetre «core.worktree» al submòdul «%s»

en: Could not update .gitmodules entry %s
ca: No s'ha pogut actualitzar l'entrada de .gitmodules %s

en: Could not write new index file.
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer d'índex nou.

en: Could not write object file
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer de l'objecte

en: Count unpacked number of objects and their disk consumption
ca: Compta el nombre d'objectes desempaquetats i el seu consum de disc

en: Counting objects
ca: S'estan comptant els objectes

en: Counting referenced objects
ca: S'estan comptant els objectes referenciats

en: Create a new commit object
ca: Crea un objecte de comissió nou

en: Create a packed archive of objects
ca: Crea un arxiu empaquetat d'objectes

en: Create a tree object from the current index
ca: Crea un objecte arbre des de l'índex actual

en: Create an archive of files from a named tree
ca: Crea un arxiu de fitxers des d'un arbre amb nom

en: Create an empty Git repository or reinitialize an existing one
ca: Crea un repositori de Git buit o reinicialitza un existent

en: Create, list, delete or verify a tag object signed with GPG
ca: Crea, llista, suprimeix o verifica un objecte d'etiqueta signat amb GPG

en: Create, list, delete refs to replace objects
ca: Crea, llista i esborra referències per a substituir objectes

en: Created autostash: %s
ca: S'ha creat un «stash» automàticament: %s

en: Created new report at '%s'.
ca: S'ha creat un nou informe a «%s».

en: Creates a tag object with extra validation
ca: Crea un objecte etiqueta amb validació addicional

en: Creates a temporary file with a blob's contents
ca: Crea un fitxer temporal amb els continguts dels blobs

en: Creating an empty commit: %.*s
ca: S'està creant una comissió buida: %.*s

en: Current branch %s is up to date, rebase forced.
ca: La branca actual %s està al dia; «rebase» forçat.

en: Current branch %s is up to date.
ca: La branca actual %s està al dia.

en: Debug gitignore / exclude files
ca: Depura gitignore / fitxers d'exclusió

en: Defining attributes per path
ca: La definició d'atributs per camí

en: Defining submodule properties
ca: La definició de les propietats de submòduls

en: Delegation control is not supported with cURL < 7.22.0
ca: No s'admet el control de delegació amb el cURL < 7.22.0

en: Deleted branch %s (was %s).
ca: S'ha suprimit la branca %s (era %s).

en: Deleted remote-tracking branch %s (was %s).
ca: S'ha suprimit la branca amb seguiment remot %s (era %s).

en: Deleted replace ref '%s'
ca: S'ha suprimit la referència «%s»

en: Deleted tag '%s' (was %s)
ca: S'ha suprimit l'etiqueta «%s» (era %s)

en: Delta compression using up to %d threads
ca: Compressió de diferències usant fins a %d fils

en: Developer-facing file formats, protocols and other interfaces
ca: Formats de fitxer, protocols i interfícies que veu el desenvolupador

en: Did you forget to 'git add'?
ca: Heu oblidat de fer «git add»?

en: Did you hand edit your patch?
    It does not apply to blobs recorded in its index.
ca: Heu editat el vostre pedaç a mà?
    No s'aplica als blobs recordats en el seu índex.

en: Diff algorithm options
ca: Opcions de l'algorisme Diff

en: Diff output format options
ca: Opcions del format de sortida del diff

en: Diff rename options
ca: Opcions de canvi de nom del diff

en: Directory %s is in index and no submodule?
ca: El directori %s és en l'índex i no hi ha cap submòdul?

en: Dirty index: cannot apply patches (dirty: %s)
ca: Índex brut: no es poden aplicar pedaços (bruts: %s)

en: Discard addition from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Descarta l'addició de l'índex i de l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard addition from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Descarta l'addició de l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard deletion from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Descarta suprimir de l'índex i de l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard deletion from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Descarta suprimir de l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard mode change from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Descarta el canvi de mode de l'índex i de l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard mode change from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Descarta el canvi de mode de l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard this hunk from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Descarta aquest tros de l'índex i de l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard this hunk from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Descarta aquest tros de l'arbre de treball [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Display data in columns
ca: Mostra les dades en columnes

en: Display gitattributes information
ca: Mostra la informació de .gitattributes

en: Display help information about Git
ca: Mostra informació d'ajuda del Git

en: Display options
ca: Opcions de visualització

en: Display version information about Git
ca: Mostra informació de la versió del Git

en: Diverging branches can't be fast-forwarded, you need to either:
    
    	git merge --no-ff
    
    or:
    
    	git rebase
ca: Les branques divergents no es poden avançar ràpidament, cal que feu:
    
    	git merge --no-ff
    
    o:
    
    	git rebase

en: Do not modify or remove the line above.
    Everything below it will be ignored.
ca: No modifiqueu ni elimineu la línia de dalt.
    Tot el que hi ha a sota s'ignorarà.

en: Do you really want to send %s? [y|N]:
ca: Esteu segur que voleu enviar %s? [y|N]:

en: Do you want me to do it for you [Y/n]?
ca: Voleu que ho faci per vostè [Y/n]?

en: Does not point to a valid commit '%s'
ca: No apunta a una comissió vàlida «%s»

en: Download from a remote Git repository via HTTP
ca: Baixa des d'un repositori Git remot via HTTP

en: Download missing objects in a partial clone
ca: Descarrega els objectes que manquen en un clon parcial

en: Download objects and refs from another repository
ca: Baixa objectes i referències d'un altre repositori

en: Dropped %s (%s)
ca: Descartada %s (%s)

en: Dry-OK. Log says:
ca: Prova correcta. El registre diu:

en: Dry-Sent %s
ca: Prova-Enviat %s

en: EXPERIMENTAL: Replay commits on a new base, works with bare repos too
ca: EXPERIMENTAL: torna a reproduir comissions sobre una nova base, també funciona amb repositoris nus

en: Emit [broken] object attributes
ca: Emet els atributs [broken] de l'objecte

en: Emit object (blob or tree) with conversion or filter (stand-alone, or with batch)
ca: Emet l'objecte (blob o arbre) amb conversió o filtre (stand-alone, o amb lot)

en: Empty commit message.
ca: El missatge de comissió és buit.

en: Enabled Hooks
ca: Habilita els lligams

en: Ensures that a reference name is well formed
ca: Assegura que un nom de referència està ben format

en: Entering '%s'
ca: S'està entrant a «%s»

en: Entry '%s' overlaps with '%s'.  Cannot bind.
ca: L'entrada «%s» encavalca amb «%s».  No es pot vincular.

en: Enumerating cruft objects
ca: S'estan enumerant els objectes superflus

en: Enumerating objects
ca: S'estan enumerant els objectes

en: Error building trees
ca: Error en construir els arbres

en: Error: Cannot export nested tags unless --mark-tags is specified.
ca: Error: no es poden exportar les etiquetes imbricades a menys que s'especifiqui --mark-tags.

en: Error: Your local changes to the following files would be overwritten by merge
ca: Error: Els vostres canvis locals als fitxers següents se sobreescriurien per a fusionar

en: Errors during submodule fetch:
    %s
ca: Errors durant l'obtenció de submòduls:
    %s

en: Escape character '\' not allowed as last character in attr value
ca: El caràcter d'escapament «\» no està permès com a últim caràcter en un valor d'un atribut

en: Executing: %s
ca: S'està executant: %s

en: Execution of '%s %s' failed in submodule path '%s'
ca: L'execució de «%s %s» ha fallat en el camí de submòdul «%s»

en: Exiting because of an unresolved conflict.
ca: S'està sortint a causa d'un conflicte no resolt.

en: Exiting because of unfinished merge.
ca: S'està sortint a causa d'una fusió no terminada.

en: Expanding reachable commits in commit graph
ca: S'estan expandint les comissions abastables al graf de comissions

en: Expected 'mark' command, got %s
ca: S'esperava l'ordre «mark», s'ha rebut %s

en: Expected 'to' command, got %s
ca: S'esperava l'ordre «to», s'ha rebut «%s»

en: Expected format name:filename for submodule rewrite option
ca: S'esperava el format «nom:nom de fitxer» per a l'opció de reescriptura de submòdul

en: Expected git repo version <= %d, found %d
ca: S'esperava una versió de repositori de git <= %d, s'ha trobat %d

en: Expecting a full ref name, got %s
ca: S'espera un nom de referència ple, s'ha rebut %s

en: Export a single commit to a CVS checkout
ca: Exporta en una sola comissió a CVS checkout

en: External commands
ca: Ordres externes

en: Extract commit ID from an archive created using git-archive
ca: Extreu l'ID de la comissió d'un arxiu creat amb el git-archive

en: Extracts patch and authorship from a single e-mail message
ca: Extreu el pedaç i l'autoria d'un sol missatge de correu electrònic

en: Failed to add submodule '%s'
ca: S'ha produït un error en afegir el submòdul «%s»

en: Failed to clone '%s' a second time, aborting
ca: S'ha produït un error per segon cop en clonar «%s», s'està avortant

en: Failed to clone '%s'. Retry scheduled
ca: S'ha produït un error en clonar «%s». S'ha programat un reintent

en: Failed to convert object from %s to %s
ca: No s'ha pogut convertir l'objecte de %s a %s

en: Failed to copy notes from '%s' to '%s'
ca: S'ha produït un error en copiar les notes de «%s» a «%s»

en: Failed to find tree of %s.
ca: S'ha produït un error en cercar l'arbre de %s.

en: Failed to find tree of HEAD.
ca: S'ha produït un error en trobar l'arbre de HEAD.

en: Failed to fstat %s: %s
ca: S'ha produït un error en fer fstat %s: %s

en: Failed to merge in the changes.
ca: S'ha produït un error en fusionar els canvis.

en: Failed to merge submodule %s
ca: S'ha produït un error en fusionar el submòdul «%s»

en: Failed to merge submodule %s (commits don't follow merge-base)
ca: S'ha produït un error en fusionar el submòdul %s (les comissions no segueixen merge-base)

en: Failed to merge submodule %s (commits not present)
ca: S'ha produït un error en fusionar el submòdul %s (no hi ha comissions)

en: Failed to merge submodule %s (no merge base)
ca: S'ha produït un error en fusionar el submòdul %s (no hi ha fusió base)

en: Failed to merge submodule %s (not checked out)
ca: S'ha produït un error en fusionar el submòdul %s (no està agafat)

en: Failed to merge submodule %s, but a possible merge resolution exists: %s
ca: S'ha produït un error en fusionar el submòdul %s, però existeix una solució possible: %s

en: Failed to merge submodule %s, but multiple possible merges exist:
    %s
ca: S'ha produït un error en fusionar el submòdul %s, però existeixen múltiples solucions possibles:
    %s

en: Failed to open %s.final: %s
ca: S'ha produït un error en obrir %s.final: %s

en: Failed to open %s: %s
ca: S'ha produït un error en obrir %s: %s

en: Failed to open for writing %s: %s
ca: S'ha produït un error en obrir per escriptura %s: %s

en: Failed to opendir %s: %s
ca: S'ha produït un error en obrir el directori %s: %s

en: Failed to parse --dirstat/-X option parameter:
    %s
ca: S'ha produït un error en analitzar el paràmetre d'opció de --dirstat/-X:
    %s

en: Failed to parse emacsclient version.
ca: S'ha produït un error en analitzar la versió d'emacsclient.

en: Failed to perform three-way merge...
ca: S'ha produït un error en fer una fusió de tres vies...

en: Failed to recurse into submodule path '%s'
ca: s'ha produït un error en cercar recursivament al camí del submòdul «%s»

en: Failed to register submodule '%s'
ca: S'ha produït un error en registrar el submòdul «%s»

en: Failed to register update mode for submodule path '%s'
ca: S'ha produït un error en registrar el mode d'actualització per al camí de submòdul «%s»

en: Failed to register url for submodule path '%s'
ca: S'ha produït un error en registrar l'url per al camí de submòdul «%s»

en: Failed to resolve '%s' as a valid ref.
ca: S'ha produït un error en resoldre «%s» com a referència vàlida.

en: Failed to resolve '%s' as a valid revision.
ca: S'ha produït un error en resoldre «%s» com a revisió vàlida.

en: Failed to resolve '%s' as a valid tree.
ca: S'ha produït un error en resoldre «%s» com a arbre vàlid.

en: Failed to resolve HEAD as a valid ref.
ca: S'ha produït un error en resoldre HEAD com a referència vàlida.

en: Failed to send %s
ca: S'ha produït un error en enviar %s

en: Failed to split patches.
ca: S'ha produït un error en dividir els pedaços.

en: Failed to start emacsclient.
ca: S'ha produït un error en iniciar emacsclient.

en: Failed to start the FSEventStream
ca: No s'ha pogut iniciar el FSEventStream

en: Failed to update main cache tree
ca: S'ha produït un error en actualitzar l'arbre principal de memòria cau

en: Failed to update the following refs with %s:
    %s
ca: No s'han pogut actualitzar les referències següents amb %s:
    %s

en: Falling back to direct application...
ca: S'està usant alternativament l'aplicació directa...

en: Falling back to patching base and 3-way merge...
ca: S'està retrocedint a apedaçar la base i una fusió de 3 vies...

en: Fast-forwarded %s to %s.
ca: Avanç ràpid %s a %s.

en: Fast-forwarding to: $pretty_name
ca: S'està avançant ràpidament a: $pretty_name

en: Fetch from and integrate with another repository or a local branch
ca: Obtén i integra amb un altre repositori o una branca local

en: Fetched in submodule path '%s', but it did not contain %s. Direct fetching of that commit failed.
ca: S'ha obtingut en un camí de submòdul «%s», però no contenia %s. L'obtenció directa d'aquesta comissió ha fallat.

en: Fetching %s
ca: S'està obtenint %s

en: Fetching objects
ca: S'estan obtenint objectes

en: Fetching submodule %s%s
ca: S'està obtenint el submòdul %s%s

en: Fetching submodule %s%s at commit %s
ca: S'està obtenint el submòdul %s%s en la comissió %s

en: File '%s' exists but it could also be the range of commits
    to produce patches for.  Please disambiguate by...
    
        * Saying "./%s" if you mean a file; or
        * Giving --format-patch option if you mean a range.
ca: El fitxer «%s» existeix, però també pot ser un rang de comissions
    per a produir pedaços. Desambigüeu-ho...
    
        * Dient «./%s» si volíeu especificar un fitxer; o
        * Proporcionant l'opció «--format-patch» si volíeu especificar un rang.

en: File formats, protocols and other developer interfaces:
ca: Formats de fitxer, protocols i altres interfícies de desenvolupador:

en: File not found: %s
ca: Fitxer no trobat: %s

en: Filter
ca: Filtra

en: Filter options
ca: Opcions de filtre

en: Filtering content
ca: S'està filtrant el contingut

en: Find as good common ancestors as possible for a merge
ca: Troba els millors avantpassats comuns possibles per a una fusió

en: Find commits yet to be applied to upstream
ca: Troba les comissions que encara s'han d'aplicar a la font

en: Find redundant pack files
ca: Troba fitxers empaquetats redundants

en: Find symbolic names for given revs
ca: Cerca noms simbòlics per a les revisions donades

en: Finding and deleting unreferenced packfiles
ca: S'estan cercant i suprimint els fitxers de paquets no referenciats

en: Finding commits for commit graph among packed objects
ca: S'estan cercant les comissions pel graf de comissions entre els objectes empaquetats

en: Finding extra edges in commit graph
ca: S'estan cercant les vores addicionals al graf de comissions

en: Finished dry-run migration of refs, the result can be found at '%s'
ca: S'ha acabat la prova no destructiva de migració de referències;
    el resultat es pot trobar a «%s»

en: First, rewinding head to replay your work on top of it...
ca: Primer, s'està rebobinant HEAD per a reproduir el vostre treball al damunt...

en: Fix them up in the work tree, and then use 'git add/rm <file>'
    as appropriate to mark resolution and make a commit.
ca: Arregleu-los en l'arbre de treball, i després useu
    «git add/rm <fitxer>» segons sigui apropiat per a
    marcar la resolució i feu una comissió.

en: Forgot resolution for '%s'
ca: S'ha oblidat la resolució per a «%s»

en: Found errors in 'diff.dirstat' config variable:
    %s
ca: S'han trobat errors en la variable de configuració «diff.dirstat»:
    %s

en: Frequently asked questions about using Git
ca: Preguntes freqüents sobre l'ús del Git

en: From %.*s
ca: De %.*s

en: GIT_INDEX_VERSION set, but the value is invalid.
    Using version %i
ca: GIT_INDEX_VERSION està establerta, però el valor no és vàlid.
    S'està usant la versió %i

en: GPG sign commit
ca: signa la comissió amb GPG

en: GPG sign the push
ca: signa la pujada amb GPG

en: GPG-sign commits
ca: signa les comissions amb GPG

en: General options
ca: Opcions generals

en: Generally this means that you provided a wildcard refspec which had no
    matches on the remote end.
ca: Generalment això vol dir que heu proveït una especificació de
    referència de comodí que no tenia cap coincidència en el costat remot.

en: Generate a zip archive of diagnostic information
ca: Genera un arxiu zip d'informació de diagnòstic

en: Generates a summary of pending changes
ca: Genera un resum dels canvis pendents

en: Generating patches
ca: S'estan generant els pedaços

en: Generic options
ca: Opcions genèriques

en: Get and set repository or global options
ca: Obté o estableix opcions de repositori o globals

en: GetOverlappedResult failed on '%s' [GLE %ld]
ca: Ha fallat GetOverlappedResult a «%s» [GLE %ld]

en: Git HTTP-based protocols
ca: Protocols basats en HTTP del Git

en: Git Repository Layout
ca: Disposició del repositori del Git

en: Git Wire Protocol, Version 2
ca: Protocol Git Wire, versió 2

en: Git command-line interface and conventions
ca: Interfície i convencions de la línia d'ordres del Git

en: Git commit-graph format
ca: Format de graf de comissions del Git

en: Git cryptographic signature formats
ca: Formats de signatura criptogràfica del Git

en: Git data exporter
ca: Exportador de dades del Git

en: Git for CVS users
ca: Git per a usuaris del CVS

en: Git index format
ca: Format de l'índex del Git

en: Git namespaces
ca: Espais de noms del Git

en: Git normally never creates a ref that ends with 40 hex characters
    because it will be ignored when you just specify 40-hex. These refs
    may be created by mistake. For example,
    
      git switch -c $br $(git rev-parse ...)
    
    where "$br" is somehow empty and a 40-hex ref is created. Please
    examine these refs and maybe delete them. Turn this message off by
    running "git config set advice.objectNameWarning false"
ca: Git normalment mai crea una referència que acabi amb 40 caràcters
    hexadecimals perquè s'ignorarà quan només especifiqueu 40 caràcters
    hexadecimals. Aquestes referències es poden crear per error. Per
    exemple,
    
      git switch -c $br $(git rev-parse ...)
    
    on «$br» és buida per algun motiu i es crea una referència de 40 caràcters
    hexadecimals. Examineu aquestes referències i potser
    suprimiu-les. Desactiveu aquest missatge executant
    «git config advice.objectNameWarning false»

en: Git pack format
ca: format de paquet del Git

en: Git web interface (web frontend to Git repositories)
ca: Interfície web del Git (interfície web pels repositoris Git)

en: Git's i18n setup code for shell scripts
ca: Codi de configuració i18n del Git per als scripts de l'intèrpret d'ordres

en: Give an object a human readable name based on an available ref
ca: Dona un nom llegible per a humans basant-se en les referències disponibles

en: Graphical alternative to git-commit
ca: Alternativa gràfica a git-commit

en: HEAD %s is not a commit!
ca: HEAD %s no és una comissió!

en: HEAD (%s) points outside of refs/heads/
ca: HEAD (%s) apunta fora de refs/heads/

en: HEAD (no branch)
ca: HEAD (sense branca)

en: HEAD detached at
ca: HEAD separat a

en: HEAD detached from
ca: HEAD separat des de

en: HEAD does not point to a branch
ca: HEAD no assenyala cap branca

en: HEAD is now at
ca: HEAD ara és a

en: HEAD is now at %s
ca: HEAD ara és a %s

en: HEAD is up to date, rebase forced.
ca: La branca actual està al dia, «rebase» forçat.

en: HEAD is up to date.
ca: HEAD està al dia.

en: HEAD not found below refs/heads!
ca: HEAD no trobat sota refs/heads!

en: HEAD of working tree %s is not updated
ca: HEAD de l'arbre de treball %s no està actualitzat

en: HEAD points to an invalid (or orphaned) reference.
    HEAD path: '%s'
    HEAD contents: '%s'
ca: HEAD apunta a una referència no vàlida (o òrfena).
    Camí HEAD: «%s»
    Contingut HEAD: «%s»

en: Helper programs to interact with remote repositories
ca: Programes d'ajuda per a interactuar amb repositoris remots

en: Helper to store credentials on disk
ca: Ajudant per a emmagatzemar credencials a disc

en: Helper to temporarily store passwords in memory
ca: Ajudant per a emmagatzemar temporalment les contrasenyes en memòria

en: Hooks used by Git
ca: Lligams utilitzats pel Git

en: How packs are transferred over-the-wire
ca: Com es transfereixen els paquets en la xarxa

en: Huh (%s)?
ca: Perdó (%s)?

en: Huh (%s)?
ca: Perdó (%s)?

en: Hunk #%d applied cleanly.
ca: El tros #%d s'ha aplicat netament.

en: Hunk #%d succeeded at %d (offset %d line). | Hunk #%d succeeded at %d (offset %d lines).
ca[0]: El tros #%d ha tingut èxit a %d (desplaçament d'%d línia).
ca[1]: El tros #%d ha tingut èxit a %d (desplaçament de %d línies).

en: If it does not apply cleanly, you will be given an opportunity to
    edit again.  If all lines of the hunk are removed, then the edit is
    aborted and the hunk is left unchanged.
ca: Si no s'aplica correctament, tindreu una oportunitat per a editar-lo
    de nou. Si s'eliminen totes les línies del tros, llavors l'edició s'avorta
    i el tros es deixa sense cap canvi.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for applying.
ca: Si el pedaç s'aplica netament, el tros editat es marcarà immediatament per a aplicar-lo.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for discarding.
ca: Si el pedaç s'aplica netament, el tros editat es marcarà immediatament per a ser descartat.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for staging.
ca: Si el pedaç s'aplica netament, el tros editat es marcarà immediatament per a «staging».

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for stashing.
ca: Si el pedaç s'aplica de forma neta, el tros editat es marcarà immediatament per a «stashing».

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for unstaging.
ca: Si el pedaç s'aplica netament, el tros editat es marcarà immediatament per a «unstaging».

en: If you are sure you want to delete it, run 'git branch -D %s'
ca: Si esteu segur que voleu suprimir-la, executeu «git branch -D %s»

en: If you intend to update such entries, try one of the following:
    * Use the --sparse option.
    * Disable or modify the sparsity rules.
ca: Si voleu actualitzar aquestes entrades, proveu les solucions següents:
    * Utilitzeu l'opció --sparse.
    * Inhabiliteu o modifiqueu les regles de dispersió.

en: If you meant to check out a remote tracking branch on, e.g. 'origin',
    you can do so by fully qualifying the name with the --track option:
    
        git checkout --track origin/<name>
    
    If you'd like to always have checkouts of an ambiguous <name> prefer
    one remote, e.g. the 'origin' remote, consider setting
    checkout.defaultRemote=origin in your config.
ca: Si voleu agafar una branca de seguiment remota, p. ex. «origin», podeu
    fer-ho especificant el nom complet amb l'opció --track:
    
        git checkout --track origin/<nom>
    
    Si voleu que en agafar un branca amb un <nom> ambigu s'usi una branca
    remota, p. ex. «origin» al remot, considereu configurar l'opció
    checkout.defaultRemote=origin en la vostra configuració.

en: If you meant to create a worktree containing a new unborn branch
    (branch with no commits) for this repository, you can do so
    using the --orphan flag:
    
        git worktree add --orphan %s
ca: Si voleu crear un arbre de treball que contingui una branca no nascuda
    nova (branca sense comissions) per a aquest repositori, podeu fer-ho
    utilitzant l'argument --orphan:
    
        git worktree add --orphan %s

en: If you meant to create a worktree containing a new unborn branch
    (branch with no commits) for this repository, you can do so
    using the --orphan flag:
    
        git worktree add --orphan -b %s %s
ca: Si voleu crear un arbre de treball que contingui una branca no nascuda
    nova (branca sense comissions) per a aquest repositori, podeu fer-ho
    utilitzant l'argument --orphan:
    
        git worktree add --orphan -b %s %s

en: If you prefer to skip this patch, run "%s --skip" instead.
ca: Si preferiu ometre aquest pedaç, executeu «%s --skip» en lloc d'això.

en: If you want to detach HEAD at the commit, try again with the --detach option.
ca: Si voleu desacoblar HEAD a la comissió, torneu-ho a provar amb l'opció --detach.

en: If you want to keep it by creating a new branch, this may be a good time
    to do so with:
    
     git branch <new-branch-name> %s
    
     | If you want to keep them by creating a new branch, this may be a good time
    to do so with:
    
     git branch <new-branch-name> %s
ca[0]: Si la voleu mantenir creant una branca nova, ara pot ser un bon moment
    per a fer-ho amb:
    
     git branch <nom-de-branca-nova> %s
ca[1]: Si les voleu mantenir creant una branca nova, ara pot ser un bon moment
    per a fer-ho amb:
    
     git branch <nom-de-branca-nova> %s

en: If you want to reuse this local git directory instead of cloning again from
      %s
    use the '--force' option. If the local git directory is not the correct repo
    or you are unsure what this means choose another name with the '--name' option.
ca: Si voleu reusar aquest directori de git local en comptes de clonar de nou de
      %s
    useu l'opció «--force». Si el directori de git local no és el repositori correcte
    o no esteu segur de què vol dir això, trieu un altre nom amb l'opció «--name».

en: If you wish to set tracking information for this branch you can do so with:
ca: Si voleu establir la informació de seguiment per a aquesta branca, podeu fer-ho amb:

en: If you wish to set tracking information for this branch you can do so with:
    
        git branch --set-upstream-to=%s/<branch> %s
ca: Si voleu establir informació de seguiment per a aquesta branca, podeu fer-ho amb:
    
        git branch --set-upstream-to=%s/<branca> %s

en: Ignored files
ca: Fitxers ignorats

en: Import a GNU Arch repository into Git
ca: Importa un repositori GNU Arch a Git

en: Import from and submit to Perforce repositories
ca: Importa des de i envia a repositoris Perforce

en: Incremental repacks are incompatible with bitmap indexes.  Use
    --no-write-bitmap-index or disable the pack.writeBitmaps configuration.
ca: Els reempaquetaments incrementals són incompatibles amb els índexs de mapes de bits.  Useu
    --no-write-bitmap-index o inhabiliteu el paràmetre de configuració pack.writeBitmaps.

en: Index was not unstashed.
ca: L'índex no estava «unstashed».

en: Indexing objects
ca: S'estan indexant objectes

en: Initial commit
ca: Comissió inicial

en: Initialize, update or inspect submodules
ca: Inicialitza, actualitza o inspecciona submòduls

en: Initialized empty Git repository in %s%s
ca: S'ha inicialitzat un repositori buit del Git en %s%s

en: Initialized empty shared Git repository in %s%s
ca: S'ha inicialitzat un repositori compartit buit del Git en %s%s

en: Input ignore patterns>>
ca: Introduïu els patrons a ignorar>>

en: Instantly browse your working repository in gitweb
ca: Navegueu instantàniament pel vostre repositori de treball a gitweb

en: Integer value expected refname:lstrip=%s
ca: Valor enter esperat pel nom de referència:lstrip=%s

en: Integer value expected refname:rstrip=%s
ca: Valor enter esperat pel nom de referència:rstrip=%s

en: Interacting with Others
ca: Interaccionar amb altres

en: Interdiff against v%d:
ca: Interdiff contra v%d:

en: Invalid %s: '%s'
ca: %s no vàlid: «%s»

en: Invalid back reference
ca: Referència anterior no vàlida

en: Invalid character class name
ca: Nom de la classe del caràcter no vàlid

en: Invalid cleanup mode %s
ca: Mode de neteja no vàlid %s

en: Invalid collation character
ca: El caràcter de col·lació no és vàlid

en: Invalid command: you're currently in a %s/%s bisect
ca: Ordre no vàlida: esteu actualment en una bisecció %s/%s

en: Invalid content of \{\}
ca: Contingut no vàlid de \{\}

en: Invalid ignored mode '%s'
ca: Mode d'ignorància no vàlid «%s»

en: Invalid number: '%s'
ca: Número no vàlid: «%s»

en: Invalid old URL pattern: %s
ca: Patró d'URL antic no vàlid: %s

en: Invalid path: %s
ca: Camí no vàlid: «%s»

en: Invalid pathspec magic '%.*s' in '%s'
ca: Màgia d'especificació de camí no vàlida «%.*s» en «%s»

en: Invalid preceding regular expression
ca: Expressió regular anterior no vàlida

en: Invalid range end
ca: Fi d'interval no vàlid

en: Invalid regular expression
ca: Expressió regular no vàlida

en: Invalid untracked files mode '%s'
ca: Mode de fitxers no seguits no vàlid «%s»

en: Invalid update mode '%s' configured for submodule path '%s'
ca: Mode d'actualització «%s» configurat no vàlid per al camí de submòdul «%s»

en: It looks like 'git am' is in progress. Cannot rebase.
ca: Sembla que «git am» està en curs. No es pot fer «rebase».

en: It seems that there is already a %s directory, and
    I wonder if you are in the middle of another rebase.  If that is the
    case, please try
    	%s
    If that is not the case, please
    	%s
    and run me again.  I am stopping in case you still have something
    valuable there.
ca: Sembla que ja existeix un directori %s, i em pregunto
    si esteu enmig d'un altre «rebase». Si aquest és el cas, proveu
    	%s
    Si no és cas, feu:
    	%s
    i després executeu aquesta ordre de nou. S'atura l'operació en cas que
    tingueu quelcom valuós.

en: It took %.2f seconds to enumerate untracked files,
    but the results were cached, and subsequent runs may be faster.
ca: S'han trigat %.2f segons a enumerar els fitxers sense seguiment,
    però els resultats es van emmagatzemar a la memòria cau, i les
    execucions posteriors podrien ser més ràpides.

en: It took %.2f seconds to enumerate untracked files.
ca: S'han trigat %.2f segons a enumerar els fitxers sense seguiment.

en: It took %.2f seconds to refresh the index after reset.  You can use
    '--no-refresh' to avoid this.
ca: Es van trigar %.2f segons a actualitzar l'índex després de reiniciar.  Podeu usar
    .--no-refresh' per a evitar això.

en: Join two or more development histories together
ca: Uneix dues o més històries de desenvolupament

en: LF would be replaced by CRLF in %s
ca: LF es reemplaçà per CRLF en %s

en: Limiting comparison with pathspecs is only supported if both paths are directories.
ca: La comparació limitada entre especificacions de camí només s'admet si els dos camins són directoris.

en: Lines beginning in "GIT:" will be removed.
    Consider including an overall diffstat or table of contents
    for the patch you are writing.
    
    Clear the body content if you don't wish to send a summary.
ca: S'eliminaran les línies que comencen amb «GIT:».
    Considereu incloure un diffstat global o una taula de continguts
    per al pedaç que esteu escrivint.
    
    Esborreu el contingut del cos si no voleu enviar cap resum.

en: Lines starting with '%s' will be ignored, and an empty message aborts
    the commit.
ca: Les línies que comencin amb «%s» s'ignoraran, i un missatge buit
    avorta la comissió.

en: List references in a local repository
ca: Llista les referències en un repositori local

en: List references in a remote repository
ca: Mostra les referències d'un repositori remot

en: List the contents of a tree object
ca: Mostra els continguts d'un objecte de l'arbre

en: List, create, or delete branches
ca: Llista, crea o suprimeix branques

en: Lists commit objects in reverse chronological order
ca: Mostra les comissions en ordre topològic invers

en: Loading known commits in commit graph
ca: S'estan carregant comissions conegudes al graf de comissions

en: Lockfile created but not reported: %s
ca: S'ha creat el fitxer de blocatge però no s'ha informat: %s

en: Looking for referenced packfiles
ca: S'estan cercant fitxers empaquetats referenciats

en: Looking up %s ...
ca: S'està cercant %s...

en: Low-level Commands / Internal Helpers
ca: Ordres de baix nivell / Ajudants interns

en: Low-level Commands / Interrogators
ca: Ordres de baix nivell / Interrogadors

en: Low-level Commands / Manipulators
ca: Ordres de baix nivell / Manipuladors

en: Low-level Commands / Syncing Repositories
ca: Ordres de baix nivell / Sincronització de repositoris

en: Low-level access to refs
ca: Accés de baix nivell a referències

en: MIDX does not contain the BTMP chunk
ca: MIDX no conté el fragment BTMP

en: Main Porcelain Commands
ca: Ordres principals de porcellana

en: Malformed input line: '%s'.
ca: Línia d'entrada mal formada: «%s».

en: Malformed search regexp %s: %s
ca: Expressió regular de cerca mal formada %s: %s

en: Manage multiple working trees
ca: Gestiona múltiples arbres de treball

en: Manage reflog information
ca: Gestiona la informació del registre de referències

en: Manage set of tracked repositories
ca: Gestiona el conjunt de repositoris seguits

en: Manual hunk edit mode -- see bottom for a quick guide.
ca: Mode d'edició de trossos manual - vegeu més avall per a una guia ràpida.

en: Map author/committer names and/or E-Mail addresses
ca: Assigna noms d'autor i comitent i/o adreces de correu electrònic

en: Marked %d islands, done.
ca: Marcades %d illes, fet.

en: Marking %s as complete
ca: S'està marcant %s com a complet

en: Marking reachable objects...
ca: S'estan marcant els objectes abastables...

en: Maybe you want to use 'update --init'?
ca: Potser voleu usar «update --init»?

en: Maybe you wanted to say 'git add .'?
ca: Que potser volíeu dir «git add.»?

en: Memory exhausted
ca: Memòria esgotada

en: Merge options
ca: Opcions de fusió

en: Merge with strategy %s failed.
ca: L'estratègia de fusió %s ha fallat.

en: Merging
ca: S'està fusionant

en: Merging %s with %s
ca: S'està fusionant %s amb %s

en: Merging %s with %s
ca: S'està fusionant %s amb %s

en: Merging commit-graph
ca: S'està fusionant el graf de comissions

en: Merging is not possible because you have unmerged files.
ca: Fusionar no és possible perquè teniu fitxers sense fusionar.

en: Message-ID to be used as In-Reply-To for the first email (if any)?
ca: S'ha d'usar el Message-ID com a In-Reply-To pel primer correu (si n'hi ha cap)?

en: Messaging
ca: Missatgeria

en: Migrating git directory of '%s%s' from
    '%s' to
    '%s'
ca: S'està migrant el directori de «%s%s» des de
    «%s» a
    «%s»

en: Minimum number of objects to request at a time
ca: Nombre mínim d'objectes a sol·licitar d'una vegada.

en: Missing ')' at the end of pathspec magic in '%s'
ca: «)» mancant al final de la màgia d'especificació de camí en «%s»

en: Missing from marks for submodule '%s'
ca: Falten les marques «from» per al submòdul «%s»

en: Missing to marks for submodule '%s'
ca: Falten les marques per al submòdul «%s»

en: Mounting one repository inside another
ca: Muntant un repositori dins un altre

en: Move objects and refs by archive
ca: Mou els objectes i les referències per arxiu

en: Move or rename a file, a directory, or a symlink
ca: Mou o canvia de nom a un fitxer, directori o enllaç simbòlic

en: Multiple remote HEAD branches. Please choose one explicitly with:
ca: Múltiples branques de HEAD remotes. Trieu-ne una explícitament amb:

en: Need a repository to create a bundle.
ca: Cal un repositori per a crear un farcell.

en: Need a repository to unbundle.
ca: Cal un repositori per a desfer un farcell.

en: Need to specify how to reconcile divergent branches.
ca: Cal especificar com reconciliar les branques divergents.

en: Needed a single revision
ca: Cal una sola revisió

en: Negative patterns are ignored in git attributes
    Use '\!' for literal leading exclamation.
ca: Els patrons negatius s'ignoren en els atributs de git
    Useu «\!» per exclamació capdavantera literal.

en: No annotated tags can describe '%s'.
    However, there were unannotated tags: try --tags.
ca: Cap etiqueta anotada pot descriure «%s».
    No obstant això, hi havia etiquetes no anotades: proveu --tags.

en: No branch name specified
ca: Cap nom de branca especificat

en: No changes
ca: Sense canvis

en: No changes - did you forget to use 'git add'?
    If there is nothing left to stage, chances are that something else
    already introduced the same changes; you might want to skip this patch.
ca: Cap canvi - heu oblidat d'usar «git add»?
    Si no hi ha res per a fer «stage», probablement alguna altra cosa ja ha
    introduït els mateixos canvis; potser voleu ometre aquest pedaç.

en: No changes - recorded it as an empty commit.
ca: No hi ha canvis - enregistrat com una comissió buida.

en: No changes -- Patch already applied.
ca: Sense canvis -- El pedaç ja s'ha aplicat.

en: No changes selected
ca: No hi ha canvis seleccionats

en: No changes.
ca: No hi ha canvis.

en: No changes.
ca: Sense canvis.

en: No commands done.
ca: No s'ha fet cap ordre.

en: No commands remaining.
ca: No manca cap ordre.

en: No commit specified and merge.defaultToUpstream not set.
ca: No hi ha una comissió especificada i merge.defaultToUpstream no està establert.

en: No commits yet
ca: No s'ha fet cap comissió encara

en: No commits yet on
ca: No s'ha fet cap comissió encara a

en: No configured push destination.
    Either specify the URL from the command-line or configure a remote repository using
    
        git remote add <name> <url>
    
    and then push using the remote name
    
        git push <name>
ca: No hi ha cap destinació de pujada configurat.
    Especifiqueu l'URL des de la línia d'ordres o bé configureu un repositori remot fent servir
    
        git remote add <nom> <url>
    
    i després pugeu fent servir el nom remot
    
        git push <nom>

en: No current branch.
ca: No hi ha cap branca actual.

en: No default upstream defined for the current branch.
ca: No hi ha cap font per defecte definida per a la branca actual.

en: No directory name could be guessed.
    Please specify a directory on the command line
ca: No s'ha pogut deduir cap nom de directori.
    Especifiqueu un directori en la línia d'ordres

en: No exact match on refs or tags, searching to describe
ca: No hi ha cap coincidència exacta en la cerca de referències o etiquetes per a descriure

en: No hunk matches the given pattern
ca: No hi ha trossos que coincideixin amb el patró donat

en: No local changes to save
ca: No hi ha canvis locals a desar

en: No local or remote refs exist despite at least one remote
    present, stopping; use 'add -f' to override or fetch a remote first
ca: No hi ha referències locals o remotes malgrat hi existeix almenys un
    remot, aturada; useu «add -f» per a anul·lar o obtenir primer un remot

en: No match
ca: Cap coincidència

en: No merge message -- not updating HEAD
ca: Cap missatge de fusió -- no s'està actualitzant HEAD

en: No merge strategy handled the merge.
ca: Cap estratègia de fusió ha gestionat la fusió.

en: No more files to clean, exiting.
ca: No hi ha més fitxers a netejar; s'està sortint.

en: No names found, cannot describe anything.
ca: No s'ha trobat cap nom, no es pot descriure res.

en: No next hunk
ca: No hi ha tros següent

en: No other hunks to goto
ca: No hi ha altres trossos on anar-hi

en: No other hunks to search
ca: No hi ha cap altre tros a cercar

en: No paths with --include/--only does not make sense.
ca: --include/--only no té sentit sense camí.

en: No pathspec was given. Which files should I remove?
ca: No s'ha indicat cap especificació de camí. Quins fitxers s'han de suprimir?

en: No possible source branch, inferring '--orphan'
ca: No hi ha cap branca d'origen possible, inferint «--orphan»

en: No previous hunk
ca: Sense tros previ

en: No previous regular expression
ca: No hi ha expressió regular anterior

en: No refs in common and none specified; doing nothing.
    Perhaps you should specify a branch.
ca: No hi ha referències en comú i no n'hi ha cap d'especificada.
    No es farà res. Potser hauríeu d'especificar una branca.

en: No remote for the current branch.
ca: No hi ha cap remot per a la branca actual.

en: No remote-tracking branch for %s from %s
ca: No hi ha cap branca amb seguiment remot per a %s de %s

en: No staged changes
ca: No hi ha canvis a «stage»

en: No stash entries found.
ca: No s'ha trobat cap entrada «stash».

en: No subject line in %s?
ca: Sense assumpte a %s?

en: No such URL found: %s
ca: No s'ha trobat tal URL: %s

en: No such path '%s' in the diff
ca: No existeix el camí «%s» al diff

en: No such ref: %s
ca: No hi ha tal referència: %s

en: No such remote '%s'
ca: No hi ha tal remot «%s»

en: No such remote: '%s'
ca: No existeix el remot «%s»

en: No tags can describe '%s'.
    Try --always, or create some tags.
ca: Cap etiqueta pot descriure «%s».
    Proveu --always, o creeu algunes etiquetes.

en: No testable commit found.
    Maybe you started with bad path arguments?
ca: No s'ha trobat cap comissió comprovable.
    Potser heu començat amb paràmetres de camí incorrectes?

en: No untracked files.
ca: Sense fitxers no seguits.

en: No url found for submodule path '%s' in .gitmodules
ca: No s'ha trobat cap url per al camí de submòdul «%s» a .gitmodules

en: No valid patches in input (allow with "--allow-empty")
ca: No hi ha pedaços vàlids a l'entrada (permeteu-los amb «--allow-empty»)

en: Non-fast-forward commit does not make sense into an empty head
ca: Una comissió no d'avanç ràpid no té sentit a una HEAD buida

en: Nope.
ca: No.

en: Not a git repository
ca: No és un repositori de git

en: Not a git repository. Use --no-index to compare two paths outside a working tree
ca: No és un repositori Git. Useu --no-index per a comparar dos camins fora del directori de treball

en: Not a regular file: %s
ca: No és un fitxer normal: %s

en: Not a valid commit name %s
ca: No és un nom de comissió vàlid %s

en: Not a valid object name %s
ca: %s no és un nom d'objecte vàlid

en: Not a valid ref: %s
ca: No és una referència vàlida: %s

en: Not all child objects of %s are reachable
ca: No tots els objectes fills de %s són abastables

en: Not committing merge; use 'git commit' to complete the merge.
ca: No s'està cometent la fusió; useu «git commit» per a completar la fusió.

en: Not currently on any branch.
ca: Actualment no s'és en cap branca.

en: Not handling anything other than two heads merge.
ca: No s'està gestionant res a part de la fusió de dos caps.

en: Not possible to fast-forward, aborting.
ca: No és possible avançar ràpidament, s'està avortant.

en: Not updating non-default fetch refspec
    	%s
    	Please update the configuration manually if necessary.
ca: No s'està actualitzant l'especificació de referències d'obtenció no per defecte
    	%s
    	Actualitzeu la configuració manualment si és necessari.

en: Note: A branch outside the refs/remotes/ hierarchy was not removed;
    to delete it, use: | Note: Some branches outside the refs/remotes/ hierarchy were not removed;
    to delete them, use:
ca[0]: Nota: Una branca fora de la jerarquia refs/remotes/ no s'ha eliminat;
    per a suprimir-la, useu:
ca[1]: Nota: Algunes branques fora de la jerarquia refs/remotes/ no s'han eliminat;
    per a suprimir-les, useu:

en: Note: Fast-forwarding submodule %s to %s
ca: Nota: avançament ràpid del submòdul %s a %s

en: Note: switching to '%s'.
    
    You are in 'detached HEAD' state. You can look around, make experimental
    changes and commit them, and you can discard any commits you make in this
    state without impacting any branches by switching back to a branch.
    
    If you want to create a new branch to retain commits you create, you may
    do so (now or later) by using -c with the switch command. Example:
    
      git switch -c <new-branch-name>
    
    Or undo this operation with:
    
      git switch -
    
    Turn off this advice by setting config variable advice.detachedHead to false
ca: Avís: s'està canviant a «%s».
    
    Esteu en un estat de «HEAD separat». Podeu donar un cop d'ull, fer canvis
    experimentals i cometre'ls. Podeu descartar qualsevol comissió que feu
    en aquest estat, sense impactar a cap branca, tornant a una branca.
    
    Si voleu crear una branca nova per a conservar les comissions que creeu,
    poder fer-ho (ara o més tard) usant -c amb l'ordre switch. Exemple:
    
      git switch -c <nom-de-branca-nova>
    
    O desfer aquesta operació amb:
    
      git switch -
    
    Desactiveu aquest consell configurant la variable advice.detachedHead a «false»

en: Nothing new to pack.
ca: Res nou a empaquetar.

en: Nothing specified, nothing added.
ca: No s'ha especificat res, no s'ha afegit res.

en: Nothing was applied.
ca: No s'ha aplicat res.

en: OK. Log says:
ca: Correcte. El registre diu:

en: Object %s has no note
ca: L'objecte %s no té cap nota

en: Objects must be of the same type.
    '%s' points to a replaced object of type '%s'
    while '%s' points to a replacement object of type '%s'.
ca: Els objectes han de ser del mateix tipus.
    «%s» apunta a un objecte substituït del tipus «%s»
    mentre que «%s» apunta a un objecte de substitució del tipus «%s».

en: On branch
ca: En la branca

en: Only binary files changed.
ca: Només han canviat els fitxers binaris.

en: Only binary files changed.
ca: Només han canviat fitxers binaris.

en: Only one 'attr:' specification is allowed.
ca: Només es permet una especificació «attr:».

en: Only one StGIT patch series can be applied at once
ca: Només una sèrie de pedaços StGIT es pot aplicar a la vegada

en: Only one letter is expected, got '%s'
ca: S'espera una lletra, s'ha obtingut «%s»

en: Options related to fetching
ca: Opcions relacionades amb obtenir

en: Options related to merging
ca: Opcions relacionades amb fusionar

en: Other
ca: Altre

en: Other diff options
ca: Altres opcions diff

en: Otherwise, please use 'git cherry-pick --skip'
ca: Altrament, si us plau useu «git cherry-pick --skip»

en: Otherwise, please use 'git rebase --skip'
ca: Altrament, si us plau useu «git rebase --skip»

en: Outlook reassigned Message-ID to: %s
ca: Outlook ha reassignat el Message-ID a %s

en: Output information on each ref
ca: Mostra la informació en cada referència

en: Overwriting existing notes for object %s
ca: S'estan sobreescrivint les notes existents de l'objecte %s

en: Pack heads and tags for efficient repository access
ca: Empaqueta els caps i les etiquetes per a un accés eficient al repositori

en: Pack unpacked objects in a repository
ca: Empaqueta els objectes desempaquetats en un repositori

en: Patch failed at %s %.*s
ca: El pedaç ha fallat a %s %.*s

en: Patch format detection failed.
ca: La detecció de format de pedaç ha fallat.

en: Patch is empty.
ca: El pedaç està buit.

en: Patch sent with format=flowed; space at the end of lines might be lost.
ca: Pedaç enviat amb format=flowed; es pot perdre l'espai al final de les línies.

en: Patch update
ca: Actualització del pedaç

en: Path updated: %s added in %s inside a directory that was renamed in %s; moving it to %s.
ca: Pedaç actualitzat: %s afegit a %s dins d'un directori que va canviar de nom a %s; movent-lo a %s.

en: Path updated: %s renamed to %s in %s, inside a directory that was renamed in %s; moving it to %s.
ca: Pedaç actualitzat: %s canviat al nom %s a %s, dins d'un directori que va canviar de nom a %s; movent-lo a %s.

en: Path-based delta compression using up to %d thread | Path-based delta compression using up to %d threads
ca[0]: La compressió de diferències basada en camins usa fins a %d fil
ca[1]: La compressió de diferències basada en camins usa fins a %d fils

en: Pathspec '%s' is in submodule '%.*s'
ca: L'especificació «%s» és en el submòdul «%.*s»

en: Perform merge without touching index or working tree
ca: Realitza la fusió sense tocar l'índex o l'arbre de treball

en: Performing inexact rename detection
ca: S'està realitzant una detecció inexacta de canvis de nom

en: Performing three-way merge...
ca: S'està fent una fusió de 3 vies...

en: Pick out and massage parameters
ca: Trieu i personalitzeu els paràmetres

en: Please call `--bisect-state` with at least one argument
ca: Executeu «--bisect-state» amb almenys un argument

en: Please commit or stash them.
ca: Cometeu-los o emmagatzemeu-los.

en: Please edit the description for the branch
      %s
    Lines starting with '%s' will be stripped.
ca: Editeu la descripció de la branca
      %s
    S'eliminaran les línies que comencin amb «%s».
    "

en: Please enter a commit message to explain why this merge is necessary,
    especially if it merges an updated upstream into a topic branch.
ca: Introduïu un missatge de comissió per a explicar per què aquesta fusió és
    necessària, especialment si es fusiona una font actualitzada amb una branca de tòpic.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be ignored, and an empty message aborts the commit.
ca: Introduïu el missatge de comissió dels vostres canvis.
    S'ignoraran les línies que comencin amb «%s». Un missatge de
    comissió buit avorta la comissió.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be ignored.
ca: Introduïu el missatge de comissió per als vostres canvis. 
    S'ignoraran les línies que comencin amb «%s».

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
ca: Introduïu el missatge de comissió pels vostres canvis. Es mantindran
    les línies que comencin amb «%s»; podeu eliminar-les vosaltres mateixos
    si voleu.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
    An empty message aborts the commit.
ca: Introduïu el missatge de comissió dels vostres canvis.
    Es mantindran les línies que comencin amb «%s»; podeu eliminar-les 
    vosaltres mateixos si voleu. Un missatge buit avorta la comissió.

en: Please specify which branch you want to merge with.
ca: Especifiqueu amb quina branca voleu fusionar.

en: Please specify which branch you want to rebase against.
ca: Especifiqueu sobre quina branca voleu fer «rebase».

en: Please stage your changes to .gitmodules or stash them to proceed
ca: Feu «stage» dels vostres canvis a .gitmodules o feu «stash» dels mateixos per a procedir

en: Please supply the message using either -m or -F option.
ca: Especifiqueu el missatge usant l'opció -m o l'opció -F.

en: Please, commit your changes before merging.
ca: Cometeu els vostres canvis abans de fusionar.

en: Premature end of regular expression
ca: Fi prematur d'expressió regular

en: Prepare patches for e-mail submission
ca: Prepara pedaços per a enviar-los per correu electrònic

en: Preparing worktree (checking out '%s')
ca: S'està preparant l'arbre de treball (s'està agafant «%s»)

en: Preparing worktree (detached HEAD %s)
ca: S'està preparant l'arbre de treball (HEAD %s separat)

en: Preparing worktree (new branch '%s')
ca: S'està preparant l'arbre de treball (branca nova «%s»)

en: Preparing worktree (resetting branch '%s'; was at %s)
ca: S'està preparant l'arbre de treball (s'està reiniciant la branca «%s»; estava a %s)

en: Previous HEAD position was
ca: La posició de HEAD anterior era

en: Print lines matching a pattern
ca: Imprimeix les línies coincidents amb un patró

en: Produce a merge commit message
ca: Produeix un missatge de comissió de fusió

en: Prompt help:
ca: Mostra ajuda:

en: Prompt help:
    1          - select a numbered item
    foo        - select item based on unique prefix
               - (empty) select nothing
ca: Ajuda:
    1          - selecciona un ítem numerat
    foo        - selecciona un ítem basat en un prefix únic
               - (buit) no seleccionis res

en: Prompt help:
    1          - select a single item
    3-5        - select a range of items
    2-3,6-9    - select multiple ranges
    foo        - select item based on unique prefix
    -...       - unselect specified items
    *          - choose all items
               - (empty) finish selecting
ca: Ajuda:
    1          - selecciona un sol ítem
    3-5        - selecciona un rang d'ítems
    2-3,6-9    - selecciona múltiples rangs
    foo        - selecciona un ítem basat en un prefix únic
    -...       - desselecciona els ítems seleccionats
    *          - tria tots els ítems
               - (buit) finalitza la selecció

en: Propagating island marks
ca: S'estan propagant les marques d'illa

en: Protocol v0 and v1 capabilities
ca: Capacitats de protocol v0 i v1

en: Provide contents or details of repository objects
ca: Proporcioneu el contingut o els detalls dels objectes del repositori

en: Providing usernames and passwords to Git
ca: Proporcionar noms d'usuari i contrasenyes a Git

en: Prune all unreachable objects from the object database
ca: Poda tots els objectes no accessibles de la base de dades d'objectes

en: Pruning %s
ca: S'està podant %s

en: Pulling is not possible because you have unmerged files.
ca: Baixar no és possible perquè teniu fitxers sense fusionar.

en: Push objects over Git protocol to another repository
ca: Puja objectes sobre el protocol Git a un altre repositori

en: Push objects over HTTP/DAV to another repository
ca: Pujar objectes sobre HTTP/DAV a un altre repositori

en: Pushing submodule '%s'
ca: S'està pujant el submòdul «%s»

en: Pushing to %s
ca: S'està pujant a %s

en: RPC failed; %s
ca: RPC ha fallat; %s

en: Range-diff against v%d:
ca: Diferència de l'interval contra el v%d:

en: Range-diff:
ca: Diferència de l'interval:

en: Reactivating local git directory for submodule '%s'
ca: S'està reactivant el directori de git local per al submòdul «%s»

en: Read, modify and delete symbolic refs
ca: Llegeix, modifica i suprimeix referències simbòliques

en: ReadDirectoryChangedW failed on '%s' [GLE %ld]
ca: Ha fallat ReadDirectoryChangedW a «%s» [GLE %ld]

en: Reads tree information into the index
ca: Llegeix la informació de l'arbre a l'índex

en: Reapply commits on top of another base tip
ca: Torna a aplicar les comissions sobre un altre punt de basament

en: Rebase %s onto %s (%d command) | Rebase %s onto %s (%d commands)
ca[0]: Fes «rebase» de %s a %s (%d ordre)
ca[1]: Fes «rebase» de %s a %s (%d ordres)

en: Rebasing (%d/%d)%s
ca: S'està fent «rebase» (%d/%d)%s

en: Rebasing is not possible because you have unmerged files.
ca: Fer «rebase» no és possible perquè teniu fitxers sense fusionar.

en: Receive missing objects from another repository
ca: Rep els objectes que manquen des d'un altre repositori

en: Receive what is pushed into the repository
ca: Rep el que s'envia al repositori

en: Receiving objects
ca: S'estan rebent objectes

en: Record changes to the repository
ca: Registra els canvis al repositori

en: Recorded preimage for '%s'
ca: Imatge prèvia registrada per a «%s»

en: Recorded resolution for '%s'.
ca: Es recorda la resolució per a «%s».

en: Recreated %d merge conflict | Recreated %d merge conflicts
ca[0]: Recreat un conflicte de fusió
ca[1]: Recreats %d conflictes de fusió

en: Recursive merging with submodules currently only supports trivial cases.
    Please manually handle the merging of each conflicted submodule.
    This can be accomplished with the following steps:
    %s - come back to superproject and run:
    
          git add %s
    
       to record the above merge or update
     - resolve any other conflicts in the superproject
     - commit the resulting index in the superproject
ca: La fusió recursiva amb submòduls actualment només admet casos trivials.
    Si us plau, manegeu manualment la fusió de cada submòdul en conflicte.
    Això es pot aconseguir amb els passos següents:
    %s - torneu al superprojecte i executeu:
    
          git add %s
    
       per a enregistrar la fusió o actualització de dalt
     - resoleu qualsevol altre conflicte al superprojecte
     - publiqueu l'índex resultant al superprojecte

en: Reduce your working tree to a subset of tracked files
ca: Redueix l'arbre de treball a un subconjunt de fitxers seguits

en: Refresh index
ca: Actualitza l'índex

en: Refreshing index
ca: S'està actualitzant l'índex

en: Refusing to create empty bundle.
ca: S'està refusant crear un farcell buit.

en: Refusing to remove current working directory
ca: S'ha rebutjat suprimir el directori de treball actual

en: Refusing to remove the current working directory:
    %s
ca: S'ha rebutjat suprimir el directori de treball actual:
    %s

en: Refusing to rewrite notes in %s (outside of refs/notes/)
ca: S'està refusant reescriure les notes en %s (fora de refs/notes/)

en: Refusing to send because the patch
    	%s
    has the template subject '*** SUBJECT HERE ***'. Pass --force if you really want to send.
ca: S'ha refusat a enviar perquè el pedaç
    	%s
    perquè la plantilla té l'assumpte «*** SUBJECT HERE ***». Passeu --force si realment voleu enviar-ho.

en: Register file contents in the working tree to the index
ca: Registra els continguts del fitxer en l'arbre de treball a l'índex

en: Regular expression too big
ca: Expressió regular és massa gran

en: Reinitialized existing Git repository in %s%s
ca: S'ha reinicialitzat el repositori existent del Git en %s%s

en: Reinitialized existing shared Git repository in %s%s
ca: S'ha reinicialitzat el repositori compartit existent del Git en %s%s

en: Rejected hunk #%d.
ca: S'ha rebutjat el tros #%d.

en: Relative path can only be used from the toplevel of the working tree
ca: El camí relatiu només es pot usar des del nivell superior de l'arbre de treball

en: Remote branch %s not found in upstream %s
ca: La branca remota %s no es troba en la font %s

en: Remote revision %s not found in upstream %s
ca: La branca remota %s no es troba en la font %s

en: Remove %s [y/N]?
ca: Voleu eliminar %s [y/N]?

en: Remove extra objects that are already in pack files
ca: Elimina els objectes extres que ja estan en fitxers empaquetats

en: Remove files from the working tree and from the index
ca: Elimina fitxers de l'arbre de treball i de l'índex

en: Remove unnecessary whitespace
ca: Elimina l'espai en blanc innecessari

en: Remove untracked files from the working tree
ca: Elimina els fitxers no seguits de l'arbre de treball

en: Removing %s
ca: S'està eliminant %s

en: Removing %s/%s: %s
ca: S'està eliminant %s/%s: %s

en: Removing duplicate objects
ca: S'estan eliminant els objectes duplicats

en: Removing note for object %s
ca: S'està eliminant la nota de l'objecte %s

en: Renaming %s to %s
ca: S'està canviant el nom de %s a %s

en: Renaming remote references
ca: S'està canviant el nom de les referències remotes

en: Repository lacks necessary blobs to fall back on 3-way merge.
ca: Al repositori li manquen els blobs necessaris per a retrocedir a una fusió de 3 vies.

en: Repository lacks these prerequisite commits:
ca: Al repositori li manquen aquestes comissions prerequerides:

en: Reset branch '%s'
ca: Restableix la branca «%s»

en: Reset current HEAD to the specified state
ca: Restableix la HEAD actual a l'estat especificat

en: Resolve all conflicts manually, mark them as resolved with
    "git add/rm <conflicted_files>", then run "git rebase --continue".
    You can instead skip this commit: run "git rebase --skip".
    To abort and get back to the state before "git rebase", run "git rebase --abort".
ca: Resoleu tots els conflictes manualment, marqueu-los com a resolts amb
    «git add/rm <fitxers_amb_conflicte>», llavors executeu «git rebase --continue».
    Alternativament podeu ometre aquesta comissió: executeu «git rebase --skip».
    Per a avortar i tornar a l'estat anterior abans de l'ordre «git rebase», executeu «git rebase --abort».

en: Resolve operation not in progress, we are not resuming.
ca: Una operació de resolució no està en curs; no reprenem.

en: Resolved '%s' using previous resolution.
ca: S'ha resolt «%s» usant una resolució anterior.

en: Resolving deltas
ca: S'estan resolent les diferències

en: Restore working tree files
ca: Restaura els fitxers de l'arbre de treball

en: Restrict the missing objects to the current sparse-checkout
ca: Restringeix els objectes que manquen al sparse-checkout actual

en: Restricted login shell for Git-only SSH access
ca: Intèrpret d'ordres d'entrada restringit només per a accés SSH al Git

en: Result:
ca: Resultat:

en: Result: OK
ca: Resultat: correcte

en: Retrieve and store user credentials
ca: Recupera i desa les credencials d'usuari

en: Reuse recorded resolution of conflicted merges
ca: Reutilitza la resolució registrada dels conflictes de fusió

en: Revert
ca: Reverteix

en: Revert currently in progress.
ca: Una reversió està actualment en curs.

en: Revert some existing commits
ca: Reverteix comissions existents

en: Reverting is not possible because you have unmerged files.
ca: Revertir no és possible perquè teniu fitxers sense fusionar.

en: Review diff
ca: Reviseu les diferències

en: Rewinding the tree to pristine...
ca: S'està rebobinant l'arbre a la pristina...

en: Rewrite branches
ca: Torna a escriure les branques

en: Run '%s' instead [y/N]?
ca: Voleu executar «%s» en el seu lloc? [y/N]?

en: Run 'git remote set-head %s %s' to follow the change, or set
    'remote.%s.followRemoteHEAD' configuration option to a different value
    if you do not want to see this message. Specifically running
    'git config set remote.%s.followRemoteHEAD warn-if-not-branch-%s'
    will disable the warning until the remote changes HEAD to something else.
ca: Executeu 'git remote set-head %s %s' per a seguir el canvi, o fixeu
    l'opció de configuració 'remote.%s.followRemoteHEAD' a un valor diferent
    si no voleu veure aquest missatge. Específicament, si executeu
    'git config set remote.%s.followRemoteHEAD warn-if-not-branch-%s'
    es deshabilitarà l'avís fins que el remot canviï HEAD a alguna altra cosa.

en: Run a Git command on a list of repositories
ca: Executa una ordre Git en una llista de repositoris

en: Run a merge for files needing merging
ca: Executa una fusió per als fitxers que cal fusionar

en: Run a three-way file merge
ca: Executa una fusió de fitxers de tres vies

en: Run git hooks
ca: Executa els lligams del git

en: Run merge conflict resolution tools to resolve merge conflicts
ca: Executa eines de resolució de conflictes per a resoldre conflictes de fusió

en: Run tasks to optimize Git repository data
ca: Executa tasques per a optimitzar les dades del repositori Git

en: SHA1 COLLISION FOUND WITH %s !
ca: S'HA TROBAT UNA COL·LISIÓ SHA1 AMB %s !

en: STARTTLS failed! %s
ca: STARTTLS ha fallat! %s

en: Salvage your data out of another SCM people love to hate
ca: Salveu les vostres dades d'un altre SMC al que la gent li agrada odiar

en: Saved working directory and index state %s
ca: S'han desat el directori de treball i l'estat d'índex %s

en: Scalar enlistments require a worktree
ca: Els allistaments escalars requereixen un arbre de treball

en: Scanning merged commits
ca: S'estan escanejant les comissions fusionades

en: See "git help gc" for manual housekeeping.
ca: Vegeu «git help gc» per a neteja manual.

en: See 'git help <command>' to read about a specific subcommand
ca: Vegeu «git help <ordre>» per a llegir sobre una subordre específica

en: See 'git help status' for information on how to improve this.
ca: Vegeu «git help status» per a obtenir informació sobre com millorar-ho.

en: See `man git check-ref-format`
ca: Vegeu `man git check-ref-format`

en: See git-pull(1) for details.
ca: Vegeu git-pull(1) per a més informació.

en: Select items to delete
ca: Selecciona els ítems a suprimir

en: Send a collection of patches as emails
ca: Envia una col·lecció de pedaços com a correus electrònics

en: Send a collection of patches from stdin to an IMAP folder
ca: Envia una col·lecció de pedaços des de l'entrada estàndard a una carpeta IMAP

en: Send archive back to git-archive
ca: Envia l'arxiu de tornada al git-archive

en: Send objects packed back to git-fetch-pack
ca: Envia els objectes empaquetats de tornada al git-fetch-pack

en: Send this email reply required
ca: Requereix resposta en enviar el correu

en: Send this email? ([y]es|[n]o|[e]dit|[q]uit|[a]ll):
ca: Voleu enviar aquest correu electrònic? ([y]sí|[n]o|[e]dita|[q]surt|[a]tot):

en: Sent %s
ca: Enviat %s

en: Server does not allow request for unadvertised object %s
ca: El servidor no permet sol·licitar objectes no anunciats %s

en: Server does not support --deepen
ca: El servidor no admet --deepen

en: Server does not support --shallow-exclude
ca: El servidor no admet --shallow-exclude

en: Server does not support --shallow-since
ca: El servidor no admet --shallow-since

en: Server does not support STARTTLS! %s
ca: El servidor no admet STARTTLS! %s

en: Server does not support shallow clients
ca: El servidor no permet clients superficials

en: Server does not support shallow requests
ca: El servidor no permet sol·licituds superficials

en: Server does not support this repository's object format
ca: El servidor no és compatible amb el format d'objecte d'aquest repositori

en: Server side implementation of Git over HTTP
ca: Implementació al servidor del Git sobre HTTP

en: Server supports %s
ca: El servidor accepta %s

en: Server supports filter
ca: El servidor accepta filtratge

en: Server version is %.*s
ca: La versió del servidor és %.*s

en: Should not be doing an octopus.
ca: No s'ha de fer un «octopus».

en: Show a Git logical variable
ca: Mostra una variable lògica del Git

en: Show branches and their commits
ca: Mostra les branques i les seves comissions

en: Show canonical names and email addresses of contacts
ca: Mostra els noms canònics i les adreces electròniques dels contactes

en: Show changes between commits, commit and working tree, etc
ca: Mostra els canvis entre comissions, la comissió i l'arbre de treball, etc

en: Show changes using common diff tools
ca: Mostra els canvis usant eines diff comunes

en: Show commit logs
ca: Mostra els registres de comissió

en: Show information about files in the index and the working tree
ca: Mostra informació sobre els fitxers a l'índex i a l'arbre de treball

en: Show logs with differences each commit introduces
ca: Mostra els registres amb les diferències que introdueix cada comissió

en: Show packed archive index
ca: Mostra l'índex d'arxius empaquetat

en: Show the working tree status
ca: Mostra l'estat de l'arbre de treball

en: Show various types of objects
ca: Mostra diversos tipus d'objectes

en: Show what revision and author last modified each line of a file
ca: Mostra quina revisió i autor ha modificat per últim cop cada línia d'un fitxer

en: Simple UNIX mbox splitter program
ca: Programa de divisió mbox simple per a UNIX

en: Simple merge did not work, trying automatic merge.
ca: La fusió simple no ha funcionat, s'està intentant una fusió automàtica.

en: Skipped patch '%s'.
ca: S'ha omès el pedaç «%s».

en: Skipping %s with backup suffix '%s'.
ca: S'està ometent %s amb el sufix de còpia de seguretat «%s».

en: Skipping repository %s
ca: S'està ometent el repositori %s

en: Skipping submodule '%s'
ca: S'està ometent el submòdul «%s»

en: Skipping unmerged submodule %s
ca: S'està ometent el submòdul no fusionat %s

en: Skipping: %.*s
ca: S'està ometent: %.*s

en: Some %s revs are not ancestors of the %s rev.
    git bisect cannot work properly in this case.
    Maybe you mistook %s and %s revs?
ca: Algunes revisions %s no són els avantpassats de la revisió %s.
    git bisect no pot funcionar correctament en aquest cas.
    Potser heu confós les revisions %s i %s?

en: Sorry, cannot edit this hunk
ca: No es pot editar aquest tros

en: Sorry, cannot split this hunk
ca: No es pot dividir aquest tros

en: Sorry, only %d hunk available. | Sorry, only %d hunks available.
ca[0]: Només %d tros disponible.
ca[1]: Només %d trossos disponibles.

en: Sorting objects by packfile
ca: S'estan ordenant els objectes per fitxer empaquetats

en: Specific git-branch actions:
ca: Accions de git-branch específiques:

en: Specifies intentionally untracked files to ignore
ca: Especifica els fitxers intencionalment no seguits a ignorar

en: Specifying revisions and ranges for Git
ca: L'especificació de revisions i rangs per al Git

en: Split into %d hunks.
ca: Divideix en %d trossos.

en: Squash commit -- not updating HEAD
ca: Comissió «squash» -- no s'està actualitzant HEAD

en: Squash commit into empty head not supported yet
ca: Una comissió «squash» a una HEAD buida encara no es permet

en: Stage addition [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Afegeix a «stage» [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stage deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Suprimeix «stage» [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stage mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Canvia el mode de «stage» [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stage this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Fer un «stage» d'aquest tros [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Staged '%s' using previous resolution.
ca: «Staged» «%s» utilitzant una resolució anterior.

en: Stash addition [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Afegeix a «stash» [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stash deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Suprimeix «stash» [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stash mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Canvia el mode de «stash» [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stash the changes in a dirty working directory away
ca: Fes «stash» dels canvis en un directori de treball brut

en: Stash this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Fer un «stash» d'aquest tros [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stopped at %s
ca: Aturat a %s

en: Stopped at %s...  %.*s
ca: Aturat a %s...  %.*s

en: Stopped at HEAD
ca: Aturat a HEAD

en: Stray %s directory found.
    Use "git am --abort" to remove it.
ca: S'ha trobat un directori %s extraviat.
    Useu «git am --abort» per a eliminar-lo.

en: Submodule '%s' (%s) registered for path '%s'
ca: S'ha registrat el submòdul «%s» (%s) per al camí «%s»

en: Submodule '%s' (%s) unregistered for path '%s'
ca: S'ha desregistrat el submòdul «%s» (%s) per al camí «%s»

en: Submodule '%s' could not be updated.
ca: No s'ha pogut actualitzar el submòdul «%s».

en: Submodule (%s) branch configured to inherit branch from superproject, but the superproject is not on any branch
ca: La branca de submòdul (%s) està configurada per a heretar la branca del superprojecte, però el superprojecte no és en cap branca

en: Submodule changes to be committed:
ca: Canvis de submòdul a cometre:

en: Submodule in commit %s at path: '%s' collides with a submodule named the same. Skipping it.
ca: El submòdul en la comissió %s al camí: «%s» col·lideix amb un submòdul amb el mateix nom. Ometent-lo.

en: Submodule path '%s' not initialized
ca: El camí de submòdul «%s» no està inicialitzat

en: Submodule path '%s': '%s %s'
ca: El camí de submòdul «%s»: '%s %s'

en: Submodule path '%s': checked out '%s'
ca: Camí de submòdul «%s»: s'ha agafat «%s»

en: Submodule path '%s': merged in '%s'
ca: Camí de submòdul «%s»: s'ha fusionat en «%s»

en: Submodule path '%s': rebased into '%s'
ca: Camí de submòdul «%s»: s'ha fet «rebase» en «%s»

en: Submodule work tree '%s' contains a .git directory. This will be replaced with a .git file by using absorbgitdirs.
ca: L'arbre de treball del submòdul «%s» conté un directori .git. Aquest es reemplaçarà amb un fitxer a .git mitjançant l'ús d'«absorbgitdirs».

en: Submodule work tree '%s' contains local modifications; use '-f' to discard them
ca: L'arbre de treball del submòdul «%s» conté modificacions locals; useu «-f» per a descartar-les

en: Submodules changed but not updated:
ca: Submòduls canviats però no actualitzats:

en: Success
ca: Èxit

en: Successfully rebased and updated %s.
ca: S'ha fet «rebase» i actualitzat %s amb èxit.

en: Summarize 'git log' output
ca: Resumeix la sortida «git log»

en: Summary email is empty, skipping it
ca: El correu electrònic de resum està buit, s'omet

en: Support for <GIT_DIR>/info/grafts is deprecated
    and will be removed in a future Git version.
    
    Please use "git replace --convert-graft-file"
    to convert the grafts into replace refs.
    
    Turn this message off by running
    "git config set advice.graftFileDeprecated false"
ca: La compatibilitat amb <GIT_DIR>/info/grafts és obsoleta
    i s'eliminarà en una futura versió del Git.
    
    Useu «git replace --convert-graft-file»
    per a convertir els empelts en referències de reemplaçament.
    
    Desactiveu aquest missatge executant
    «git config advice.graftFileDeprecated false»

en: Switch branches
ca: Commuta entre branques

en: Switch branches or restore working tree files
ca: Canvia de branca o restaura els fitxers de l'arbre de treball

en: Switched to a new branch '%s'
ca: S'ha canviat a la branca nova «%s»

en: Switched to and reset branch '%s'
ca: S'ha canviat i restablert a la branca «%s»

en: Switched to branch '%s'
ca: S'ha canviat a la branca «%s»

en: Synchronizing submodule url for '%s'
ca: S'està sincronitzant l'url del submòdul per a «%s»

en: System Info
ca: Informació del sistema

en: Tag creation options
ca: Opcions de creació d'etiquetes

en: Tag listing options
ca: Opcions de llistat d'etiquetes

en: Testing mtime in '%s'
ca: S'està provant mtime en «%s»

en: Thank you for filling out a Git bug report!
    Please answer the following questions to help us understand your issue.
    
    What did you do before the bug happened? (Steps to reproduce your issue)
    
    What did you expect to happen? (Expected behavior)
    
    What happened instead? (Actual behavior)
    
    What's different between what you expected and what actually happened?
    
    Anything else you want to add:
    
    Please review the rest of the bug report below.
    You can delete any lines you don't wish to share.
ca: Gràcies per informar d'un error del Git!
    Responeu les preguntes en anglès per a ajudar-nos a entendre el problema.
    
    What did you do before the bug happened? (Steps to reproduce your issue)
    
    What did you expect to happen? (Expected behavior)
    
    What happened instead? (Actual behavior)
    
    What's different between what you expected and what actually happened?
    
    Anything else you want to add:
    
    Reviseu la resta de l'informe d'error de sota.
    Podeu eliminar qualsevol línia que vulgueu.

en: The %s configuration remote.pushDefault in:
    	%s:%d
    now names the non-existent remote '%s'
ca: La configuració %s remote.pushDefault a:
    	%s:%d
    ara anomena un remot no existent «%s»

en: The '%s' hook was ignored because it's not set as executable.
    You can disable this warning with `git config set advice.ignoredHook false`.
ca: El lligam «%s» s'ha ignorat perquè no s'ha establert com a executable.
    Podeu desactivar aquest avís amb «git config advice.ignoredHook false».

en: The --edit-todo action can only be used during interactive rebase.
ca: L'acció --edit-todo només es pot usar durant un «rebase» interactiu.

en: The -b/--binary option has been a no-op for long time, and
    it will be removed. Please do not use it anymore.
ca: Fa molt que l'opció -b/--binary no fa res, i
    s'eliminarà. No l'useu més.

en: The -m/-F/-c/-C options have been deprecated for the 'edit' subcommand.
    Please use 'git notes add -f -m/-F/-c/-C' instead.
ca: Es desaconsellen les opcions -m/-F/-c/-C en favor de la subordre «edit».
    Useu «git notes add -f -m/-F/-c/-C» en lloc d'això.

en: The 1st commit message will be skipped:
ca: El missatge de la primera comissió s'ometrà:

en: The <src> part of the refspec is a blob object.
    Did you mean to tag a new blob by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
ca: La part <src> de l'especificació de la referència és un objecte blob.
    Voleu posar una etiqueta al blob nou mitjançant la pujada a
    ?«%s:refs/tags/%s»?

en: The <src> part of the refspec is a commit object.
    Did you mean to create a new branch by pushing to
    '%s:refs/heads/%s'?
ca: La part <src> de l'especificació de la referència és un objecte de comissió.
    Voleu crear una branca nova empenyent a
    «%s:refs/heads/%s»?

en: The <src> part of the refspec is a tag object.
    Did you mean to create a new tag by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
ca: La part <src> de l'especificació de la referència és un objecte d'etiqueta.
    Voleu crear una etiqueta pujant-la a «%s:refs/tags/%s»?

en: The <src> part of the refspec is a tree object.
    Did you mean to tag a new tree by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
ca: La part <src> de l'especificació de la referència és un objecte d'arbre.
    Voleu crear una etiqueta pujant-la a «%s:refs/tags/%s»?

en: The Git concept guides are:
ca: Les guies de Git de conceptes són:

en: The Git repository browser
ca: El navegador de repositoris Git

en: The bundle file format
ca: El format del fitxer de farcell

en: The bundle records a complete history.
ca: El farcell registra una història completa.

en: The bundle uses this filter: %s
ca: El farcell utilitza aquest filtre: %s

en: The bundle uses this hash algorithm: %s
ca: El farcell utilitza aquest algoritme de resum: %s

en: The candidates are:
    %s
ca: Els candidats són:
    %s

en: The commit message #%d will be skipped:
ca: El missatge de la comissió núm. #%d s'ometrà:

en: The current branch %s has multiple upstream branches, refusing to push.
ca: La branca actual %s té múltiples branques font; s'està refusant pujar.

en: The current branch %s has no upstream branch.
    To push the current branch and set the remote as upstream, use
    
        git push --set-upstream %s %s
    %s
ca: La branca actual %s no té cap branca font.
    Per a pujar la branca actual i establir el remot com a font, useu
    
        git push --set-upstream %s %s
    %s

en: The current patch is empty.
ca: El pedaç actual està buit.

en: The destination you provided is not a full refname (i.e.,
    starting with "refs/"). We tried to guess what you meant by:
    
    - Looking for a ref that matches '%s' on the remote side.
    - Checking if the <src> being pushed ('%s')
      is a ref in "refs/{heads,tags}/". If so we add a corresponding
      refs/{heads,tags}/ prefix on the remote side.
    
    Neither worked, so we gave up. You must fully qualify the ref.
ca: La destinació que heu proporcionat no és un nom de referència complet
    (p. ex., que comenci amb «refs/»). Hem intentat deduir el que voleu dir:
    
    - Buscant una referència que coincideixi amb «%s» al costat remot.
    - Comprovant si el <src> que s'ha pujat («%s»)
      és una referència «refs/{heads,tags}/». Si és així, afegim el prefix
      refs/{heads,tags}/ corresponent al costat remot.
    
    Res d'això ha funcionat, i per això ho hem abandonat. Cal que proporcioneu una referència completa.

en: The file '%s' contains a byte order mark (BOM). Please use UTF-%.*s as working-tree-encoding.
ca: El fitxer «%s» conté una marca d'ordre de octets (BOM). Utilitzeu UTF-%.*s com a codificacions d'arbre de treball.

en: The file '%s' is missing a byte order mark (BOM). Please use UTF-%sBE or UTF-%sLE (depending on the byte order) as working-tree-encoding.
ca: Falta una marca d'ordre d'octets (BOM) al fitxer «%s». Useu UTF-%sBE o UTF-%sLE (depenent de l'ordre dels octets) com a codificacions d'arbre de treball.

en: The following files are 8bit, but do not declare a Content-Transfer-Encoding.
ca: Els fitxers següents són 8bit, però no declaren un Content-Transfer-Encoding.

en: The following paths and/or pathspecs matched paths that exist
    outside of your sparse-checkout definition, so will not be
    updated in the index:
ca: Els camins següents i/o les especificacions de camins coincideixen
    amb camins que existeixen fora de la vostra definició de
    «sparse-checkout», així que no serà actualitzaran en l'índex:

en: The following paths are ignored by one of your .gitignore files:
ca: Els camins següents s'ignoren per un dels vostres fitxers .gitignore:

en: The following paths are not up to date and were left despite sparse patterns:
    %s
ca: Els camins següents no estan actualitzats, i es van deixar, malgrat els patrons dispersos:
    %s

en: The following paths are unmerged and were left despite sparse patterns:
    %s
ca: Els camins següents no es fusionen, i es van deixar, malgrat els patrons dispersos:
    %s

en: The following paths have been moved outside the
    sparse-checkout definition but are not sparse due to local
    modifications.
ca: Els camins següents s'han mogut fora de la
    definició de sparse-checkout però no són dispersos
    a causa de modificacions en local.

en: The following paths were already present and thus not updated despite sparse patterns:
    %s
ca: Els camins següents ja estaven presents i, per tant, no s'han actualitzat malgrat els patrons dispersos.:
    %s

en: The following submodule paths contain changes that can
    not be found on any remote:
ca: Els camins de submòdul següents contenen canvis que no
    es poden trobar en cap remot:

en: The following untracked working tree files would be overwritten by %s:
    %%s
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball se sobreescriurien per %s:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by %s:
    %%sPlease move or remove them before you %s.
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball se sobreescriurien per %s:
    %%sMoveu-los o elimineu-los abans de %s.

en: The following untracked working tree files would be overwritten by checkout:
    %%s
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball se sobreescriurien per a agafar:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by checkout:
    %%sPlease move or remove them before you switch branches.
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball se sobreescriurien per a agafar:
    %%sMoveu-los o elimineu-los abans de canviar de branca.

en: The following untracked working tree files would be overwritten by merge:
    %%s
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball se sobreescriurien per a fusionar:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by merge:
    %%sPlease move or remove them before you merge.
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball se sobreescriurien per a fusionar:
    %%sMoveu-los o elimineu-los abans de fusionar.

en: The following untracked working tree files would be removed by %s:
    %%s
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball s'eliminarien per %s:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be removed by %s:
    %%sPlease move or remove them before you %s.
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball s'eliminarien per %s:
    %%sMoveu-los o elimineu-los abans de %s.

en: The following untracked working tree files would be removed by checkout:
    %%s
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball s'eliminarien en agafar:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be removed by checkout:
    %%sPlease move or remove them before you switch branches.
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball s'eliminarien per a agafar:
    %%sMoveu-los o elimineu-los abans de canviar de branca.

en: The following untracked working tree files would be removed by merge:
    %%s
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball s'eliminarien en fusionar:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be removed by merge:
    %%sPlease move or remove them before you merge.
ca: Els següents fitxers no seguits en l'arbre de treball s'eliminarien en fusionar:
    %%sMoveu-los o elimineu-los abans de fusionar.

en: The last gc run reported the following. Please correct the root cause
    and remove %s
    Automatic cleanup will not be performed until the file is removed.
    
    %s
ca: L'última execució de gc ha informat el següent. Corregiu la causa
     principal i elimineu %s
    No es realitzarà la neteja automàtica fins que s'elimini el fitxer.
    
    %s

en: The main working tree cannot be locked or unlocked
ca: No es pot bloquejar ni desbloquejar l'arbre de treball principal

en: The merge base %s is %s.
    This means the first '%s' commit is between %s and [%s].
ca: La base de fusió %s és %s.
    Això vol dir que la primera comissió «%s» és entre %s i [%s].

en: The merge base %s is bad.
    This means the bug has been fixed between %s and [%s].
ca: La base de fusió %s és errònia.
    Això vol dir que el defecte s'ha arreglat entre %s i [%s].

en: The merge base %s is new.
    The property has changed between %s and [%s].
ca: La base de fusió %s és nova.
    La propietat s'ha canviat entre %s i [%s].

en: The permissions on your socket directory are too loose; other
    users may be able to read your cached credentials. Consider running:
    
    	chmod 0700 %s
ca: Els permisos en el vostre directori de sòcol són massa liberals;
    pot ser que altres usuaris poden llegir les vostres credencials.
    Considereu executar:
    
    	chmod 0700 %s

en: The pre-rebase hook refused to rebase.
ca: El lligam pre-rebase ha refusat a fer «rebase».

en: The previous cherry-pick is now empty, possibly due to conflict resolution.
    If you wish to commit it anyway, use:
    
        git commit --allow-empty
ca: El «cherry pick» previ està ara buit, possiblement a causa de resolució de conflictes.
    Si el voleu cometre de totes maneres, useu:
    
        git commit --allow-empty

en: The required SMTP server is not properly defined.
ca: El servidor SMTP requerit no està correctament definit.

en: The selected hunks do not apply to the index!
ca: Els trossos seleccionats no s'apliquen a l'índex!

en: The standard helper program to use with git-merge-index
ca: El programa d'ajuda estàndard a utilitzar amb git-merge-index

en: The stash entry is kept in case you need it again.
ca: Es conserva l'entrada «stash» en cas que la necessiteu una altra vegada.

en: The tag message has been left in %s
ca: S'ha deixat el missatge de l'etiqueta en %s

en: The upstream branch of your current branch does not match
    the name of your current branch.  To push to the upstream branch
    on the remote, use
    
        git push %s HEAD:%s
    
    To push to the branch of the same name on the remote, use
    
        git push %s HEAD
    %s%s
ca: La branca font de la vostra branca actual no coincideix
    amb el nom de la vostra branca actual. Per a pujar-la a la
    branca font en el remot, useu
    
        git push %s HEAD:%s
    
    Per a pujar a la branca del mateix nom en el remot, useu
    
        git push %s HEAD
    %s%s

en: There are multiple remotes whose fetch refspecs map to the remote
    tracking ref '%s':
    %s
    This is typically a configuration error.
    
    To support setting up tracking branches, ensure that
    different remotes' fetch refspecs map into different
    tracking namespaces.
ca: Hi ha diversos remots pels quals les refspecs coincideixen amb la ref
    de seguiment remot «%s»:
    %s
    Normalment es tracta d'un error de configuració.
    
    Per a donar suport a la creació de branques de seguiment, assegureu-vos que
    els diferents refspecs remots s'assignen a diferents espais de noms
    de seguiment.

en: There are no candidates for merging among the refs that you just fetched.
ca: No hi ha candidats per a fusionar entre les referències que acabeu d'obtenir.

en: There are too many unreachable loose objects; run 'git prune' to remove them.
ca: Hi ha massa objectes solts inabastables; executeu «git prune» per a eliminar-los.

en: There is no candidate for rebasing against among the refs that you just fetched.
ca: No hi ha cap candidat sobre el qual fer «rebase» entre les referències que acabeu d'obtenir.

en: There is no merge in progress (MERGE_HEAD missing).
ca: No hi ha cap fusió en curs (manca MERGE_HEAD).

en: There is no merge to abort (MERGE_HEAD missing).
ca: No hi ha fusió a avortar (manca MERGE_HEAD).

en: There is no tracking information for the current branch.
ca: No hi ha cap informació de seguiment per a la branca actual.

en: These are common Git commands used in various situations:
ca: Aquestes són ordres habituals del Git usades en diverses situacions:

en: Things common to various protocols
ca: Coses comunes en  diversos protocols

en: This is a combination of %d commits.
ca: Això és una combinació de %d comissions.

en: This is the 1st commit message:
ca: Aquest és el missatge de la 1a comissió:

en: This is the commit message #%d:
ca: Aquest és el missatge de la #%d comissió:

en: To avoid this message, use "drop" to explicitly remove a commit.
    
    Use 'git config rebase.missingCommitsCheck' to change the level of warnings.
    The possible behaviours are: ignore, warn, error.
ca: Per a evitar aquest missatge, useu «drop» per a eliminar explícitament una comissió.
    
    Useu «git config rebase.missingCommitsCheck» per a canviar el nivell d'advertències.
    Els comportaments possibles són: ignore, warn, error.

en: To correct the sparsity of these paths, do the following:
    * Use "git add --sparse <paths>" to update the index
    * Use "git sparse-checkout reapply" to apply the sparsity rules
ca: Per a corregir la dispersió d'aquests camins, feu el següent:
    * Useu «git add --sparse <paths>» per a actualitzar l'índex
    * Useu «git sparse-checkout reapply» per a aplicar les regles de dispersió

en: To record the empty patch as an empty commit, run "%s --allow-empty".
ca: Per a enregistrar un pedaç buit com a comissió buida, executeu «%s --allow-empty».

en: To restore the original branch and stop patching, run "%s --abort".
ca: Per a restaurar la branca original i deixar d'apedaçar, executeu «%s --abort».

en: To whom should the emails be sent (if anyone)?
ca: A qui s'haurien d'enviar els correus electrònics (si s'han d'enviar a algú)?

en: Too many arguments.
ca: Hi ha massa arguments.

en: Too many revisions specified:%s
ca: S'han especificat massa revisions:%s

en: Trailing backslash
ca: Barra inversa del final

en: Traversing cruft objects
ca: S'estan recorrent els objectes superflus

en: Trying merge strategy %s...
ca: S'està intentant l'estratègia de fusió %s...

en: Trying really trivial in-index merge...
ca: S'està intentant una fusió molt trivial en l'índex...

en: Trying simple merge with $pretty_name
ca: S'està intentant una fusió simple amb $pretty_name

en: Tweaking diff output
ca: Ajustament de la sortida de diferències

en: Type
ca: Tipus

en: URL '%s' uses plaintext credentials
ca: L'URL «%s» utilitza credencials en text pla

en: Uh oh. Your system reports no Git commands at all.
ca: Ai. El vostre sistema no informa de cap ordre de Git.

en: Unable to add merge result for '%s'
ca: No s'ha pogut afegir el resultat de fusió per a «%s»

en: Unable to checkout '%s' in submodule path '%s'
ca: No s'ha pogut agafar «%s» en el camí de submòdul «%s»

en: Unable to create '%s.lock': %s
ca: No s'ha pogut crear «%s.lock»: %s

en: Unable to create '%s.lock': %s.
    
    Another git process seems to be running in this repository, e.g.
    an editor opened by 'git commit'. Please make sure all processes
    are terminated then try again. If it still fails, a git process
    may have crashed in this repository earlier:
    remove the file manually to continue.
ca: No s'ha pogut crear «%s.lock»: %s.
    
    Sembla que un altre procés git s'està executant en aquest
    repositori, per exemple, un editor obert per «git commit». 
    Assegureu-vos que tots els processos s'hagin acabat i
    llavors proveu de nou. Si encara falla, pot ser un procés git
    ha fallat en aquest repositori abans:
    elimineu el fitxer manualment per a continuar.

en: Unable to create FSEventStream.
ca: No s'ha pogut crear el FSEventStream.

en: Unable to determine absolute path of git directory
ca: No s'ha pogut determinar el camí absolut del directori de git

en: Unable to fetch in submodule path '%s'
ca: No s'ha pogut obtenir el camí del submòdul «%s»

en: Unable to fetch in submodule path '%s'; trying to directly fetch %s:
ca: No s'ha pogut obtenir en el camí de submòdul «$%s»; s'està intentant obtenir directament %s:

en: Unable to find %s revision in submodule path '%s'
ca: No s'ha pogut trobar la revisió %s en el camí del submòdul «%s»

en: Unable to find common commit with $pretty_name
ca: No s'ha pogut trobar cap comissió en comú amb $pretty_name

en: Unable to find current revision in submodule path '%s'
ca: No s'ha pogut trobar la revisió actual al camí del submòdul «%s»

en: Unable to initialize SMTP properly. Check config and use --smtp-debug.
ca: No s'ha pogut inicialitzar SMTP correctament. Comproveu-ho la configuració i useu --smtp-debug.

en: Unable to merge '%s' in submodule path '%s'
ca: No s'ha pogut fusionar «%s» en el camí de submòdul «%s»

en: Unable to push submodule '%s'
ca: No s'ha pogut pujar el submòdul «%s»

en: Unable to read current working directory
ca: No s'ha pogut llegir el directori de treball actual

en: Unable to rebase '%s' in submodule path '%s'
ca: No s'ha pogut fer «rebase» «%s» en el camí de submòdul «%s»

en: Unable to write index.
ca: No s'ha pogut escriure l'índex.

en: Unable to write new index file
ca: No s'ha pogut escriure un fitxer d'índex nou

en: Unbundling objects
ca: S'estan desagrupant objectes

en: Unexpected option --output
ca: Opció inesperada --output

en: Unexpected option --remote
ca: Opció inesperada --remote

en: Unexpected stash response: '%s'
ca: Resposta de «stash» inesperada: «%s»

en: Unexpected tail checksum for %s (disk corruption?)
ca: Suma de verificació final no esperada per a %s (corrupció de disc?)

en: Unhandled subcommand '%s'
ca: Subordre no gestionada «%s»

en: Unimplemented pathspec magic '%c' in '%s'
ca: Màgia d'especificació de camí no implementada «%c» en «%s»

en: Unknown --confirm setting: '%s'
ca: Paràmetre --confirm desconegut: «%s»

en: Unknown --suppress-cc field: '%s'
ca: Camp --suppress-cc desconegut: «%s»

en: Unknown archive format '%s'
ca: Format d'arxiu desconegut «%s»

en: Unknown command '%s' (use '?' for help)
ca: Ordre desconeguda: «%s» (useu «?» per a obtenir ajuda)

en: Unknown hash algorithm
ca: Algorisme de resum desconegut

en: Unknown rebase backend: %s
ca: Rerefons de «rebase» desconegut: %s

en: Unknown rebase-merges mode: %s
ca: Mode de fusió de rebase desconegut: %s

en: Unknown value for 'diff.submodule' config variable: '%s'
ca: Valor desconegut de la variable de configuració de «diff.submodule»: «%s»

en: Unknown value for http.proactiveauth
ca: Valor desconegut de http.proactiveauth

en: Unmatched ( or \(
ca: ( o \( no emparellat

en: Unmatched ) or \)
ca: ) o \) no emparellat

en: Unmatched [ or [^
ca: [ o [^ no emparellat

en: Unmatched \{
ca: \{ no emparellat

en: Unmerged paths:
ca: Camins sense fusionar:

en: Unpack objects from a packed archive
ca: Desempaqueta objectes d'un arxiu empaquetat

en: Unpacking objects
ca: S'estan desempaquetant els objectes

en: Unstage addition [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Afegeix a «unstage» [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstage deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Suprimeix «Unstage» [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstage mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Canvia el mode de «unstage» [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstage this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
ca: Fer un «unstage» d'aquest tros [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstaged changes after refreshing the index:
ca: Canvis «unstaged» després d'actualitzar l'índex:

en: Unstaged changes after reset:
ca: Canvis «unstaged» després del restabliment:

en: Unsupported SSL backend '%s'. Supported SSL backends:
ca: El rerefons SSL «%s» no està admès. Els rerefons SSL admesos:

en: Unsupported combination of ignored and untracked-files arguments
ca: No s'admet la combinació d'arguments d'ignorància i de fitxers no seguits

en: Untracked cache disabled
ca: La memòria cau no seguida està inhabilitada

en: Untracked cache enabled for '%s'
ca: La memòria cau no seguida està habilitada per a «%s»

en: Untracked files
ca: Fitxers no seguits

en: Untracked files not listed%s
ca: Els fitxers no seguits no estan llistats%s

en: Update
ca: Actualitza

en: Update auxiliary info file to help dumb servers
ca: Actualitza el fitxer d'informació auxiliar per a ajudar als servidors ximples

en: Update remote refs along with associated objects
ca: Actualitza les referències remotes juntament amb els objectes associats

en: Update the object name stored in a ref safely
ca: Actualitza el nom de l'objecte emmagatzemat en una referència de forma segura

en: Updated %d path from %s | Updated %d paths from %s
ca[0]: S'ha actualitzat %d camí a partir de %s
ca[1]: S'han actualitzat %d camins a partir de %s

en: Updated %d path from the index | Updated %d paths from the index
ca[0]: S'ha actualitzat %d camí a partir de l'índex
ca[1]: S'han actualitzat %d camins a partir de l'índex

en: Updated preimage for '%s'
ca: Imatge prèvia actualitzada per a «%s»

en: Updated tag '%s' (was %s)
ca: Etiqueta «%s» actualitzada (era %s)

en: Updated the following refs with %s:
    %s
ca: S'han actualitzat les referències següents amb %s:
    %s

en: Updates were rejected because a pushed branch tip is behind its remote
    counterpart. If you want to integrate the remote changes, use 'git pull'
    before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
ca: Les actualitzacions s'han rebutjat perquè la branca pujada està darrere
    de la seva contrapart remota. Si voleu integrar els canvis remots,
    utilitzeu «git pull» abans de tornar a pujar.
    Vegeu «Note about fast-forwards» a «git push --help» per a més detalls.

en: Updates were rejected because the remote contains work that you do not
    have locally. This is usually caused by another repository pushing to
    the same ref. If you want to integrate the remote changes, use
    'git pull' before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
ca: Les actualitzacions s'han rebutjat perquè el remot conté canvis que no teniu
    localment. Això sol ser causat per un altre repositori que ha pujat a
    la mateixa referència. Si voleu integrar els canvis remots, utilitzeu
    «git pull» abans de tornar a pujar.
    Vegeu «Note about fast-forwards» a «git push --help» per a més detalls.

en: Updates were rejected because the tag already exists in the remote.
ca: S'han rebutjat les actualitzacions perquè l'etiqueta ja existeix en el remot.

en: Updates were rejected because the tip of the remote-tracking branch has
    been updated since the last checkout. If you want to integrate the
    remote changes, use 'git pull' before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
ca: Les actualitzacions s'han rebutjat perquè la branca de seguiment remot
    s'ha actualitzat des de l'última baixada. Si voleu integrar els
    canvis remots, utilitzeu «git pull» abans de tornar a pujar.
    Vegeu «Note about fast-forwards» a «git push --help» per a més detalls.

en: Updates were rejected because the tip of your current branch is behind
    its remote counterpart. If you want to integrate the remote changes,
    use 'git pull' before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
ca: S'han rebutjat les actualitzacions perquè la punta de la branca actual
    està darrere de la seva contrapart remota. Si voleu integrar els canvis,
    remots useu «git pull» abans de tornar a pujar.
    Vegeu «Note about fast-forwards» a «git push --help» per a més detalls.

en: Updating %s
ca: S'està actualitzant %s

en: Updating %s..%s
ca: S'estan actualitzant %s..%s

en: Updating an unborn branch with changes added to the index.
ca: S'està actualitzant una branca no nascuda amb canvis afegits a l'índex.

en: Updating files
ca: S'estan actualitzant els fitxers

en: Updating index flags
ca: Actualitzant els indicadors d'índex

en: Updating the following directories would lose untracked files in them:
    %s
ca: En actualitzar els directoris següents perdria fitxers no seguits en el:
    %s

en: Use '--all' if you really want to deinitialize all submodules
ca: Useu «--all» si realment voleu desinicialitzar tots els submòduls

en: Use 'git am --show-current-patch=diff' to see the failed patch
ca: Useu «git am --show-current-patch=diff» per a veure el pedaç que ha fallat

en: Use -f if you really want to add them.
ca: "Useu -f si realment voleu afegir-los.

en: Use binary search to find the commit that introduced a bug
ca: Troba per cerca binària el canvi que hagi introduït un defecte

en: User-facing repository, command and file interfaces
ca: Repositori, ordre i interfície de fitxers que veu l'usuari

en: User-facing repository, command and file interfaces:
ca: Repositori, ordre i interfície de fitxers que veu l'usuari:

en: Using '%s' as the name for the initial branch. This default branch name
    is subject to change. To configure the initial branch name to use in all
    of your new repositories, which will suppress this warning, call:
    
    	git config --global init.defaultBranch <name>
    
    Names commonly chosen instead of 'master' are 'main', 'trunk' and
    'development'. The just-created branch can be renamed via this command:
    
    	git branch -m <name>
ca: S'està utilitzant «%s» com a nom de la branca inicial. Aquest nom de branca
    per defecte es pot canviar. Per a configurar el nom inicial de la branca que
    s'utilitzarà en tots els repositoris nous, i que suprimirà aquest avís, useu:
    
    	git config --global init.defaultBranch <nom>
    
    Els noms més usats habitualment en lloc de «master» són «main», «trunk» i
    «development». La branca acabada de crear es pot canviar de nom amb l'ordre:
    
    	git branch -m <nom>

en: Using index info to reconstruct a base tree...
ca: S'està usant la informació d'índex per a reconstruir un arbre base...

en: Using the %s strategy to prepare resolving by hand.
ca: S'està usant l'estratègia %s per a preparar la resolució a mà.

en: Validate packed Git archive files
ca: Valida els fitxers d'arxius Git empaquetats

en: Value '%s' for submodule.alternateErrorStrategy is not recognized
ca: No es reconeix el valor «%s» per a submodule.alternateErrorStrategy

en: Value '%s' for submodule.alternateLocation is not recognized
ca: No es reconeix el valor «%s» per a submodule.alternateLocation

en: Verifies the connectivity and validity of the objects in the database
ca: Verifica la connectivitat i validesa dels objectes a la base de dades

en: Verifying OID order in multi-pack-index
ca: S'està verificant l'ordre OID a l'índex multipaquet

en: Verifying commits in commit graph
ca: S'estan verificant les comissions al graf de comissions

en: Verifying object offsets
ca: S'estan verificant els desplaçaments dels objectes

en: WARNING: Avoiding applying %s -> %s rename to %s, because %s itself was renamed.
ca: AVÍS: S'està evitant aplicar el canvi de nom %s -> %s a %s, perquè %s ell mateix ja havia canviat de nom.

en: WARNING: Cannot find items matched by: %s
ca: ADVERTÈNCIA: No es poden trobar ítems que coincideixin amb: %s

en: WARNING: Untracked file in way of tracked file!  Renaming
                %s -> %s
             to make room.
ca: AVÍS: El fitxer no seguit en el camí del fitxer seguit!  S'està reanomenant
                %s -> %s
             per a fer-ne espai.

en: WARNING: You called a Git command named '%s', which does not exist.
ca: ADVERTÈNCIA: Heu invocat una ordre de Git amb nom «%s», la qual no existeix.

en: Warning: Could not retrieve Message-ID from server response.
ca: Avís: no s'ha pogut recuperar el Message-ID de la resposta del servidor.

en: Warning: commit message did not conform to UTF-8.
    You may want to amend it after fixing the message, or set the config
    variable i18n.commitEncoding to the encoding your project uses.
ca: Avís: el missatge de comissió no és compatible amb UTF-8.
    Potser voleu esmenar-lo després de corregir el missatge, o establir
    la variable de configuració i18n.commitencoding a la codificació que
    usi el vostre projecte.

en: Warning: some commits may have been dropped accidentally.
    Dropped commits (newer to older):
ca: Advertència: pot ser que algunes comissions s'hagin descartat accidentalment.
    Les comissions descartades (més nova a més vella):

en: Warning: you are leaving %d commit behind, not connected to
    any of your branches:
    
    %s
     | Warning: you are leaving %d commits behind, not connected to
    any of your branches:
    
    %s
ca[0]: Advertència: esteu deixant enrere %d comissió, no
    vinculada a cap de les vostres branques:
    
    %s
ca[1]: Advertència: esteu deixant enrere %d comissions, no
    vinculades a cap de les vostres branques:
    
    %s

en: We are not bisecting.
ca: No estem bisecant.

en: We are not bisecting.
ca: No estem bisecant.

en: We cannot bisect more!
ca: No podem bisecar més!

en: What now
ca: I ara què

en: What to do with this address? ([q]uit|[d]rop|[e]dit):
ca: Què cal fer amb aquesta adreça? ([q]surt|[d]escarta|[e]dita):

en: When finished, apply stashed changes with `git stash pop`
ca: Quan acabi, aplica els canvis «stashed» amb «git stash pop»

en: When you have resolved this problem, run "%s --continue".
ca: Quan hàgiu resolt aquest problema, executeu «%s --continue».

en: Which 8bit encoding should I declare [UTF-8]?
ca: Quina codificació de 8 bits hauria de declarar [UTF-8]?

en: Will not delete all non-push URLs
ca: No se suprimiran tots els URL no de pujada

en: Wonderful.
ca: Meravellós.

en: Would refuse to remove current working directory
ca: Es rebutjarà eliminar el directori de treball actual

en: Would remove %s
ca: Eliminaria %s

en: Would remove the following item: | Would remove the following items:
ca[0]: Eliminaria l'ítem següent:
ca[1]: Eliminaria els ítems següents:

en: Would set upstream of '%s' to '%s' of '%s'
ca: Canviaria la font de «%s» a «%s» de «%s»

en: Would skip repository %s
ca: Ometria el repositori %s

en: Write and verify Git commit-graph files
ca: Escriu i verifica els fitxers commit-graph de Git

en: Write and verify multi-pack-indexes
ca: Escriu i verifica els índexs multipaquet

en: Write/edit the notes for the following object:
ca: Escriviu/editeu les notes per l'objecte següent:

en: Writing objects
ca: S'estan escrivint els objectes

en: Writing out commit graph in %d pass | Writing out commit graph in %d passes
ca[0]: S'està escrivint el graf de comissions en %d pas
ca[1]: S'està escrivint el graf de comissions en %d passos

en: You appear to have cloned an empty repository.
ca: Sembla que heu clonat un repositori buit.

en: You are attempting to fetch %s, which is in the commit graph file but not in the object database.
    This is probably due to repo corruption.
    If you are attempting to repair this repo corruption by refetching the missing object, use 'git fetch --refetch' with the missing object.
ca: Esteu intentant obtenir %s, el qual és en el graf de comissions però no en la base de dades d'objectes
    Això és degut probablement a la corrupció del repositori.
    Si el que voleu és intentar reparar aquesta corrupció de repositori reobtenint l'objecte que manca, useu 'git fetch --refetch' amb l'objecte que manca

en: You are currently bisecting, started from branch '%s'.
ca: Actualment esteu bisecant, heu començat des de la branca «%s».

en: You are currently bisecting.
ca: Actualment esteu bisecant.

en: You are currently cherry-picking commit %s.
ca: Actualment esteu fent «cherry pick» a la comissió %s.

en: You are currently editing a commit during a rebase.
ca: Actualment esteu editant una comissió durant un «rebase».

en: You are currently editing a commit while rebasing branch '%s' on '%s'.
ca: Actualment esteu editant una comissió mentre es fa «rebase» de la branca «%s» en «%s».

en: You are currently rebasing branch '%s' on '%s'.
ca: Actualment esteu fent «rebase» de la branca «%s» en «%s».

en: You are currently rebasing.
ca: Actualment esteu fent «rebase».

en: You are currently reverting commit %s.
ca: Actualment esteu revertint la comissió %s.

en: You are currently splitting a commit during a rebase.
ca: Actualment esteu dividint una comissió durant un «rebase».

en: You are currently splitting a commit while rebasing branch '%s' on '%s'.
ca: Actualment esteu dividint una comissió mentre es fa «rebase» de la branca «%s» en «%s».

en: You are in a sparse checkout with %d%% of tracked files present.
ca: Esteu en un «sparse-checkout» amb un %d%% de fitxers seguits presents.

en: You are in a sparse checkout.
ca: Esteu en un «sparse-checkout».

en: You are in the middle of a cherry-pick -- cannot amend.
ca: Esteu enmig d'un «cherry pick» -- no es pot esmenar.

en: You are in the middle of a cherry-pick -- cannot reword.
ca: Esteu enmig d'un «cherry pick» -- no es pot fer «reword».

en: You are in the middle of a merge -- cannot amend.
ca: Esteu enmig d'una fusió -- no es pot esmenar.

en: You are in the middle of a merge -- cannot reword.
ca: Esteu enmig d'una fusió -- no es pot fer «reword».

en: You are in the middle of a rebase -- cannot amend.
ca: Esteu enmig d'un «rebase» -- no es pot esmenar.

en: You are in the middle of an am session.
ca: Esteu enmig d'una sessió am.

en: You are not currently on a branch.
ca: Actualment no sou en cap branca.

en: You are not currently on a branch.
    To push the history leading to the current (detached HEAD)
    state now, use
    
        git push %s HEAD:<name-of-remote-branch>
ca: Actualment no sou en cap branca.
    Per a pujar la història que condueix a l'estat actual
    (HEAD separat) ara, useu
    
        git push %s HEAD:<nom-de-branca-remota>

en: You are on a branch yet to be born
ca: Sou en una branca que encara ha de néixer

en: You are pushing to remote '%s', which is not the upstream of
    your current branch '%s', without telling me what to push
    to update which remote branch.
ca: Esteu pujant al remot «%s», que no és la font de la vostra
    branca actual «%s», sense dir-me què pujar per a actualitzar
    quina branca remota.

en: You asked to amend the most recent commit, but doing so would make
    it empty. You can repeat your command with --allow-empty, or you can
    remove the commit entirely with "git reset HEAD^".
ca: Heu demanat esmenar la comissió més recent, però fer això la
    deixaria buida. Podeu repetir la vostra ordre amb --allow-empty, o
    podeu eliminar la comissió per complet amb «git reset HEAD^».

en: You asked to pull from the remote '%s', but did not specify
    a branch. Because this is not the default configured remote
    for your current branch, you must specify a branch on the command line.
ca: Heu demanat baixar del remot «%s», però no heu especificat cap branca.
    Perquè aquest no és el remot configurat per defecte per a la vostra
    branca actual, heu d'especificar una branca en la línia d'ordres.

en: You can amend the commit now, with
    
      git commit --amend %s
    
    Once you are satisfied with your changes, run
    
      git rebase --continue
ca: Podeu esmenar la comissió ara, amb
    
      git commit --amend %s
    
    Una vegada que estigueu satisfet amb els vostres canvis, executeu
    
      git rebase --continue

en: You can fix this with 'git rebase --edit-todo' and then run 'git rebase --continue'.
    Or you can abort the rebase with 'git rebase --abort'.
ca: Podeu arreglar-ho amb «git rebase --edit-todo» i després «git rebase --continue».
    O bé, podeu avortar el «rebase» amb «git rebase --abort».

en: You cannot update a remote ref that points at a non-commit object,
    or update a remote ref to make it point at a non-commit object,
    without using the '--force' option.
ca: No podeu actualitzar una referència remota que assenyala un
    objecte no de comissió, ni actualitzar una referència remota per
    a fer que assenyali un objecte no de comissió, sense usar l'opció
    «--force».

en: You didn't specify any refspecs to push, and push.default is "nothing".
ca: No heu especificat cap especificació de referència a pujar, i push.default és «nothing».

en: You do not have a valid HEAD.
ca: No teniu una HEAD vàlida.

en: You do not have the initial commit yet
ca: Encara no teniu la comissió inicial

en: You have created a nested tag. The object referred to by your new tag is
    already a tag. If you meant to tag the object that it points to, use:
    
    	git tag -f %s %s^{}
ca: Heu creat una etiqueta embrincada. L'objecte al qual fa referència la nova
    etiqueta ja és una etiqueta. Si voleu etiquetar l'objecte al qual apunta, useu:
    
    	git tag -f %s %s^{}

en: You have divergent branches and need to specify how to reconcile them.
    You can do so by running one of the following commands sometime before
    your next pull:
    
      git config pull.rebase false  # merge
      git config pull.rebase true   # rebase
      git config pull.ff only       # fast-forward only
    
    You can replace "git config" with "git config --global" to set a default
    preference for all repositories. You can also pass --rebase, --no-rebase,
    or --ff-only on the command line to override the configured default per
    invocation.
ca: Teniu branques divergents i necessiteu especificar com reconciliar-les.
    Podeu fer-ho executant una de les ordres següents abans que torneu
    a fer una baixada:
    
      git config pull.rebase false  # merge
      git config pull.rebase true   # rebase
      git config pull.ff only       # fast-forward only
    
    Podeu reemplaçar «git config» per «git config --global» per a establir una
    preferència per defecte per a tots els repositoris. Podeu també usar --rebase,
    --no-rebase o --ff-only en la línia d'ordres per a sobreescriure el valor
    per defecte de la configuració en aquesta execució.

en: You have not concluded your cherry-pick (CHERRY_PICK_HEAD exists).
ca: No heu conclòs el vostre «cherry pick» (CHERRY_PICK_HEAD existeix).

en: You have not concluded your cherry-pick (CHERRY_PICK_HEAD exists).
    Please, commit your changes before you merge.
ca: No heu conclòs el vostre «cherry pick» (CHERRY_PICK_HEAD existeix).
    Cometeu els vostres canvis abans de fusionar.

en: You have not concluded your merge (MERGE_HEAD exists).
ca: No heu conclòs la vostra fusió (MERGE_HEAD existeix).

en: You have not concluded your merge (MERGE_HEAD exists).
    Please, commit your changes before you merge.
ca: No heu conclòs la vostra fusió (MERGE_HEAD existeix).
    Cometeu els vostres canvis abans de fusionar.

en: You have not concluded your notes merge (%s exists).
ca: No heu conclòs la vostra fusió de notes (%s existeix).

en: You have not concluded your previous notes merge (%s exists).
    Please, use 'git notes merge --commit' or 'git notes merge --abort' to commit/abort the previous merge before you start a new notes merge.
ca: No heu acabat la vostra fusió de notes prèvia (%s existeix).
    Useu «git notes merge --commit» o «git notes merge --abort» per a cometre/avortar la fusió prèvia abans de començar una fusió de notes nova.

en: You have nothing to amend.
ca: No teniu res a esmenar.

en: You have unmerged paths.
ca: Teniu camins sense fusionar.

en: You may try updating the submodules using 'git checkout --no-recurse-submodules %s && git submodule update --init'
ca: Podeu provar d'actualitzar els submòduls utilitzant «git checkout --no-recurse-submodules %s && git submodule update --init»

en: You must edit all merge conflicts and then
    mark them as resolved using git add
ca: Heu d'editar tots els conflictes de fusió i després
    marcar-los com a resolts fent servir git add

en: You must specify a repository to clone.
ca: Heu d'especificar un repositori per a clonar.

en: You need to give me at least one %s and %s revision.
    You can use "git bisect %s" and "git bisect %s" for that.
ca: Heu de donar com a mínim un %s i una revisió %s.
    Podeu usar «git bisect %s» i «git bisect %s» per a això.

en: You need to resolve your current index first
ca: Primer heu de resoldre el vostre índex actual

en: You need to run this command from the toplevel of the working tree.
ca: Heu d'executar aquesta ordre des del nivell superior de l'arbre de treball.

en: You need to start by "git bisect start"
ca: Cal començar per «git bisect start»

en: You need to start by "git bisect start".
    You then need to give me at least one %s and %s revision.
    You can use "git bisect %s" and "git bisect %s" for that.
ca: Heu de començar amb «git bisect start».
    Heu de donar com a mínim un %s i una revisió %s.
    Podeu usar «git bisect %s» i «git bisect %s» per a això.

en: You seem to have moved HEAD since the last 'am' failure.
    Not rewinding to ORIG_HEAD
ca: Sembla que heu mogut HEAD després de l'última fallada de «am».
    No s'està rebobinant a ORIG_HEAD

en: You seem to have moved HEAD. Not rewinding, check your HEAD!
ca: Sembla que heu mogut HEAD. No es fa el rebobinat, comproveu-ho HEAD

en: You still have unmerged paths in your index.
    You should 'git add' each file with resolved conflicts to mark them as such.
    You might run `git rm` on a file to accept "deleted by them" for it.
ca: Encara teniu camins sense fusionar a l'índex.
    Heu de fer «git add» a cada fitxer amb conflictes resolts per a marcar-los com a tal.
    Podeu executar «git rm» en un fitxer per a acceptar «suprimit per ells» pel fitxer.

en: You've added another git repository inside your current repository.
    Clones of the outer repository will not contain the contents of
    the embedded repository and will not know how to obtain it.
    If you meant to add a submodule, use:
    
    	git submodule add <url> %s
    
    If you added this path by mistake, you can remove it from the
    index with:
    
    	git rm --cached %s
    
    See "git help submodule" for more information.
ca: Heu afegit un altre repositori git dins del repositori actual.
    Els clons de repositoris externs no contindran els continguts
    del repositori incrustat i no sabran com obtenir-ho.
    Si volíeu afegir un submòdul, useu:
    
    	git submodule add <url> %s
    
    Si heu afegit aquest camí per error, podeu eliminar-lo de
    l'índex amb:
    
    	git rm --cached %s
    
    Vegeu «git help submodule» per a més informació.

en: Your branch and '%s' have diverged,
    and have %d and %d different commit each, respectively.
     | Your branch and '%s' have diverged,
    and have %d and %d different commits each, respectively.
ca[0]: La vostra branca i «%s» han divergit,
    i tenen %d i %d comissió distinta cada una, respectivament.
ca[1]: La vostra branca i «%s» han divergit,
    i tenen %d i %d comissions distintes cada una, respectivament.

en: Your branch and '%s' refer to different commits.
ca: La vostra branca i «%s» es refereixen a  comissions.

en: Your branch is ahead of '%s' by %d commit.
     | Your branch is ahead of '%s' by %d commits.
ca[0]: La vostra branca està %2$d comissió per davant de «%1$s».
ca[1]: La vostra branca està %2$d comissions per davant de «%1$s».

en: Your branch is based on '%s', but the upstream is gone.
ca: La vostra branca està basada en «%s», però la font no hi és.

en: Your branch is behind '%s' by %d commit, and can be fast-forwarded.
     | Your branch is behind '%s' by %d commits, and can be fast-forwarded.
ca[0]: La vostra branca està %2$d comissió per darrere de «%1$s», i pot avançar-se ràpidament.
ca[1]: La vostra branca està %2$d comissions per darrere de «%1$s», i pot avançar-se ràpidament.

en: Your branch is up to date with '%s'.
ca: La vostra branca està al dia amb «%s».

en: Your configuration specifies to merge with the ref '%s'
    from the remote, but no such ref was fetched.
ca: La vostra configuració especifica fusionar amb la referència «%s»
    del remot, però no s'ha obtingut tal referència.

en: Your current terms are %s for the old state
    and %s for the new state.
ca: Els termes actuals són %s per a l'estat antic
    i %s per al nou estat.

en: Your edited hunk does not apply. Edit again (saying "no" discards!) [y/n]?
ca: El tros editat no s'aplica. Editeu-lo de nou (si responeu «no» es descartarà) [y/n]?

en: Your filter must maintain a one-to-one correspondence
    between its input and output lines.
ca: El filtre ha de mantenir una correspondència d'un a un
    entre les línies d'entrada i sortida.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by %s:
    %%s
ca: Els vostres canvis locals als fitxers següents se sobreescriurien per %s:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by %s:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you %s.
ca: Els vostres canvis locals als fitxers següents se sobreescriurien per %s:
    %%sCometeu els vostres canvis o feu «stash» abans de %s.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by checkout:
    %%s
ca: Els canvis locals als fitxers següents se sobreescriurien per a agafar:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by checkout:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you switch branches.
ca: Els canvis locals als fitxers següents se sobreescriurien per a agafar:
    %%sCometeu els vostres canvis o feu «stash» abans de canviar de branca.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
      %s
ca: Els canvis locals als fitxers següents se sobreescriuran per la fusió:
      %s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
    %%s
ca: Els canvis locals als fitxers següents se sobreescriurien per a fusionar:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you merge.
ca: Els canvis locals als fitxers següents se sobreescriurien per a fusionar:
    %%sCometeu els vostres canvis o feu «stash» abans de fusionar.

en: Your name and email address were configured automatically based
    on your username and hostname. Please check that they are accurate.
    You can suppress this message by setting them explicitly. Run the
    following command and follow the instructions in your editor to edit
    your configuration file:
    
        git config --global --edit
    
    After doing this, you may fix the identity used for this commit with:
    
        git commit --amend --reset-author
ca: S'han configurat el vostre nom i adreça electrònica
    automàticament basant-se en el vostre nom d'usuari i nom de màquina.
    Comproveu que siguin correctes. Podeu suprimir aquest
    missatge establint-los explícitament. Executeu l'ordre següent i
    seguiu les instruccions en l'editor per a editar el vostre
    fitxer de configuració:
    
        git config --global --edit
    Després de fer això, podeu esmenar la identitat usada per a aquesta
    comissió amb:
    
        git commit --amend --reset-author

en: Your name and email address were configured automatically based
    on your username and hostname. Please check that they are accurate.
    You can suppress this message by setting them explicitly:
    
        git config --global user.name "Your Name"
        git config --global user.email you@example.com
    
    After doing this, you may fix the identity used for this commit with:
    
        git commit --amend --reset-author
ca: S'han configurat el vostre nom i adreça electrònica
    automàticament basats en el vostre nom d'usuari i nom de màquina.
    Comproveu que siguin correctes. Podeu suprimir aquest
    missatge establint-los explícitament:
    
        git config --global user.name "El vostre nom"
        git config --global user.email usuari@example.com
    
    Després de fer això, podeu arreglar la identitat usada per a aquesta
    comissió amb:
    
        git commit --amend --reset-author

en: Your stash currently has %d entry | Your stash currently has %d entries
ca[0]: L'«stash» té actualment %d entrada
ca[1]: L'«stash» té actualment %d entrades

en: [GLE %ld] could not convert path to UTF-8: '%.*ls'
ca: [GLE %ld] no s'ha pogut convertir el camí a UTF-8: «%.*ls»

en: [GLE %ld] could not get longname of '%s'
ca: [GLE %ld] no s'ha pogut obtenir el nom llarg de «%s»

en: [GLE %ld] could not watch '%s'
ca: [GLE %ld] no s'ha pogut vigilar «%s»

en: [GLE %ld] health thread could not open '%ls'
ca: [GLE %ld] el fil de salut no ha pogut obrir «%ls»

en: [GLE %ld] health thread getting BHFI for '%ls'
ca: [GLE %ld] s'està obtenint BHFI del fil de salut per a «%ls»

en: [GLE %ld] unable to get protocol information for '%ls'
ca: [GLE %ld] no s'ha pogut obtenir la informació del protocol per a «%ls»

en: [GLE %ld] unable to open for read '%ls'
ca: [GLE %ld] no s'ha pogut obrir per a llegir «%ls»

en: [deleted]
ca: [suprimit]

en: [new branch]
ca: [branca nova]

en: [new ref]
ca: [referència nova]

en: [new tag]
ca: [etiqueta nova]

en: [rejected]
ca: [rebutjat]

en: [tag update]
ca: [actualització d'etiqueta]

en: [up to date]
ca: [al dia]

en: `batch-size` and `relogin` must be specified together (via command-line or configuration option)
ca: «batch-size» i «relogin» s'han d'especificar junts (a través de la línia d'ordres o l'opció de configuració)

en: `rebase --preserve-merges` (-p) is no longer supported.
    Use `git rebase --abort` to terminate current rebase.
    Or downgrade to v2.33, or earlier, to complete the rebase.
ca: «rebase --preserve-merges» (-p) ja no és admès.
    Utilitzeu «git rebase --abort» per a finalitzar el «rebase» actual.
    O bé baixeu a la versió v2.33, o anterior, per a completar el «rebase».

en: `scalar list` does not take arguments
ca: «scalar list» no accepta arguments

en: a %s revision is needed
ca: es necessita una revisió %s

en: a 'file:' URL may not have a port number
ca: un URL «file:» no pot tenir número de port

en: a URI for downloading bundles before fetching from origin remote
ca: un URI per a baixar paquets abans d'obtenir des del remot origen

en: a base commit must be provided with --upstream or --onto
ca: s'ha de proporcionar una comissió base amb --upstream o --onto

en: a branch is expected, got '%s'
ca: s'espera una branca, s'ha obtingut «%s»

en: a branch is expected, got commit '%s'
ca: s'espera una branca, s'ha obtingut la comissió «%s»

en: a branch is expected, got remote branch '%s'
ca: s'espera una branca, s'ha obtingut la branca remota «%s»

en: a branch is expected, got tag '%s'
ca: s'espera una branca, s'ha obtingut l'etiqueta «%s»

en: a branch named '%s' already exists
ca: ja existeix una branca amb nom «%s»

en: a notes merge into %s is already in-progress at %s
ca: una fusió de notes a %s ja està en curs a %s

en: abbrev length out of range: %d
ca: la longitud d'«abbrev» està fora de rang: %d

en: abort and check out the original branch
ca: interromp i agafa la branca original

en: abort but keep HEAD where it is
ca: interromp però manté HEAD on és

en: abort if fast-forward is not possible
ca: avorta si l'avanç ràpid no és possible

en: abort notes merge
ca: avorta la fusió de notes

en: abort the current in-progress merge
ca: avorta la fusió en curs actual

en: abort the patching operation but keep HEAD where it is
ca: interromp l'operació d'apedaçament però manté HEAD on és

en: accept a patch that touches outside the working area
ca: accepta un pedaç que toqui fora de l'àrea de treball

en: accept refs that update .git/shallow
ca: accepta les referències que actualitzin .git/shallow

en: accept refspecs from stdin
ca: llegeix les especificacions de referència des de stdin

en: accepted promisor remote '%s' not found
ca: no s'ha trobat el remot promisor acceptat «%s»

en: act on remote-tracking branches
ca: actua en branques amb seguiment remot

en: action
ca: acció

en: action if trailer already exists
ca: acció si el «trailer» ja existeix

en: action if trailer is missing
ca: acció si el «trailer» hi manca

en: action when quoted CR is found
ca: acció quan es troba un CR entre cometes

en: add 'prunable' annotation to worktrees older than <time>
ca: afegeix l'anotació «prunable» als arbres de treball més antics que <data>

en: add (at most <n>) entries from shortlog to merge commit message
ca: afegeix (com a màxim <n>) entrades del registre curt al missatge de comissió de fusió

en: add <pattern> to ignore rules
ca: afegiu <patró> per a ignorar les regles

en: add <rfc> (default 'RFC') before 'PATCH'
ca: afig <rfc> (per defecte «RFC») abans de «PATCH»

en: add Cc: header
ca: afegeix la capçalera Cc:

en: add To: header
ca: afegeix la capçalera To:

en: add URL
ca: afegeix URL

en: add a Signed-off-by trailer
ca: afegeix un «trailer» tipus «Signed-off-by»

en: add a Signed-off-by trailer to each commit
ca: afegeix un «trailer» tipus «Signed-off-by» a cada comissió

en: add a Signed-off-by trailer to the commit message
ca: afegeix un «trailer» tipus «Signed-off-by» al missatge de comissió

en: add a new line without altering any existing values
ca: afegeix una línia nova sense alterar cap dels valors existents

en: add a new variable: name value
ca: afegeix una variable nova: nom valor

en: add a signature
ca: afegeix una signatura

en: add a signature from a file
ca: afegeix una signatura des d'un fitxer

en: add branch
ca: afegeix branca

en: add changes from all tracked and untracked files
ca: afegeix els canvis de tots els fitxers seguits i no seguits

en: add contents of untracked files to the staged set of changes
ca: afegeix contingut de fitxers no seguits al conjunt de canvis «staged»

en: add custom trailer(s)
ca: afegeix un «trailer» personalitzat

en: add email header
ca: afegeix una capçalera de correu electrònic

en: add entries from standard input to the index
ca: afegeix les entrades de l'entrada estàndard a l'índex

en: add exec lines after each commit of the editable list
ca: afegeix línies d'exec després de cada comissió de la llista editable

en: add prerequisite tree info to the patch series
ca: afegeix la informació d'arbre requerida a la sèrie de pedaços

en: add specified files to index for commit
ca: afegeix els fitxers especificats a l'índex per a cometre

en: add the specified entry to the index
ca: afegeix l'entrada especificada a l'índex

en: add the standard git exclusions
ca: afegeix les exclusions estàndards de git

en: add to index only; do not add content to object database
ca: només afegeix a l'índex; no afegeixis el contingut a la base de dades d'objectes

en: add untracked file to archive
ca: inclou els fitxers no seguits a l'arxiu

en: add working tree state to the staged set of changes
ca: afegeix l'estat de l'arbre de treball al conjunt de canvis «staged»

en: add/add
ca: afegiment/afegiment

en: added %d path
     | added %d paths
ca[0]: afegit %d camí
ca[1]: afegits %d camins

en: added by them:
ca: afegit per ells:

en: added by us:
ca: afegit per nosaltres:

en: added with --lock
ca: afegit amb --lock

en: adding embedded git repository: %s
ca: s'està afegint un repositori incrustat: %s

en: adding files failed
ca: l'afegiment de fitxers ha fallat

en: additionally, your index contains uncommitted changes.
ca: addicionalment, el vostre índex conté canvis sense cometre.

en: advance all branches contained in revision-range
ca: avança totes les branques contingudes a l'interval de revisions

en: affected file '%s' is beyond a symbolic link
ca: el fitxer afectat «%s» és més enllà d'un enllaç simbòlic

en: after resolving the conflicts, mark the corrected paths
    with 'git add <paths>' or 'git rm <paths>'
ca: després de resoldre els conflictes, marqueu els camins
    corregits amb «git add <camins>» o «git rm <camins>»

en: ahead
ca: davant per

en: ahead %d
ca: davant per %d

en: ahead %d, behind %d
ca: davant per %d, darrere per %d

en: alias '%s' changes environment variables.
    You can use '!git' in the alias to do this
ca: l'àlies «%s» canvia variables d'entorn.
    Podeu utilitzar «!git» a l'àlies per a fer-ho

en: alias for --log (deprecated)
ca: àlies per a --log (en desús)

en: alias for --only-trailers --only-input --unfold
ca: àlies per a --only-trailers --only-input --unfold

en: alias loop detected: expansion of '%s' does not terminate:%s
ca: bucle d'àlies detectat expansió de «%s» no acaba:%s

en: alias of --%s
ca: àlies de --%s

en: all positive revisions given must be references
ca: totes les revisions positives que s'han donat han de ser referències

en: allow adding an otherwise ignored submodule path
ca: permet afegir un camí de submòdul que si no s'hagués ignorat

en: allow adding otherwise ignored files
ca: permet afegir fitxers que d'altra manera s'ignoren

en: allow an external diff helper to be executed
ca: permet executar un ajudant de diff extern

en: allow calling of grep(1) (ignored by this build)
ca: permet la invocació de grep(1) (ignorat per aquesta compilació)

en: allow commits with empty messages
ca: permet les comissions amb missatges buits

en: allow creation of more than one tree
ca: permet la creació de més d'un arbre

en: allow explicitly ignored files to be overwritten
ca: permet que els fitxers explícitament ignorats se sobreescriguin

en: allow fall back on 3way merging if needed
ca: permet retrocedir a una fusió de 3 vies si és necessari

en: allow fast-forward
ca: permet l'avanç ràpid

en: allow fast-forward (default)
ca: permet l'avanç ràpid (per defecte)

en: allow merging unrelated histories
ca: permet fusionar històries no relacionades

en: allow missing objects
ca: permet els objectes absents

en: allow overlapping hunks
ca: permet trossos superposats

en: allow pre-rebase hook to run
ca: permet al lligam pre-rebase executar-se

en: allow rebasing commits with empty messages
ca: permet fer «rebase» de les comissions amb missatges buits

en: allow recursive removal
ca: permet l'eliminació recursiva

en: allow storing empty note
ca: permet l'emmagatzematge d'una nota buida

en: allow to print `undefined` names (default)
ca: permet imprimir els noms «undefined» (per defecte)

en: allow updating entries outside of the sparse-checkout cone
ca: permet actualitzar les entrades fora del con del «sparse-checkout»

en: allow updating of HEAD ref
ca: permet l'actualització de la referència HEAD

en: allow writing an incremental commit-graph file
ca: permet escriure un fitxer de graf de comissions incrementals

en: already have %s (%s)
ca: ja es té %s (%s)

en: also apply the patch (use with --stat/--summary/--check)
ca: aplica el pedaç també (useu amb --stat/--summary/--check)

en: also consider packs and alternate objects
ca: també considera els paquets i els objectes alternatius

en: also include HEAD ref and pseudorefs
ca: inclou també la referència HEAD i les pseudoreferències

en: also read contacts from stdin
ca: també llegeix els contactes des de stdin

en: also show informational/conflict messages
ca: també mostra missatges informatius i de conflictes

en: alternative anchor for relative paths
ca: àncora alternativa per als camins relatius

en: always use long format
ca: sempre usa el format llarg

en: ambiguous argument '%s': both revision and filename
    Use '--' to separate paths from revisions, like this:
    'git <command> [<revision>...] -- [<file>...]'
ca: argument ambigu «%s»: ambdós una revisió i un nom de fitxer
    Useu «--» per a separar els camins de les revisions:
    «git <ordre> [<revisió>...] -- [<fitxer>...]»

en: ambiguous argument '%s': unknown revision or path not in the working tree.
    Use '--' to separate paths from revisions, like this:
    'git <command> [<revision>...] -- [<file>...]'
ca: argument ambigu «%s»: revisió no coneguda o el camí no és en l'arbre de treball.
    Useu «--» per a separar els camins de les revisions:
    «git <ordre> [<revisió>...] -- [<fitxer>...]»

en: ambiguous object name: '%s'
ca: nom d'objecte ambigu: «%s»

en: ambiguous option: %s (could be --%s%s or --%s%s)
ca: opció ambigua: %s (pot ser --%s%s o --%s%s)

en: amend previous commit
ca: esmena la comissió anterior

en: and made changes to the index and/or the working tree.
ca: i ha fet canvis a l'índex i/o a l'arbre de treball.

en: and then use:
    
        git cherry-pick --continue
    
    to resume cherry-picking the remaining commits.
    If you wish to skip this commit, use:
    
        git cherry-pick --skip
ca: i després utilitzeu:
    
        git cherry-pick --continue
    
    per a continuar seleccionant les comissions restants.
    Si voleu ometre aquesta comissió, useu:
    
        git cherry-pick --skip

en: annotate text from stdin
ca: anota el text de stdin

en: annotated
ca: anotat

en: annotated and GPG-signed tag
ca: etiqueta anotada i signada per GPG

en: annotated tag %s not available
ca: l'etiqueta anotada %s no és disponible

en: annotated tag, needs a message
ca: etiqueta anotada, necessita un missatge

en: anonymize output
ca: anonimitza la sortida

en: another 'rebase' process appears to be running; '%s.lock' already exists
ca: sembla que s'està executant un altre procés «rebase»: «%s.lock» ja existeix

en: any cloned submodules will be shallow
ca: qualsevol submòdul clonat serà superficial

en: any cloned submodules will use their remote-tracking branch
ca: qualsevol submòdul clonat utilitzarà la seva branca de seguiment remot

en: append <mark> on broken working tree (default: "-broken")
ca: annexa <marca> en l'arbre de treball brut (per defecte: «-broken»)

en: append <mark> on dirty working tree (default: "-dirty")
ca: annexa <marca> en l'arbre de treball brut (per defecte: «-dirty»)

en: append commit name
ca: nom de la comissió a annexar

en: append to .git/FETCH_HEAD instead of overwriting
ca: annexa a .git/FETCH_HEAD en lloc de sobreescriure'l

en: apply a patch without touching the working tree
ca: aplica un pedaç sense tocar l'arbre de treball

en: apply all changes, even those already present upstream
ca: aplica tots els canvis, fins i tot els que ja estan a la font

en: apply changes matching the given path
ca: aplica els canvis que coincideixin amb el camí donat

en: apply options and merge options cannot be used together
ca: les opcions apply i merge no es poden usar juntes

en: apply options are incompatible with rebase.rebaseMerges.  Consider adding --no-rebase-merges
ca: les opcions «apply» són incompatibles amb rebase.rebaseMerges. Considereu afegir-hi --no-rebase-merges

en: apply options are incompatible with rebase.updateRefs.  Consider adding --no-update-refs
ca: les opcions «apply» són incompatibles amb rebase.updateRefs. Considereu afegir-hi --no-update-refs

en: apply partial clone filters to submodules
ca: aplica els filtres de clonatge parcial als submòduls

en: apply refspec to exported refs
ca: aplica l'especificació de referència a les referències exportades

en: apply the patch in reverse
ca: aplica el pedaç al revés

en: applying to an empty history
ca: s'està aplicant a una història buida

en: approxidate
ca: data aproximada

en: archive format
ca: format d'arxiu

en: args
ca: arguments

en: argument expected for %s
ca: s'esperava un argument per a %s

en: argument to --advance must be a reference
ca: l'argument per a --advance ha de ser una referència

en: argument to --packfile must be a valid hash (got '%s')
ca: l'argument a --packfile ha de ser un resum vàlid (s'ha obtingut «%s»)

en: asked to inherit tracking from '%s', but no merge configuration is set
ca: s'ha demanat que hereti el seguiment de «%s», però no s'ha establert cap configuració de fusionat

en: asked to inherit tracking from '%s', but no remote is set
ca: s'ha demanat que hereti el seguiment de «%s», però no s'ha establert cap remot

en: attach the patch
ca: adjunta el pedaç

en: attempt three-way merge, fall back on normal patch if that fails
ca: intenta una fusió de tres vies, si falla intenta llavors un pedaç normal

en: attempt to recreate the index
ca: intenta tornar a crear l'índex

en: attempt to reinitialize repository with different hash
ca: s'ha intentat reinicialitzar el repositori amb un resum diferent

en: attempt to reinitialize repository with different reference storage format
ca: s'ha intentat reactivar el repositori amb un format d'emmagatzematge de referència diferent

en: attempt to remove non-existent note is not an error
ca: l'intent d'eliminar una nota no existent no és un error

en: attempted to store non-selected commit: '%s'
ca: s'ha intentat emmagatzemar una comissió no seleccionada: «%s»

en: attempting to write a commit-graph, but 'commitGraph.changedPathsVersion' (%d) is not supported
ca: s'ha intentat escriure un graf de comissió, però no s'admet 'commitGraph.changedPathsVersion' (%d)

en: attempting to write a commit-graph, but 'core.commitGraph' is disabled
ca: s'està intentant escriure un graf de comissions, però «core.commitGraph» està desactivat

en: attr spec must not be empty
ca: una especificació d'atribut no pot estar buida

en: author
ca: autor

en: auto-pack refs as needed
ca: auto-empaqueta referències si cal

en: automatically re-schedule any `exec` that fails
ca: torna a planificar automàticament qualsevol «exec» que falli

en: automatically stash/stash pop before and after
ca: fes «stash» i «stash pop» automàticament abans i després

en: autostash reference is a symref
ca: la referència d'autostash és un symref

en: available git commands in '%s'
ca: ordres de git disponibles en «%s»

en: bad %s
ca: %s incorrecte

en: bad %s format: %%%.*s
ca: format %s incorrecte: %%%.*s

en: bad %s format: element '%s' does not end in ')'
ca: format %s incorrecte: l'element «%s» no acaba en «)»

en: bad %s format: element '%s' does not start with '('
ca: format %s incorrecte: l'element «%s» no comença amb «(»

en: bad %s in commit
ca: %s és incorrecte en la comissió

en: bad --attr-source or GIT_ATTR_SOURCE
ca: --attr-source incorrecte o GIT_ATTR_SOURCE

en: bad --color-moved argument: %s
ca: argument --color-moved incorrecte: %s

en: bad --ignore-submodules argument: %s
ca: argument incorrecte --ignore-submodules: %s

en: bad --pack_header: %s
ca: --pack_header incorrecte: %s

en: bad --word-diff argument: %s
ca: argument --word-diff incorrecte: %s

en: bad HEAD - I need a HEAD
ca: HEAD incorrecte - cal una HEAD

en: bad HEAD - strange symbolic ref
ca: HEAD incorrecte - referència simbòlica estranya

en: bad action '%s' for '%s'
ca: acció «%s» incorrecta per a «%s»

en: bad alias.%s string: %s
ca: cadena «alias.%s» incorrecte: %s

en: bad boolean config value '%s' for '%s'
ca: valor de configuració booleà erroni «%s» per a «%s»

en: bad boolean environment value '%s' for '%s'
ca: el valor «%s» booleà de l'entorn és incorrecte per a «%s»

en: bad config line %d in %s
ca: línia de configuració %d errònia en %s

en: bad config line %d in blob %s
ca: línia de configuració %d errònia en el blob %s

en: bad config line %d in command line %s
ca: línia de configuració %d errònia en la línia d'ordres %s

en: bad config line %d in file %s
ca: línia de configuració %d errònia en el fitxer %s

en: bad config line %d in standard input
ca: línia de configuració %d errònia en l'entrada estàndard

en: bad config line %d in submodule-blob %s
ca: línia de configuració %d errònia en el blob de submòdul %s

en: bad config variable '%s' in file '%s' at line %d
ca: variable de configuració «%s» errònia en el fitxer «%s» a la línia %d

en: bad git namespace path "%s"
ca: camí d'espai de noms git incorrecte «%s»

en: bad index file sha1 signature
ca: signatura sha1 malmesa al fitxer d'índex

en: bad index version %d
ca: versió d'índex incorrecta %d

en: bad index version '%s'
ca: versió d'índex incorrecta «%s»

en: bad mergetag in commit '%s'
ca: etiqueta de fusió incorrecta en la comissió «%s»

en: bad number of arguments
ca: nombre incorrecte d'arguments

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in %s: %s
ca: valor de configuració numèric incorrecte «%s» per «%s» en %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in blob %s: %s
ca: valor de configuració numèric erroni «%s» per «%s» en el blob %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in command line %s: %s
ca: valor de configuració numèric «%s» erroni per «%s» en la línia d'ordres %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in file %s: %s
ca: valor de configuració numèric «%s» erroni per «%s» en el fitxer %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in standard input: %s
ca: valor de configuració numèric «%s» erroni per «%s» en l'entrada estàndard: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in submodule-blob %s: %s
ca: valor de configuració numèric «%s» erroni per «%s» en el blob de submòdul %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s': %s
ca: valor de configuració numèric erroni «%s» per «%s»: %s

en: bad object type.
ca: el tipus d'objecte és incorrecte.

en: bad pack compression level %d
ca: nivell de compressió de paquet %d erroni

en: bad pack-int-id: %u (%u total packs)
ca: pack-int-id: %u incorrecte (%u paquets en total)

en: bad packed object CRC for %s
ca: CRC de l'objecte empaquetat malmès per a %s

en: bad replace ref name: %s
ca: nom de la referència reemplaçada incorrecte: %s

en: bad repository '%s'
ca: repositori incorrecte «%s»

en: bad revision '%s'
ca: revisió incorrecta «%s»

en: bad sha1 file: %s
ca: fitxer sha1 malmès: %s

en: bad signature 0x%08x
ca: signatura malmesa 0x%08x

en: bad source
ca: origen incorrecte

en: bad subtree '%.*s'
ca: subarbre incorrecte «%.*s»

en: bad tree object %s
ca: objecte d'arbre malmès %s

en: bad zlib compression level %d
ca: nivell de compressió de zlib incorrecte %d

en: bad/incompatible signature '%s'
ca: la signatura «%s» és incompatible o està malmesa

en: ballast character
ca: caràcter de llast

en: bare repository '%s' is incompatible with fsmonitor
ca: el repositori nu «%s» és incompatible amb fsmonitor

en: base commit should be the ancestor of revision list
ca: la comissió base ha de ser l'avantpassat de la llista de revisions

en: base commit shouldn't be in revision list
ca: la comissió base no ha de ser en la llista de revisions

en: base-commit
ca: comissió base

en: batch modes take no arguments
ca: el mode batch no accepta cap argument

en: batch reference updates
ca: actualitzacions de les referències de batch

en: be more quiet
ca: sigues més discret

en: be more thorough (increased runtime)
ca: sigues més exhaustiu (el temps d'execució augmenta)

en: be more verbose
ca: sigues més detallat

en: be quiet
ca: silenciós

en: be quiet, only report errors
ca: sigues silenciós, només informa d'errors

en: be quiet. implies --no-stat
ca: silenciós. Implica --no-stat

en: be verbose
ca: sigues detallat

en: be verbose; must be placed before a subcommand
ca: sigues detallat; s'ha de col·locar abans d'una subordre

en: behind
ca: darrere

en: behind %d
ca: darrere per %d

en: binary
ca: binari

en: binary patch does not apply to '%s'
ca: el pedaç binari no s'aplica a «%s»

en: binary patch to '%s' creates incorrect result (expecting %s, got %s)
ca: el pedaç binari a «%s» crea un resultat incorrecte (s'esperava %s, s'ha rebut %s)

en: bisect found first bad commit
ca: la bisecció ha trobat una primera comissió errònia

en: bisect run cannot continue any more
ca: l'execució de la bisecció no pot continuar més

en: bisect run failed: 'git bisect %s' exited with error code %d
ca: ha fallat l'execució del bisect: «git bisect %s» ha sortit amb el codi d'error %d

en: bisect run failed: exit code %d from %s is < 0 or >= 128
ca: l'execució de la de bisecció ha fallat: codi de sortida %d de %s és < 0 o >= 128

en: bisect run failed: no command provided.
ca: ha fallat l'execució de bisect: no s'ha proporcionat cap ordre.

en: bisect run success
ca: execució de bisecció amb èxit

en: bisecting only with a %s commit
ca: bisecant amb només una comissió %s

en: bitmap file '%s' has invalid checksum
ca: el fitxer de mapa de bits «%s» té una suma de verificació no vàlida

en: blob-id
ca: ID de blob

en: bogus config parameter: %s
ca: paràmetre de configuració erroni: %s

en: bogus count in %s
ca: comptatge erroni a %s

en: bogus exit code %d for good revision
ca: codi d'error de sortida %d per a una bona revisió

en: bogus format in %s
ca: format erroni a %s

en: borrow the objects from reference repositories
ca: manlleva els objectes dels repositoris de referències

en: both --cached and trees are given
ca: ambdós --cached i arbres venen donats

en: both added:
ca: afegit per ambdós:

en: both deleted:
ca: suprimit per ambdós:

en: both files modified: '%s' and '%s'.
ca: s'han modificat ambdós fitxers: «%s» i «%s».

en: both modified:
ca: modificat per ambdós:

en: boundary
ca: límit

en: branch
ca: branca

en: branch %s is being bisected at %s
ca: la branca %s s'està bisecant a %s

en: branch %s is being rebased at %s
ca: a la branca %s se li està fent a «rebase» a %s

en: branch '%s' does not exist
ca: la branca «%s» no existeix

en: branch '%s' has no remote for pushing
ca: la branca «%s» no té cap remot al qual pujar

en: branch '%s' has no upstream information
ca: la branca «%s» no té informació de la font

en: branch '%s' not found
ca: no s'ha trobat la branca «%s»

en: branch '%s' not found.
    Did you forget --remote?
ca: no s'ha trobat la branca «%s».
    Us heu oblidat de --remote?

en: branch '%s' set up to track '%s' by rebasing.
ca: la branca «%s» està configurada per a seguir «%s» fent «rebase».

en: branch '%s' set up to track '%s'.
ca: la branca «%s» està configurada per a seguir «%s».

en: branch '%s' set up to track:
ca: la branca «%s» està configurada per a seguir:

en: branch copy failed
ca: ha fallat la còpia de la branca

en: branch is copied, but update of config-file failed
ca: s'ha copiat la branca, però ha fallat l'actualització del fitxer de configuració

en: branch is renamed, but update of config-file failed
ca: s'ha canviat el nom de la branca, però ha fallat l'actualització del fitxer de configuració

en: branch name required
ca: cal el nom de branca

en: branch of repository to add as submodule
ca: la branca del repositori a afegir com a submòdul

en: branch rename failed
ca: ha fallat el canvi de nom de la branca

en: branch renamed to %s, but HEAD is not updated
ca: s'ha canviat el nom de la branca a %s, però HEAD no s'ha actualitzat

en: branch to checkout after clone
ca: branca a agafar després de clonar

en: branch with --recurse-submodules can only be used if submodule.propagateBranches is enabled
ca: la branca amb --recurse-submodules només es pot utilitzar si submodule.propagateBranches està habilitat

en: branch(es) to track
ca: branques a seguir

en: break complete rewrite changes into pairs of delete and create
ca: divideix els canvis de reescriptura completa en parells de suprimir i crear

en: broken index, expect %s in %s, got %s
ca: índex malmès, s'esperava %s a %s, s'ha rebut %s

en: broken link from %7s %s
ca: enllaç trencat de %7s %s

en: broken link from %7s %s
                  to %7s %s
ca: enllaç trencat des de %7s %s
                   fins a %7s %s

en: broken links
ca: enllaços trencats

en: buffer --batch output
ca: posa la sortida de --batch en memòria intermèdia

en: build a temporary index based on embedded index information
ca: construeix un índex temporal basat en la informació d'índex incrustada

en: bundle list at '%s' has no mode
ca: la llista de farcells a «%s» no té mode

en: bundle-uri operation not supported by protocol
ca: L'operació bundle-uri no és compatible amb el protocol

en: bundle-uri: expected flush after arguments
ca: bundle-uri: s'esperava una neteja després dels arguments

en: bundle-uri: got an empty line
ca: bundle-uri: té una línia buida

en: bundle-uri: line has empty key or value
ca: bundle-uri: la línia té una clau o un valor buit

en: bundle-uri: line is not of the form 'key=value'
ca: bundle-uri: la línia no és de la forma «key=value»

en: bundle-uri: unexpected argument: '%s'
ca: bundle-uri: argument inesperat: «%s»

en: bypass post-rewrite hook
ca: evita el lligam de post escriptura

en: bypass pre-applypatch and applypatch-msg hooks
ca: evita els lligams pre-applypatch i applypatch-msg

en: bypass pre-commit and commit-msg hooks
ca: evita els lligams de precomissió i missatge de comissió

en: bypass pre-merge-commit and commit-msg hooks
ca: evita els lligams pre-merge-commit i commit-msg

en: bypass pre-push hook
ca: evita el lligam de prepujada

en: byte
ca: octet

en: bytes
ca: octets

en: cache-tree for path %.*s does not match. Expected %s got %s
ca: el cache-tree per al camí %.*s no coincideix. S'esperava %s i s'ha obtingut %s

en: can not move directory into itself
ca: no es pot moure un directori a dins d'ell mateix

en: can't change the meaning of the term '%s'
ca: no es pot canviar el significat del terme «%s»

en: can't connect to subservice %s
ca: no es pot connectar al subservei %s

en: can't dup helper output fd
ca: no es pot duplicar la sortida de l'ajudant «fd»

en: can't fetch into checked-out branch
ca: no es pot obtenir en la branca actual

en: can't open file %s
ca: no es pot obrir el fitxer %s

en: can't open patch '%s': %s
ca: no es pot obrir el pedaç «%s»: %s

en: can't revert as initial commit
ca: no es pot revertir com a comissió inicial

en: can't start thread for copying data
ca: no es pot iniciar el fil per a copiar dades

en: can't start thread for copying data: %s
ca: no es pot iniciar el fil per a copiar les dades: %s

en: can't use the builtin command '%s' as a term
ca: no es pot usar l'ordre interna «%s» com a terme

en: cancel revert or cherry-pick sequence
ca: cancel·la la seqüència de reversió o el «cherry pick»

en: cancelling a cherry picking in progress
ca: s'està cancel·lant un «cherry pick» en curs

en: cancelling a revert in progress
ca: s'està cancel·lant la reversió en curs

en: cannot %s: You have unstaged changes.
ca: no es pot %s: Teniu canvis «unstaged».

en: cannot %s: Your index contains uncommitted changes.
ca: no es pot %s: El vostre índex conté canvis sense cometre.

en: cannot '%s' without a previous commit
ca: no es pot «%s» sense una comissió prèvia

en: cannot abort from a branch yet to be born
ca: no es pot avortar des d'una branca que encara ha de nàixer

en: cannot acquire lock for scheduled background maintenance
ca: no puc adquirir un blocatge per al manteniment en segona mà planificat

en: cannot advance target with multiple source branches because ordering would be ill-defined
ca: no es pot avançar l'objectiu amb múltiples branques d'origen perquè l'ordenació no estaria definida correctament

en: cannot advance target with multiple sources because ordering would be ill-defined
ca: no es pot avançar l'objectiu amb múltiples fonts perquè l'ordenació no estaria definida correctament

en: cannot amend non-existing commit
ca: no es pot esmenar una comissió no existent

en: cannot apply a stash in the middle of a merge
ca: no es pot aplicar un «stash» enmig d'una fusió

en: cannot apply binary patch to '%s' without full index line
ca: no es pot aplicar un pedaç binari a «%s» sense la línia d'índex completa

en: cannot both write and verify reverse index
ca: no es pot escriure i verificar l'índex invers

en: cannot change to '%s'
ca: no es pot canviar a «%s»

en: cannot chdir to %s
ca: no es pot canviar de directori a %s

en: cannot chdir to '%s'
ca: no es pot canviar de directori a «%s»

en: cannot checkout %s
ca: no es pot agafar %s

en: cannot cherry-pick during a revert.
ca: no es pot fer «cherry pick» durant una reversió.

en: cannot chmod %cx '%s'
ca: no es pot fer chmod %cx «%s»

en: cannot clone from filtered bundle
ca: no es pot clonar des del farell filtrat

en: cannot clone submodule '%s' without a URL
ca: no es pot clonar el submòdul «%s» sense un URL

en: cannot close written %s file '%s'
ca: no s'ha pogut tancar el fitxer %s escrit «%s»

en: cannot come back to cwd
ca: no es pot tornar al directori de treball actual

en: cannot compare a named pipe to a directory
ca: no es pot comparar una canonada amb nom amb un directori

en: cannot compare stdin to a directory
ca: no es pot comparar stdin amb un directori

en: cannot continue with staged changes in the following files:
    %s
ca: no es pot continuar amb els canvis «staged» als fitxers següents:
    %s

en: cannot copy '%s' to '%s'
ca: no es pot copiar «%s» a «%s»

en: cannot copy the current branch while not on any
ca: no es pot copiar la branca actual mentre no pertanyi a cap

en: cannot create '%s'
ca: no es pot crear «%s»

en: cannot create an empty blob in the object database
ca: no es pot crear un blob buit a la base de dades d'objectes

en: cannot create async thread: %s
ca: no s'ha pogut crear fil «async»: %s

en: cannot create configuration file %s
ca: no es pot crear el fitxer de configuració %s

en: cannot deduce worktree name from '%s'
ca: no es pot deduir el nom de l'arbre de treball de «%s»

en: cannot deflate request; zlib deflate error %d
ca: no es pot descomprimir la sol·licitud; error de deflate zlib %d

en: cannot deflate request; zlib end error %d
ca: no es pot descomprimir la sol·licitud; error de finalització de zlib %d

en: cannot delete branch '%s' used by worktree at '%s'
ca: no es pot suprimir la branca «%s» utilitzada per l'arbre de treball a «%s»

en: cannot delete packs in a precious-objects repo
ca: no es poden suprimir paquets en un repositori d'objectes preciosos

en: cannot do a partial commit during a cherry-pick.
ca: no es pot fer una comissió parcial durant un «cherry pick».

en: cannot do a partial commit during a merge.
ca: no es pot fer una comissió parcial durant una fusió.

en: cannot do a partial commit during a rebase.
ca: no es pot fer una comissió parcial durant un «rebase».

en: cannot edit description of more than one branch
ca: no es pot editar la descripció de més d'una branca

en: cannot expire packs from an incremental multi-pack-index
ca: no es pot fer caducar paquets d'un multi-pack-index incremental

en: cannot feed the input to external filter '%s'
ca: no es pot alimentar l'entrada al filtre extern «%s»

en: cannot fetch by sha1 over smart http
ca: no s'ha pogut obtenir per sha1 a través de l'http intel·ligent

en: cannot fill %d byte | cannot fill %d bytes
ca[0]: no es pot omplir %d octet
ca[1]: no es poden omplir %d octets

en: cannot find commit %s (%s)
ca: no es pot trobar la comissió %s (%s)

en: cannot find revision %s to ignore
ca: no s'ha pogut trobar la revisió %s a ignorar

en: cannot fix permission bits on '%s'
ca: no s'han pogut corregir els bits de permisos en «%s»

en: cannot fixup root commit
ca: no es pot arreglar la comissió arrel

en: cannot force update the branch '%s' used by worktree at '%s'
ca: no es pot forçar l'actualització de la branca «%s» utilitzada per l'arbre de treball a «%s»

en: cannot fork to run external filter '%s'
ca: no es pot bifurcar per a executar el filtre extern «%s»

en: cannot fstat bitmap file
ca: no es pot fer fstat en el fitxer de mapa de bits

en: cannot fstat gitattributes file '%s'
ca: no es pot fer fstat gitattributes al fitxer «%s»

en: cannot fstat packfile
ca: no es pot fer fstat en el fitxer de paquet

en: cannot fully parse %s=%s
ca: no es pot analitzar completament %s=%s

en: cannot get commit message for %s
ca: no es pot obtenir el missatge de comissió de %s

en: cannot get patch id
ca: no es pot obtenir l'id del pedaç

en: cannot give description to detached HEAD
ca: no s'ha pogut donar la descripció al HEAD separat

en: cannot handle %s as a builtin
ca: no es pot gestionar %s com a integrat

en: cannot handle more than %d base. Ignoring %s. | cannot handle more than %d bases. Ignoring %s.
ca[0]: no es pot gestionar més d'%d base. S'està ignorant %s.
ca[1]: no es poden gestionar més de %d bases. S'està ignorant %s.

en: cannot handle more than %d rev. | cannot handle more than %d revs.
ca[0]: no es pot gestionar més d'%d revisió.
ca[1]: no es poden gestionar més de %d revisions.

en: cannot handle pushes this big
ca: no es pot gestionar pujades tan grans

en: cannot have both --quiet and --verbose
ca: no es poden especificar --quiet i --verbose alhora

en: cannot implicitly determine correct base for --onto
ca: no es pot determinar implícitament la base correcta per a --onto

en: cannot implicitly determine whether this is an --advance or --onto operation
ca: no es pot determinar implícitament si aquesta és una operació --advance o --onto

en: cannot inherit upstream tracking configuration of multiple refs when rebasing is requested
ca: no es pot heretar la configuració del seguiment de la font de múltiples referències quan es demana fer «rebase»

en: cannot lock ref '%s': error reading reference
ca: no es pot bloquejar la referència «%s»: error en llegir la referència

en: cannot lock ref '%s': expected symref with target '%s': but is a regular ref
ca: no puc bloquejar la referència«%s»: s'esperava una referència
    simbòlica amb destinació «%s» però és una referència regular

en: cannot lock ref '%s': is at %s but expected %s
ca: no puc bloquejar la referència «%s»: és en %s però s'esperava %s

en: cannot lock ref '%s': reference already exists
ca: no puc bloquejar la referència «%s»: la referència ja existeix

en: cannot lock ref '%s': reference is missing but expected %s
ca: no puc bloquejar la referència «%s»: manca la referència però s'esperava %s

en: cannot lock ref '%s': unable to resolve reference '%s'
ca: no es pot bloquejar la referència «%s»: no s'ha pogut resoldre la referència «%s»

en: cannot map object %s to %s
ca: no és possible mapar l'objecte %s a %s

en: cannot merge without a current revision
ca: no es pot fusionar sense una revisió actual

en: cannot mix --commit, --abort or -s/--strategy
ca: no es pot combinar --commit, --abort i -s/--strategy

en: cannot mkdir %s
ca: no es pot mkdir %s

en: cannot move a locked working tree, lock reason: %s
    use 'move -f -f' to override or unlock first
ca: no es pot moure un arbre de treball bloquejat, raó del blocatge: %s
    useu primer «move -f -f» per a sobreescriure'l o desbloquejar-lo primer

en: cannot move a locked working tree;
    use 'move -f -f' to override or unlock first
ca: no es pot moure un arbre de treball bloquejat;
    useu primer «move -f -f» per a sobreescriure'l o desbloquejar-lo primer

en: cannot move both '%s' and its parent directory '%s'
ca: no puc moure «%s» i el seu directori pare «%s» simultàniament

en: cannot open %s
ca: no es pot obrir %s

en: cannot open '%s'
ca: no es pot obrir «%s»

en: cannot open directory %s
ca: no es pot obrir el directori «%s»

en: cannot open file '%s' for reading
ca: no es pot obrir «%s» per a lectura

en: cannot open file '%s' for writing
ca: no es pot obrir «%s» per a escriptura

en: cannot open file '%s' in mode '%s'
ca: no es pot obrir el fitxer «%s» en mode «%s»

en: cannot open index for %s
ca: no s'ha pogut obrir l'índex per a %s

en: cannot open pack index
ca: no s'ha pogut obrir l'índex del paquet

en: cannot open patch file %s
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de pedaç %s

en: cannot opendir '%s'
ca: no es pot fer opendir en el directori «%s»

en: cannot overwrite multiple values with a single value
           Use a regexp, --add or --replace-all to change %s.
ca: no es poden sobreescriure múltiples valors amb un sol valor
           Useu una expressió regular, --add o --replace-all per a canviar %s.

en: cannot parse color '%s'
ca: no es pot analitzar el color «%s»

en: cannot parse commit %s
ca: no s'ha pogut analitzar la comissió %s

en: cannot parse expected object name '%s'
ca: no es pot analitzar el nom de l'objecte esperat «%s»

en: cannot parse parents of commit: %s
ca: no es poden analitzar els pares de la comissió: %s

en: cannot pread pack file
ca: no es pot fer pread en el fitxer empaquetat

en: cannot process '%s' and '%s' at the same time
ca: no es poden processar «%s» i «%s» a la vegada

en: cannot prune in a precious-objects repo
ca: no es pot podar en un repositori d'objectes preciosos

en: cannot read '%s'
ca: no es pot llegir «%s»

en: cannot read '%s': %s
ca: no es pot llegir «%s»: %s

en: cannot read HEAD
ca: no es pot llegir HEAD

en: cannot read blob %s for path %s
ca: no es pot llegir el blob %s per al camí %s

en: cannot read commit buffer for %s
ca: no es pot llegir la memòria intermèdia de comissió per a %s

en: cannot read existing object %s
ca: no es pot llegir l'objecte existent %s

en: cannot read existing object info %s
ca: no es pot llegir la informació d'objecte existent %s

en: cannot read file '%s' for replaying
ca: no es pot llegir «%s» per a reproducció

en: cannot read note data from non-blob object '%s'.
ca: no es poden llegir les dades de node de l'objecte no de blob «%s».

en: cannot read object %s '%s'
ca: no es pot llegir l'objecte %s «%s»

en: cannot read object for %s
ca: no es pot llegir l'objecte per a %s

en: cannot read ref file '%s'
ca: no es pot llegir el fitxer de referències «%s»

en: cannot read the current contents of '%s'
ca: no es poden llegir els continguts actuals de «%s»

en: cannot read the index
ca: no es pot llegir l'índex

en: cannot readlink '%s'
ca: no es pot fer readlink en «%s»

en: cannot rebase with locally recorded submodule modifications
ca: no es pot fer «rebase» amb modificacions als submòduls enregistrades localment

en: cannot rebase: You have unstaged changes.
ca: no es pot fer «rebase»: teniu canvis «unstaged».

en: cannot remove a locked working tree, lock reason: %s
    use 'remove -f -f' to override or unlock first
ca: no es pot suprimir un arbre de treball bloquejat, raó del blocatge: %s
    useu primer «remove -f -f» per a sobreescriure'l o desbloquejar-lo

en: cannot remove a locked working tree;
    use 'remove -f -f' to override or unlock first
ca: no es pot suprimir un arbre de treball bloquejat;
    useu primer «remove -f -f» per a sobreescriure'l o desbloquejar-lo

en: cannot rename the current branch while not on any
ca: no s'ha pogut canviar el nom de la branca actual mentre no pertanyi a cap

en: cannot repack an incremental multi-pack-index
ca: no es pot reempaquetar un multi-pack-index incremental

en: cannot repack to clean up
ca: no es pot reempaquetar per a netejar

en: cannot resolve 'simple' push to a single destination
ca: no es pot resoldre una pujada «simple» a una sola destinació

en: cannot resolve HEAD
ca: no es pot resoldre HEAD

en: cannot restore terminal settings
ca: no es poden restaurar els paràmetres del terminal

en: cannot resume in the background, please use 'fg' to resume
ca: no es pot reprendre en segon pla, si us plau useu «fg» per a reprendre

en: cannot resume: %s does not exist.
ca: no es pot reprendre: %s no existeix.

en: cannot reverse-apply a binary patch without the reverse hunk to '%s'
ca: no es pot aplicar al revés un pedaç binari sense el tros revés a «%s»

en: cannot revert during a cherry-pick.
ca: no es pot revertir durant un «cherry pick».

en: cannot save the stash for %s
ca: no es pot desar l'«stash» per a %s

en: cannot select preferred pack %s with no objects
ca: no es pot seleccionar un paquet preferit %s sense objectes

en: cannot send message as 7bit
ca: no es pot enviar el missatge en 7 bits

en: cannot set up tracking information; starting point '%s' is not a branch
ca: no es pot configurar la informació de seguiment; el punt inicial «%s» no és una branca

en: cannot specify pathnames with --stdin
ca: no es poden especificar noms de camí amb --stdin

en: cannot squash merge commit into another commit
ca: no es pot fer «squash» d'una comissió de fusió en una altra comissió

en: cannot start proxy %s
ca: no s'ha pogut iniciar servidor intermediari «%s»

en: cannot stat '%s'
ca: no es pot fer stat en «%s»

en: cannot stat template '%s'
ca: no es pot fer stat en la plantilla «%s»

en: cannot store %s
ca: no es pot emmagatzemar %s

en: cannot store reverse index file
ca: no es pot emmagatzemar el fitxer d'índex invers

en: cannot stream blob %s
ca: no es pot transmetre el blob %s

en: cannot strip one component off url '%s'
ca: no es pot despullar un component de l'url «%s»

en: cannot switch branch in the middle of an am session
    Consider "git am --quit" or "git worktree add".
ca: no es pot canviar de branca en mig d'una sessió «am»
    Considereu usar «git am --quit» o «git worktree add».

en: cannot switch branch while cherry-picking
    Consider "git cherry-pick --quit" or "git worktree add".
ca: no es pot canviar de branca mentre es fa «cherry-pick»
    Considereu usar «git cherry-pick --quit» o «git worktree add».

en: cannot switch branch while merging
    Consider "git merge --quit" or "git worktree add".
ca: no es pot canviar de branca mentre es fusiona
    Considereu usar «git merge --quit» o «git worktree add».

en: cannot switch branch while rebasing
    Consider "git rebase --quit" or "git worktree add".
ca: no es pot canviar de branca mentre es fa «rebase»
    Considereu usar «git rebase --quit» o «git worktree add».

en: cannot switch branch while reverting
    Consider "git revert --quit" or "git worktree add".
ca: no es pot canviar de branca mentre s'està revertint
    Considereu «git revert --quit» o «git worktree add».

en: cannot symlink '%s' '%s'
ca: no es pot fer symlink en «%s» «%s»

en: cannot unlink '%s'
ca: no es pot fer «unlink» de «%s»

en: cannot unlink stray '%s'
ca: no es pot desenllaçar «%s» (extraviat)

en: cannot unlink temporary alternates file
ca: no es pot desenllaçar el fitxer d'alternatives temporal

en: cannot use %s as an exclude file
ca: no es pot usar %s com a fitxer d'exclusió

en: cannot use %s with %s
ca: no es pot usar %s amb %s

en: cannot use --attr-source or GIT_ATTR_SOURCE without repo
ca: no es pot usar --attr-source o GIT_ATTR_SOURCE sense repository

en: cannot use --start-after with custom sort options
ca: no es pot utilitzar --start-after amb opcions personalitzades d'ordenació

en: cannot use --start-after with patterns
ca: no es pot utilitzar --start-after amb patrons

en: cannot use -a with -d
ca: no es pot usar -a amb -d

en: cannot use bare repository '%s' (safe.bareRepository is '%s')
ca: no es pot utilitzar el dipòsit nu «%s» (safe.bareRepository és «%s»)

en: cannot use internal rev list with --cruft
ca: no es pot utilitzar la llista de revisió interna amb --cruft

en: cannot use internal rev list with --stdin-packs
ca: no es pot utilitzar la llista de revisió interna amb --stdin-packs

en: cannot use split index with a sparse index
ca: no es pot utilitzar l'índex partit amb un índex dispers

en: cannot write %s file '%s'
ca: no es pot escriure «%s» al fitxer «%s»

en: cannot write '%s'
ca: no es pot escriure «%s»

en: cannot write bundle version %d with algorithm %s
ca: no es pot escriure la versió del farcell %d amb l'algorisme %s

en: cannot write split index for a sparse index
ca: no es pot escriure l'índex dividit per a un índex dispers

en: case insensitive matching
ca: coincidència no distingeix entre majúscules i minúscules

en: cat-file reported failure
ca: cat-file ha informat d'un error

en: chain length = %d: %lu object | chain length = %d: %lu objects
ca[0]: longitud de cadena = %d: %lu objecte
ca[1]: longitud de cadena = %d: %lu objectes

en: change a commit's parents
ca: canvia els pares d'una comissió

en: change the upstream info
ca: canvia la informació de font

en: check for forced-updates on all updated branches
ca: comprova si hi ha actualitzacions forçades a totes les branques actualitzades

en: check for reference existence without resolving
ca: comprova l'existència de referència sense resoldre

en: check if - even missing - files are ignored in dry run
ca: comprova si els fitxers, fins i tot els absents, s'ignoren en fer una prova

en: check if <object> exists
ca: comprova si <objecte> existeix

en: check only connectivity
ca: comprova només la connectivitat

en: check out all files in the index
ca: agafa tots els fitxers en l'índex

en: check reference database consistency
ca: comprova la consistència de les base de dades de referències

en: checking out '%s' failed. Try 'git bisect start <valid-branch>'.
ca: l'agafament de «%s» ha fallat. Proveu «git bisect start <branca-vàlida>».

en: checkout <branch> even if already checked out in other worktree
ca: agafa <branca> encara que sigui agafada en altre arbre de treball

en: checkout <branch> instead of the remote's HEAD
ca: agafa <branca> en lloc de la HEAD del remot

en: checkout our version for unmerged files
ca: agafa la versió nostra dels fitxers sense fusionar

en: checkout their version for unmerged files
ca: agafa la versió seva dels fitxers sense fusionar

en: checksum doesn't match in MIDX and bitmap
ca: la suma de verificació no coincideix amb el MIDX i el mapa de bits

en: cherry-pick all commits, even if unchanged
ca: «cherry pick» totes les comissions, inclús les no canviades

en: cherry-pick failed
ca: el «cherry pick» ha fallat

en: cherry-pick is already in progress
ca: un «cherry pick» ja està en curs

en: chmod on %s failed
ca: ha fallat chmod a %s

en: choose a diff algorithm
ca: trieu un algorisme per al diff

en: choose all items
ca: trieu tots els ítems

en: clean               - start cleaning
    filter by pattern   - exclude items from deletion
    select by numbers   - select items to be deleted by numbers
    ask each            - confirm each deletion (like "rm -i")
    quit                - stop cleaning
    help                - this screen
    ?                   - help for prompt selection
ca: clean               - comença a netejar
    filter by pattern   - exclou ítems de la supressió
    select by numbers   - selecciona ítems a suprimir per números
    ask each            - confirma cada supressió (com «rm -i»)
    quit                - deixa de netejar
    help                - aquesta pantalla
    ?                   - ajuda de selecció manual

en: clean.requireForce is true and -f not given: refusing to clean
ca: clean.requireForce està establert a cert i no s'ha indicat -f : es rebutja netejar

en: clear all previously-defined decoration filters
ca: neteja tots els filtres de decoració prèviament definits

en: clear assumed-unchanged bit
ca: esborra el bit assumed-unchanged

en: clear fsmonitor valid bit
ca: esborra el bit de validesa del fsmonitor

en: clear skip-worktree bit
ca: esborra el bit skip-worktree

en: clear the cache tree before each iteration
ca: neteja l'arbre de la memòria cau abans de cada iteració

en: clone --recursive is not compatible with both --reference and --reference-if-able
ca: clone --recursive no és compatible amb ambdós --reference i --reference-if-able

en: clone of '%s' into submodule path '%s' failed
ca: el clonatge de «%s» al camí de submòdul «%s» ha fallat

en: clone only one branch, HEAD or --branch
ca: clona només una branca, HEAD o --branch

en: clone single revision <rev> and check out
ca: clona només la revisió <rev> i agafa

en: clone tags, and make later fetches not to follow them
ca: cloneu les etiquetes, i feu que els «fetch» següents no les segueixin

en: close failed on standard output
ca: ha fallat el tancament en la sortida estàndard

en: closedir('%s') failed
ca: ha fallat closedir(«%s»)

en: closing file '%s'
ca: s'està tancant el fitxer «%s»

en: cmdline ends with \
ca: la línia d'ordres acaba amb \

en: collaborate (see also: git help workflows)
ca: col·laborar (vegeu també: git help workflow)

en: collecting merge info failed for trees %s, %s, %s
ca: ha fallat la recollida de la informació de fusió per als arbres %s, %s, %s

en: color '*!+-' corresponding to the branch
ca: colora «*!+-» corresponent a la branca

en: color lines by age
ca: acoloreix les línies per antiguitat

en: color moved setting must be one of 'no', 'default', 'blocks', 'zebra', 'dimmed-zebra', 'plain'
ca: el paràmetre de color en moviment ha de ser «no», «default», «blocks», «zebra», «dimmed-zebra» o «plain»

en: color redundant metadata from previous line differently
ca: acoloreix les metadades redundants de la línia anterior de manera diferent

en: color-moved-ws: allow-indentation-change cannot be combined with other whitespace modes
ca: color-moved-ws: allow-indentation-change no es pot combinar amb altres modes d'espai en blanc

en: combine patterns specified with -e
ca: combina els patrons especificats amb -e

en: combined diff formats ('-c' and '--cc') are not supported in
    directory diff mode ('-d' and '--dir-diff').
ca: els formats de diff combinats («-c» i «--cc») no s'admeten
    en el mode diff de directoris («-d» i «--dir-diff»).

en: command
ca: ordre

en: command token to send to the server
ca: testimoni d'ordre a enviar al servidor

en: commit
ca: comissió

en: commit %s does not have parent %d
ca: la comissió %s no té pare %d

en: commit %s exists in commit-graph but not in the object database
ca: la comissió %s existeix al graf de comissions però no a la base de dades d'objectes

en: commit %s is a merge but no -m option was given.
ca: la comissió %s és una fusió però no s'ha donat cap opció -m.

en: commit %s is not marked reachable
ca: la comissió %s no està marcada com abastable

en: commit '%s' doesn't have an indexed bitmap
ca: la comissió «%s» no té un mapa de bits indexat

en: commit '%s' has malformed author line
ca: la comissió «%s» té una línia d'autor mal formada

en: commit '%s' lacks author header
ca: a la comissió «%s» li manca la capçalera d'autor

en: commit all changed files
ca: comet tots els fitxers canviats

en: commit message
ca: missatge de comissió

en: commit only specified files
ca: comet només els fitxers especificats

en: commit your changes or stash them to proceed.
ca: cometeu els vostres canvis o feu un «stash» per a procedir.

en: commit-graph OID lookup chunk is the wrong size
ca: el fragment de cerca OID és de mida incorrecta

en: commit-graph base graphs chunk is too small
ca: el fragment de grafs base de la gràfica de comissió és massa petit

en: commit-graph chain does not match
ca: la cadena del graf de comissions no coincideix

en: commit-graph chain file too small
ca: el fitxer de cadena del graf de comissions és massa petit

en: commit-graph changed-path index chunk is too small
ca: el fragment d'índex del canvi del camí del graf de comissions és massa petit

en: commit-graph commit data chunk is wrong size
ca: el fragment de dades del graf de comissions és de mida incorrecta

en: commit-graph extra-edges pointer out of bounds
ca: punter de vores extra del graf de comissió està fora dels límits

en: commit-graph fanout values out of order
ca: valors de graf de comissions de «fanout» estan fora d'ordre

en: commit-graph file is too small
ca: el fitxer del graf de comissions és massa petit

en: commit-graph file is too small to hold %u chunks
ca: el fitxer del graf de comissions és massa petit per a guardar %u fragments

en: commit-graph generations chunk is wrong size
ca: el fragment de les generacions del graf de comissions és de mida incorrecta

en: commit-graph has both zero and non-zero generations (e.g., commits '%s' and '%s')
ca: El graf de comissió té tant generacions zero com no nul·les (p. ex., comissions «%s» i «%s»)

en: commit-graph has incorrect OID order: %s then %s
ca: el graf de comissions té una ordre OID incorrecta; %s llavors %s

en: commit-graph has incorrect fanout value: fanout[%d] = %u != %u
ca: el graf de comissions té un valor de «fanout» incorrecte: fanout[%d] = %u != %u

en: commit-graph has no base graphs chunk
ca: el fragment del graf de comissions no té grafs de base

en: commit-graph hash version %X does not match version %X
ca: la versió del resum del graf de comissions %X no coincideix amb la versió %X

en: commit-graph oid fanout chunk is wrong size
ca: el fragment de «fanout» de l'oid del graf de comissions és de mida incorrecta

en: commit-graph overflow generation data is too small
ca: les dades de generació de desbordament del graf de comissions són massa petites

en: commit-graph parent for %s is %s != %s
ca: el pare pel graf de comissions %s és %s != %s

en: commit-graph parent list for commit %s is too long
ca: la llista de pares del graf de comissions per a la comissió %s és massa llarga

en: commit-graph parent list for commit %s terminates early
ca: la llista pare del graf de comissions per %s acaba aviat

en: commit-graph required OID fanout chunk missing or corrupted
ca: manca o està malmès el fragment del «fanout» OID requerit al graf de comissions

en: commit-graph required OID lookup chunk missing or corrupted
ca: manca o està malmès el fragment de cerca d'OID requerit al graf de comissions

en: commit-graph required commit data chunk missing or corrupted
ca: manca o està corromput el fragment de dades de publicació requerit al graf de comissions

en: commit-graph requires overflow generation data but has none
ca: el graf de comissions requereix dades de generació de desbordaments però no en té cap

en: commit-graph signature %X does not match signature %X
ca: la signatura del graf de comissions %X no coincideix amb la signatura %X

en: commit-graph version %X does not match version %X
ca: la versió del graf de comissions %X no coincideix amb la versió %X

en: compare the commit in the index with that in the submodule HEAD
ca: compara la comissió emmagatzemada a l'índex en lloc de l'emmagatzemada al HEAD del submòdul

en: compiler info:
ca: informació del compilador:

en: completed with %d local object | completed with %d local objects
ca[0]: s'ha completat amb %d objecte local
ca[1]: s'ha completat amb %d objectes locals

en: compute full ahead/behind values
ca: calcula els valors complets endavant/darrere

en: condensed summary such as creations, renames and mode changes
ca: resum condensat com ara creacions, canvis de nom i mode

en: config key storing a list of repository paths
ca: clau de configuració emmagatzemant una llista de camins de repositori

en: config remote shorthand cannot begin with '/': %s
ca: l'abreviatura del fitxer de configuració remot no pot començar amb «/»: %s

en: conflict style (merge, diff3, or zdiff3)
ca: estil de conflicte (merge, diff3, o zdiff3)

en: conflicted
ca: en conflicte

en: conflicts in index. Try without --index.
ca: hi ha conflictes en l'índex. Proveu-ho sense --index.

en: confused by unstable object source data for %s
ca: confós per la font de dades inestable de l'objecte per a %s

en: confusion beyond insanity
ca: confusió més enllà de la bogeria

en: confusion beyond insanity in parse_pack_objects()
ca: confusió més enllà de la bogeria en parse_pack_objects()

en: consider <n> most recent tags (default: 10)
ca: considera les <n> etiquetes més recents (per defecte: 10)

en: content
ca: contingut

en: continue
ca: continua

en: continue applying patches after resolving a conflict
ca: segueix aplicant pedaços després de resoldre un conflicte

en: continue listing the history of a file beyond renames
ca: continua llistant l'històric d'un fitxer més enllà dels canvis de nom

en: continue refresh even when index needs update
ca: continua l'actualització encara que l'índex necessiti una actualització

en: continue the current in-progress merge
ca: continua la fusió actual en curs

en: control for recursive fetching of submodules
ca: controla l'obtenció recursiva de submòduls

en: control recursive fetching of submodules
ca: controla l'obtenció recursiva de submòduls

en: control recursive pushing of submodules
ca: controla la pujada recursiva dels submòduls

en: control the order in which files appear in the output
ca: controla l'ordre amb el qual els fitxers apareixen en la sortida

en: control use of pre-merge-commit and commit-msg hooks
ca: controla l'ús dels lligams pre-merge-commit i commit-msg

en: convert <from> to <to> in anonymized output
ca: converteix <from> a <to> en una sortida anònima

en: convert existing graft file
ca: converteix el fitxer d'empelts existent

en: convert to a complete repository
ca: converteix en un repositori complet

en: copied:
ca: copiat:

en: copy Message-ID to the end of commit message
ca: copia el Message-ID al final del missatge de comissió

en: copy a branch and its reflog
ca: copia una branca i el seu registre de referències

en: copy a branch, even if target exists
ca: copia una branca, encara que la destinació existeixi

en: copy out the files from named stage
ca: copia els fitxers des de «stage» amb nom

en: core.fsmonitor is set; remove it if you really want to disable fsmonitor
ca: core.fsmonitor està establert a cert; elimineu-lo si realment voleu inhabilitar fsmonitor

en: core.fsmonitor is unset; set it if you really want to enable fsmonitor
ca: core.fsmonitor està establert a fals; establiu-lo a cert si realment voleu habilitar fsmonitor

en: core.fsyncMethod = batch is unsupported on this platform
ca: core.fsyncMethod = batch no és compatible amb aquesta plataforma

en: core.fsyncObjectFiles is deprecated; use core.fsync instead
ca: core.fsyncObjectFiles és obsolet; useu core.fsync

en: core.splitIndex is set to false; remove or change it, if you really want to enable split index
ca: core.splitIndex està establert a fals; elimineu-lo o canviar-lo, si realment voleu habilitar l'índex dividit

en: core.splitIndex is set to true; remove or change it, if you really want to disable split index
ca: core.splitIndex està establert a cert; elimineu-lo o canvieu-lo, si realment voleu inhabilitar l'índex dividit

en: core.untrackedCache is set to false; remove or change it, if you really want to enable the untracked cache
ca: core.untrackedCache està establert a fals; elimineu-lo o canviar-lo, si realment voleu habilitar el cau no seguit

en: core.untrackedCache is set to true; remove or change it, if you really want to disable the untracked cache
ca: core.untrackedCache està establert a cert; elimineu-lo o canvieu-lo, si realment voleu inhabilitar el cau no seguit

en: corrupt MERGE_RR
ca: MERGE_RR corrupte

en: corrupt author: missing date information
ca: autor malmès: hi manca la informació de la data

en: corrupt binary patch at line %d: %.*s
ca: pedaç binari malmès a la línia %d: %.*s

en: corrupt bitmap lookup table: commit index %u out of range
ca: taula de cerca de mapa de bits malmesa: l'índex de comissió %u està fora de rang

en: corrupt bitmap lookup table: triplet position out of index
ca: taula de cerca de mapa de bits malmesa: posició la tripleta fora de l'índex

en: corrupt bitmap lookup table: xor chain exceeds entry count
ca: taula de cerca de mapa de bits malmesa: la cadena xor excedeix el nombre d'entrades

en: corrupt ewah bitmap: commit index %u out of range
ca: mapa de bits ewah malmès: l'índex de comissió %u està fora de rang

en: corrupt ewah bitmap: truncated header for bitmap of commit "%s"
ca: mapa de bits ewah malmès: capçalera truncada per al mapa de bits de la comissió «%s»

en: corrupt ewah bitmap: truncated header for entry %d
ca: mapa de bits ewah malmès: capçalera truncada per a l'entrada %d

en: corrupt loose object '%s'
ca: objecte solt corrupte «%s»

en: corrupt packed object for %s
ca: objecte empaquetat corrupte per a %s

en: corrupt patch at line %d
ca: pedaç malmès a la línia %d

en: corrupt patch for submodule %s
ca: pedaç malmès per al submòdul %s

en: corrupted bitmap index (too small)
ca: índex de mapa de bits malmès (massa petit)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit hash cache)
ca: fitxer d'índex de mapa de bits malmès (massa curt per a ajustar-se a la memòria cau de hash)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit lookup table)
ca: fitxer d'índex de mapa de bits malmès (massa curt per a ajustar-se a la taula de cerca)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit pseudo-merge table header)
ca: fitxer d'índex de mapes de bits malmès (massa curt per a ajustar-se
    a la capçalera de la taula de pseudo-fusions)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit pseudo-merge table)
ca: fitxer d'índex de mapa de bits malmès (massa curt per a ajustar-se
    a la taula de pseudo-fusions)

en: corrupted bitmap index file (wrong header)
ca: fitxer d'índex de mapa de bits malmès (capçalera incorrecta)

en: corrupted bitmap index file, pseudo-merge table too short
ca: fitxer d'índex de mapa de bits malmès, taula de pseudo-fusions massa curta

en: corrupted bitmap pack index
ca: índex de paquets de mapa de bits malmès

en: corrupted cache-tree has entries not present in index
ca: el cache-tree corromput té entrades que no apareixen en l'índex

en: could not add %s to temporary index
ca: no s'ha pogut afegir %s a l'índex temporal

en: could not add directory '%s' to archiver
ca: no s'ha pogut afegir el directori «%s» a l'arxivador

en: could not add enlistment
ca: no s'ha afegit a l'allistament

en: could not apply %s... %s
ca: no s'ha pogut aplicar %s... %s

en: could not apply '%s'
ca: no s'ha pogut aplicar «%s»

en: could not archive missing directory '%s'
ca: no s'ha pogut arxivar el directori que hi manca «%s»

en: could not cd home '%s'
ca: no s'ha pogut fer cd home «%s»

en: could not change to '%s'
ca: no s'ha pogut canviar a «%s»

en: could not check out original HEAD '%s'. Try 'git bisect reset <commit>'.
ca: no s'ha pogut agafar la HEAD original «%s». Proveu «git bisect reset <comissió>».

en: could not close '%s'
ca: no s'ha pogut tancar «%s»

en: could not close refs snapshot tempfile
ca: no s'ha pogut tancar el fitxer temporal amb la instantània de referències

en: could not commit staged changes.
ca: no s'han pogut cometre els canvis «staged».

en: could not configure %s=%s
ca: no s'ha pogut configurar %s=%s

en: could not configure '%s'
ca: no s'ha pogut configurar «%s»

en: could not configure for full clone
ca: no s'ha pogut configurar per a una clonació completa

en: could not configure log.excludeDecoration
ca: no s'ha pogut configurar log.excludeDecoration

en: could not configure remote in '%s'
ca: no s'ha pogut configurar el remot a «%s»

en: could not convert the following graft(s):
    %s
ca: no s'han pogut convertir els empelts següents:
    %s

en: could not convert to wide characters: '%s'
ca: no s'ha pogut convertir a caràcters amples: «%s»

en: could not copy '%s' to '%s'
ca: no s'ha pogut copiar «%s» a «%s»

en: could not create directories for %s
ca: no s'han pogut crear directoris per %s

en: could not create directory '%s'
ca: no s'ha pogut crear el directori «%s»

en: could not create directory of '%s'
ca: no s'ha pogut crear directori de «%s»

en: could not create empty submodule directory %s
ca: no s'ha pogut crear el directori de submòdul buit %s

en: could not create fd from pipe for '%s'
ca: no s'ha pogut crear un fd a partir de la canonada per a «%s»

en: could not create file '%s'
ca: no s'ha pogut crear el fitxer «%s»

en: could not create fsmonitor cookie '%s'
ca: no s'ha pogut crear la galeta fsmonitor «%s»

en: could not create leading directories for '%s'
ca: no s'han pogut crear els directoris principals de «%s»

en: could not create leading directories of '%s'
ca: no s'han pogut crear els directoris inicials de «%s»

en: could not create lost-found
ca: no s'ha pogut crear el trobat-perdut

en: could not create sequencer directory '%s'
ca: no s'ha pogut crear el directori de seqüenciador «%s»

en: could not create temporary %s
ca: no s'ha pogut crear el fitxer temporal %s

en: could not create temporary file
ca: no s'ha pogut crear el fitxer temporal

en: could not create work tree dir '%s'
ca: no s'ha pogut crear el directori d'arbre de treball «%s»

en: could not delete '%s'
ca: no s'ha pogut suprimir «%s»

en: could not delete reference %s: %s
ca: no s'ha pogut suprimir la referència %s: %s

en: could not delete references: %s
ca: no s'han pogut suprimir les referències: %s

en: could not detach HEAD
ca: no s'ha pogut separar HEAD

en: could not determine HEAD revision
ca: no s'ha pogut determinar la revisió de HEAD

en: could not determine MIDX preferred pack
ca: no s'ha pogut determinar el paquet preferit MIDX

en: could not determine free disk size for '%s'
ca: no s'ha pogut determinar l'espai de disc lliure per a «%s»

en: could not determine preferred pack
ca: no s'ha pogut determinar el paquet preferit

en: could not disable tags in '%s'
ca: no s'han pogut inhabilitar les etiquetes en «%s»

en: could not discard worktree changes
ca: no s'han pogut descartar els canvis de l'arbre de treball

en: could not duplicate stdout
ca: no s'ha pogut duplicar stdout

en: could not edit '%s'
ca: no s'ha pogut editar «%s»

en: could not even attempt to merge '%.*s'
ca: no s'ha pogut fusionar «%.*s»

en: could not expand include path '%s'
ca: no s'ha pogut expandir el camí d'inclusió «%s»

en: could not fetch %s
ca: no s'ha pogut obtenir %s

en: could not fetch %s from promisor remote
ca: no s'ha pogut obtenir «%s» del «promisor» remot

en: could not fetch '%s' (exit code: %d)
ca: no s'ha pogut obtenir «%s» (codi de sortida: %d)

en: could not fetch a revision for HEAD
ca: no s'ha pogut obtenir una revisió per a HEAD

en: could not figure out destination name from '%s'
ca: no s'ha pogut deduir el nom de destinació des de «%s»

en: could not find commit %s
ca: no s'ha pogut trobar la comissió %s

en: could not find commit from NOTES_MERGE_PARTIAL.
ca: no s'ha pogut trobar cap comissió de NOTES_MERGE_PARTIAL.

en: could not find created worktree '%s'
ca: no s'ha pogut trobar l'arbre de treball creat «%s»

en: could not find exact merge base
ca: no s'ha pogut trobar la base exacta de la fusió

en: could not find object directory matching %s
ca: no s'ha pogut trobar el directori de l'objecte que coincideixi amb %s

en: could not find pack '%s'
ca: no s'ha pogut trobar el paquet «%s»

en: could not finish '%s'
ca: no s'ha pogut finalitzar «%s»

en: could not finish pack-objects
ca: no s'ha pogut finalitzar el pack-objects

en: could not finish pack-objects to repack local links
ca: no s'ha pogut finalitzar pack-objects per a tornar a empaquetar els enllaços locals

en: could not finish pack-objects to repack promisor objects
ca: no s'ha pogut finalitzar pack-objects per a tornar a empaquetar els objectes «promisor»

en: could not freshen shared index '%s'
ca: no s'ha pogut refrescar l'índex compartit «%s»

en: could not generate diff %s^!.
ca: no s'ha pogut generar diff %s^!.

en: could not generate todo list
ca: no s'ha pogut generar la llista per a fer

en: could not get a repository handle for gitdir '%s'
ca: no s'ha pogut obtenir el gestor del repositori per al gitdir «%s»

en: could not get a repository handle for submodule '%s'
ca: no s'ha pogut obtenir el gestor del repositori pel submòdul «%s»

en: could not get commit for --ancestry-path argument %s
ca: no s'ha pogut obtenir una comissió per a l'argument %s d'--ancestry-path

en: could not get commit message of '%s'
ca: no s'ha pogut llegir el missatge de comissió de «%s»

en: could not get info for '%s'
ca: no s'ha pogut obtenir la informació per a «%s»

en: could not get object info about '%s'
ca: no s'ha pogut obtenir la informació sobre l'objecte «%s»

en: could not get submodule directory for '%s'
ca: no s'ha pogut obtenir el directori de submòdul per a «%s»

en: could not get the bundle-uri list
ca: no s'ha pogut obtenir la llista bundle-uri

en: could not get type of object %s in pack %s
ca: no s'ha pogut obtenir el tipus de l'objecte %s al paquet %s

en: could not initialize health thread
ca: no s'ha pogut inicialitzar el fil de salut

en: could not initialize listener thread
ca: no s'ha pogut inicialitzar el fil receptor

en: could not initialize submodule at path '%s'
ca: no s'ha pogut inicialitzar el submòdul al camí «%s»

en: could not load cruft pack .mtimes
ca: no s'ha pogut carregar superflus del paquet superflu

en: could not load pack
ca: no s'ha pogut carregar el paquet

en: could not load reverse index for MIDX %s
ca: no s'ha pogut carregar l'índex invers per al MIDX %s

en: could not lock '%s'
ca: no s'ha pogut bloquejar «%s»

en: could not lock config file %s
ca: no s'ha pogut blocar el fitxer de configuració %s

en: could not look up configuration '%s'. Assuming this repository is its own authoritative upstream.
ca: no s'ha pogut trobar la configuració «%s». S'assumeix que aquest repositori és el seu repositori font autoritzat.

en: could not lookup commit '%s'
ca: no s'ha pogut cercar la comissió «%s»

en: could not lookup name for submodule '%s'
ca: no s'ha trobat el nom pel submòdul «%s»

en: could not lstat %s
ca: no s'ha pogut fer lstat %s

en: could not mark as interactive
ca: no s'ha pogut marcar com a interactiu

en: could not migrate git directory from '%s' to '%s'
ca: no s'ha pogut migrar el directori de «%s» a «%s»

en: could not move back to %s
ca: no s'ha pogut tornar a %s

en: could not normalize path %s
ca: no s'ha pogut normalitzar el camí %s

en: could not open '%s'
ca: no s'ha pogut obrir «%s»

en: could not open '%s' for appending
ca: no s'ha pogut obrir «%s» per a afegir-hi

en: could not open '%s' for reading
ca: no s'ha pogut obrir «%s» per a lectura

en: could not open '%s' for reading and writing
ca: no s'ha pogut obrir «%s» per a lectura i escriptura

en: could not open '%s' for writing
ca: no s'ha pogut obrir «%s» per a escriptura

en: could not open commit-graph chain '%s'
ca: no s'ha pogut obrir la cadena «%s» del graf de comissions

en: could not open directory '%s'
ca: no s'ha pogut obrir el directori «%s»

en: could not open index for %s
ca: s'ha produït un error en obrir l'índex per «%s»

en: could not open or read '%s'
ca: no s'ha pogut obrir o llegir «%s»

en: could not open pack %s
ca: no s'ha pogut obrir el paquet %s

en: could not open tempfile %s for writing
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer temporal «%s» per a escriptura

en: could not open temporary file
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer temporal

en: could not parse %s
ca: no s'ha pogut analitzar %s

en: could not parse %s as a commit
ca: no s'ha pogut analitzar %s com a comissió

en: could not parse '%s'
ca: no s'ha pogut analitzar «%s»

en: could not parse HEAD
ca: no s'ha pogut analitzar HEAD

en: could not parse HEAD commit
ca: no s'ha pogut analitzar la comissió HEAD

en: could not parse as tree '%s'
ca: no s'ha pogut analitzar com a arbre «%s»

en: could not parse author script
ca: no s'ha pogut analitzar l'script d'autor

en: could not parse bundle list key %s with value '%s'
ca: no s'ha pogut analitzar la clau de llista de paquets %s amb el valor «%s»

en: could not parse colored diff
ca: no s'ha pogut analitzar el diff acolorit

en: could not parse commit %s
ca: no s'ha pogut analitzar la comissió %s

en: could not parse commit '%s'
ca: no s'ha pogut analitzar la comissió «%s»

en: could not parse commit from NOTES_MERGE_PARTIAL.
ca: no s'ha pogut analitzar la comissió de NOTES_MERGE_PARTIAL.

en: could not parse conflict hunks in '%s'
ca: no s'han pogut analitzar els pedaços en conflicte a «%s»

en: could not parse diff
ca: no s'ha pogut analitzar el diff

en: could not parse first line of `log` output: did not start with 'commit ': '%s'
ca: no s'ha pogut analitzar la primera línia de la sortida «log»: no començava amb «commit»: «%s»

en: could not parse git header '%.*s'
ca: no s'ha pogut llegir la capçalera de la gif «%.*s»

en: could not parse hunk header
ca: no s'ha pogut analitzar la capçalera del tros

en: could not parse hunk header '%.*s'
ca: no s'ha pogut analitzar la capçalera del tros «%.*s»

en: could not parse line: %s
ca: no s'ha pogut analitzar la línia: %s

en: could not parse log for '%s'
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer de registre per a «%s»

en: could not parse newly created commit
ca: no s'ha pogut analitzar la comissió novament creada

en: could not parse object '%s'
ca: no s'ha pogut analitzar l'objecte «%s»

en: could not parse parent commit %s
ca: no s'ha pogut analitzar la comissió pare %s

en: could not parse patch '%s'
ca: no s'ha pogut analitzar el pedaç «%s»

en: could not parse transport.color.* config
ca: no s'ha pogut analitzar la configuració de transport.color.*

en: could not read '%s'
ca: no s'ha pogut llegir «%s»

en: could not read '%s'.
ca: no s'ha pogut llegir «%s».

en: could not read 'onto'
ca: no s'ha pogut llegir «onto»

en: could not read 'show' output
ca: no s'ha pogut llegir la sortida de «show»

en: could not read HEAD
ca: no s'ha pogut llegir HEAD

en: could not read HEAD's commit message
ca: no s'ha pogut llegir el missatge de comissió de HEAD

en: could not read IPC response
ca: no s'ha pogut llegir la resposta IPC

en: could not read MERGE_MODE
ca: no s'ha pogut llegir MERGE_MODE

en: could not read MERGE_MSG
ca: no s'ha pogut llegir MERGE_MSG

en: could not read SQUASH_MSG
ca: no s'ha pogut llegir SQUASH_MSG

en: could not read `log` output
ca: no s'ha pogut llegir la sortida de «log»

en: could not read bundle '%s'
ca: no s'ha pogut llegir el farcell «%s»

en: could not read commit message of %s
ca: no s'ha pogut llegir el missatge de comissió: %s

en: could not read commit message: %s
ca: no s'ha pogut llegir el missatge de comissió: %s

en: could not read directory changes [GLE %ld]
ca: no s'han pogut llegir els canvis de directori [GLE %ld]

en: could not read extended pseudo-merge table for commit %s
ca: no s'ha pogut llegir la taula de pseudo-fusions ampliada per a la comissió %s

en: could not read file '%s'
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer «%s»

en: could not read from stdin
ca: no s'ha pogut llegir des de stdin

en: could not read index
ca: no s'ha pogut llegir l'índex

en: could not read input file '%s'
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer d'entrada «%s»

en: could not read log file '%s'
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer de registre «%s»

en: could not read log from standard input
ca: no s'ha pogut llegir el registre des de l'entrada estàndard

en: could not read object %s
ca: no s'ha pogut llegir l'objecte %s

en: could not read object %s for symlink %s
ca: no es pot llegir l'objecte %s per l'enllaç simbòlic %s

en: could not read orig-head
ca: no s'ha pogut llegir orig-head

en: could not read ref %s
ca: no s'ha pogut llegir la referència %s

en: could not read symlink %s
ca: no s'ha pogut llegir l'enllaç simbòlic %s

en: could not read symlink file %s
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer d'enllaç simbòlic %s

en: could not read tagged object '%s'
ca: no s'ha pogut llegir l'objecte etiquetat «%s»

en: could not read the index
ca: no s'ha pogut llegir l'índex

en: could not recurse into submodule '%s'
ca: s'ha produït un error en cercar recursivament al camí del submòdul «%s»

en: could not redirect output
ca: no s'ha pogut redirigir la sortida

en: could not refresh index
ca: no s'ha pogut actualitzar l'índex

en: could not remove '%s'
ca: no s'ha pogut eliminar «%s»

en: could not remove CHERRY_PICK_HEAD
ca: no s'ha pogut eliminar CHERRY_PICK_HEAD

en: could not remove enlistment
ca: no s'ha pogut eliminar l'allistament

en: could not remove stale bitmap: %s
ca: no s'ha pogut eliminar el mapa de bits estancat: %s

en: could not remove stale scalar.repo '%s'
ca: no s'ha pogut suprimir el scalar.repo «%s» estancat

en: could not remove temporary migration directory '%s'
ca: no s'ha pogut eliminar el directori temporal de migració «%s»

en: could not rename temporary file to %s
ca: no s'ha pogut canviar el nom del fitxer temporal a %s

en: could not reset --hard
ca: no s'ha pogut fer reset --hard

en: could not reset submodule index
ca: no s'ha pogut restablir l'índex del submòdul

en: could not resolve %s
ca: no es pot resoldre %s

en: could not resolve '%s'
ca: no s'ha pogut resoldre «%s»

en: could not resolve HEAD
ca: no s'ha pogut resoldre HEAD

en: could not resolve HEAD commit
ca: no s'ha pogut resoldre la comissió HEAD

en: could not resolve HEAD ref inside the submodule '%s'
ca: no s'ha pogut resoldre la referència a HEAD dins del submòdul «%s»

en: could not resolve ref '%s'
ca: no s'ha pogut resoldre la referència «%s»

en: could not restore untracked files from stash
ca: no s'han pogut restaurar els fitxers no seguits des del «stash»

en: could not retrieve `%s`
ca: no s'ha pogut recuperar «%s»

en: could not retrieve server-advertised bundle-uri list
ca: no s'ha pogut recuperar la llista de paquets d'URI anunciats pel servidor

en: could not revert %s... %s
ca: no s'ha pogut revertir %s... %s

en: could not run 'git status' in submodule '%s'
ca: no s'ha pogut executar «git status» al submòdul «%s»

en: could not run stash.
ca: no s'ha pogut executar «stash».

en: could not save index tree
ca: no s'ha pogut desar l'arbre d'índex

en: could not send '%s' command to fsmonitor--daemon
ca: no s'ha pogut enviar l'ordre «%s» a fsmonitor--daemon

en: could not send IPC command
ca: no s'ha pogut enviar l'ordre IPC

en: could not set '%s'
ca: no s'ha pogut establir «%s»

en: could not set '%s' to '%s'
ca: no s'ha pogut establir «%s» a «%s»

en: could not set recommended config
ca: no s'ha pogut establir la configuració recomanada

en: could not set upstream of HEAD to %s when it does not point to any branch
ca: no s'ha pogut configurar la font de HEAD a %s quan no apunta a cap branca

en: could not set upstream of HEAD to '%s' from '%s' when it does not point to any branch.
ca: no s'ha pogut establir la font de HEAD a «%s» des de «%s» quan no assenyala cap branca.

en: could not setenv '%s'
ca: no s'ha pogut fer setenv «%s»

en: could not skip unnecessary pick commands
ca: no s'han pogut ometre les ordres «picks» no necessàries

en: could not stage '%s'
ca: no s'ha pogut fer «stage» «%s»

en: could not start 'git column'
ca: no s'ha pogut iniciar «git column»

en: could not start 'git status' in submodule '%s'
ca: no s'ha pogut iniciar «git status» al submòdul «%s»

en: could not start IPC thread pool on '%s'
ca: no s'ha pogut iniciar el grup de fils IPC a «%s»

en: could not start `log`
ca: no s'ha pogut iniciar «log»

en: could not start accept_thread '%s'
ca: no s'ha pogut començar un fil «accept_thread» «%s»

en: could not start fsmonitor health thread
ca: no s'ha pogut iniciar el fil de salut del fsmonitor

en: could not start fsmonitor listener thread
ca: no s'ha pogut iniciar el fil receptor del fsmonitor

en: could not start ls-files in ..
ca: no s'ha pogut iniciar ls-files a ..

en: could not start pack-objects
ca: no s'ha pogut iniciar el pack-objects

en: could not start pack-objects to repack local links
ca: no s'ha pogut iniciar pack-objects per a tornar a empaquetar els enllaços locals

en: could not start pack-objects to repack promisor objects
ca: no s'ha pogut iniciar pack-objects per a tornar a empaquetar els objectes «promisor»

en: could not start the FSMonitor daemon
ca: no s'ha pogut iniciar el dimoni del fsmonitor

en: could not start thread[0] for '%s'
ca: no s'ha pogut iniciar el fil[0] per a «%s»

en: could not start worker[0] for '%s'
ca: no s'ha pogut iniciar el fil[0] per a «%s»

en: could not stat %s
ca: no s'ha pogut fer stat a %s

en: could not stat '%s'
ca: no s'ha pogut fer stat a «%s»

en: could not stat file '%s'
ca: no s'ha pogut fer «stat» sobre el fitxer «%s»

en: could not stat: %s
ca: no s'ha pogut fer stat a: %s

en: could not switch to %s
ca: no s'ha pogut commutar a %s

en: could not switch to '%s'
ca: no s'ha pogut commutar a «%s»

en: could not toggle maintenance
ca: no s'ha pogut commutar el manteniment

en: could not turn off maintenance
ca: no s'ha pogut desactivar el manteniment

en: could not unlink: %s
ca: no s'ha pogut desenllaçar: «%s»

en: could not unset '%s'
ca: no s'ha pogut desassignar «%s»

en: could not unset upstream of HEAD when it does not point to any branch
ca: no s'ha pogut desassignar la font del HEAD quan no apunta a cap branca

en: could not update %s
ca: no s'ha pogut actualitzar %s

en: could not update HEAD to %s
ca: no s'ha pogut actualitzar HEAD a %s

en: could not write '%s'
ca: no s'ha pogut escriure «%s»

en: could not write '%s' promisor file
ca: no s'ha pogut escriure «%s» al fitxer «promisor»

en: could not write '%s'.
ca: no s'ha pogut escriure a «%s».

en: could not write commit
ca: no s'ha pogut escriure la comissió

en: could not write commit message file
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer de missatge de comissió

en: could not write commit template
ca: no s'ha pogut escriure la plantilla de comissió

en: could not write config file %s
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer de configuració «%s»

en: could not write eol to '%s'
ca: no s'ha pogut escriure el terminador de línia a «%s»

en: could not write file: '%s'
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer: «%s»

en: could not write index
ca: no s'ha pogut escriure l'índex

en: could not write loose object index %s
ca: no s'ha pogut escriure l'índex d'objecte solt %s

en: could not write multi-pack bitmap
ca: no s'han pogut escriure els mapes de bits dels multipaquets

en: could not write multi-pack-index
ca: no s'ha pogut escriure l'índex multipaquet

en: could not write replacement commit for: '%s'
ca: no s'ha pogut escriure la comissió de reemplaçament per a: «%s»

en: could not write temporary index to %s
ca: no s'ha pogut escriure l'índex temporal a %s

en: could not write to '%s'
ca: no s'ha pogut escriure a «%s»

en: could not write to file '%s'
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer «%s»

en: couldn't find remote ref %s
ca: no s'ha pogut trobar la referència remota %s

en: couldn't find remote ref HEAD
ca: no s'ha pogut trobar la referència HEAD remota

en: couldn't get the oid of the rev '%s'
ca: no s'ha pogut obtenir l'oid de la revisió «%s»

en: couldn't hash object from '%s'
ca: no s'ha pogut fer el resum de l'objecte de «%s»

en: couldn't look up commit object for '%s'
ca: no s'ha pogut cercar l'objecte de comissió per a «%s»

en: couldn't look up newly created commit
ca: no s'ha pogut trobar la comissió novament creada

en: couldn't open the file '%s'
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer «%s»

en: couldn't run fast-export
ca: no s'ha pogut executar l'exportació ràpida

en: couldn't run fast-import
ca: no s'ha pogut executar «fast-import»

en: cover letter needs email format
ca: la carta de presentació necessita un format de correu electrònic

en: create
ca: crea

en: create a bare repository
ca: crea un repositori nu

en: create a cruft pack
ca: crea un paquet superflu

en: create a mirror repository (implies --bare)
ca: crear un repositori mirall (implica --bare)

en: create a new branch
ca: crea una branca nova

en: create a reflog
ca: crea un registre de referències

en: create a shallow clone of that depth
ca: crea un clon superficial d'aquesta profunditat

en: create a shallow clone since a specific time
ca: crea un clon superficial des d'una data específica

en: create a shallow clone truncated to the specified number of revisions
ca: crea un clon superficial truncat al nombre de revisions especificat

en: create a single commit instead of doing a merge
ca: crea una única comissió en lloc de fusionar

en: create an additional zip archive of detailed diagnostics (default 'stats')
ca: crea un arxiu zip addicional amb diagnòstics detallats (per defecte «stats»)

en: create and checkout a new branch
ca: crea i agafa una branca nova

en: create and switch to a new branch
ca: crea i canvia a una branca nova

en: create or reset a branch
ca: crea o restableix una branca

en: create packs suitable for shallow fetches
ca: crea paquets adequats per a les obtencions superficials

en: create reflog for new branch
ca: crea un registre de referències per a la branca nova

en: create repository within 'src' directory
ca: crea un repositori dins del directori «src»

en: create the branch's reflog
ca: crea el registre de referències de la branca

en: create thin packs
ca: crea paquets prims

en: create unborn branch
ca: crea una branca no nascuda

en: create/reset and checkout a branch
ca: crea/restableix i agafa una branca

en: create/reset and switch to a branch
ca: crea/restableix i canvia a una branca

en: created a copy of a misnamed branch '%s'
ca: s'ha creat una còpia d'una branca mal anomenada «%s»

en: creating '%s' failed
ca: la creació de «%s» ha fallat

en: creating branch '%s'
ca: s'està creant la branca «%s»

en: credential url cannot be parsed: %s
ca: no s'ha pogut analitzar l'URL de credencials: %s

en: credential-cache unavailable; no unix socket support
ca: credencial-cache no disponible; no hi ha compatibilitat amb els sòcols d'unix

en: credential-cache--daemon unavailable; no unix socket support
ca: credential-cache--daemon no disponible; no hi ha compatibilitat amb sòcols d'unix

en: currently, --write-bitmap-index requires --name-hash-version=1
ca: actualment, --write-bitmap-index requereix --name-hash-version=1

en: daemon failed to start
ca: el dimoni ha fallat en iniciar

en: daemon not online yet
ca: el dimoni encara no està en línia

en: daemon terminated
ca: s'ha finalitzat el dimoni

en: dangling %s %s
ca: %s %s sense assignació

en: date
ca: data

en: debug search strategy on stderr
ca: estratègia de cerca de depuració en stderr

en: debug unpack-trees
ca: depura unpack-trees

en: decorate options
ca: opcions de decoració

en: deepen history of shallow clone
ca: aprofundeix la història d'un clon superficial

en: deepen history of shallow clone, excluding ref
ca: aprofundeix la història d'un clon superficial, excloent referències

en: deepen history of shallow repository based on time
ca: aprofundeix la història d'un clon superficial basat en una data

en: default for recursive fetching of submodules (lower priority than config files)
ca: per defecte per a l'obtenció recursiva de submòduls (prioritat més baixa que els fitxers de configuració)

en: deflate error (%d)
ca: error de deflació (%d)

en: deflateEnd on object %s failed (%d)
ca: ha fallat deflateEnd a l'objecte %s(%d)

en: deflateEnd on stream object failed (%d)
ca: ha fallat deflateEnd a l'objecte del flux (%d)

en: delete
ca: suprimeix

en: delete URLs
ca: suprimeix els URL

en: delete branch (even if not merged)
ca: suprimeix la branca (encara que no estigui fusionada)

en: delete fully merged branch
ca: suprimeix la branca si està completament fusionada

en: delete refs
ca: suprimeix les referències

en: delete refs/remotes/<name>/HEAD
ca: suprimeix refs/remotes/<nom>/HEAD

en: delete replace refs
ca: suprimeix les referències de reemplaçament

en: delete symbolic ref
ca: suprimeix la referència simbòlica

en: delete tags
ca: suprimeix les etiquetes

en: delete the reference
ca: suprimeix la referència

en: deleted by them:
ca: suprimit per ells:

en: deleted by us:
ca: suprimit per nosaltres:

en: deleted file %s still has contents
ca: el fitxer suprimit %s encara té continguts

en: deleted file still has contents
ca: el fitxer suprimit encara té continguts

en: deleted:
ca: suprimit:

en: deleting '%s' failed
ca: la supressió de «%s» ha fallat

en: deleting branch '%s' that has been merged to
             '%s', but not yet merged to HEAD
ca: s'està suprimint la branca «%s» que s'ha fusionat a
             «%s», però encara no s'ha fusionat a HEAD

en: delta base offset is out of bound
ca: el desplaçament de base de diferències està fora de límits

en: delta base offset out of bound for %s
ca: desplaçament base de diferències fora dels límits per a %s

en: delta base offset overflow in pack for %s
ca: desbordament del desplaçament base de diferències en paquet per a %s

en: delta chain depth %d is too deep, forcing %d
ca: la profunditat de la cadena delta %d és massa profunda, forçant %d

en: deprecated synonym for --branches
ca: sinònim de «--branches» en desús

en: deprecated: use --annotate-stdin instead
ca: obsolet: useu en comptes --annotate-stdin

en: deprecated: use --empty=keep instead
ca: obsolet: utilitzeu --empty=keep en el seu lloc

en: depth
ca: profunditat

en: depth %s is not a positive number
ca: la profunditat %s no és un nombre positiu

en: depth for shallow clones
ca: profunditat dels clons superficials

en: dereference tags in the input (internal use)
ca: desreferencia les etiquetes en l'entrada (ús intern)

en: dereference tags into object IDs
ca: desreferencia les etiquetes a ID d'objecte

en: descend at most <n> levels
ca: descendeix com a màxim <n> nivells

en: describe %s
ca: descriu %s

en: destination '%s' is not a directory
ca: la destinació «%s» no és un directori

en: destination already exists
ca: la destinació ja existeix

en: destination directory does not exist
ca: el directori de destinació no existeix

en: destination exists
ca: la destinació existeix

en: destination exists in the index
ca: la destinació existeix a l'índex

en: destination path '%s' already exists and is not an empty directory.
ca: el camí de destinació «%s» ja existeix i no és un directori buit.

en: detach HEAD at named commit
ca: separa HEAD a la comissió anomenada

en: detach from console
ca: separat de la consola

en: detached HEAD
ca: HEAD separat

en: detect copies
ca: detecta còpies

en: detect new or modified lines that have whitespace errors
ca: detecta les línies noves o modificades que tinguin errors d'espai en blanc

en: detect renames
ca: detecta els canvis de noms

en: detect renames, optionally set similarity index
ca: detecta canvis de noms, i opcionalment estableix un índex de semblança

en: detected dubious ownership in repository at '%s'
    %sTo add an exception for this directory, call:
    
    	git config --global --add safe.directory %s
ca: s'ha detectat una propietat dubtosa al repositori a «%s»
    %sPer a afegir una excepció per a aquest directori, executeu:
    
    	git config --global --add safe.directory %s

en: did not receive expected object %s
ca: no s'ha rebut l'objecte esperat %s

en: did not see pack-file %s to drop
ca: no s'ha vist caure el fitxer empaquetat %s

en: did you mean `--%s` (with two dashes)?
ca: voleu dir «--%s» (amb dos guionets)?

en: different
ca: diferent

en: difftool requires worktree or --no-index
ca: difftool requereix worktree o --no-index

en: dir
ca: directori

en: directory
ca: directori

en: directory '%s' contains untracked files, but is not in the sparse-checkout cone
ca: el directori «%s» conté fitxers no seguits, però no està en el con de sparse-checkout

en: directory '%s' exists already
ca: el directori «%s» ja existeix

en: directory '%s' is present in index, but not sparse
ca: El directori %s és en l'índex però no és dispers

en: directory from which templates will be used
ca: directori des del qual s'usaran les plantilles

en: directory not empty: '%s'
ca: directori no buit: «%s»

en: directory stat info changes after adding a file inside subdirectory
ca: la informació de stat de directori canvia després d'afegir un fitxer dins d'un subdirectori

en: directory stat info changes after updating a file
ca: la informació de stat de directori canvia després d'actualitzar un fitxer

en: directory stat info does not change after adding a new directory
ca: la informació de stat de directori no canvia després d'afegir un directori nou

en: directory stat info does not change after adding a new file
ca: la informació de stat de directori no canvia després d'afegir un fitxer nou

en: directory stat info does not change after deleting a directory
ca: la informació de stat de directori no canvia després de suprimir un directori

en: directory stat info does not change after deleting a file
ca: la informació de stat de directori no canvia després de suprimir un fitxer

en: disable all output of the program
ca: inhabilita totes les sortides del programa

en: disable charset re-coding of metadata
ca: inhabilita la recodificació del joc de caràcters de les metadades

en: disable rename detection
ca: inhabilita la detecció de canvis de nom

en: disabling Bloom filters for commit-graph layer '%s' due to incompatible settings
ca: s'han inhabilitat els filtres de Bloom per a la capa del graf de comissions «%s»
    perquè els paràmetres són incompatibles

en: disabling bitmap writing, as some objects are not being packed
ca: s'està inhabilitant l'escriptura de mapes de bits, perquè alguns objectes no s'empaqueten

en: disabling bitmap writing, packs are split due to pack.packSizeLimit
ca: s'està inhabilitant l'escriptura de mapes de bits, es divideixen els paquets a causa de pack.packSizeLimit

en: disabling cone pattern matching
ca: inhabilita la coincidència de patrons «cone»

en: disallow cloning into non-empty directory
ca: no permetis clonar en un directori no buit

en: disallow cloning into non-empty directory, implies --init
ca: no permetis clonar en un directori no buit, implica --init

en: display a diffstat of what changed upstream
ca: mostra un «diffstat» del que ha canviat a la font

en: do a real merge instead of a trivial merge
ca: fes una fusió real en lloc d'una fusió trivial

en: do a trivial merge only
ca: fes només una fusió trivial

en: do not actually prune any entries
ca: no eliminis cap entrada

en: do not apply trailer.* configuration variables
ca: no apliquis les variables de configuració trailer.*

en: do not check if another worktree is using this branch
ca: no comprovis si un altre arbre de treball usa aquesta branca

en: do not consider tags matching <pattern>
ca: no consideris les etiquetes que no coincideixen amb <patró>

en: do not create an empty pack output
ca: no creïs una emissió de paquet buit

en: do not decorate refs that match <pattern>
ca: no decoris les referències que coincideixen amb <patró>

en: do not detect renames
ca: no detectis canvis de noms

en: do not fetch a packfile; instead, print ancestors of negotiation tips
ca: no obtinguis un fitxer de paquet; en canvi, mostra els avantpassats dels consells de negociació

en: do not fetch all tags (--no-tags)
ca: no obtinguis les etiquetes (--no-tags)

en: do not hide commits by grafts
ca: no amaguis les comissions per empelt

en: do not ignore new files
ca: no ignoris els fitxers nous

en: do not limit pathspecs to sparse entries only
ca: no limitis les especificacions de camí només a entrades disperses

en: do not list removed files
ca: no llistis els fitxers eliminats

en: do not munge pathnames and use NULs as output field terminators in --raw or --numstat
ca: no consolidis els noms de camí i utilitza NULs com a terminadors de camp de sortida en --raw o --numstat

en: do not order objects before emitting them
ca: no ordenis els objectes abans d'emetre'ls

en: do not output a newline after empty formatted refs
ca: no emetis cap línia nova després de refs amb format buit

en: do not pack objects in promisor packfiles
ca: no empaquetis els objectes als fitxers de paquet «promisor»

en: do not pretty-print contents for --edit
ca: no imprimeixis bellament els continguts per a --edit

en: do not print names of files removed
ca: no imprimeixis els noms dels fitxers eliminats

en: do not print remote URL
ca: no imprimeixis l'URL remot

en: do not print results to stdout (useful with --verify)
ca: no imprimeixis els resultats a stdout (útil amb --verify)

en: do not prompt before launching a diff tool
ca: no preguntis abans d'executar l'eina diff

en: do not query remotes
ca: no consultis els remots

en: do not remove, show only
ca: no eliminis, només mostra

en: do not repack this pack
ca: no reempaquetis aquest paquet

en: do not report progress or other information over stderr
ca: no informeu sobre el progrés o altra informació a stderr

en: do not run git-update-server-info
ca: no executis git-update-server-info

en: do not show a diffstat at the end of the merge
ca: no mostris les estadístiques de diferència al final de la fusió

en: do not show any source or destination prefix
ca: no mostris cap prefix d'origen o de destinació

en: do not show bundle details
ca: no mostris els detalls del farcell

en: do not show diffstat of what changed upstream
ca: no mostris «diffstat» del que ha canviat a la font

en: do not show object names of boundary commits (Default: off)
ca: no mostris els noms d'objectes de les comissions de frontera (per defecte: desactivat)

en: do not show peeled tags
ca: no mostris les etiquetes pelades

en: do not show progress meter
ca: no mostris l'indicador de progrés

en: do not skip files with skip-worktree set
ca: no ometis els fitxers amb skip-worktree establert

en: do not touch index-only entries
ca: no toquis les entrades de només índex

en: do not treat "---" as the end of input
ca: no tractis «---» com el final de l'entrada

en: do not treat root commits as boundaries (Default: off)
ca: no tractis les comissions arrel com de frontera (per defecte: desactivat)

en: do not trust the line counts in the hunk headers
ca: no confiïs en els recomptes de línia en les capçaleres dels trossos

en: do not try <directory>/.git/ if <directory> is no Git directory
ca: no intentis <directori>/.git/ si <directori> no és cap directori del Git

en: do not use
ca: no usar

en: do not warn about conflicts
ca: no avisis de conflictes

en: don't add, only refresh the index
ca: no afegeixis, només actualitza l'índex

en: don't apply changes matching the given path
ca: no apliquis els canvis que coincideixin amb el camí donat

en: don't automatically commit
ca: no cometis automàticament

en: don't check the working tree after merging
ca: no comprovis l'arbre de treball després de fusionar

en: don't checkout new files
ca: no agafis fitxers nous

en: don't clone shallow repository
ca: no clonis un repositori superficial

en: don't create a checkout
ca: no facis cap agafament

en: don't expect at least one line of context
ca: no esperis almenys una línia de context

en: don't fetch new objects from the remote site
ca: no obtinguis els objectes nous del lloc remot

en: don't include a patch matching a commit upstream
ca: no incloguis pedaços que coincideixin amb comissions a la font

en: don't match patterns in binary files
ca: no cerquis els patrons en els fitxers binaris

en: don't output binary diffs
ca: no emetis diferències binàries

en: don't print cloning progress
ca: no imprimeixis el progrés del clonatge

en: don't print the patch filenames
ca: no imprimeixis els noms de fitxer del pedaç

en: don't return error for empty patches
ca: no retornis l'error per als pedaços buits

en: don't show empty directories
ca: no mostris els directoris buits

en: don't show filenames
ca: no mostris els noms de fitxer

en: don't strip whitespace from the patch
ca: no eliminis els espais en blanc del pedaç

en: don't strip/add [PATCH]
ca: no despullis/afegeixis [PATCH]

en: don't update the index or the work tree
ca: no actualitzis l'índex ni l'arbre de treball

en: don't use local hardlinks, always copy
ca: no usis enllaços durs locals, sempre copia

en: done
ca: fet

en: done.
ca: fet.

en: done.
ca: fet.

en: done.
    Connecting to %s (port %s) ...
ca: fet.
    S'està connectant a %s (port %s) ...

en: drop reflogs entirely during the migration
ca: descarta completament els reflogs durant la migració

en: drop reflogs from the current worktree only
ca: descarta només els reflogs de l'arbre de treball actual

en: drop the reflogs of all references
ca: descarta els reflogs de totes les referències

en: dropping %s %s -- patch contents already upstream
ca: descartant %s %s -- el contingut del pedaç ja està a la font

en: dry run
ca: fes una prova

en: dst ref %s receives from more than one src
ca: l'especificació de la referència dst %s rep més d'una referència src

en: dst refspec %s matches more than one
ca: l'especificació de la referència dst %s coincideixen amb més d'una referència

en: dumb http transport does not support shallow capabilities
ca: el transport ximple http no admet capacitats superficials

en: dump marks to this file
ca: bolca les marques a aquest fitxer

en: duplicate entry in bitmap index: '%s'
ca: entrada duplicada a l'índex del mapa de bits: «%s»

en: duplicate entry when writing bitmap index: %s
ca: entrada duplicada en escriure l'índex de mapa de bits: %s

en: duplicate parent %s ignored
ca: s'han ignorat el pare %s duplicat

en: duplicate replace ref: %s
ca: duplica les referències reemplaçades: %s

en: during repack, collect pack-files of smaller size into a batch that is larger than this size
ca: durant el reempaquetament, recull els fitxers de paquets de mida més petita en un lot que és més gran que aquesta mida

en: early EOF
ca: EOF prematur

en: edit current diff and apply
ca: edita la diferència actual i aplica-la

en: edit existing object
ca: edita un objecte existent

en: edit files in place
ca: edita els fitxers in situ

en: edit message before committing
ca: edita el missatge abans de cometre

en: edit note message in editor
ca: edita el missatge d'anotació en l'editor

en: edit the commit message
ca: edita el missatge de comissió

en: edit the description for the branch
ca: edita la descripció de la branca

en: edit the todo list during an interactive rebase
ca: edita la llista de coses a fer durant un «rebase» interactiu

en: editing blobs is not supported
ca: no hi ha compatibilitat per l'edició de blobs

en: editing object file failed
ca: l'edició del fitxer d'objecte ha fallat

en: editing patch failed
ca: l'edició del pedaç ha fallat

en: editing stdin is not supported
ca: no hi ha compatibilitat per a l'edició a stdin

en: either user.signingkey or gpg.ssh.defaultKeyCommand needs to be configured
ca: o bé user.signingkey o gpg.ssh.defaultKeyCommand han de ser configurats

en: emacsclient version '%d' too old (< 22).
ca: la versió d'emacsclient «%d» és massa vella (< 22).

en: email
ca: correu electrònic

en: empty alias for %s
ca: àlies buit per a %s

en: empty command in input
ca: ordre buida en l'entrada

en: empty commit set passed
ca: conjunt de comissions buit passat

en: empty config key
ca: clau de configuració buida

en: empty exec command
ca: ordre exec buida

en: empty file name: '%s'
ca: nom de fitxer buit: «%s»

en: empty filename in tree entry
ca: nom de fitxer buit en una entrada d'arbre

en: empty ident name (for <%s>) not allowed
ca: nom d'identitat buit (per <%s>) no és permès

en: empty mbox: '%s'
ca: mbox buit: «%s»

en: empty patch. aborted
ca: pedaç buit. interromput

en: empty trailer token in trailer '%.*s'
ca: testimoni de «trailer» buit en el «trailer» «%.*s»

en: enable auto-gc mode
ca: habilita el mode de recollida d'escombraries automàtica

en: enable computation for changed paths
ca: habilita la computació per als camins canviats

en: enable message threading, styles: shallow, deep
ca: habilita l'enfilada de missatges, estils: shallow, deep

en: enable more strict checking
ca: habilita la comprovació més estricta

en: enable or disable file system monitor
ca: habilita o inhabilita el monitor del sistema de fitxers

en: enable or disable split index
ca: habilita o inhabilita l'índex dividit

en: enable strict checking
ca: habilita la comprovació estricta

en: enable untracked cache without testing the filesystem
ca: habilita la memòria cau no seguida sense provar el sistema de fitxers

en: enable/disable untracked cache
ca: habilita/inhabilita la memòria cau no seguida

en: encoding
ca: codificació

en: encoding '%s' from %s to %s and back is not the same
ca: codificar «%s» des de %s a %s i cap enrere no és el mateix

en: end revert or cherry-pick sequence
ca: acaba la seqüència de reversió o el «cherry pick»

en: ensure at least <n> lines of context match
ca: assegura't que almenys <n> línies de context coincideixin

en: entry '%s' in tree %s has blob mode, but is not a blob
ca: l'entrada «%s» a l'arbre %s té mode blob, però no és un blob

en: entry '%s' in tree %s has tree mode, but is not a tree
ca: l'entrada «%s» a l'arbre %s té mode d'arbre, però no és un arbre

en: equivalent to --word-diff=color --word-diff-regex=<regex>
ca: equivalent a --word-diff=color --word-diff-regex=<expr-reg>

en: error adding pack %s
ca: error en afegir paquet %s

en: error in %s %s: %s
ca: error en %s %s: %s

en: error in object: %s
ca: error en objecte: %s

en: error in sideband demultiplexer
ca: error en desmultiplexor de banda lateral

en: error on bundle-uri response line %d: %s
ca: error a la línia de resposta de bundle-uri %d: %s

en: error opening '%s'
ca: s'ha produït un error en obrir «%s»

en: error opening index for %s
ca: s'ha produït un error en obrir l'índex per «%s»

en: error preparing revisions
ca: s'ha produït un error en preparar les revisions

en: error processing acks: %d
ca: s'ha produït un error en processar els acks: %d

en: error processing config file(s)
ca: s'ha produït un error en processar els fitxers de configuració

en: error processing shallow info: %d
ca: s'ha produït un error en processar la informació superficial: %d

en: error processing wanted refs: %d
ca: s'ha produït un error en processar les referències desitjades: %d

en: error reading %s
ca: error en llegir %s

en: error when closing loose object file
ca: error en tancar el fitxer d'objecte solt

en: error while closing pack file
ca: error en tancar el fitxer empaquetat

en: error while refreshing working directory
ca: s'ha produït un error en actualitzar el directori de treball

en: error while running fast-export
ca: error en executar l'exportació ràpida

en: error while running fast-import
ca: error en executar la importació ràpida

en: error: cannot read object %s
ca: error: no es pot llegir l'objecte %s

en: error: failed to execute internal merge for %s
ca: no s'ha pogut executar la fusió interna per a %s

en: error: failed to merge submodule %s (repository corrupt)
ca: error: no s'ha pogut fusionar el submòdul %s (repositori malmès)

en: error: invalid SMTP port '%s'
ca: error: port SMTP invàlid: «%s»

en: error: object %s is not a blob
ca: error: l'objecte %s no és un blob

en: error: tag input does not pass fsck: %s
ca: error: l'entrada d'etiqueta no passa fsck: %s

en: error: unable to add %s to database
ca: error: no es pot afegir %s a la base de dades

en: error: unable to extract a valid address from: %s
ca: error: no s'ha pogut extreure una adreça vàlida de: %s

en: error: unable to format message: %s
ca: error: no s'ha pogut formatar el missatge: %s

en: exactly one of --print and --to-ref is required
ca: es requereix exactament una de --print i --to-ref

en: examine the history and state (see also: git help revisions)
ca: examinar la història i l'estat (vegeu també: git help revisions)

en: exceeded bundle URI recursion limit (%d)
ca: s'ha excedit el límit de recursió URI del paquet (%d)

en: exceeded maximum include depth (%d) while including
    	%s
    from
    	%s
    This might be due to circular includes.
ca: s'ha superat la profunditat màxima d'inclusió (%d) mentre s'incloïen
    	%s
    des de
    	%s
    Això pot ser degut a inclusions circulars.

en: exclude any configured uploadpack.blobpackfileuri with this protocol
ca: exclou qualsevol uploadpack.blobpackfileuri configurat amb aquest protocol

en: exclude guides
ca: exclou guies

en: exclude refs which match pattern
ca: exclou refs que coincideixin amb el patró

en: exclude test suite <suite>
ca: exclou conjunt de proves <conjunt>

en: exec
ca: executable

en: exec commands cannot contain newlines
ca: les ordres exec no poden contenir línies noves

en: execution failed: %s
    %sYou can fix the problem, and then run
    
      git rebase --continue
ca: ha fallat: %s
    %sPodeu solucionar el problema, i llavors executar
    
     git rebase --continue

en: execution succeeded: %s
    but left changes to the index and/or the working tree.
    Commit or stash your changes, and then run
    
      git rebase --continue
ca: l'execució ha tingut èxit: %s
    però ha deixat canvis a l'índex i/o l'arbre de treball
    Cometeu o feu «stash» dels vostres canvis, i llavors executeu
    
      git rebase --continue

en: exhaustive rename detection was skipped due to too many files.
ca: s'ha omès la detecció de canvi de nom exhaustiva perquè hi ha massa fitxers.

en: existing sparse-checkout patterns do not use cone mode
ca: els patrons de «sparse-checkout» existents no usen el mode con

en: exit immediately after advertising capabilities
ca: surt immediatament després d'anunciar les funcionalitats

en: exit with 1 if there were differences, 0 otherwise
ca: surt amb 1 si hi ha diferències, 0 en cas contrari

en: exit with a zero status even if nothing matched
ca: surt amb estat zero encara que res hagi coincidit

en: exit with exit code 2 if no matching refs are found
ca: surt amb codi de sortida 2 si no es troba cap referència coincident

en: expansion of alias '%s' failed; '%s' is not a git command
ca: ha fallat l'expansió de l'àlies «%s»; «%s» no és una ordre git

en: expected %%(trailers:key=<value>)
ca: s'esperava %%(trailers:key=<valor>)

en: expected '%.*s' in submodule path '%s' not to be a symbolic link
ca: s'esperava que «%.*s» en el camí del submòdul «%s» no fos un enllaç simbòlic

en: expected '%s'
ca: s'esperava «%s»

en: expected '%s', received '%s'
ca: s'esperava «%s», s'ha rebut «%s»

en: expected 'tree:<depth>'
ca: s'esperava «tree:<profunditat>»

en: expected context line #%d in
    %.*s
ca: s'esperava la línia amb contingut #%d a
    %.*s

en: expected edge object ID, got garbage:
     %s
ca: s'esperava un identificador vora de l'objecte, s'ha rebut brossa:
     %s

en: expected flush after bundle-uri listing
ca: s'esperava un buidatge després del llistat de bundle-uri

en: expected flush after capabilities
ca: s'esperava un buidatge després de les capacitats

en: expected flush after fetch arguments
ca: s'esperava una neteja després dels arguments del «fetch»

en: expected flush after ls-refs arguments
ca: s'esperava una neteja després dels arguments ls-refs

en: expected flush after ref listing
ca: s'esperava una neteja després del llistat de referències

en: expected format: %%(ahead-behind:<committish>)
ca: format esperat: %%(ahead-behind:<committish>)

en: expected format: %%(align:<width>,<position>)
ca: format esperat: %%(align:<amplada>,<posició>)

en: expected format: %%(color:<color>)
ca: format esperat: %%(color:<color>)

en: expected format: %%(is-base:<committish>)
ca: format esperat: %%(is-base:<committish>)

en: expected no other sections to be sent after no '%s'
ca: no s'esperava que cap altra secció s'enviés després de «%s»

en: expected object ID, got garbage:
     %s
ca: s'esperava un identificador d'objecte, s'ha rebut brossa:
     %s

en: expected ok/error, helper said '%s'
ca: s'esperava error/OK, l'ajudant ha dit «%s»

en: expected packfile to be sent after '%s'
ca: s'esperava que el fitxer de paquet s'enviés després de «%s»

en: expected response end packet after ref listing
ca: s'esperava un paquet de final de resposta després del llistat de referències

en: expected shallow/unshallow, got %s
ca: s'esperava shallow/unshallow, s'ha rebut %s

en: expected something after combine:
ca: s'esperava alguna cosa després de combinar:

en: expected submodule path '%s' not to be a symbolic link
ca: s'esperava que el camí del submòdul «%s» no fos un enllaç simbòlic

en: expected wanted-ref, got '%s'
ca: s'esperava wanted-ref, s'ha rebut «%s»

en: expecting a color: %s
ca: s'esperava un color: %s

en: expire cruft objects older than <time>
ca: fes caducar els objectes superflus més antics que <data>

en: expire objects older than <time>
ca: fes caducar els objectes més antics que <data>

en: expire working trees older than <time>
ca: fes caducar els arbres de treball més antics que <data>

en: expiry-date
ca: data-de-caducitat

en: external diff died, stopping at %s
ca: el diff external s'ha mort, s'està aturant a %s

en: external filter '%s' failed
ca: el filtre extern «%s» ha fallat

en: external filter '%s' failed %d
ca: el filtre extern «%s» ha fallat %d

en: external filter '%s' is not available anymore although not all paths have been filtered
ca: el filtre extern «%s» ja no està disponible encara que no s'han filtrat tots els camins

en: extra command line parameter '%s'
ca: paràmetre extra de la línia d'ordres «%s»

en: failed reading ssh signing data buffer from '%s'
ca: s'ha produït un error en llegir la memòria intermèdia de les dades de signatura ssh des de «%s»

en: failed to add packfile '%s'
ca: no s'ha pogut afegir el fitxer de paquet «%s»

en: failed to add repo to global config
ca: no s'ha pogut afegir un repositori a la configuració global

en: failed to apply delta
ca: s'ha produït un error en aplicar la diferència

en: failed to bootstrap service %s
ca: s'ha produït un error en arrencar el servei %s

en: failed to clean index
ca: s'ha produït un error en netejar l'índex

en: failed to clear multi-pack-index at %s
ca: no s'ha pogut netejar l'índex multipaquet a %s

en: failed to close rev-list's stdin
ca: s'ha produït un error en tancar l'stdin del rev-list

en: failed to convert to a sparse-index
ca: s'ha produït un error en convertir a un índex dispers

en: failed to copy '%s' to '%s'; sparse-checkout may not work correctly
ca: no s'ha pogut copiar «%s» a «%s»; «sparse-checkout» pot no funcionar correctament

en: failed to copy SID (%ld)
ca: no s'ha pogut copiar el SID (%ld)

en: failed to copy file to '%s'
ca: s'ha produït un error en copiar el fitxer a «%s»

en: failed to copy notes from '%s' to '%s'
ca: s'ha produït un error en copiar les notes de «%s» a «%s»

en: failed to copy worktree config from '%s' to '%s'
ca: no s'ha pogut copiar la configuració de l'arbre de treball de «%s» a «%s»

en: failed to create cover-letter file
ca: s'ha produït un error en crear el fitxer de carta de presentació

en: failed to create crontab temporary file
ca: no s'ha pogut crear un fitxer temporal crontab

en: failed to create directories for '%s'
ca: s'ha produït un error en crear els directoris per a «%s»

en: failed to create directory %s
ca: s'ha produït un error en crear el directori %s

en: failed to create directory '%s'
ca: s'ha produït un error en crear el directori «%s»

en: failed to create directory for sparse-checkout file
ca: no s'ha pogut crear el directori per al fitxer sparse-checkout

en: failed to create link '%s'
ca: s'ha produït un error en crear l'enllaç «%s»

en: failed to create output files
ca: no s'han pogut crear els fitxers de sortida

en: failed to create temp xml file
ca: no s'han pogut crear un fitxer xml temporal

en: failed to create temporary file
ca: no s'ha pogut crear un fitxer temporal

en: failed to decode tree entry
ca: no s'ha pogut descodificar una entrada d'arbre

en: failed to delete '%s'
ca: s'ha produït un error en suprimir «%s»

en: failed to delete directory %s
ca: s'ha produït un error en suprimir el directori %s

en: failed to delete enlistment directory
ca: s'ha produït un error en suprimir l'allistament del directori

en: failed to delete file %s
ca: s'ha produït un error en suprimir el fitxer %s

en: failed to delete ref NOTES_MERGE_PARTIAL
ca: s'ha produït un error en suprimir la referència NOTES_MERGE_PARTIAL

en: failed to delete ref NOTES_MERGE_REF
ca: s'ha produït un error en suprimir la referència NOTES_MERGE_REF

en: failed to download bundle from URI '%s'
ca: no s'ha pogut baixar el paquet de l'URI «%s»

en: failed to download file at URL '%s'
ca: no s'ha pogut baixar el fitxer a l'URL «%s»

en: failed to encode '%s' from %s to %s
ca: s'ha produït un error en codificar «%s» des de %s a %s

en: failed to exec '%s'
ca: s'ha produït un error en executar «%s»

en: failed to expand path '%s'
ca: s'ha produït un error en expandir el camí «%s»

en: failed to expand user dir in: '%s'
ca: s'ha produït un error en expandir el directori d'usuari en: «%s»

en: failed to feed local object to pack-objects
ca: no s'ha pogut alimentar pack-objects amb l'objecte local

en: failed to feed promisor objects to pack-objects
ca: no s'ha pogut alimentar pack-objects amb objectes «promisor»

en: failed to fetch advertised bundles
ca: no s'han pogut obtenir els paquets anunciats

en: failed to fetch bundles from '%s'
ca: no s'han pogut obtenir els paquets de «%s»

en: failed to fetch objects from bundle URI '%s'
ca: no s'han pogut obtenir els objectes de l'URI del paquet «%s»

en: failed to finalize '%s'
ca: s'ha produït un error en finalitzar «%s»

en: failed to finalize notes merge
ca: s'ha produït un error en finalitzar la fusió de notes

en: failed to find exact merge base
ca: no s'ha pogut trobar la base exacta de la fusió

en: failed to find object %s
ca: no s'ha pogut trobar l'objecte %s

en: failed to find tag %s
ca: no s'ha pogut trobar l'etiqueta %s

en: failed to find tree of %s
ca: s'ha produït un error en cercar l'arbre de %s

en: failed to finish 'git pack-objects' process
ca: no s'ha pogut finalitzar el procés «git pack-objects»

en: failed to finish 'show' for object '%s'
ca: s'ha produït un error en finalitzar «show» per a l'objecte «%s»

en: failed to flush '%s'
ca: no s'ha pogut buidar «%s»

en: failed to format default config value: %s
ca: s'ha produït un error en formatar el valor per defecte de la configuració: %s

en: failed to generate diff
ca: s'ha produït un error en generar el diff

en: failed to get default branch for '%s'
ca: s'ha produït un error en obtenir la branca per defecte per a «%s»

en: failed to get default branch name
ca: s'ha produït un error en obtenir el nom de branca predeterminada

en: failed to get default branch name from remote; using local default
ca: no s'ha pogut obtenir el nom de la branca per defecte del remot; s'usa ela predeterminada localment

en: failed to get kernel name and information
ca: s'ha produït un error en obtenir el nombre i la informació del nucli

en: failed to get owner for '%s' (%ld)
ca: no s'ha pogut obtenir el propietari de «%s» (%ld)

en: failed to get the ssh fingerprint for key '%s'
ca: no s'ha pogut obtenir l'empremta ssh de la clau  «%s»

en: failed to get upstream, if you want to record base commit automatically,
    please use git branch --set-upstream-to to track a remote branch.
    Or you could specify base commit by --base=<base-commit-id> manually
ca: no s'ha pogut obtenir la font, si voleu registrar la comissió base
    automàticament, useu git branch --set-upstream-to per a seguir una
    branca remota. També podeu especificar la comissió base amb --base=<base-commit-id> manualment

en: failed to infer range-diff origin of current series
ca: no s'ha pogut inferir el rang de diferències d'origen de les sèries actuals

en: failed to initialize sparse-checkout
ca: no s'ha pogut inicialitzar «sparse-checkout»

en: failed to initialize the repo, skipping bundle URI
ca: no s'ha pogut inicialitzar el repositori, s'omet l'URI del paquet

en: failed to initialize worktree config
ca: no s'ha pogut inicialitzar la configuració de l'arbre de treball

en: failed to iterate over '%s'
ca: no s'ha pogut iterar sobre «%s»

en: failed to load bitmap index (corrupted?)
ca: s'ha produït un error en carregar l'índex de mapa de bits (està malmès?)

en: failed to load bitmap indexes
ca: s'ha produït un error en carregar l'índex de mapa de bits

en: failed to load island regex for '%s': %s
ca: s'ha produït un error en carregar l'expressió regular de l'illa per «%s»: %s

en: failed to load pack entry for oid[%d] = %s
ca: no s'ha pogut carregar l'entrada del paquet per a oid[%d] = %s

en: failed to load pack-index for packfile %s
ca: no s'ha pogut carregar l'índex del paquet per al fitxer empaquetat %s

en: failed to load pseudo-merge regex for %s: '%s'
ca: no s'ha pogut carregar l'expressió regular de pseudo-fusió per a %s: «%s»

en: failed to locate object %d in packfile
ca: no s'ha pogut localitzar l'objecte %d en el fitxer de paquet

en: failed to look up reference
ca: s'ha produït en cercar la referència

en: failed to lstat '%s'
ca: s'ha produït un error en fer lstat a «%s»

en: failed to make %s readable
ca: s'ha produït un error en fer %s llegible

en: failed to map tree entry for %s
ca: no s'ha pogut mapar l'entrada d'arbre per a %s

en: failed to modify sparse-index config
ca: no s'ha pogut modificar la configuració de l'índex dispers

en: failed to move '%s' to '%s'
ca: s'ha produït un error en moure «%s» a «%s»

en: failed to open '%s'
ca: s'ha produït un error en obrir «%s»

en: failed to open pack-index '%s'
ca: no s'ha pogut obrir l'índex del paquet «%s»

en: failed to open temporary file
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer temporal

en: failed to pack objects via path-walk
ca: no s'ha pogut empaquetar els objectes via path-walk

en: failed to parse %s
ca: s'ha produït un error en analitzar %s

en: failed to parse '%s' value '%s'
ca: no s'ha pogut analitzar «%s» valor «%s»

en: failed to parse --submodule option parameter: '%s'
ca: s'ha produït un error en analitzar el paràmetre d'opció de --submodule: «%s»

en: failed to parse commit %s from commit-graph
ca: s'ha produït un error en analitzar la comissió %s del graf de comissions

en: failed to parse commit %s from object database for commit-graph
ca: no s'han pogut analitzar la comissió %s de la base de dades d'objectes per al graf de comissions

en: failed to parse gc.logExpiry value %s
ca: no s'ha pogut analitzar el valor %s de gc.logExpiry

en: failed to parse prune expiry value %s
ca: no s'ha pogut analitzar el valor de venciment de la poda %s

en: failed to parse tree
ca: s'ha produït un error en analitzar l'arbre

en: failed to prefetch remotes
ca: s'ha produït un error en preobtenir els remots

en: failed to push all needed submodules
ca: no s'han pogut pujar tots els submòduls necessaris

en: failed to push some refs to '%s'
ca: s'ha produït un error en pujar algunes referències a «%s»

en: failed to read %s
ca: s'ha produït un error en llegir %s

en: failed to read '%s'
ca: s'ha produït un error en llegir «%s»

en: failed to read object '%s'.
ca: s'ha produït un error en llegir l'objecte «%s».

en: failed to read orderfile '%s'
ca: s'ha produït un error en llegir el fitxer d'ordres «%s»

en: failed to read patch
ca: s'ha produït un error en llegir el pedaç

en: failed to read ref NOTES_MERGE_PARTIAL
ca: s'ha produït un error en llegir la referència NOTES_MERGE_PARTIAL

en: failed to read the cache
ca: s'ha produït un error en llegir la memòria cau

en: failed to read the index
ca: s'ha produït un error en llegir l'índex

en: failed to recurse into submodule '%s'
ca: s'ha produït un error en cercar recursivament al submòdul «%s»

en: failed to register url for submodule path '%s'
ca: s'ha produït un error en registrar l'url per al camí del submòdul «%s»

en: failed to remove %s
ca: s'ha produït un error en eliminar %s

en: failed to remove 'git notes merge' worktree
ca: s'ha produït un error en eliminar l'arbre de treball de «git notes merge»

en: failed to remove directory '%s'
ca: s'ha produït un error en suprimir el directori «%s»

en: failed to rename base commit-graph file
ca: no s'ha pogut canviar el nom del fitxer base del graf de comissions

en: failed to rename temporary commit-graph file
ca: no s'ha pogut canviar el nom del fitxer temporal del graf de comissions

en: failed to resolve '%s' as a valid ref
ca: s'ha produït un error en resoldre «%s» com a referència vàlida

en: failed to resolve '%s' as a valid ref.
ca: s'ha produït un error en resoldre «%s» com a referència vàlida.

en: failed to resolve HEAD as a valid ref
ca: no s'ha pogut resoldre HEAD com a referència vàlida

en: failed to resolve NOTES_MERGE_REF
ca: s'ha produït un error en resoldre NOTES_MERGE_REF

en: failed to run '%s'
ca: no s'ha pogut executar «%s»

en: failed to run 'crontab -l'; your system might not support 'cron'
ca: no s'ha pogut executar «crontab -l»; el vostre sistema podria no admetre «cron»

en: failed to run 'crontab'; your system might not support 'cron'
ca: no s'ha pogut executar «crontab»; el vostre sistema podria no admetre «cron»

en: failed to run 'describe'
ca: no s'ha pogut executar «describe»

en: failed to run 'git status' on '%s'
ca: no s'ha pogut executar «git status» a «%s»

en: failed to run 'git status' on '%s', code %d
ca: no s'ha pogut executar «git status» a «%s», codi %d

en: failed to run command '%s': %s
ca: s'ha produït un error en executar l'ordre «%s»: %s

en: failed to run systemctl
ca: s'ha produït un error en executar systemctl

en: failed to set extensions.worktreeConfig setting
ca: no s'ha pogut establir el paràmetre extensions.worktreeConfig

en: failed to set up maintenance schedule
ca: no s'ha pogut configurar la planificació del manteniment

en: failed to setup revision walk
ca: no s'ha pogut configurar un recorregut de revisió

en: failed to sign the push certificate
ca: s'ha produït un error en signar el certificat de pujada

en: failed to skip the commit
ca: s'ha produït un error en ometre la comissió

en: failed to start 'git pack-objects' process
ca: no s'ha pogut iniciar el procés «git pack-objects»

en: failed to start iterator over '%s'
ca: no s'ha pogut iniciar l'iterador sobre «%s»

en: failed to start launchctl
ca: s'ha produït un error en iniciar launchctl

en: failed to start schtasks
ca: s'ha produït un error en iniciar schtasks

en: failed to start systemctl
ca: s'ha produït un error en iniciar systemctl

en: failed to stat %s
ca: s'ha produït un error en fer stat a %s

en: failed to stat '%*s%s%s'
ca: s'ha produït un error en fer stat a «%*s%s%s»

en: failed to stat '%s'
ca: s'ha produït un error en fer stat a «%s»

en: failed to stop the FSMonitor daemon
ca: no s'ha pogut aturar el dimoni del FSMonitor

en: failed to store link to current notes ref (%s)
ca: s'ha produït un error en emmagatzemar l'enllaç a la referència de notes actual (%s)

en: failed to store maximum creation token
ca: no s'ha pogut emmagatzemar el testimoni de creació màxim

en: failed to unlink '%s'
ca: s'ha produït un error en desenllaçar «%s»

en: failed to unpack HEAD tree object
ca: s'ha produït un error en desempaquetar l'objecte d'arbre HEAD

en: failed to unpack tree object %s
ca: s'ha produït un error en desempaquetar l'objecte d'arbre %s

en: failed to unpack trees
ca: s'ha produït un error en desempaquetar els arbres

en: failed to unregister repository
ca: s'ha produït un error en desregistrar el repositori

en: failed to unset '%s' in '%s'
ca: no s'ha pogut desassignar «%s» a «%s»

en: failed to update conflicted state in '%s'
ca: ha fallat en actualitzar l'estat en conflicte a «%s»

en: failed to update remote for submodule '%s'
ca: s'ha produït un error en actualitzar el remot pel submòdul «%s»

en: failed to walk children of tree %s: not found
ca: no s'ha pogut recórrer els descendents de l'arbre %s: no s'han trobat

en: failed to write archive
ca: s'ha produït un error en escriure arxiu

en: failed to write bitmap index
ca: s'ha produït un error en escriure l'índex de mapa de bits

en: failed to write commit object
ca: s'ha produït un error en escriure l'objecte de comissió

en: failed to write commit-graph
ca: s'ha produït un error en escriure el graf de comissions

en: failed to write correct number of base graph ids
ca: s'ha produït un error en escriure el nombre correcte d'ids base del graf

en: failed to write loose object index %s
ca: no s'ha pogut escriure l'índex d'objectes solts %s

en: failed to write multi-pack-index
ca: no s'ha pogut escriure l'índex del multipaquet

en: failed to write new configuration file %s
ca: no es pot escriure un nou fitxer de configuració %s

en: failed to write object in stream
ca: no s'ha pogut escriure l'objecte al flux

en: failed to write to '%s'
ca: no s'ha pogut escriure a «%s»

en: failed utime() on %s
ca: ha fallat utime() a %s

en: failed utime() on '%s'
ca: s'ha produït un error en fer «failed utime()» a «%s»

en: failed write to rev-list
ca: escriptura fallada al rev-list

en: failed writing detached signature to '%s'
ca: s'ha produït un error en escriure la clau de signatura separada a «%s»

en: failed writing ssh signing key buffer to '%s'
ca: s'ha produït un error en escriure la memòria intermèdia de la clau de signatura ssh a «%s»

en: failed writing ssh signing key to '%s'
ca: s'ha produït un error en escriure la clau de signatura ssh a «%s»

en: failed: %d
ca: ha fallat: %d

en: failure to merge
ca: s'ha produït un error en fusionar

en: fake a tagger when tags lack one
ca: fingeix un etiquetador quan en falti un a les etiquetes

en: fast-forwardable
ca: avanç ràpid possible

en: fatal: $program_name cannot be used without a working tree.
ca: fatal: no es pot usar $program_name sense un arbre de treball.

en: fatal: %s: rejected by %s hook
    %s
    warning: no patches were sent
ca: fatal: %s: rebutjat pel lligam %s
    %s
    avís: no s'ha enviat cap pedaç

en: fatal: %s:%d is longer than 998 characters
    warning: no patches were sent
ca: fatal: %s:%d té més de 998 caràcters
    avís: no s'ha enviat cap pedaç

en: fatal: alias '%s' expands to itself
ca: fatal: l'àlies «%s» s'expandeix a si mateix

en: fatal: command '%s' died with exit code %d
ca: fatal: l'ordre «%s» ha mort amb el codi de sortida %d

en: fatal: found configuration options for 'sendmail'
    git-send-email is configured with the sendemail.* options - note the 'e'.
    Set sendemail.forbidSendmailVariables to false to disable this check.
ca: fatal: s'han trobat opcions de configuració per a «sendmail»
    git-send-email està configurat amb les opcions sendemail.* - fixeu-vos en
    la «e». Establiu sendemail.forbidSendmailVariables a false per a desactivar
    la comprovació.

en: feature '%s' forbidden in input without --allow-unsafe-features
ca: característica «%s» prohibida a l'entrada sense --allow-unsafe-features

en: fetch --all does not make sense with refspecs
ca: fetch --all no té sentit amb especificacions de referència

en: fetch --all does not take a repository argument
ca: fetch --all no accepta un argument de repositori

en: fetch all tags and associated objects
ca: obtén totes les etiquetes i tots els objectes associats

en: fetch failed.
ca: l'obtenció ha fallat.

en: fetch from all remotes
ca: obtén de tots els remots

en: fetch from multiple remotes
ca: obtén de múltiples remots

en: fetch normally indicates which branches had a forced update,
    but that check has been disabled; to re-enable, use '--show-forced-updates'
    flag or run 'git config fetch.showForcedUpdates true'
ca: en obtenir normalment indica quines branques tenien una actualització forçada,
    però aquesta comprovació s'ha desactivat. Per a tornar a habilitar-la, utilitzeu
    «--show-forced-updates» o executeu «git config fetch.showForcedUpdates true»

en: fetch the remote branches
ca: obtén les branques remotes

en: fetch updated the current branch head.
    fast-forwarding your working tree from
    commit %s.
ca: l'obtenció ha actualitzat el HEAD de la branca actual.
    s'està avançant ràpidament el vostre arbre de treball des de
    la comissió %s.

en: fetch-pack: invalid index-pack output
ca: fetch-pack: sortida d'index-pack no vàlida

en: fetch-pack: unable to fork off %s
ca: fetch-pack: no es pot bifurcar de %s

en: fetch-pack: unable to fork off sideband demultiplexer
ca: fetch-pack: no s'ha pogut bifurcar del desmultiplexor de banda lateral

en: fetch.parallel cannot be negative
ca: fetch.parallel no pot ser negatiu

en: fetching a group and specifying refspecs does not make sense
ca: obtenir un grup i especificar referències no té sentit

en: fetching ref %s failed: %s
ca: l'obtenció de la referència %s ha fallat: %s

en: field
ca: camp

en: field name to sort on
ca: nom del camp en el qual ordenar

en: file
ca: fitxer

en: file %s has only %lu line | file %s has only %lu lines
ca[0]: el fitxer %s té només %lu línia
ca[1]: el fitxer %s té només %lu línies

en: file %s is not a regular file
ca: el fitxer %s no és un fitxer regular

en: file %s is not writable by user
ca: el fitxer %s no és gravable per l'usuari

en: file at URI '%s' is not a bundle or bundle list
ca: el fitxer a l'URI «%s» no és farcell o una llista de farcells

en: file downloaded from '%s' is not a bundle
ca: el fitxer baixat de «%s» no és un paquet

en: file to read from
ca: fitxer del qual llegir

en: file to read into hooks' stdin
ca: fitxer per a llegir a l'entrada estàndard dels lligams

en: files '%s' and '%s' differ in contents
ca: els fitxers «%s» i «%s» difereixen en el contingut

en: finalize notes merge by committing unmerged notes
ca: finalitza la fusió de notes cometent les notes sense fusionar

en: find a geometric progression with factor <N>
ca: troba una progressió geomètrica amb el factor <N>

en: find ancestors for a single n-way merge
ca: troba els avantpassats per a una sola fusió d'n vies

en: find in contents not managed by git
ca: cerca en continguts no gestionats per git

en: find line copies within and across files
ca: troba còpies de línia dins i a través dels fitxers

en: find line movements within and across files
ca: troba moviments de línia dins i a través dels fitxers

en: find the color configured: slot [<default>]
ca: troba el color configurat: slot [<default>]

en: find the color setting: slot [<stdout-is-tty>]
ca: troba la configuració de color: slot [<stdout-is-tty>]

en: find the tag that comes after the commit
ca: troba l'etiqueta que vingui després de la comissió

en: find where <commit> forked from reflog of <ref>
ca: troba on <comissió> s'ha bifurcat del registre de referències de <referència>

en: finished search at %s
ca: s'ha finalitzat la cerca a %s

en: flush is only for --buffer mode
ca: flush només és per al mode --buffer

en: flush packet write failed
ca: s'ha produït un error en escriure el paquet de buidatge

en: fmt
ca: format

en: follow in-tree symlinks
ca: segueix els enllaços simbòlics en l'arbre

en: for conflicts, use a union version
ca: en conflictes, usa una versió d'unió

en: for conflicts, use our version
ca: en conflictes, usa la nostra versió

en: for conflicts, use their version
ca: en conflictes, usa la seva versió

en: for conflicts, use this marker size
ca: en conflictes, usa aquesta mida de marcador

en: force
ca: força

en: force checkout (throw away local modifications)
ca: agafa a la força (descarta qualsevol modificació local)

en: force checkout updates
ca: força les actualitzacions

en: force cloning progress
ca: força el progrés del clonatge

en: force creation
ca: força la creació

en: force creation, move/rename, deletion
ca: força creació, moviment/canvi de nom, supressió

en: force edit of commit
ca: força l'edició de la comissió

en: force edit of tag message
ca: força l'edició del missatge de l'etiqueta

en: force move even if worktree is dirty or locked
ca: força el moviment encara que l'arbre de treball estigui brut o bloquejat

en: force move/rename even if target exists
ca: força el moviment / canvi de nom encara que la destinació existeixi

en: force overwrite of existing files
ca: força la sobreescriptura de fitxers existents

en: force overwrite of local branch
ca: força la sobreescriptura de la branca local

en: force overwrite of local reference
ca: força la sobreescriptura de la referència local

en: force progress reporting
ca: força l'informe de progrés

en: force removal even if worktree is dirty or locked
ca: força l'eliminació encara que l'arbre de treball estigui brut o bloquejat

en: force running gc even if there may be another gc running
ca: força l'execució de gc encara que hi pugui haver un altre gc executant-se

en: force updates
ca: força les actualitzacions

en: forced update
ca: actualització forçada

en: fork failed
ca: el «fork» ha fallat

en: format the patch(es) are in
ca: el format en el qual estan els pedaços

en: format to use for the output
ca: format a usar en la sortida

en: format.headers without value
ca: format.headers sense valor

en: format: %%(%s) atom used without a %%(%s) atom
ca: format: l'àtom %%(%s) usat sense un àtom %%(%s)

en: format: %%(else) atom used more than once
ca: format: s'ha usat l'àtom %%(else) més d'un cop

en: format: %%(end) atom missing
ca: format: manca l'àtom %%(end)

en: format: %%(end) atom used without corresponding atom
ca: format: s'ha usat l'àtom %%(end) sense l'àtom corresponent

en: format: %%(then) atom used after %%(else)
ca: format: s'ha usat l'àtom %%(then) després de %%(else)

en: format: %%(then) atom used more than once
ca: format: s'ha usat l'àtom %%(then) més d'un cop

en: found %i tags; gave up search at %s
ca: trobades %i etiquetes; s'ha abandonat la recerca en %s

en: found root commit %s with invalid data
ca: s'ha trobat la comissió %s amb dades invàlides

en: found stash commit %s without expected prefix
ca: s'ha trobat una comissió de «stash» %s sense el prefix esperat

en: frequency
ca: freqüència

en: from:to
ca: des de:a

en: fsck error in pack objects
ca: error fsck als objectes del paquet

en: fsck error in packed object
ca: fsck error en un objecte empaquetat

en: fseek failed
ca: fseek ha fallat

en: fsmonitor disabled
ca: fsmonitor inhabilitat

en: fsmonitor enabled
ca: fsmonitor habilitat

en: fsmonitor--daemon is already running '%s'
ca: fsmonitor--daemon is already running «%s»

en: fsmonitor--daemon is not running
ca: fsmonitor--daemon no s'està executant

en: fsmonitor--daemon not supported on this platform
ca: fsmonitor--daemon no és compatible amb aquesta plataforma

en: fsmonitor-daemon is not watching '%s'
ca: fsmonitor-daemon no està vigilant «%s»

en: fsmonitor-daemon is watching '%s'
ca: fsmonitor-daemon està veient «%s»

en: fsmonitor: cookie_result '%d' != SEEN
ca: fsmonitor: cookie_result «%d» != SEEN

en: fsmonitor_ipc__send_query: invalid path '%s'
ca: fsmonitor_ipc__send_query: camí no vàlid «%s»

en: fsmonitor_ipc__send_query: unspecified error on '%s'
ca: fsmonitor_ipc__send_query: error no especificat en «%s»

en: fstat on %s failed
ca: ha fallat «fstat» a %s

en: full write to remote helper failed
ca: l'escriptura completa a l'ajudant remot ha fallat

en: garbage at end of loose object '%s'
ca: brossa al final de l'objecte solt «%s»

en: generate a cover letter
ca: genera una carta de presentació

en: generate compact summary in diffstat
ca: genera un resum compacte a diffstat

en: generate diff using the "anchored diff" algorithm
ca: genera diff usant l'algorisme «anchored diff»

en: generate diff using the "histogram diff" algorithm
ca: genera diff usant l'algorisme «histogram diff»

en: generate diff using the "patience diff" algorithm
ca: genera diff usant l'algorisme «patience diff»

en: generate diffs with <n> lines context
ca: genera diffs amb <n> línies de context

en: generate diffstat
ca: genera diffstat

en: generate diffstat with a given graph width
ca: genera diffstat amb una amplada de graf donada

en: generate diffstat with a given name width
ca: genera diffstat amb un nom d'amplada donat

en: generate diffstat with a given width
ca: genera diffstat amb una amplada donada

en: generate diffstat with limited lines
ca: genera diffstat amb línies limitades

en: generate parts of a cover letter based on a branch's description
ca: genera parts d'una carta de presentació basant-se en la descripció d'una branca

en: generate patch
ca: genera el pedaç

en: generate the diff in raw format
ca: genera el diff en format cru

en: get all values: key [<value-pattern>]
ca: obté tots els valors: clau [<patró-valors>]

en: get value specific for the URL: section[.var] URL
ca: obtén el valor específic per a l'URL: secció[.variable] URL

en: get value: name [<value-pattern>]
ca: get value: nom [<patró-valors>]

en: get values for regexp: name-regex [<value-pattern>]
ca: obté els valors per a l'expressió regular: expressio-regular-nom [<patró-valors>]

en: git %s: failed to read the index
ca: git %s: s'ha produït un error en llegir l'índex

en: git %s: failed to refresh the index
ca: git %s: s'ha produït un error en actualitzar l'índex

en: git [-v | --version] [-h | --help] [-C <path>] [-c <name>=<value>]
               [--exec-path[=<path>]] [--html-path] [--man-path] [--info-path]
               [-p | --paginate | -P | --no-pager] [--no-replace-objects] [--no-lazy-fetch]
               [--no-optional-locks] [--no-advice] [--bare] [--git-dir=<path>]
               [--work-tree=<path>] [--namespace=<name>] [--config-env=<name>=<envvar>]
               <command> [<args>]
ca: git [-v | --version] [-h | --help] [-C <camí>] [-c <nom>=<valor>]
               [--exec-path[=<camí>]] [--html-path] [--man-path] [--info-path]
               [-p | --paginate | -P | --no-pager] [--no-replace-objects] [--no-lazy-fetch]
               [--no-optional-locks] [--no-advice] [--bare] [--git-dir=<camí>]
               [--work-tree=<camí>] [--namespace=<nom>] [--config-env=<nom>=<variable-d-entorn>]
               <ordre> [<arguments>]

en: git add [<options>] [--] <pathspec>...
ca: git add [<opcions>] [--] <especificació-camí>...

en: git am [<options>] (--continue | --skip | --abort)
ca: git am [<opcions>] (--continue | --skip | --abort)

en: git am [<options>] [(<mbox> | <Maildir>)...]
ca: git am [<opcions>] [(<bústia> | <directori-de-correu>)...]

en: git annotate [<options>] [<rev-opts>] [<rev>] [--] <file>
ca: git annotate [<opcions>] [<opcions-revisió>] [<rev>] [--] <fitxer>

en: git apply [<options>] [<patch>...]
ca: git apply [<opcions>] [<pedaç>...]

en: git apply: bad git-diff - expected /dev/null on line %d
ca: git apply: git-diff incorrecte - s'esperava /dev/null en la línia %d

en: git apply: bad git-diff - expected /dev/null, got %s on line %d
ca: git apply: git-diff incorrecte - s'esperava /dev/null, s'ha rebut %s en la línia %d

en: git apply: bad git-diff - inconsistent new filename on line %d
ca: git apply: git-diff incorrecte - nom de fitxer nou inconsistent en la línia %d

en: git apply: bad git-diff - inconsistent old filename on line %d
ca: git apply: git-diff incorrecte - nom de fitxer antic inconsistent en la línia %d

en: git archive --remote <repo> [--exec <cmd>] --list
ca: git archive --remote <repositori> [--exec <ordre>] --list

en: git archive --remote <repo> [--exec <cmd>] [<options>] <tree-ish> [<path>...]
ca: git archive --remote <repositori> [--exec <ordre>] [<opcions>] <arbre> [<camí>...]

en: git archive [<options>] <tree-ish> [<path>...]
ca: git archive [<opcions>] <arbre> [<camí>...]

en: git archive: NACK %s
ca: git archive: %s NACK

en: git archive: expected ACK/NAK, got a flush packet
ca: git archive: s'esperava ACK/NAK, s'ha rebut un paquet de buidatge

en: git archive: expected a flush
ca: git archive: s'esperava una neteja

en: git archive: protocol error
ca: git archive: error de protocol

en: git bisect (good|bad) [<rev>...]
ca: git bisect (good|bad) [<revisió>...]

en: git bisect replay <logfile>
ca: git bisect replay

en: git bisect reset [<commit>]
ca: git bisect reset [<comissió>]

en: git bisect run <cmd> [<arg>...]
ca: git bisect run <ordre> [<arg>...]

en: git bisect skip [(<rev>|<range>)...]
ca: git bisect skip [(<revisió>|<rang>)...]

en: git blame [<options>] [<rev-opts>] [<rev>] [--] <file>
ca: git blame [<opcions>] [<opcions-revisió>] [<revisió>] [--] fitxer

en: git branch [<options>] (-c | -C) [<old-branch>] <new-branch>
ca: git branch [<opcions>] (-c | -C) [<branca-antiga>] <branca-nova>

en: git branch [<options>] (-m | -M) [<old-branch>] <new-branch>
ca: git branch [<opcions>] (-m | -M) [<branca-antiga>] <branca-nova>

en: git branch [<options>] [-f] [--recurse-submodules] <branch-name> [<start-point>]
ca: git branch [<opcions>] [-f] [--recurse-submodules] <branch-name> [<start-point>]

en: git branch [<options>] [-l] [<pattern>...]
ca: git branch [<opcions>] [-l] [<patró>...]

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--format]
ca: git branch [<opcions>] [-r | -a] [--format]

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--merged] [--no-merged]
ca: git branch [<opcions>] [-r | -a] [--merged | --no-merged]

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--points-at]
ca: git branch [<opcions>] [-r | -a] [--points-at]

en: git branch [<options>] [-r] (-d | -D) <branch-name>...
ca: git branch [<opcions>] [-r] (-d | -D) <nom-de-branca>...

en: git bundle create [-q | --quiet | --progress]
                      [--version=<version>] <file> <git-rev-list-args>
ca: git bundle create [-q | --quiet | --progress]
                      [--version=<versió>] <fitxer> <git-rev-list-args>

en: git bundle list-heads <file> [<refname>...]
ca: git bundle list-heads <fitxer> [<nom-referència>...]

en: git bundle unbundle [--progress] <file> [<refname>...]
ca: git bundle unbundle [--progress] <fitxer> [<nom-referència>...]

en: git bundle verify [-q | --quiet] <file>
ca: git bundle verify [-q | --quiet] <fitxer>

en: git cat-file (-e | -p | -t | -s) <object>
ca: git cat-file (-e | -p | -t | -s) <objecte>

en: git cat-file <type> <object>
ca: git cat-file <tipus> <objecte>

en: git check-mailmap [<options>] <contact>...
ca: git check-mailmap [<opcions>] <contacte>...

en: git checkout [<options>] <branch>
ca: git checkout [<opcions>] <branca>

en: git checkout [<options>] [<branch>] -- <file>...
ca: git checkout [<opcions>] [<branca>] -- <fitxer>...

en: git checkout--worker [<options>]
ca: git checkout--worker [<opcions>]

en: git checkout-index [<options>] [--] [<file>...]
ca: git checkout-index [<opcions>] [--] [<fitxer>...]

en: git checkout: --detach does not take a path argument '%s'
ca: git checkout: --detach no accepta un argument de camí «%s»

en: git checkout: --ours/--theirs, --force and --merge are incompatible when
    checking out of the index.
ca: git checkout: --ours/--theirs, --force i --merge són incompatibles en
    agafar de l'índex.

en: git cherry [-v] [<upstream> [<head> [<limit>]]]
ca: git cherry [-v] [<font> [<cap> [<límit>]]]

en: git cherry-pick [--edit] [-n] [-m <parent-number>] [-s] [-x] [--ff]
                    [-S[<keyid>]] <commit>...
ca: git cherry-pick [--edit] [-n] [-m <parent-number>] [-s] [-x] [--ff]
                    [-S[<keyid>]] <comissió>...

en: git clean [-d] [-f] [-i] [-n] [-q] [-e <pattern>] [-x | -X] [--] [<pathspec>...]
ca: git clean [-d] [-f] [-i] [-n] [-q] [-e <patró>] [-x | -X] [--] [<pathspec>...]

en: git clone [<options>] [--] <repo> [<dir>]
ca: git clone [<opcions>] [--] <repositori> [<directori>]

en: git column [<options>]
ca: git column [<opcions>]

en: git commands available from elsewhere on your $PATH
ca: ordres de git disponibles d'altres llocs en el vostre $PATH

en: git commit [-a | --interactive | --patch] [-s] [-v] [-u[<mode>]] [--amend]
               [--dry-run] [(-c | -C | --squash) <commit> | --fixup [(amend|reword):]<commit>]
               [-F <file> | -m <msg>] [--reset-author] [--allow-empty]
               [--allow-empty-message] [--no-verify] [-e] [--author=<author>]
               [--date=<date>] [--cleanup=<mode>] [--[no-]status]
               [-i | -o] [--pathspec-from-file=<file> [--pathspec-file-nul]]
               [(--trailer <token>[(=|:)<value>])...] [-S[<keyid>]]
               [--] [<pathspec>...]
ca: git commit [-a | --interactive | --patch] [-s] [-v] [-u<mode>] [--amend]
               [--dry-run] [(-c | -C | --squash) <comissió> | --fixup [(amend|reword):]<comissió>]
               [-F <fitxer> | -m <msg>] [--reset-author] [--allow-empty]
               [--allow-empty-message] [--no-verify] [-e] [--author=<autor>]
               [--date=<data>] [--cleanup=<mode>] [--[no-]status]
               [-i | -o] [--pathspec-from-file=<fitxer> [--pathspec-file-nul]]
               [(--trailer <token>[(=|:)<valor>])...] [-S[<id-clau>]]
               [--] [<especificació-camí>...]

en: git commit-tree <tree> [(-p <parent>)...]
ca: git commit-tree <arbre> [(-p <pare>)...]

en: git commit-tree [(-p <parent>)...] [-S[<keyid>]] [(-m <message>)...]
                    [(-F <file>)...] <tree>
ca: git commit-tree [(-p <pare>)...] [-S[<keyid>]] [(-m <missatge>)...]
                    [(-F <fitxer>)...] <arbre>

en: git commit-tree: failed to close '%s'
ca: git commit-tree: ha fallat en tancar «%s»

en: git commit-tree: failed to read
ca: git commit-tree: ha fallat en llegir

en: git commit-tree: failed to read '%s'
ca: git commit-tree: ha fallat en llegir «%s»

en: git config [<file-option>] --get-colorbool <name> [<stdout-is-tty>]
ca: git config [<opció-fitxer>] --get-colorbool <nom> [<stdout-is-tty>]

en: git config edit [<file-option>]
ca: git config edit [<opció-fitxer>]

en: git config get [<file-option>] [<display-option>] [--includes] [--all] [--regexp=<regexp>] [--value=<pattern>] [--fixed-value] [--default=<default>] <name>
ca: git config get [<opció-fitxer>] [<opció-presentació>] [--includes] [--all] [--regexp=<expr-reg>] [--value=<patró>] [--fixed-value] [--default=<default>] <nom>

en: git config get [<file-option>] [<display-option>] [--includes] [--all] [--regexp] [--value=<pattern>] [--fixed-value] [--default=<default>] [--url=<url>] <name>
ca: git config get [<opció-fitxer>] [<opció-presentació>] [--includes] [--all] [--regexp] [--value=<patró>] [--fixed-value] [--default=<default>] [--url=<url>] <nom>

en: git config list [<file-option>] [<display-option>] [--includes]
ca: git config list [<opció-fitxer>] [<opció-presentació>] [--includes]

en: git config remove-section [<file-option>] <name>
ca: git config remove-section [<opció-fitxer>] <nom>

en: git config rename-section [<file-option>] <old-name> <new-name>
ca: git config rename-section [<opció-fitxer>] <nom-vell> <nom-nou>

en: git config set [<file-option>] [--type=<type>] [--all] [--value=<pattern>] [--fixed-value] <name> <value>
ca: git config set [<opció-fitxer>] [--type=<tipus>] [--all] [--value=<patró>] [--fixed-value] <nom> <valor>

en: git config set [<file-option>] [--type=<type>] [--comment=<message>] [--all] [--value=<pattern>] [--fixed-value] <name> <value>
ca: git config set [<opció-fitxer>] [--type=<tipus>] [--comment=<missatge>] [--all] [--value=<patró>] [--fixed-value] <nom> <valor>

en: git config unset [<file-option>] [--all] [--value=<pattern>] [--fixed-value] <name>
ca: git config unset [<opció-fitxer>] [--all] [--value=<patró>] [--fixed-value] <nom>

en: git diagnose [(-o | --output-directory) <path>] [(-s | --suffix) <format>]
                 [--mode=<mode>]
ca: git diagnose [(-o | --output-directory) <camí>] [(-s | --suffix) <format>]
                 [--mode=<mode>]

en: git diff --no-index [<options>] <path> <path> [<pathspec>...]
ca: git diff --no-index [<opcions>] <camí> <camí> [<especificacio-camí>...]

en: git diff header lacks filename information (line %d)
ca: a la capçalera de git diff li manca informació de nom de fitxer (línia %d)

en: git diff header lacks filename information when removing %d leading pathname component (line %d) | git diff header lacks filename information when removing %d leading pathname components (line %d)
ca[0]: a la capçalera de git diff li manca informació de nom de fitxer en eliminar %d component de nom de camí inicial (línia %d)
ca[1]: a la capçalera de git diff li manca informació de nom de fitxer en eliminar %d components de nom de camí inicial (línia %d)

en: git diff-pairs -z [<diff-options>]
ca: git diff-pairs -z [<opcions-diferencia>]

en: git difftool [<options>] [<commit> [<commit>]] [--] [<path>...]
ca: git difftool [<opcions>] [<comissió> [<comissió>]] [--] [<camí>...]

en: git fetch --all [<options>]
ca: git fetch --all [<opcions>]

en: git fetch --multiple [<options>] [(<repository> | <group>)...]
ca: git fetch --multiple [<opcions>] [(<repositori> | <grup>)...]

en: git fetch [<options>] <group>
ca: git fetch [<opcions>] <grup>

en: git fetch [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
ca: git fetch [<opcions>] [<repositori> [<especificació-referència>...]]

en: git fetch-pack: expected ACK/NAK, got '%s'
ca: git fetch-pack: s'esperava ACK/NAK, s'ha rebut «%s»

en: git fetch-pack: expected ACK/NAK, got a flush packet
ca: git fetch-pack: s'esperava ACK/NAK, s'ha rebut un paquet de buidatge

en: git fetch-pack: expected a flush packet after shallow list
ca: git fetch-pack: s'esperava un paquet de buidatge després d'una llista shallow

en: git fetch-pack: expected response end packet
ca: git fetch-pack: s'esperava un paquet de final de resposta

en: git fetch-pack: expected shallow list
ca: git fetch-pack: llista shallow esperada

en: git fetch-pack: fetch failed.
ca: git fetch-pack: l'obtenció ha fallat.

en: git fmt-merge-msg [-m <message>] [--log[=<n>] | --no-log] [--file <file>]
ca: git fmt-merge-msg [-m <missatge>] [--log[=<n>] | --no-log] [--file <fitxer>]

en: git for-each-ref [--contains [<commit>]] [--no-contains [<commit>]]
ca: git for-each-ref [--contains [<comissió>]] [--no-contains [<comissió>]]

en: git for-each-ref [--merged [<commit>]] [--no-merged [<commit>]]
ca: git for-each-ref [--merged [<comissió>]] [--no-merged [<comissió>]]

en: git for-each-ref [--points-at <object>]
ca: git for-each-ref [--points-at <objecte>]

en: git for-each-ref [--start-after <marker>]
ca: git for-each-ref [--start-after <marcador>]

en: git for-each-ref [<options>] [<pattern>]
ca: git for-each-ref [<opcions>] [<patró>]

en: git format-patch [<options>] [<since> | <revision-range>]
ca: git format-patch [<opcions>] [<des-de> | <rang-de-revisions>]

en: git fsck [--tags] [--root] [--unreachable] [--cache] [--no-reflogs]
             [--[no-]full] [--strict] [--verbose] [--lost-found]
             [--[no-]dangling] [--[no-]progress] [--connectivity-only]
             [--[no-]name-objects] [--[no-]references] [<object>...]
ca: git fsck [--tags] [--root] [--unreachable] [--cache] [--no-reflogs]
             [--[no-]full] [--strict] [--verbose] [--lost-found]
             [--[no-]dangling] [--[no-]progress] [--connectivity-only]
             [--[no-]name-objects] [<objecte>...]

en: git fsmonitor--daemon run [<options>]
ca: git fsmonitor--daemon run [<opcions>]

en: git fsmonitor--daemon start [<options>]
ca: git fsmonitor--daemon start [<opcions>]

en: git gc [<options>]
ca: git gc [<opcions>]

en: git grep [<options>] [-e] <pattern> [<rev>...] [[--] <path>...]
ca: git grep [<opcions>] [-e] <patró> [<revisió>...] [[--] <camí>...]

en: git hash-object [-t <type>] [-w] --stdin-paths [--no-filters]
ca: git hash-object [-t <tipus>] [-w] --stdin-paths [--no-filters]

en: git hash-object [-t <type>] [-w] [--path=<file> | --no-filters]
                    [--stdin [--literally]] [--] <file>...
ca: git hash-object [-t <tipus>] [-w] [--path=<fitxer> | --no-filters]
                    [--stdin [--literally]] [--] <fitxer>...

en: git help [[-i|--info] [-m|--man] [-w|--web]] [<command>|<doc>]
ca: git help [[-i|--info] [-m|--man] [-w|--web]] [<ordre>|<doc>]

en: git hook run [--ignore-missing] [--to-stdin=<path>] <hook-name> [-- <hook-args>]
ca: git hook run [--ignore-missing] [--to-stdin=<camí>] <hook-name> [-- <hook-args>]

en: git imap-send [-v] [-q] [--[no-]curl] [(--folder|-f) <folder>] < <mbox>
ca: git imap-send [-v] [-q] [--[no-]curl] [(--folder|-f) <carpeta>] < <bustia>

en: git init [-q | --quiet] [--bare] [--template=<template-directory>]
             [--separate-git-dir <git-dir>] [--object-format=<format>]
             [--ref-format=<format>]
             [-b <branch-name> | --initial-branch=<branch-name>]
             [--shared[=<permissions>]] [<directory>]
ca: git init [-q | --quiet] [--bare] [--template=<template-directory>]
             [--separate-git-dir <git-dir>] [--object-format=<format>]
             [--ref-format=<format>]
             [-b <branch-name> | --initial-branch=<branch-name>]
             [--shared[=<permissions>]] [<directori>]

en: git interpret-trailers [--in-place] [--trim-empty]
                           [(--trailer (<key>|<key-alias>)[(=|:)<value>])...]
                           [--parse] [<file>...]
ca: git interpret-trailers [--in-place] [--trim-empty]
                           [(--trailer (<clau>|<alies-clau>)[(=|:)<valor>])...]
                           [--parse] [<fitxer>...]

en: git log --pretty=short | git shortlog [<options>]
ca: git log --pretty=short | git shortlog [<opcions>]

en: git log [<options>] [<revision-range>] [[--] <path>...]
ca: git log [<opcions>] [<rang-de-revisions>] [[--] <camí>...]

en: git ls-files [<options>] [<file>...]
ca: git ls-files [<opcions>] [<fitxer>...]

en: git ls-remote [--branches] [--tags] [--refs] [--upload-pack=<exec>]
                  [-q | --quiet] [--exit-code] [--get-url] [--sort=<key>]
                  [--symref] [<repository> [<patterns>...]]
ca: git ls-remote [--branches] [--tags] [--refs] [--upload-pack=<exec>]
                  [-q | --quiet] [--exit-code] [--get-url] [--sort=<clau>]
                  [--symref] [<repositori> [<patrons>...]]

en: git ls-tree [<options>] <tree-ish> [<path>...]
ca: git ls-tree [<opcions>] <arbre> [<camí>...]

en: git mailinfo [<options>] <msg> <patch> < mail >info
ca: git mailinfo [<opcions>] <msg> <pedaç> < mail >info

en: git maintenance <subcommand> [<options>]
ca: git maintenance <subordre> [<opcions>]

en: git merge [<options>] [<commit>...]
ca: git merge [<opcions>] [<comissió>...]

en: git merge-base --fork-point <ref> [<commit>]
ca: git merge-base --fork-point <referència> [<comissió>]

en: git merge-base --independent <commit>...
ca: git merge-base --independent <comissió>...

en: git merge-base --is-ancestor <commit> <commit>
ca: git merge-base --is-ancestor <comissió> <comissió>

en: git merge-base [-a | --all] --octopus <commit>...
ca: git merge-base [-a | --all] --octopus <comissió>...

en: git merge-base [-a | --all] <commit> <commit>...
ca: git merge-base [-a | --all] <comissió> <comissió>...

en: git merge-file [<options>] [-L <name1> [-L <orig> [-L <name2>]]] <file1> <orig-file> <file2>
ca: git merge-file [<opcions>] [-L <nom1> [-L <original> [-L <nom2>]]] <fitxer1> <fitxer-original> <fitxer2>

en: git merge-tree [--trivial-merge] <base-tree> <branch1> <branch2>
ca: git merge-tree [--trivial-merge] <base-tree> <branca1> <branca2>

en: git merge-tree [--write-tree] [<options>] <branch1> <branch2>
ca: git merge-tree [--write-tree] [<opcions>] <branca1> <branca2>

en: git multi-pack-index [<options>] expire
ca: git multi-pack-index [<opcions>] expire

en: git multi-pack-index [<options>] repack [--batch-size=<size>]
ca: git multi-pack-index [<opcions>] repack [--batch-size=<mida>]

en: git multi-pack-index [<options>] verify
ca: git multi-pack-index [<opcions>] verify

en: git multi-pack-index [<options>] write [--preferred-pack=<pack>][--refs-snapshot=<path>]
ca: git multi-pack-index [<opcions>] write [--preferred-pack=<paquet>][--refs-snapshot=<camí>]

en: git mv [-v] [-f] [-n] [-k] <source> <destination>
ca: git mv [-v] [-f] [-n] [-k] <origen> <destinacio>

en: git mv [-v] [-f] [-n] [-k] <source>... <destination-directory>
ca: git mv [-v] [-f] [-n] [-k] <origen>... <directori-destinacio>

en: git name-rev [<options>] --all
ca: git name-rev [<opcions>] --all

en: git name-rev [<options>] --annotate-stdin
ca: git name-rev [<opcions>] --annotate-stdin

en: git name-rev [<options>] <commit>...
ca: git name-rev [<opcions>] <comissió>...

en: git notes [--ref <notes-ref>] [list [<object>]]
ca: git notes [--ref <referència-notes>] [llista [<objecte>]]

en: git notes [--ref <notes-ref>] add [-f] [--allow-empty] [--[no-]separator|--separator=<paragraph-break>] [--[no-]stripspace] [-m <msg> | -F <file> | (-c | -C) <object>] [<object>] [-e]
ca: git notes [--ref <referència-notes>] add [-f] [--allow-empty] [--[no-]separator|--separator=<salt-paràgraf>] [--[no-]stripspace] [-m <msg> | -F <fitxer> | (-c | -C) <objecte>] [<objecte>]

en: git notes [--ref <notes-ref>] append [--allow-empty] [--[no-]separator|--separator=<paragraph-break>] [--[no-]stripspace] [-m <msg> | -F <file> | (-c | -C) <object>] [<object>] [-e]
ca: git notes [--ref <referència-notes>] append [--allow-empty] [--[no-]separator|--separator=<salt-paràgraf>] [--[no-]stripspace] [-m <msg> | -F <fitxer> | (-c | -C) <objecte>] [<objecte>] [-e]

en: git notes [--ref <notes-ref>] copy [-f] <from-object> <to-object>
ca: git notes [--ref <referència-notes>] copy [-f] <objecte-de> <objecte-a>

en: git notes [--ref <notes-ref>] edit [--allow-empty] [<object>]
ca: git notes [--ref <referència-notes>] edit [--allow-empty] [<objecte>]

en: git notes [--ref <notes-ref>] get-ref
ca: git notes [--ref <referència-notes>] get-ref

en: git notes [--ref <notes-ref>] merge [-v | -q] [-s <strategy>] <notes-ref>
ca: git notes [--ref <referència-notes>] merge [-v | -q] [-s <estratègia>] <referència-notes>

en: git notes [--ref <notes-ref>] prune [-n] [-v]
ca: git notes [--ref <referència-notes>] prune [-n] [-v]

en: git notes [--ref <notes-ref>] remove [<object>...]
ca: git notes [--ref <referència-notes>] remove [<objecte>...]

en: git notes [--ref <notes-ref>] show [<object>]
ca: git notes [--ref <referència-notes>] show [<objecte>]

en: git notes [list [<object>]]
ca: git notes [llista [<objecte>]]

en: git notes add [<options>] [<object>]
ca: git notes add [<opcions>] [<objecte>]

en: git notes append [<options>] [<object>]
ca: git notes append [<opcions>] [<objecte>]

en: git notes copy --stdin [<from-object> <to-object>]...
ca: git notes copy --stdin [<objecte-de> <objecte-a>]...

en: git notes copy [<options>] <from-object> <to-object>
ca: git notes copy [<opcions>] <objecte-de> <objecte-a>

en: git notes edit [<object>]
ca: git notes edit [<objecte>]

en: git notes merge --abort [<options>]
ca: git notes merge --abort [<opcions>]

en: git notes merge --commit [<options>]
ca: git notes merge --commit [<opcions>]

en: git notes merge [<options>] <notes-ref>
ca: git notes merge [<opcions>] <referència-notes>

en: git notes prune [<options>]
ca: git notes prune [<opcions>]

en: git notes remove [<object>]
ca: git notes remove [<objecte>]

en: git notes show [<object>]
ca: git notes show [<objecte>]

en: git pack-objects [-q | --progress | --all-progress] [--all-progress-implied]
                     [--no-reuse-delta] [--delta-base-offset] [--non-empty]
                     [--local] [--incremental] [--window=<n>] [--depth=<n>]
                     [--revs [--unpacked | --all]] [--keep-pack=<pack-name>]
                     [--cruft] [--cruft-expiration=<time>]
                     [--stdout [--filter=<filter-spec>] | <base-name>]
                     [--shallow] [--keep-true-parents] [--[no-]sparse]
                     [--name-hash-version=<n>] [--path-walk] < <object-list>
ca: git pack-objects [-q | --progress | --all-progress] [--all-progress-implied]
                     [--no-reuse-delta] [--delta-base-offset] [--non-empty]
                     [--local] [--incremental] [--window=<n>] [--depth=<n>]
                     [--revs [--unpacked | --all]] [--keep-pack=<nom-paquet>]
                     [--cruft] [--cruft-expiration=<data>]
                     [--stdout [--filter=<especificacio-filtre>] | <nom-base>]
                     [--shallow] [--keep-true-parents] [--[no-]sparse]
                     [--name-hash-version=<n>] [--path-walk] < <lista-objectes>

en: git pack-refs [--all] [--no-prune] [--auto] [--include <pattern>] [--exclude <pattern>]
ca: git pack-refs [--all] [--no-prune] [--auto] [--include <patró>] [--exclude <patró>]

en: git prune [-n] [-v] [--progress] [--expire <time>] [--] [<head>...]
ca: git prune [-n] [-v] [--progress] [--expire <data>] [--] [<cap>...]

en: git pull [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
ca: git pull [<opcions>] [<repositori> [<especificació-referència>...]]

en: git push [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
ca: git push [<opcions>] [<repositori> [<especificació-referència>...]]

en: git range-diff [<options>] <base> <old-tip> <new-tip>
ca: git range-diff [<opcions>] <base> <old-tip> <new-tip>

en: git range-diff [<options>] <old-base>..<old-tip> <new-base>..<new-tip>
ca: git range-diff [<opcions>] <old-base>..<old-tip> <new-base>..<new-tip>

en: git range-diff [<options>] <old-tip>...<new-tip>
ca: git range-diff [<opcions>] <old-tip>...<new-tip>

en: git read-tree [(-m [--trivial] [--aggressive] | --reset | --prefix=<prefix>)
                  [-u | -i]] [--index-output=<file>] [--no-sparse-checkout]
                  (--empty | <tree-ish1> [<tree-ish2> [<tree-ish3>]])
ca: git read-tree [(-m [--trivial] [--aggressive] | --reset | --prefix=<prefix>)
                  [-u | -i]] [--index-output=<fitxer>] [--no-sparse-checkout]
                  (--empty | <tree-ish1> [<tree-ish2> [<tree-ish3>]])

en: git rebase [-i] [options] [--exec <cmd>] [--onto <newbase> | --keep-base] [<upstream> [<branch>]]
ca: git rebase [-i] [options] [--exec <ordre>] [--onto <newbase> | --keep-base] [<font> [<branca>]]

en: git rebase [-i] [options] [--exec <cmd>] [--onto <newbase>] --root [<branch>]
ca: git rebase [-i] [options] [--exec <ordre>] [--onto <newbase>] --root [<branca>]

en: git reflog [show] [<log-options>] [<ref>]
ca: git reflog [show] [<opcions-registre>] [<referència>]

en: git reflog delete [--rewrite] [--updateref]
                      [--dry-run | -n] [--verbose] <ref>@{<specifier>}...
ca: git reflog delete [--rewrite] [--updateref]
                      [--dry-run | -n] [--verbose] <referència>@{<especificador>}...

en: git reflog exists <ref>
ca: git reflog exists <referència>

en: git remote [-v | --verbose] show [-n] <name>
ca: git remote [-v | --verbose] show [-n] <nom>

en: git remote [-v | --verbose] update [-p | --prune] [(<group> | <remote>)...]
ca: git remote [-v | --verbose] update [-p | --prune] [(<grup> | <remot>)...]

en: git remote add [-t <branch>] [-m <master>] [-f] [--tags | --no-tags] [--mirror=<fetch|push>] <name> <url>
ca: git remote add [-t <branca>] [-m <master>] [-f] [--tags | --no-tags] [--mirror=<fetch|push>] <nom> <url>

en: git remote add [<options>] <name> <url>
ca: git remote add [<opcions>] <nom> <url>

en: git remote get-url [--push] [--all] <name>
ca: git remote get-url [--push] [--all] <nom>

en: git remote prune [-n | --dry-run] <name>
ca: git remote prune [-n | --dry-run] <nom>

en: git remote prune [<options>] <name>
ca: git remote prune [<opcions>] <nom>

en: git remote remove <name>
ca: git remote remove <nom>

en: git remote rename [--[no-]progress] <old> <new>
ca: git remote rename [--[no-]progress] <vell> <nou>

en: git remote set-branches --add <name> <branch>...
ca: git remote set-branches --add <nom> <branca>...

en: git remote set-branches <name> <branch>...
ca: git remote set-branches <nom> <branca>...

en: git remote set-branches [--add] <name> <branch>...
ca: git remote set-branches [--add] <nom> <branca>...

en: git remote set-head <name> (-a | --auto | -d | --delete | <branch>)
ca: git remote set-head <nom> (-a | --auto | -d | --delete | <branca>)

en: git remote set-url --add <name> <newurl>
ca: git remote set-url --add <nom> <url-nou>

en: git remote set-url --delete <name> <url>
ca: git remote set-url --delete <nom> <url>

en: git remote set-url [--push] <name> <newurl> [<oldurl>]
ca: <git remote set-url [--push] <nom> <url-nou> [<url-vell>]

en: git remote show [<options>] <name>
ca: git remote show [<opcions>] <nom>

en: git remote update [<options>] [<group> | <remote>]...
ca: git remote update [<opcions>] [<grup> | <remot>]...

en: git repack [-a] [-A] [-d] [-f] [-F] [-l] [-n] [-q] [-b] [-m]
    [--window=<n>] [--depth=<n>] [--threads=<n>] [--keep-pack=<pack-name>]
    [--write-midx] [--name-hash-version=<n>] [--path-walk]
ca: git repack [-a] [-A] [-d] [-f] [-F] [-l] [-n] [-q] [-b] [-m]
    [--window=<n>] [--depth=<n>] [--threads=<n>] [--keep-pack=<nom-paquet>]
    [--write-midx] [--name-hash-version=<n>] [--path-walk]

en: git replace -d <object>...
ca: git replace -d <objecte>...

en: git replace [--format=<format>] [-l [<pattern>]]
ca: git replace [--format=<format>] [-l [<patró>]]

en: git replace [-f] --edit <object>
ca: git replace [-f] --edit <objecte>

en: git replace [-f] --graft <commit> [<parent>...]
ca: git replace [-f] --graft <comissió> [<pare>...]

en: git replace [-f] <object> <replacement>
ca: git replace [-f] <objecte> <reemplaçament>

en: git reset [--mixed | --soft | --hard | --merge | --keep] [-q] [<commit>]
ca: git reset [--mixed | --soft | --hard | --merge | --keep] [-q] [<comissió>]

en: git restore [<options>] [--source=<branch>] <file>...
ca: git restore [<opcions>] [--source=<branca>] <fitxer>...

en: git rev-parse --parseopt [<options>] -- [<args>...]
ca: git rev-parse --parseopt [<opcions>] -- [<arguments>...]

en: git rev-parse --parseopt [<options>] -- [<args>...]
       or: git rev-parse --sq-quote [<arg>...]
       or: git rev-parse [<options>] [<arg>...]
    
    Run "git rev-parse --parseopt -h" for more information on the first usage.
ca: git rev-parse --parseopt [<opcions>] -- [<args>...]
       o bé: git rev-parse --sq-quote [<arg>...]
       o bé: git rev-parse [<opcions>] [<arg>...]
    
    Executeu «git rev-parse --parseopt -h» per a més informació sobre el primer ús.

en: git revert [--[no-]edit] [-n] [-m <parent-number>] [-s] [-S[<keyid>]] <commit>...
ca: git revert [--[no-]edit] [-n] [-m <parent-number>] [-s] [-S[<keyid>]] <comissió>...

en: git rm [-f | --force] [-n] [-r] [--cached] [--ignore-unmatch]
           [--quiet] [--pathspec-from-file=<file> [--pathspec-file-nul]]
           [--] [<pathspec>...]
ca: git rm [-f | --force] [-n] [-r] [--cached] [--ignore-unmatch]
           [--quiet] [--pathspec-from-file=<fitxer> [--pathspec-file-nul]]
           [--] [<pathspec>...]

en: git rm: unable to remove %s
ca: git rm: no s'ha pogut eliminar %s

en: git send-pack [--mirror] [--dry-run] [--force]
                  [--receive-pack=<git-receive-pack>]
                  [--verbose] [--thin] [--atomic]
                  [--[no-]signed | --signed=(true|false|if-asked)]
                  [<host>:]<directory> (--all | <ref>...)
ca: git send-pack [--mirror] [--dry-run] [--force]
                  [--receive-pack=<git-receive-pack>]
                  [--verbose] [--thin] [--atomic]
                  [--[no-]signed | --signed=(true|false|if-asked)]
                  [<host>:]<directori> (--all | <referència>...)

en: git shortlog [<options>] [<revision-range>] [[--] <path>...]
ca: git shortlog [<opcions>] [<rang-de-revisions>] [[--] <camí>...]

en: git show %s: bad file
ca: git show %s: fitxer incorrecte

en: git show [<options>] <object>...
ca: git show [<opcions>] <objecte>...

en: git show-branch (-g | --reflog)[=<n>[,<base>]] [--list] [<ref>]
ca: git show-branch (-g | --reflog)[=<n>[,<base>]] [--list] [<referència>]

en: git show-branch [-a | --all] [-r | --remotes] [--topo-order | --date-order]
                    [--current] [--color[=<when>] | --no-color] [--sparse]
                    [--more=<n> | --list | --independent | --merge-base]
                    [--no-name | --sha1-name] [--topics]
                    [(<rev> | <glob>)...]
ca: git show-branch [-a | --all] [-r | --remotes] [--topo-order | --date-order]
                    [--current] [--color[=<when>] | --no-color] [--sparse]
                    [--more=<n> | --list | --independent | --merge-base]
                    [--no-name | --sha1-name] [--topics]
                    [(<revisió> | <glob>)...]

en: git show-ref --exclude-existing[=<pattern>]
ca: git show-ref --exclude-existing[=<patró>]

en: git show-ref --exists <ref>
ca: git show-ref --exists <referència>

en: git show-ref --verify [-q | --quiet] [-d | --dereference]
                 [-s | --hash[=<n>]] [--abbrev[=<n>]]
                 [--] [<ref>...]
ca: git show-ref --verify [-q | --quiet] [-d | --dereference]
                 [-s | --hash[=<n>]] [--abbrev[=<n>]]
                 [--] [<referència>...]

en: git show-ref [--head] [-d | --dereference]
                 [-s | --hash[=<n>]] [--abbrev[=<n>]] [--branches] [--tags]
                 [--] [<pattern>...]
ca: git show-ref [--head] [-d | --dereference]
                 [-s | --hash[=<n>]] [--abbrev[=<n>]] [--branches] [--tags]
                 [--] [<patró>...]

en: git sparse-checkout (init | list | set | add | reapply | disable | check-rules) [<options>]
ca: git sparse-checkout (init | list | set | add | reapply | disable | check-rules) [<opcions>]

en: git sparse-checkout add [--skip-checks] (--stdin | <patterns>)
ca: git sparse-checkout add [--skip-checks] (--stdin | <patrons>)

en: git sparse-checkout check-rules [-z] [--skip-checks][--[no-]cone] [--rules-file <file>]
ca: git sparse-checkout check-rules [-z] [--skip-checks][--[no-]cone] [--rules-file <fitxer>]

en: git sparse-checkout set [--[no-]cone] [--[no-]sparse-index] [--skip-checks] (--stdin | <patterns>)
ca: git sparse-checkout set [--[no-]cone] [--[no-]sparse-index] [--skip-checks] (--stdin | <patrons>)

en: git stash [push [-p | --patch] [-S | --staged] [-k | --[no-]keep-index] [-q | --quiet]
              [-u | --include-untracked] [-a | --all] [(-m | --message) <message>]
              [--pathspec-from-file=<file> [--pathspec-file-nul]]
              [--] [<pathspec>...]]
ca: git stash [push [-p | --patch] [-S | --staged] [-k | --[no-]keep-index] [-q | --quiet]
              [-u | --include-untracked] [-a | --all] [(-m | --message) <missatge>]
              [--pathspec-from-file=<fitxer> [--pathspec-file-nul]]
              [--] [<pathspec>...]]

en: git stash branch <branchname> [<stash>]
ca: git stash branch <nom-de-branca> [<stash>]

en: git stash clear with arguments is unimplemented
ca: git stash clear amb paràmetres no està implementat

en: git stash create [<message>]
ca: git stash create [<missatge>]

en: git stash export (--print | --to-ref <ref>) [<stash>...]
ca: git stash export (--print | --to-ref <referència>) [<stash>...]

en: git stash import <commit>
ca: git stash import [<comissió>]

en: git stash list [<log-options>]
ca: git stash list [<opcions-registre>]

en: git stash save [-p | --patch] [-S | --staged] [-k | --[no-]keep-index] [-q | --quiet]
              [-u | --include-untracked] [-a | --all] [<message>]
ca: git stash save [-p | --patch] [-S | --staged] [-k | --[no-]keep-index] [-q | --quiet]
              [-u | --include-untracked] [-a | --all] [<missatge>]

en: git stash store [(-m | --message) <message>] [-q | --quiet] <commit>
ca: git stash store [(-m | --message) <missatge>] [-q | --quiet] <comissió>

en: git status [<options>] [--] [<pathspec>...]
ca: git status [<opcions>] [--] [<pathspec>...]

en: git submodule [--quiet] update [--init [--filter=<filter-spec>]] [--remote] [-N|--no-fetch] [-f|--force] [--checkout|--merge|--rebase] [--[no-]recommend-shallow] [--reference <repository>] [--recursive] [--[no-]single-branch] [--] [<path>...]
ca: git submodule [--quiet] update [--init [--filter=<especificacio-filtre>]] [--remote] [-N|--no-fetch] [-f|--force] [--checkout|--merge|--rebase] [--[no-]recommend-shallow] [--reference <repositori>] [--recursive] [--[no-]single-branch] [--] [<camí>...]

en: git submodule absorbgitdirs [<options>] [<path>...]
ca: git submodule absorbgitdirs [<opcions>] [<camí>...]

en: git submodule add [<options>] [--] <repository> [<path>]
ca: git submodule add [<opcions>] [--] <repositori> [<camí>]

en: git submodule deinit [--quiet] [-f | --force] [--all | [--] [<path>...]]
ca: git submodule deinit [--quiet] [-f | --force] [--all | [--] [<camí>...]]

en: git submodule foreach [--quiet] [--recursive] [--] <command>
ca: git submodule foreach [--quiet] [--recursive] [--] <ordre>

en: git submodule init [<options>] [<path>]
ca: git submodule init [<opcions>] [<camí>]

en: git submodule set-branch [-q|--quiet] (-b|--branch) <branch> <path>
ca: git submodule set-branch [-q|--quiet] (-b|--branch) <branca> <camí>

en: git submodule set-branch [-q|--quiet] (-d|--default) <path>
ca: git submodule set-branch [-q|--quiet] (-d|--default) <camí>

en: git submodule set-url [--quiet] <path> <newurl>
ca: git submodule set-url [--quiet] <camí> <url-nou>

en: git submodule status [--quiet] [--cached] [--recursive] [<path>...]
ca: git submodule status [--quiet] [--cached] [--recursive] [<camí>...]

en: git submodule summary [<options>] [<commit>] [--] [<path>]
ca: git submodule summary [<opcions>] [<comissió>] [--] [<camí>]

en: git submodule sync [--quiet] [--recursive] [<path>]
ca: git submodule sync [--quiet] [--recursive] [<camí>]

en: git submodule--helper <command>
ca: git submodule--helper <ordre>

en: git submodule--helper clone [--prefix=<path>] [--quiet] [--reference <repository>] [--name <name>] [--depth <depth>] [--single-branch] [--filter <filter-spec>] --url <url> --path <path>
ca: git submodule--helper clone [--prefix=<camí>] [--quiet] [--reference <repositori>] [--name <nom>] [--depth <depth>] [--single-branch] [--filter <especificacio-filtre>] --url <url> --path <camí>

en: git submodule--helper create-branch [-f|--force] [--create-reflog] [-q|--quiet] [-t|--track] [-n|--dry-run] <name> <start-oid> <start-name>
ca: git submodule--helper create-branch [-f|--force] [--create-reflog] [-q|--quiet] [-t|--track] [-n|--dry-run] <nom> <oid-inicial> <nom-inicial>

en: git switch [<options>] [<branch>]
ca: git switch [<opcions>] [<branca>]

en: git symbolic-ref --delete [-q] <name>
ca: git symbolic-ref --delete [-q] <nom>

en: git symbolic-ref [-m <reason>] <name> <ref>
ca: git symbolic-ref [-m <raó>] <nom> <referència>

en: git symbolic-ref [-q] [--short] [--no-recurse] <name>
ca: git symbolic-ref [-q] [--short] [--no-recurse] <nom>

en: git tag -d <tagname>...
ca: git tag -d <nom-etiqueta>...

en: git tag -v [--format=<format>] <tagname>...
ca: git tag -v [--format=<format>] <nom-etiqueta>...

en: git tag [-a | -s | -u <key-id>] [-f] [-m <msg> | -F <file>] [-e]
            [(--trailer <token>[(=|:)<value>])...]
            <tagname> [<commit> | <object>]
ca: git tag [-a | -s | -u <id-clau>] [-f] [-m <msg> | -F <fitxer>] [-e]
            [(--trailer <token>[(=|:)<valor>])...]
            <nom-etiqueta> [<comissió> | <objecte>]

en: git tag [-n[<num>]] -l [--contains <commit>] [--no-contains <commit>]
            [--points-at <object>] [--column[=<options>] | --no-column]
            [--create-reflog] [--sort=<key>] [--format=<format>]
            [--merged <commit>] [--no-merged <commit>] [<pattern>...]
ca: git tag [-n[<num>]] -l [--contains <comissió>] [--no-contains <comissió>]
            [--points-at <objecte>] [--column[=<opcions>] | --no-column]
            [--create-reflog] [--sort=<clau>] [--format=<format>]
            [--merged <comissió>] [--no-merged <comissió>] [<patró>...]

en: git update-index [<options>] [--] [<file>...]
ca: git update-index [<opcions>] [--] [<fitxer>...]

en: git update-ref [<options>]    <refname> <new-oid> [<old-oid>]
ca: git update-ref [<opcions>]    <nom-referència> <oid-nou> [<oid-vell>]

en: git update-ref [<options>] --stdin [-z] [--batch-updates]
ca: git update-ref [<opcions>] --stdin [-z] [--batch-updates]

en: git update-ref [<options>] -d <refname> [<old-oid>]
ca: git update-ref [<opcions>] -d <nom-referència> [<oid-vell>]

en: git verify-commit [-v | --verbose] [--raw] <commit>...
ca: git verify-commit [-v | --verbose] [--raw] <comissió>...

en: git verify-pack [-v | --verbose] [-s | --stat-only] [--] <pack>.idx...
ca: git verify-pack [-v | --verbose] [-s | --stat-only] [--] <paquet>.idx...

en: git verify-tag [-v | --verbose] [--format=<format>] [--raw] <tag>...
ca: git verify-tag [-v | --verbose] [--format=<format>] [--raw] <etiqueta>...

en: git version:
ca: versió de git:

en: git worktree add [-f] [--detach] [--checkout] [--lock [--reason <string>]]
                     [--orphan] [(-b | -B) <new-branch>] <path> [<commit-ish>]
ca: git worktree add [-f] [--detach] [--checkout] [--lock [--reason <cadena>]]
                     [--orphan] [(-b | -B) <new-branch>] <camí> [<commit-ish>]

en: git worktree lock [--reason <string>] <worktree>
ca: git worktree lock [--reason <cadena>] <arbre-treball>

en: git worktree move <worktree> <new-path>
ca: git worktree move <arbre-treball> <camí-nou>

en: git worktree remove [-f] <worktree>
ca: git worktree remove [-f] <arbre-treball>

en: git worktree repair [<path>...]
ca: git worktree repair [<camí>...]

en: git worktree unlock <worktree>
ca: git worktree unlock <arbre-treball>

en: git write-tree failed to write a tree
ca: git write-tree ha fallat en escriure un arbre

en: git-http-push failed
ca: git-http-push ha fallat

en: git-over-rsync is no longer supported
ca: git-over-rsync ja no s'admet

en: git-rebase-todo is missing.
ca: Manca git-rebase-todo.

en: git-upload-pack [--[no-]strict] [--timeout=<n>] [--stateless-rpc]
                    [--advertise-refs] <directory>
ca: git-upload-pack [--[no-]strict] [--timeout=<n>] [--stateless-rpc]
                    [--advertise-refs] <directori>

en: git: '%s' is not a git command. See 'git --help'.
ca: git: «%s» no és una ordre de git. Vegeu «git --help».

en: gitdir
ca: directori de git

en: gitdir absolute/relative path mismatch
ca: el camins absoluts/relatius del directori git no coincideixen

en: gitdir file does not exist
ca: el fitxer gitdir no existeix

en: gitdir file points to non-existent location
ca: el fitxer gitdir indica una ubicació no existent

en: gitdir incorrect
ca: gitdir incorrecte

en: gitdir unreadable
ca: gitdir illegible

en: given pattern contains NULL byte (via -f <file>). This is only supported with -P under PCRE v2
ca: el patró indicat conté l'octet NULL (via -f <fitxer>). Això només és compatible amb -P sota PCRE v2

en: giving up
ca: s'abandona

en: global 'glob' and 'noglob' pathspec settings are incompatible
ca: els paràmetres d'especificació de camí «glob» i «noglob» globals són incompatibles

en: global 'literal' pathspec setting is incompatible with all other global pathspec settings
ca: el paràmetre d'especificació de camí «literal» global és incompatible amb tots els altres paràmetres d'especificació de camí globals

en: go to which hunk (<ret> to see more)?
ca: ves a quin tros (<intro> per a veure'n més)?

en: go to which hunk?
ca: ves a quin tros?

en: gone
ca: no hi és

en: got %s %d %s
ca: s'ha rebut %s %d %s

en: got %s (%d) %s
ca: s'ha rebut %s (%d) %s

en: got EOF while reading destination path
ca: rebut un EOF durant la lectura del camí de destinació

en: got EOF while reading path
ca: rebut un EOF durant la lectura del camí

en: got bad config --config=%s
ca: s'ha obtingut una configuració incorrecta --config=%s

en: gpg failed to sign the data:
    %s
ca: gpg ha fallat en signar les dades:
    %s

en: gpg.ssh.allowedSignersFile needs to be configured and exist for ssh signature verification
ca: gpg.ssh.allowedSignersFile s'ha de configurar i existeix per a la verificació de la signatura ssh

en: gpg.ssh.defaultKeyCommand failed: %s %s
ca: gpg.ssh.defaultKeyCommand ha fallat: %s %s

en: gpg.ssh.defaultKeyCommand succeeded but returned no keys: %s %s
ca: gpg.ssh.defaultKeyCommand ha tingut èxit però no ha retornat cap clau: %s %s

en: graft for '%s' unnecessary
ca: l'empelt per a «%s» és innecessari

en: grep: failed to create thread: %s
ca: grep: s'ha produït un error en crear fil: %s

en: group by committer rather than author
ca: agrupa per «committer» en comptes de per autor

en: group by field
ca: agrupa per camp

en: grow, mark and tweak your common history
ca: fer créixer, marcar i ajustar la vostra història comuna

en: handling for missing objects
ca: gestió dels objectes absents

en: hard
ca: dur

en: hardlink cannot be checked at '%s'
ca: no es pot comprovar l'enllaç físic en «%s»

en: hardlink different from source at '%s'
ca: l'enllaç físic és diferent de la font en «%s»

en: hash
ca: resum

en: hash mismatch %s
ca: el resum no coincideix %s

en: hash mismatch for %s (expected %s)
ca: no coincideix el resum per a %s (s'esperava %s)

en: hash-algorithm
ca: algorisme de resum

en: have you committed already?
    try "git %s --continue"
ca: heu fet ja una comissió?
    proveu «git %s --continue»

en: head
ca: davant per

en: header
ca: capçalera

en: header for %s too long, exceeds %d bytes
ca: la capçalera per a %s és massa llarga, supera els %d octets

en: health thread wait failed [GLE %ld]
ca: ha fallat l'espera del fil de salut [GLE %ld]

en: helper %s does not support '--force'
ca: l'ajudant %s no admet «--force»

en: helper %s does not support 'push-option'
ca: l'ajudant %s no admet «push-option»

en: helper %s does not support --%s
ca: l'ajudant %s no admet --%s

en: helper %s does not support --atomic
ca: l'ajudant %s no admet --atomic

en: helper %s does not support --signed
ca: l'ajudant %s no admet --signed

en: helper %s does not support --signed=if-asked
ca: l'ajudant %s no admet --signed=if-asked

en: helper %s does not support dry-run
ca: l'ajudant %s no admet dry-run

en: helper reported unexpected status of %s
ca: l'ajudant ha informat d'un estat inesperat de %s

en: heuristic to shift diff hunk boundaries for easy reading
ca: heurística per a desplaçar els límits del tros de diferència per a una lectura fàcil

en: hide 'git add -N' entries from the index
ca: amaga les entrades «git add -N» de l'índex

en: highlight matches
ca: ressalta les coincidències

en: highlight whitespace errors in the 'context', 'old' or 'new' lines in the diff
ca: ressalta els errors d'espai en blanc a les línies «context», «old» o «new» al diff

en: hint: Waiting for your editor to close the file...%c
ca: consell: s'està esperant que el vostre editor tanqui el fitxer...%c

en: historical option -- no-op
ca: opció històrica -- no-op

en: historical; does nothing
ca: històric; no fa res

en: historical; same as --progress
ca: històric; el mateix que --progress

en: how to handle commits that become empty
ca: com gestionar les comissions que queden buides

en: how to handle empty patches
ca: com gestionar les comissions buides

en: how to strip spaces and #comments from message
ca: com suprimir els espais i #comentaris del missatge

en: how white spaces are ignored in --color-moved
ca: com s'ignoren els espais en blanc a --color-moved

en: http transport does not support %s
ca: El transport http no admet %s

en: human-readable comment string (# will be prepended as needed)
ca: cadena de comentari llegible per humans (es farà que comence per
    # si cal)

en: hunks do not overlap:
    %.*s
    	does not end with:
    %.*s
ca: els trossos no se superposen:
    %.*s
    	no acaben amb:
    %.*s

en: id of a parent commit object
ca: id d'un objecte de comissió pare

en: ident
ca: identitat

en: identify the file status with tags
ca: identifica l'estat de fitxer amb etiquetes

en: if any <file> is not in the index, treat this as an error
ca: si qualsevol <fitxer> no és en l'índex, tracta-ho com a error

en: if the commit-graph is split, only verify the tip file
ca: si el graf de comissions està dividit només, verifica el fitxer de consell

en: ignore <rev> when blaming
ca: ignora ñ- en fer «blame»

en: ignore additions made by the patch
ca: ignora afegiments fets pel pedaç

en: ignore author date and use current date
ca: ignora la data de l'autor i utilitza la data actual

en: ignore borrowed objects from alternate object store
ca: ignora els objectes manllevats d'un emmagatzematge d'objectes alternatiu

en: ignore carrier-return at the end of line
ca: ignora els retorns de línia al final de la línia

en: ignore changes in amount of whitespace
ca: ignora els canvis en la quantitat d'espai en blanc

en: ignore changes in whitespace
ca: ignora els canvis d'espais en blanc

en: ignore changes in whitespace at EOL
ca: ignora els canvis d'espai en blanc al final de la línia

en: ignore changes in whitespace when finding context
ca: ignora els canvis d'espai en blanc en cercar context

en: ignore changes to submodules in the diff generation
ca: ignora els canvis als submòduls en la generació del diff

en: ignore changes to submodules, optional when: all, dirty, untracked. (Default: all)
ca: ignora els canvis als submòduls, opcional quan: all, dirty, untracked. (Per defecte: all)

en: ignore changes whose all lines match <regex>
ca: ignora els canvis en les línies que coincideixen amb <expr-reg>

en: ignore changes whose lines are all blank
ca: ignora els canvis en línies que estan en blanc

en: ignore files missing from worktree
ca: ignora els fitxers absents de l'arbre de treball

en: ignore files specified via '.gitignore'
ca: ignora els fitxers especificats mitjançant «.gitignore»

en: ignore index when checking
ca: ignora l'índex en comprovar

en: ignore packed objects
ca: ignora els objectes empaquetats

en: ignore packs that have companion .keep file
ca: ignora els paquets que tinguin un fitxer .keep corresponent

en: ignore paths removed in the working tree (same as --no-all)
ca: ignora els camins eliminats en l'arbre de treball (el mateix que --no-all)

en: ignore refs matching <pattern>
ca: ignora les referències que coincideixin amb <patró>

en: ignore revisions from <file>
ca: ignora les revisions de <fitxer>

en: ignore this pack
ca: ignora aquest paquet

en: ignore unmerged entries
ca: ignora les entrades sense fusionar

en: ignore whitespace differences
ca: ignora les diferències d'espai en blanc

en: ignore whitespace when comparing lines
ca: ignora els espais en blanc en comparar línies

en: ignored invalid color '%.*s' in log.graphColors
ca: ignora el color no vàlid «%.*s» a log.graphColors

en: ignoring %.4s extension
ca: s'està ignorant l'extensió %.4s

en: ignoring %s; cannot handle more than %d ref | ignoring %s; cannot handle more than %d refs
ca[0]: s'està ignorant %s; no es pot gestionar més de %d referència
ca[1]: s'està ignorant %s; no es poden gestionar més de %d referències

en: ignoring '%s' which may be interpreted as a command-line option: %s
ca: s'està ignorant «%s» que pot interpretar-se com a una opció de línia d'ordres: %s

en: ignoring --verify-signatures for rebase
ca: s'està ignorant --verify-signatures en fer «rebase»

en: ignoring broken ref %s
ca: s'està ignorant la referència malmesa %s

en: ignoring capabilities after first line '%s'
ca: ignora les capacitats després de la primera línia «%s»

en: ignoring dangling symref %s
ca: s'està ignorant referència simbòlica despenjada %s

en: ignoring existing multi-pack-index; checksum mismatch
ca: s'està ignorant l'índex multipaquet existent; la suma de verificació no coincideix

en: ignoring http.savecookies for empty http.cookiefile
ca: s'està ignorant http.savecookies per al http.cookiefile buit

en: ignoring invalid allow_rerere_autoupdate: '%s'
ca: s'ignora allow_rerere_autoupdate no vàlid: «%s»

en: ignoring overly large gitattributes blob '%s'
ca: s'ignorarà el blob «%s» gitattributes per ser massa gran

en: ignoring overly large gitattributes file '%s'
ca: s'ignorarà el fitxer «%s» gitattributes per ser massa gran

en: ignoring overly long attributes line %d
ca: s'ignorarà la línia d'atributs massa llarga %d

en: ignoring ref with broken name %s
ca: s'està ignorant la referència amb nom malmès %s

en: ignoring suspicious submodule name: %s
ca: s'està ignorant el nom de submòdul sospitós %s

en: ignoring template %s
ca: s'està ignorant la plantilla %s

en: ignoring unknown core.fsync component '%s'
ca: s'ignora el component core.fsync «%s» desconegut

en: ignoring unknown core.fsyncMethod value '%s'
ca: s'ignora el valor desconegut «%s» de core.fsyncMethod

en: ignoring unmerged: %s
ca: s'està ignorant allò no fusionat: %s

en: illegal crlf_action %d
ca: crlf_action %d il·legal

en: illegal label name: '%.*s'
ca: nom d'etiqueta no permès: «%.*s»

en: immediately exit upon the first failed test
ca: sortir immediatament en fallar el primer test

en: implies --missing=allow-any
ca: implica --missing=allow-any

en: import all tags and associated objects when fetching
    or do not fetch any tag at all (--no-tags)
ca: importa totes les etiquetes i objectes associats en obtenir
    o no obtingueu cap etiqueta (--no-tags)

en: import marks from this file
ca: importa les marques d'aquest fitxer

en: import marks from this file if it exists
ca: importa marques d'aquest fitxer si existeix

en: in the future
ca: en el futur

en: in the working copy of '%s', CRLF will be replaced by LF the next time Git touches it
ca: a la còpia de treball de «%s», CRLF serà substituït per LF, la propera vegada que el Git ho modifiqui

en: in the working copy of '%s', LF will be replaced by CRLF the next time Git touches it
ca: a la còpia de treball de «%s», LF serà substituït per CRLF la propera vegada que Git ho modifiqui

en: in unpopulated submodule '%s'
ca: al submòdul sense popular «%s»

en: include Git version
ca: inclou la versió del Git

en: include Git's build options
ca: inclou les opcions de construcció del Git

en: include all commits already in the commit-graph file
ca: inclou ja totes les comissions al fitxer del graf de comissions

en: include ignore files
ca: inclou els fitxers ignorats

en: include object size
ca: mida de l'objecte d'inclusió

en: include objects reachable from any reference
ca: inclou els objectes abastables de qualsevol referència

en: include objects referred by reflog entries
ca: inclou els objectes als quals facin referència les entrades del registre de referències

en: include objects referred to by the index
ca: inclou els objectes als quals faci referència l'índex

en: include status in commit message template
ca: inclou l'estat en la plantilla de missatge de comissió

en: include tag objects that refer to objects to be packed
ca: inclou els objectes d'etiqueta que facin referència als objectes a empaquetar

en: include the current branch
ca: inclou la branca actual

en: include untracked files in stash
ca: inclou els fitxers no seguits a «stash»

en: include untracked files in the stash
ca: inclou els fitxers no seguits a «stash»

en: inconsistency with delta count
ca: inconsistència amb el comptador de diferències

en: inconsistent header lines %d and %d
ca: línies de capçalera %d i %d inconsistents

en: incorporate changes by rebasing rather than merging
ca: incorpora els canvis fent «rebase» en lloc de fusionar

en: incorrect checksum
ca: suma de verificació incorrecta

en: index entry is a directory, but not sparse (%08x)
ca: l'entrada d'índex és un directori, però no dispers (%08x)

en: index file corrupt
ca: fitxer d'índex malmès

en: index file corrupt in repo %s
ca: el fitxer d'índex al repositori %s és malmès

en: index uses %.4s extension, which we do not understand
ca: l'índex usa l'extensió %.4s, que no es pot entendre

en: index-pack died
ca: l'index-pack s'ha mort

en: index-pack: Expecting full hex object ID lines only from pack-objects.
ca: index-pack: s'esperen línies amb l'identificador d'objecte hexadecimal complet des de pack-objects.

en: index-version: was %d, set to %d
ca: index-version: era %d, s'ha establert a %d

en: index.version set, but the value is invalid.
    Using version %i
ca: index.version està establerta, però el valor no és vàlid.
    S'està usant la versió %i

en: indicate hit with exit status without output
ca: indica coincidència amb estat de sortida sense sortida textual

en: inflate returned %d
ca: la inflació ha retornat %d

en: inflate returned (%d)
ca: inflate ha retornat (%d)

en: info: Could not add alternate for '%s': %s
ca: info: No s'ha pogut afegir un alternatiu per a «%s»: %s

en: initialize sparse-checkout file to include only files at root
ca: inicialitza el fitxer «sparse-checkout» per a incloure només els fitxers a l'arrel

en: initialize submodules in the clone
ca: inicialitza els submòduls en el clon

en: initialize the sparse-checkout in cone mode
ca: inicialitza el «sparse-checkout» en mode con

en: initialize uninitialized submodules before update
ca: inicialitza els submòduls sense inicialitzar abans d'actualitzar

en: initializing
ca: s'està inicialitzant

en: inline the patch
ca: posa el pedaç en el cos

en: input is NUL terminated
ca: l'entrada és acabada amb NUL

en: insane in-reply-to: %s
ca: in-reply-to boig: %s

en: insert <paragraph-break> between paragraphs
ca: insereix <paragraph-break> entre paràgrafs

en: instead of applying the patch, output a summary for the input
ca: en lloc d'aplicar el pedaç, emet un resum de l'entrada

en: instead of applying the patch, output diffstat for the input
ca: en lloc d'aplicar el pedaç, emet les estadístiques de diferència de l'entrada

en: instead of applying the patch, see if the patch is applicable
ca: en lloc d'aplicar el pedaç, determina si el pedaç és aplicable

en: insufficient capabilities
ca: capacitats insuficients

en: insufficient permission for adding an object to repository database %s
ca: permisos insuficients per a afegir un objecte a la base de dades del repositori %s

en: interactive add failed
ca: l'afegiment interactiu ha fallat

en: interactive cleaning
ca: neteja interactiva

en: interactive mode requires patches on the command line
ca: el mode interactiu requereix pedaços a la línia d'ordres

en: interactive picking
ca: selecció interactiva

en: interactive rebase in progress; onto
ca: «rebase» interactiu en curs; sobre

en: interactively add changes
ca: afegeix els canvis interactivament

en: interactively add files
ca: afegeix els fitxers interactivament

en: internal error
ca: error intern

en: internal error in revision walk
ca: error intern en el passeig per revisions

en: interpret patterns as fixed strings
ca: interpreta els patrons com a cadenes fixes

en: interpret the name as a regular expression
ca: interpreta el nom com una expressió regular

en: interrupt transfer after <n> seconds of inactivity
ca: interromp la transferència després de <n> segons d'inactivitat

en: invalid %XX escape sequence
ca: seqüència d'escapament %XX no vàlida

en: invalid %s
ca: %s no vàlid

en: invalid '..' path segment
ca: segment de camí «..» no vàlid

en: invalid 'ipc-threads' value (%d)
ca: valor «ipc-threads» no vàlid (%d)

en: invalid --%s value '%s'
ca: no és vàlid --%s amb valor «%s»

en: invalid --decorate option: %s
ca: opció --decorate no vàlida: %s

en: invalid --name-hash-version option: %d
ca: opció --name-hash-version no vàlida: %d

en: invalid --stat value: %s
ca: valor --stat no vàlid: %s

en: invalid Date line
ca: línia Date no vàlida

en: invalid MIDX object position, MIDX is likely corrupt
ca: posició invàlida de l'objecte MIDX; probablement el MIDX s'ha corromput

en: invalid URL scheme name or missing '://' suffix
ca: l'esquema d'URL no és vàlid o li manca el sufix «://»

en: invalid XOR offset in bitmap pack index
ca: el desplaçament XOR a l'índex de mapa de bits no és vàlid

en: invalid argument %s for 'git bisect terms'.
    Supported options are: --term-good|--term-old and --term-bad|--term-new.
ca: argument no vàlid %s per a «git bisect terms».
    Les opcions admeses són: --term-good|--term-old i --term-bad|--term-new.

en: invalid argument to %s
ca: argument no vàlid a %s

en: invalid attribute name %s
ca: nom d'atribut no vàlid %s

en: invalid author identity '%s'
ca: identitat d'autor no vàlida: «%s»

en: invalid author or committer for %s
ca: autor o comissor invàlid per a %s

en: invalid blob object %s
ca: objecte de blob no vàlid %s

en: invalid blob object from stream
ca: l'objecte blob del flux no és vàlid

en: invalid branch name: %s = %s
ca: nom de branca no vàlida: %s = %s

en: invalid branch name: '%s'
ca: el nom de la branca no és vàlid: «%s»

en: invalid branch.%s.merge; cannot rebase onto > 1 branch
ca: branch.%s.merge no vàlid; no es pot fer «rebase» sobre > 1 branca

en: invalid characters in host name
ca: hi ha caràcters no vàlids en el nom de màquina

en: invalid checksum
ca: suma de verificació no vàlida

en: invalid color value: %.*s
ca: valor de color no vàlid: %.*s

en: invalid command '%.*s'
ca: ordre no vàlida «%.*s»

en: invalid commit %s
ca: comissió no vàlida %s

en: invalid commit message cleanup mode '%s'
ca: mode de neteja «%s» no vàlid en la comissió del missatge

en: invalid commit position. commit-graph is likely corrupt
ca: posició de la comissió no vàlida. Probablement el graf de comissions està malmès

en: invalid commit-graph chain: line '%s' not a hash
ca: la cadena del graf de comissions no és vàlida: la línia «%s» no és un hash

en: invalid config file %s
ca: fitxer de configuració no vàlid %s

en: invalid config format: %s
ca: format de configuració no vàlid: %s

en: invalid contents: '%s'
ca: contingut no vàlid: «%s»

en: invalid date format: %s
ca: format de data no vàlid: %s

en: invalid extra cruft tip: '%s'
ca: punta extra extra no vàlida: «%s»

en: invalid file: '%s'
ca: fitxer no vàlid: «%s»

en: invalid filter-spec '%s'
ca: filtre d'especificació no vàlid: «%s»

en: invalid gitdir file
ca: fitxer gitdir no vàlid

en: invalid gitfile format: %s
ca: format gitfile no vàlid: %s

en: invalid hash version
ca: especificació de resum no vàlida

en: invalid ident line: %.*s
ca: línia d'identitat no vàlida: %.*s

en: invalid ident line: %s
ca: línia d'identitat no vàlida: %s

en: invalid init-timeout '%s', expecting a non-negative integer
ca: init-timeout invàlid «%s»; s'espera un enter no negatiu

en: invalid initial branch name: '%s'
ca: nom de branca inicial no vàlid: «%s»

en: invalid key (newline): %s
ca: clau no vàlida (línia nova): %s

en: invalid key pattern: %s
ca: patró de la clau no vàlid: %s

en: invalid key: %s
ca: clau no vàlida: %s

en: invalid line %d: %.*s
ca: línia no vàlida %d: %.*s

en: invalid line while parsing alternate refs: %s
ca: línia no vàlida quan s'analitzaven les referències de l'«alternate»: %s

en: invalid ls-refs response: %s
ca: resposta de ls-refs no vàlida: %s

en: invalid marker-size '%s', expecting an integer
ca: marker-size «%s» invàlid; s'esperava un enter

en: invalid max-connections '%s', expecting an integer
ca: max-connections «%s» invàlid; s'espera un enter

en: invalid mode '%s' in --color-moved-ws
ca: mode «%s» no vàlid en --color-moved-ws

en: invalid mode for object creation: %s
ca: mode de creació d'objecte no vàlid: %s

en: invalid mode on line %d: %s
ca: mode no vàlid en la línia %d: %s

en: invalid multi-pack-index chain: line '%s' not a hash
ca: cadena multi-pack-index invàlida: la línia «%s» no és un hash

en: invalid number of threads specified (%d)
ca: s'ha especificat un nombre de fils no vàlid (%d)

en: invalid number of threads specified (%d) for %s
ca: s'ha especificat un nombre de fils no vàlid (%d) per a %s

en: invalid object '%s' given.
ca: s'ha donat un objecte no vàlid «%s».

en: invalid object name '%.*s'.
ca: nom d'objecte no vàlid «%.*s».

en: invalid object type
ca: tipus d'objecte és incorrecte

en: invalid object type "%s"
ca: tipus d'objecte «%s» no vàlid

en: invalid object: %s
ca: no és un objecte vàlid: %s

en: invalid onto: '%s'
ca: no vàlid a: «%s»

en: invalid option '%s' in --stdin mode
ca: opció no vàlida: «%s» en mode --stdin

en: invalid option combination, ignoring --threads
ca: combinació d'opcions no vàlida, s'està ignorant --threads

en: invalid option: %s
ca: opció no vàlida: %s

en: invalid orig-head: '%s'
ca: orig-head no és vàlid: «%s»

en: invalid pack.allowPackReuse value: '%s'
ca: valor pack.allowPackReuse value no vàlid: «%s»

en: invalid packet
ca: paquet no vàlid

en: invalid parameter for pathspec magic 'prefix'
ca: paràmetre no vàlid per a la màgia d'especificació de camí «prefix»

en: invalid parameter: expected sha1, got '%s'
ca: paràmetre no vàlid: s'esperava sha1, s'ha obtingut «%s»

en: invalid path '%s'
ca: camí no vàlid: «%s»

en: invalid path specification
ca: especificació de camí no vàlida

en: invalid pattern: %s
ca: patró no vàlid: %s

en: invalid port number
ca: número de port no vàlid

en: invalid quoting in push-option value: '%s'
ca: citació no vàlida en el valor de l'opció de pujada: «%s»

en: invalid raw diff input
ca: entrada de diff crua invàlida

en: invalid ref format: %s
ca: format de referència no vàlid: %s

en: invalid ref: '%s'
ca: referència no és vàlida: «%s»

en: invalid reference: %s
ca: referència no vàlida: %s

en: invalid refspec '%s'
ca: refspec no vàlida: «%s»

en: invalid regex given to -I: '%s'
ca: expressió regular donada a -I: no vàlida: «%s»

en: invalid remote service path
ca: el camí del servei remot no és vàlid

en: invalid replace format '%s'
    valid formats are 'short', 'medium' and 'long'
ca: format de reemplaçament no vàlid «%s»
    els formats vàlids són «short» «medium» i «long»

en: invalid rev-index for pack '%s'
ca: rev-index no vàlid per al paquet «%s»

en: invalid section name '%s'
ca: nom de secció no vàlid «%s»

en: invalid section name: %s
ca: nom de secció no vàlida: %s

en: invalid server response; expected service, got flush packet
ca: resposta del servidor no és vàlida; el servei esperat, ha rebut in paquet de neteja

en: invalid server response; got '%s'
ca: resposta del servidor no vàlida; s'ha obtingut «%s»

en: invalid shallow line: %s
ca: línia de shallow no vàlida: %s

en: invalid start of line: '%c'
ca: inici de línia no vàlid: «%c»

en: invalid timeout '%s', expecting a non-negative integer
ca: el temps d'espera «%s» és invàlid; s'espera un enter no negatiu

en: invalid timestamp
ca: marca de temps no vàlida

en: invalid timestamp '%s' given to '--%s'
ca: marca de temps «%s» donada a «--%s» no és vàlida

en: invalid timezone offset
ca: desplaçament del fus horari no vàlid

en: invalid transfer encoding
ca: codificació de transferència no vàlida

en: invalid unit
ca: unitat no vàlida

en: invalid unshallow line: %s
ca: línia d'unshallow no vàlida: %s

en: invalid upstream '%s'
ca: font no vàlida: «%s»

en: invalid value for '%s'
ca: valor no vàlid per a «%s»

en: invalid value for '%s': '%s'
ca: valor no vàlid per a «%s»: «%s»

en: invalid value for '%s': '%s', the only allowed format is '%s'
ca: valor no vàlid per a «%s»: «%s», l'únic format permès és «%s»

en: invalid value for variable %s
ca: valor no vàlid per a la variable %s

en: is the first one ancestor of the other?
ca: és la primera un avantpassat de l'altre?

en: island regex from config has too many capture groups (max=%d)
ca: l'expressió regular de l'illa des de la configuració té massa grups de captura (màx=%d)

en: it took %.2f seconds to check forced updates; you can use
    '--no-show-forced-updates' or run 'git config fetch.showForcedUpdates false'
    to avoid this check
ca: s'ha trigat %.2f segons a comprovar les actualitzacions forçades. Podeu
    utilitzar «--no-show-forced-updates» o executar «git config 
    fetch.showForcedUpdates false» per a evitar aquesta comprovació.

en: j - leave this hunk undecided, see next undecided hunk
    J - leave this hunk undecided, see next hunk
    k - leave this hunk undecided, see previous undecided hunk
    K - leave this hunk undecided, see previous hunk
    g - select a hunk to go to
    / - search for a hunk matching the given regex
    s - split the current hunk into smaller hunks
    e - manually edit the current hunk
    p - print the current hunk, 'P' to use the pager
    ? - print help
ca: j - deixa aquest tros sense decidir, veges el tros següent no decidit 
    J - deixa aquest tros sense decidir, veges el tros següent
    k - deixa aquest tros sense decidir, veges el tros anterior no decidit ºn
    K - deixa aquest tros sense decidir, veges el tros anterior
    g - selecciona un tros a on anar
    / - cerca un tros que concorde amb l'expressió regular donada
    s - divideix el tros actual en trossos més menuts
    e - edita manualment el tros actual
    p - imprimeix el tros actual, «P» per a usar el paginador
    ? - imprimeix l'ajuda

en: just hash any random garbage to create corrupt objects for debugging Git
ca: només suma qualsevol brossa aleatòria per a crear objectes malmesos per a depurar al Git

en: just skip files which cannot be added because of errors
ca: només omet els fitxers que no es poden afegir a causa d'errors

en: keep
ca: reteniment

en: keep commits which start empty
ca: manté les comissions que comencen en blanc

en: keep downloaded pack
ca: retén el paquet baixat

en: keep going even if command fails in a repository
ca: continua fins i tot si l'ordre falla en un repositori

en: keep index
ca: mantén l'índex

en: keep non patch brackets in subject
ca: mantén els parèntesis que no són del pedaç en l'assumpte

en: keep subject
ca: mantén l'assumpte

en: keep the `--` passed as an arg
ca: retén el «--» passat com a argument

en: keep the new working tree locked
ca: mantén l'arbre de treball nou bloquejat

en: keep unreachable objects
ca: retén els objectes inabastables

en: key
ca: clau

en: key does not contain a section: %s
ca: la clau no conté una secció: «%s»

en: key does not contain variable name: %s
ca: la clau no conté un nom de variable: «%s»

en: key-id
ca: ID de clau

en: key=value
ca: clau=valor

en: known remote named '%s' but with URL '%s' instead of '%s'
ca: remot conegut nomenat «%s» però amb URL «%s» en comptes de «%s»

en: label tags with mark ids
ca: marca les etiquetes amb els identificadors de marca

en: layout to use
ca: disposició a usar

en: lazy fetching disabled; some objects may not be available
ca: s'ha inhabilitat l'obtenció tardana; por ser que alguns objectes
    no estiguin disponibles

en: leave the rejected hunks in corresponding *.rej files
ca: deixa els trossos rebutjats en fitxers *.rej corresponents

en: let files replace directories and vice-versa
ca: deixa que els fitxers reemplacin els directoris i viceversa

en: let the user edit the list of commits to rebase
ca: permet a l'usuari editar la llista de comissions a fer «rebase»

en: libc info:
ca: informació de la libc:

en: lie about committer date
ca: menteix sobre la data del comitent

en: lightweight
ca: lleuger

en: like --batch, but don't emit <contents>
ca: com a --batch, però no emetis <contents>

en: like --refresh, but ignore assume-unchanged setting
ca: com --refresh, però ignora el paràmetre assume-unchanged

en: limit pack window by memory in addition to object limit
ca: limita la finestra d'empaquetament per memòria a més del límit d'objectes

en: limit pack window by objects
ca: limita la finestra d'empaquetament per objectes

en: limit the objects to those that are not yet packed
ca: limita els objectes a aquells que encara no estan empaquetats

en: limit the summary size
ca: limita la mida del resum

en: limit to branches
ca: limita a les branques

en: limit to tags
ca: limita a etiquetes

en: limit traversal to objects outside promisor packfiles
ca: limita el recorregut als objectes fora dels fitxers de paquet «promisor»

en: limits processing to reflogs from the current worktree only
ca: limita el processament només a registres de referències de l'arbre de treball actual

en: limits the maximum delta depth
ca: limita la profunditat màxima de les diferències

en: limits the maximum number of threads
ca: limita el nombre màxim de fils

en: line is badly quoted: %s
ca: la línia no està ben envoltada per cometes: %s

en: linewrap output
ca: ajusta les línies de la sortida

en: list all
ca: llista'ls tots

en: list all commits reachable from all refs
ca: llista totes les comissions abastables de totes les referències

en: list both remote-tracking and local branches
ca: llista les branques amb seguiment remot i les locals

en: list branch names
ca: llista els noms de branca

en: list branches in columns
ca: llista les branques en columnes

en: list entire tree; not just current directory (implies --full-name)
ca: llista l'arbre sencer; no només el directori actual (implica --full-name)

en: list filenames without modes/oids/stages
ca: llista els noms de fitxer sense modes/oids/stages

en: list only filenames
ca: llista només els noms de fitxer

en: list only objects
ca: llista només els objectes

en: list replace refs
ca: llista les referències de reemplaçament

en: list revs not reachable from others
ca: llista les revisions no abastables d'altres

en: list supported archive formats
ca: llista els formats d'arxiu admesos

en: list tag names
ca: llista els noms d'etiqueta

en: list untracked files in columns
ca: mostra els fitxers no seguits en columnes

en: load rewriting config for <command> (implies --stdin)
ca: carrega la configuració de reescriptura per a <ordre> (implica --stdin)

en: local object %s is corrupt
ca: l'objecte local %s és malmès

en: local out of date
ca: local no actualitzat

en: local time offset greater than or equal to 24 hours
ca: el desplaçament de la zona local és més gran o igual a 24 hores

en: local zone differs from GMT by a non-minute interval
ca: la zona local difereix de GMT per un interval que no és de minuts

en: lock file '%s' exists, skipping maintenance
ca: el fitxer de blocatge «%s» existeix, s'omet el manteniment

en: log for %s is empty
ca: el registre per a %s és buit

en: log for '%.*s' only goes back to %s
ca: registre per a «%.*s» només retorna a %s

en: log for '%.*s' only has %d entries
ca: registre per a «%.*s» només té %d entrades

en: log for ref %s has gap after %s
ca: registre per a ref %s té un buit després de %s

en: log for ref %s unexpectedly ended on %s
ca: registre per als ref %s ha acabat inesperadament a %s

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified object
ca: cerca les diferències que canvien el nombre d'ocurrències de l'objecte especificat

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified regex
ca: cerca les diferències que canvien el nombre d'ocurrències de l'expressió regular especificada

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified string
ca: cerca les diferències que canvien el nombre d'ocurrències de la cadena especificada

en: lookup config vars
ca: cerca les variables de configuració

en: loose object %s (stored in %s) is corrupt
ca: l'objecte solt %s (emmagatzemat a %s) és corrupte

en: loose object at %s could not be examined
ca: no s'ha pogut examinar l'objecte solt a %s

en: ls-tree returned unexpected return code %d
ca: ls-tree ha retornat un codi de retorn %d no esperat

en: lstat('%s') failed
ca: ha fallat lstat(«%s»)

en: machine friendly --stat
ca: llegible per una màquina --stat

en: machine-readable output
ca: sortida llegible per una màquina

en: make 'git-difftool' exit when an invoked diff tool returns a non-zero exit code
ca: fes que «git-difftool» surti quan l'eina de diff invocada torna un codi de sortida diferent de zero

en: make committer date match author date
ca: fes que la data del «committer» coincideixi amb la data de l'autor

en: make first mail a reply to <message-id>
ca: fes que el primer missatge sigui una resposta a <ID de missatge>

en: make index objects head nodes
ca: fes dels objectes d'índex nodes HEAD

en: make reflogs head nodes (default)
ca: fes que els registres de referències siguin nodes HEAD (per defecte)

en: make replay advance given branch
ca: fes avançar la repetició de la branca donada

en: make sure the patch is applicable to the current index
ca: assegura que el pedaç sigui aplicable a l'índex actual

en: make the output relative to the project top directory
ca: fes que la sortida sigui relativa al directori superior del projecte

en: make_cache_entry failed for path '%s'
ca: make_cache_entry ha fallat per al camí «%s»

en: make_script: error preparing revisions
ca: make_script: s'ha produït un error en preparar les revisions

en: make_script: unhandled options
ca: make_script: opcions no gestionades

en: malformed --author parameter
ca: paràmetre --author mal format

en: malformed expiration date '%s'
ca: data de venciment «%s» mal formada

en: malformed field name: %.*s
ca: nom de camp mal format: %.*s

en: malformed format string %s
ca: cadena de format mal format %s

en: malformed input line: '%s'.
ca: línia d'entrada mal formada: «%s».

en: malformed line: %s
ca: línia mal formada: %s

en: malformed mergetag in commit '%s'
ca: etiqueta de fusió mal formada en la comissió «%s»

en: malformed mode in tree entry
ca: mode mal format en entrada d'arbre

en: malformed name field in the index, near path '%s'
ca: camp del nom mal formatat l'índex, camí a prop «%s»

en: malformed object at '%s'
ca: objecte mal format a «%s»

en: malformed object name %s
ca: nom d'objecte %s mal format

en: malformed object name '%s'
ca: nom d'objecte «%s» mal format

en: malformed options sheet: '%s'
ca: full d'opcions mal format: «%s»

en: malformed response in ref list: %s
ca: resposta mal formada al llistat de referències: %s

en: malformed value for %s
ca: valor no vàlid per a %s

en: malformed value for %s: %s
ca: valor no vàlid per a %s: %s

en: manipulate push URLs
ca: manipula els URL de pujada

en: mark
ca: marca

en: mark files as "index-only"
ca: marca els fitxers com a «només índex»

en: mark files as "not changing"
ca: marca els fitxers com a «no canviant»

en: mark files as fsmonitor valid
ca: marca els fitxers com a vàlids pel fsmonitor

en: mark new files with `git add --intent-to-add`
ca: marca els fitxers nous amb «git add --intent-to-add»

en: mark the series as Nth re-roll
ca: marca la sèrie com a l'enèsima llançada

en: marked counting and '%s' cannot be used together
ca: «marked counting» i «%s» no es poden usar junts

en: marker
ca: marca

en: master branch
ca: branca mestra

en: match <pattern>
ca: coincideix amb <patró>

en: match patterns only at word boundaries
ca: coincideix amb els patrons només als límits de paraula

en: max length of output filename
ca: mida màxima del nom del fitxer de sortida

en: max seconds to wait for background daemon startup
ca: màxim de segons a esperar a l'inici del dimoni en segon pla

en: maximum length of delta chain allowed in the resulting pack
ca: longitud màxima de la cadena de diferències permesa en el paquet resultant

en: maximum number of changed-path Bloom filters to compute
ca: nombre màxim de canvis de camí en filtres de Bloom a calcular

en: maximum number of commits in a non-base split commit-graph
ca: nombre màxim de comissions en un graf de comissions separades sense base

en: maximum number of results per file
ca: nombre màxim de resultats per fitxer

en: maximum ratio between two levels of a split commit-graph
ca: ràtio màxima entre dos nivells d'un graf de comissions dividit

en: maximum size of each output pack file
ca: mida màxima de cada fitxer empaquetat de sortida

en: maximum size of each packfile
ca: mida màxima de cada fitxer de paquet

en: maximum width
ca: amplada màxima

en: memory exhausted
ca: memòria esgotada

en: merge
ca: fusió

en: merge commit message (for a non-fast-forward merge)
ca: missatge de comissió de fusió (per a una fusió no d'avanç ràpid)

en: merge strategy
ca: estratègia de fusió

en: merge strategy to use
ca: estratègia de fusió a usar

en: merge: Unable to write new index file
ca: fusió: no s'ha pogut escriure un fitxer d'índex nou

en: merges with remote %s
ca: es fusiona amb el remot %s

en: message
ca: missatge

en: message-id
ca: ID de missatge

en: migrated refs can be found at '%s'
ca: les referències migrades es poden trobar en «%s»

en: minimum pack size limit is 1 MiB
ca: el límit mínim de mida del paquet és 1 MiB

en: mirror all refs
ca: reflecteix totes les referències

en: mismatch in bitmap results
ca: no coincideix en els resultats del mapa de bits

en: mismatched algorithms: client %s; server %s
ca: algoritmes no coincidents: client %s; servidor %s

en: mismatched output from interactive.diffFilter
ca: sortida no coincident des d'interactive.diffFilter

en: missing %s %s
ca: %s %s manca

en: missing 'GIT_AUTHOR_DATE'
ca: hi manca «GIT_AUTHOR_DATE»

en: missing 'GIT_AUTHOR_EMAIL'
ca: hi manca «GIT_AUTHOR_EMAIL»

en: missing 'GIT_AUTHOR_NAME'
ca: hi manca «GIT_AUTHOR_NAME»

en: missing --config=<config>
ca: hi manca --config=<config>

en: missing --ref-format=<format>
ca: hi manca --ref-format=<format>

en: missing arguments for %s
ca: hi manquen els arguments per a %s

en: missing author line in commit %s
ca: manca la línia d'autor en la comissió %s

en: missing binary patch data for '%s'
ca: manquen les dades de pedaç binari de «%s»

en: missing branch name; try -%c
ca: hi manca el nom de la branca; proveu -%c

en: missing branch or commit argument
ca: manca branca o argument de comissió

en: missing colon: '%s'
ca: hi manquen els dos punts: «%s»

en: missing config key %s
ca: hi manca la clau de configuració %s

en: missing config value %s
ca: hi manca el valor de configuració %s

en: missing environment variable '%s' for configuration '%.*s'
ca: hi manca la variable d'entorn «%s» per a la configuració «%.*s»

en: missing environment variable name for configuration '%.*s'
ca: manca el nom de la variable d'entorn per a la configuració «%.*s»

en: missing host and scheme is not 'file:'
ca: manca la màquina i l'esquema no és «file:»

en: missing mapping of %s to %s
ca: manca el mapatge de %s a %s

en: missing notes on source object %s. Cannot copy.
ca: manquen notes a l'objecte font %s. No es pot copiar.

en: missing object %s for %s
ca: manca l'objecte %s per a %s

en: missing opt-spec before option flags
ca: manca l'opció opt-spec abans de les altres opcions

en: missing value for '%s'
ca: hi manca el valor per a «%s»

en: mixed
ca: mixt

en: mktree did not return an object name
ca: mktree no ha retornat un nom d'objecte

en: mktree reported failure
ca: mktree ha informat d'una fallada

en: mmap failed%s
ca: mmap ha fallat%s

en: mode change for %s, which is not in current HEAD
ca: canvi de mode per a %s, el qual no està en la HEAD actual

en: modified content,
ca: contingut modificat,

en: modified:
ca: modificat:

en: modify the refspec to place all refs within refs/prefetch/
ca: modifica l'especificació de referència per a col·locar totes les referències dins de refs/prefetch/

en: more than one %s
ca: més d'un %s

en: more than one receivepack given, using the first
ca: més d'un paquet de recepció donat, usant el primer

en: more than one uploadpack given, using the first
ca: més d'un paquet de càrrega donat, usant el primer

en: more than two blobs given: '%s'
ca: s'ha donat més de dos blobs: «%s»

en: move commits that begin with squash!/fixup! under -i
ca: mou les comissions que comencen amb squash!/fixup! sota -i

en: move/rename a branch and its reflog
ca: mou/canvia de nom una branca i el seu registre de referències

en: move/rename a branch, even if target exists
ca: mou/canvia de nom una branca, encara que la destinació existeixi

en: moved lines of code are colored differently
ca: les línies de codi que s'han mogut s'acoloreixen diferent

en: mtimes file %s has unknown signature
ca: el fitxer mtimes %s té una signatura desconeguda

en: mtimes file %s is corrupt
ca: el fitxer mtimes %s està malmès

en: mtimes file %s is too small
ca: el fitxer mtimes %s és massa petit

en: multi-pack bitmap is missing required reverse index
ca: hi manca l'índex invers necessari al mapa de bits multipaquet

en: multi-pack-index OID fanout is of the wrong size
ca: l'OID «fanout» de l'índex multipaquet és d'una mida incorrecta

en: multi-pack-index OID lookup chunk is the wrong size
ca: El fragment de cerca OID índex multipaquet és de mida incorrecta

en: multi-pack-index chain file too small
ca: el fitxer de cadena multi-pack-index és massa petit

en: multi-pack-index file %s is too small
ca: el fitxer de l'índex multipaquet %s és massa petit

en: multi-pack-index file exists, but failed to parse
ca: el fitxer de l'índex multipaquet existeix, però no s'ha pogut analitzar

en: multi-pack-index hash version %u does not match version %u
ca: la versió del resum índex multipaquet %u no coincideix amb la versió %u

en: multi-pack-index large offset out of bounds
ca: desplaçament gran de l'índex multipaquet està fora dels límits

en: multi-pack-index object offset chunk is the wrong size
ca: el fragment de desplaçament de l'objecte índex multipaquet és d'una mida incorrecta

en: multi-pack-index pack names out of order: '%s' before '%s'
ca: els noms de paquet de l'índex multipaquet estan desordenats «%s» abans de «%s»

en: multi-pack-index pack-name chunk is too short
ca: el fragment de nom de l'índex multipaquet és massa curt

en: multi-pack-index required OID fanout chunk missing or corrupted
ca: manca o està malmès el fragment del «fanout» OID requerit a l'índex multipaquet

en: multi-pack-index required OID lookup chunk missing or corrupted
ca: manca o està malmès el fragment de cerca d'OID necessari a l'índex multipaquet

en: multi-pack-index required object offsets chunk missing or corrupted
ca: manca o està malmès el fragment de l'índex multipaquet dels objectes requerits

en: multi-pack-index required pack-name chunk missing or corrupted
ca: manca o està malmès el fragment del nom de paquet requerit de l'índex multipaquet

en: multi-pack-index reverse-index chunk is the wrong size
ca: el fragment de l'index invers de l'índex multipaquet és de mida incorrecta

en: multi-pack-index signature 0x%08x does not match signature 0x%08x
ca: la signatura de l'índex multipaquet 0x%08x no coincideix amb la signatura 0x%08x

en: multi-pack-index stores a 64-bit offset, but off_t is too small
ca: l'índex multipaquet emmagatzema un desplaçament de 64 bits, però off_t és massa petit

en: multi-pack-index version %d not recognized
ca: no es reconeix la versió %d de l'índex multipaquet

en: multiple branches detected, incompatible with --set-upstream
ca: s'han detectat múltiples branques, incompatible amb --set-upstream

en: multiple filter-specs cannot be combined
ca: no es poden combinar múltiples especificacions de filtratge

en: multiple merge bases found
ca: s'han trobat múltiples bases de fusió

en: multiple sources for the same target
ca: múltiples orígens per a la mateixa destinació

en: multiple stage entries for merged file '%s'
ca: múltiples entrades «stage» per al fitxer fusionat «%s»

en: multiple updates for '%s' (including one via symref '%s') are not allowed
ca: no es permeten les actualitzacions múltiples per a «%s» (inclosa una a
    través de la referència simbòlica «%s»

en: multiple updates for 'HEAD' (including one via its referent '%s') are not allowed
ca: no es permeten actualitzacions múltiples de «HEAD» (inclosa una feta a través del
    seu referent «%s»)

en: multiple updates for ref '%s' not allowed
ca: no es permeten múltiples actualitzacions per a la referència «%s»

en: must be in a sparse-checkout to reapply sparsity patterns
ca: ha d'estar en un sparse-checkout per a tornar a aplicar patrons de dispersió

en: must be one of nothing, matching, simple, upstream or current
ca: ha de ser un dels elements següents: nothing, matching, simple, upstream o current

en: must end with a color
ca: ha d'acabar amb un color

en: must escape char in sub-filter-spec: '%c'
ca: cal escapar el caràcter en el sub-filter-spec «%c»

en: must give exactly one tree
ca: ha de donar exactament un arbre

en: must specify a notes ref to merge
ca: cal especificar una referència de notes a fusionar

en: must supply remote when using --negotiate-only
ca: s'ha de subministrar el remot en usar --negotiate-only

en: name
ca: nom

en: name commits with their object names
ca: anomena les comissions amb els seus noms d'objecte

en: name consists only of disallowed characters: %s
ca: el nom conté només caràcters no permesos: %s

en: name of the new submodule
ca: nom del submòdul nou

en: name or pathname of unix domain socket
ca: nom o nom de camí del sòcol de domini unix

en: named-pipe name
ca: nom del conducte amb nom

en: need a <file> argument
ca: necessita un argument <fitxer>

en: need a HEAD to fixup
ca: cal un HEAD per a reparar-ho

en: need a command
ca: cal una subordre

en: need a repository to verify a bundle
ca: cal un repositori per a verificar un farcell

en: need a subcommand
ca: cal una subordre

en: need a working directory
ca: cal un directori de treball

en: need exactly one range
ca: necessita exactament un interval

en: need some commits to replay
ca: calen algunes comissions per tornar a reproduir

en: need two commit ranges
ca: calen dos rangs de comissió

en: negative depth in --deepen is not supported
ca: no s'admet una profunditat negativa en --deepen

en: negative value for http.postBuffer; defaulting to %d
ca: valor negatiu per http.postBuffer; utilitzant el valor %d

en: negative values not allowed for submodule.fetchJobs
ca: no es permeten els valors negatius a submodule.fetchJobs

en: neither '%s' or '%s' is specified
ca: no s'ha especificat ni «%s» ni «%s»

en: neither systemd timers nor crontab are available
ca: ni els temporitzadors de systemd ni de crontab estan disponibles

en: new commit is the same as the old one: '%s'
ca: la comissió nova és la mateixa que l'antiga: «%s»

en: new commits,
ca: comissions noves,

en: new file %s depends on old contents
ca: el fitxer nou %s depèn dels continguts antics

en: new file depends on old contents
ca: el fitxer nou depèn dels continguts antics

en: new file:
ca: fitxer nou:

en: new mode (%o) of %s does not match old mode (%o)
ca: el mode nou (%o) de %s no coincideix amb el mode antic (%o)

en: new mode (%o) of %s does not match old mode (%o) of %s
ca: el mode nou (%o) de %s no coincideix amb el mode antic (%o) de %s

en: new object is the same as the old one: '%s'
ca: l'objecte nou és el mateix que l'antic: «%s»

en: new unborn branch
ca: branca no nascuda nova

en: new-branch
ca: branca-nova

en: newline is forbidden in git:// hosts and repo paths
ca: la línia nova està prohibida en els servidors git:// i els camins de repositori

en: no <cmd> given for --extcmd=<cmd>
ca: no s'ha proporcionat l'<ordre> per a --extcmd=<ordre>

en: no <tool> given for --tool=<tool>
ca: no s'ha proporcionat l'<eina> per a --tool=<eina>

en: no IMAP folder specified
ca: cap carpeta IMAP especificada

en: no IMAP host specified
ca: cap màquina IMAP especificada

en: no action specified
ca: no s'ha especificat cap acció

en: no attribute source given for --attr-source
ca: no s'ha donat d'atribut font per a --attr-source

en: no branch named '%s'
ca: no hi ha cap branca anomenada «%s»

en: no branches given, and HEAD is not valid
ca: no s'ha donat cap branca, i HEAD no és vàlid

en: no changes added to commit
ca: no hi ha canvis afegits a cometre

en: no changes added to commit (use "git add" and/or "git commit -a")
ca: no hi ha canvis afegits a cometre (useu «git add» o «git commit -a»)

en: no cherry-pick in progress
ca: ni hi ha cap «cherry pick» en curs

en: no cherry-pick or revert in progress
ca: ni hi ha cap «cherry pick» ni cap reversió en curs

en: no commit on branch '%s' yet
ca: encara no hi ha cap comissió a la branca «%s»

en: no commits parsed.
ca: no s'ha analitzat cap comissió.

en: no common commits
ca: cap comissió en comú

en: no compiler information available
ca: no hi ha informació disponible del compilador

en: no config key given for --config-env
ca: no s'ha indicat cap clau de configuració per a --config-env

en: no contacts specified
ca: no hi ha contactes especificats

en: no directory given for '%s' option
ca: no s'ha especificat un directori per a l'opció «%s»

en: no email was given and auto-detection is disabled
ca: no s'ha proporcionat cap adreça electrònica i la detecció automàtica està inhabilitada

en: no info viewer handled the request
ca: cap visualitzador d'informació ha gestionat la sol·licitud

en: no input file given for in-place editing
ca: no s'ha donat cap fitxer d'entrada per a edició in situ

en: no key present in '%.*s'
ca: no hi ha una clau a «%.*s»

en: no libc information available
ca: no hi ha informació disponible de libc

en: no logfile given
ca: no s'ha donat cap fitxer de registre

en: no man viewer handled the request
ca: cap visualitzador de manuals ha gestionat la sol·licitud

en: no matching refs with %s
ca: no hi ha referències coincidents amb %s

en: no matching remote head
ca: no hi ha cap HEAD remot coincident

en: no merge base found
ca: no s'ha trobat una base de fusió

en: no merge given, only parents.
ca: no s'ha donat cap fusió, només els pares.

en: no multi-line comment allowed: '%s'
ca: no es permet el comentari multi-línia: «%s»

en: no name was given and auto-detection is disabled
ca: no s'ha proporcionat cap nom i la detecció automàtica està inhabilitada

en: no namespace given for --namespace
ca: no s'ha especificat un nom d'espai per --namespace

en: no note found for object %s.
ca: no s'ha trobat cap nota per a l'objecte %s.

en: no object format specified
ca: no s'ha especificat cap format d'objecte

en: no or empty URL advertised for remote '%s'
ca: no hi ha URL configurat per al remot «%s» o és buit

en: no pack files to index.
ca: no hi ha fitxers empaquetats a indexar.

en: no path in gitfile: %s
ca: sense camí al gitfile: %s

en: no path specified
ca: cap camí especificat

en: no path specified; see 'git help pull' for valid url syntax
ca: no s'ha especificat un camí; vegeu «git help pull» per la sintaxi vàlida per URL

en: no pattern given
ca: no s'ha donat cap patró

en: no rebase in progress
ca: no hi ha cap «rebase» en curs

en: no reflog for '%s'
ca: cap registre de referències per a «%s»

en: no reflog specified to delete
ca: no s'ha especificat cap registre de referències per a suprimir

en: no remembered resolution for '%s'
ca: no hi ha cap resolució recordada per a «%s»

en: no remote configured to get bundle URIs from
ca: no hi ha cap remot configurat per a obtenir els URI del paquet

en: no remote repository specified; please specify either a URL or a
    remote name from which new revisions should be fetched
ca: no s'ha especificat cap repositori remot. Especifiqueu un URL o
    un nom remot del qual s'han d'obtenir les revisions noves

en: no remote specified
ca: cap remot especificat

en: no revert in progress
ca: no hi ha cap reversió en curs

en: no shallow found: %s
ca: no s'ha trobat cap shallow: %s

en: no source branch found;
    you need to specify exactly one branch with the --set-upstream option
ca: no s'ha trobat cap branca d'origen.
    heu d'especificar exactament una branca amb l'opció --set-upstream

en: no sparse-checkout to add to
ca: no hi ha un sparse-checkout a afegir

en: no submodule mapping found in .gitmodules for path '%s'
ca: no s'ha trobat cap mapatge de submòdul a .gitmodules per al camí «%s»

en: no such branch '%s'
ca: no existeix la branca «%s»

en: no such branch/commit '%s'
ca: no existeix aquesta branca o comissió «%s»

en: no such branch: '%s'
ca: no existeix la branca: «%s»

en: no such path %s in %s
ca: no hi ha tal camí %s en %s

en: no such ref %s
ca: no hi ha tal referència %s

en: no such ref: %.*s
ca: no existeix la referència: %.*s

en: no such remote or remote group: %s
ca: no existeix un remot ni un grup remot: %s

en: no such remote ref %s
ca: no existeix la referència remota %s

en: no such section: %s
ca: no existeix la secció: %s

en: no such task: '%s'
ca: no existeix la tasca: «%s»

en: no tag exactly matches '%s'
ca: cap etiqueta coincideix exactament amb «%s»

en: no tag message?
ca: no hi ha cap missatge d'etiqueta?

en: no terms defined
ca: cap terme definit

en: no threads support, ignoring %s
ca: no s'admeten fils, s'ignorarà %s

en: no threads support, ignoring --threads
ca: no s'admeten fils, s'ignorarà --threads

en: no upstream configured for branch '%s'
ca: cap font configurada per a la branca «%s»

en: no usage string given before the `--' separator
ca: no s'ha indicat cap cadena d'ús abans del separador «--»

en: no warning for existing files and files not in index
ca: cap advertència per a fitxers existents i fitxers que no siguin a l'índex

en: no-op (backward compatibility)
ca: operació nul·la (per a compatibilitat amb versions anteriors)

en: non delta: %d object | non delta: %d objects
ca[0]: sense diferències: %d objecte
ca[1]: sense diferències: %d objectes

en: non-fast-forward
ca: sense avanç ràpid

en: non-tree in cache-tree
ca: un no arbre en l'arbre de la memòria cau

en: not a commit range: '%s'
ca: no és un rang de comissions: «%s»

en: not a commit: %s
ca: no és una comissió: «%s»

en: not a directory
ca: no és en un directori

en: not a git repository
ca: no és un repositori de git

en: not a git repository (or any of the parent directories): %s
ca: no és un repositori de git (ni cap dels directoris pares): %s

en: not a git repository (or any parent up to mount point %s)
    Stopping at filesystem boundary (GIT_DISCOVERY_ACROSS_FILESYSTEM not set).
ca: no és un repositori de git (ni existeix cap pare fins al punt de muntatge %s)
    S'atura a la frontera de sistema de fitxers (GIT_DISCOVERY_ACROSS_FILESYSTEM no està establert).

en: not a git repository, but the field '%.*s' requires access to object data
ca: no és un repositori git, però el camp «%.*s» requereix accés a les dades de l'objecte

en: not a git repository: %s
ca: no és un repositori de git: %s

en: not a git repository: '%s'
ca: no és un repositori de git: «%s»

en: not a gitdir '%s'
ca: no és un directori git «%s»

en: not a range
ca: no és un interval

en: not a reflog: %s
ca: no és un registre de referències: %s

en: not a rev '%s'
ca: «%s» no és una revisió

en: not a revision: '%s'
ca: «%s» no és una revisió

en: not a symmetric range: '%s'
ca: no és un rang simètric: «%s»

en: not a tree object: %s
ca: no és un objecte d'arbre: %s

en: not a valid branch point: '%s'
ca: no és un punt de ramificació vàlid: «%s»

en: not a valid directory
ca: no és en un directori vàlid

en: not a valid object name %s
ca: no és un nom d'objecte vàlid %s

en: not a valid object name: %s
ca: no és un nom d'objecte vàlid: %s

en: not a valid object name: '%s'
ca: no és un nom d'objecte vàlid: «%s»

en: not a valid object: %s
ca: no és un objecte vàlid: %s

en: not a valid path
ca: no és un camí vàlid

en: not a valid revision: %s
ca: «%s» no és una revisió vàlida

en: not copying templates from '%s': %s
ca: no s'estan copiant plantilles de «%s»: %s

en: not deleting branch '%s' that is not yet merged to
             '%s', even though it is merged to HEAD
ca: no s'està suprimint la branca «%s» que encara no s'ha fusionat a
             «%s», encara que s'hagi fusionat a HEAD

en: not handling anything other than two heads merge.
ca: no s'està gestionant res a part de la fusió de dos caps.

en: not in a git directory
ca: no és en un directori git

en: not removing '%s' recursively without -r
ca: no s'eliminarà «%s» recursivament sense -r

en: not run from a git repository - no hooks to show
ca: no s'està executant en un repositori de git - no hi ha lligams a mostrar

en: not sending a push certificate since the receiving end does not support --signed push
ca: no s'està enviant una certificació de pujada perquè la destinació receptorano admet pujar --signed

en: not setting branch '%s' as its own upstream
ca: no s'està establert la branca «%s» com a la seva pròpia font

en: not setting upstream for a remote remote-tracking branch
ca: no s'està configurant la font per a una branca remota amb seguiment remot

en: not setting upstream for a remote tag
ca: no s'està configurant la font d'una etiqueta remota

en: not something we can merge
ca: no és quelcom que puguem fusionar

en: not something we can merge in %s: %s
ca: no és quelcom que puguem fusionar en %s: %s

en: not tracking: ambiguous information for ref '%s'
ca: no s'està seguint: informació ambigua per a la referència «%s»

en: not under version control
ca: no està sota control de versions

en: note contents as a string
ca: anota els continguts com a cadena

en: note contents in a file
ca: anota els continguts en un fitxer

en: note: %s is untracked now.
ca: nota: %s està ara sense seguiment.

en: notes-ref
ca: referència de notes

en: nothing
ca: res

en: nothing added to commit but untracked files present
ca: no hi ha res afegit a cometre però hi ha fitxers no seguits

en: nothing added to commit but untracked files present (use "git add" to track)
ca: no hi ha res afegit a cometre però hi ha fitxers no seguits (useu «git add» per a seguir-los)

en: nothing to commit
ca: no hi ha res a cometre

en: nothing to commit (create/copy files and use "git add" to track)
ca: no hi ha res a cometre (creeu/copieu fitxers i useu «git add» per a seguir-los)

en: nothing to commit (use -u to show untracked files)
ca: no hi ha res a cometre (useu -u per a mostrar els fitxers no seguits)

en: nothing to commit, working tree clean
ca: no hi ha res a cometre, l'arbre de treball està net

en: nothing to do
ca: res a fer

en: nothing to merge: '%.*s'
ca: no hi ha res per a fusionar «%.*s»

en: notice files missing from worktree
ca: tingues en compte els fitxers absents de l'arbre de treball

en: notice: %s points to an unborn branch (%s)
ca: avís: %s apunta a una branca no nascuda (%s)

en: notice: No default references
ca: avís: no hi ha referències per defecte

en: num
ca: nombre

en: number of bytes
ca: nombre d'octets

en: number of entries in the cache tree to invalidate (default 0)
ca: nombre d'entrades a l'arbre de la memòria cau a invalidar (per defecte 0)

en: number of requests per thread
ca: nombre de peticions per fil

en: number of submodules cloned in parallel
ca: nombre de submòduls clonats en paral·lel

en: number of submodules fetched in parallel
ca: nombre de submòduls obtinguts en paral·lel

en: number of submodules pulled in parallel
ca: nombre de submòduls baixats en paral·lel

en: number of threads in server thread pool
ca: nombre de fils en el conjunt de fils del servidor

en: object
ca: objecte

en: object %s cannot be read
ca: no es pot llegir l'objecte %s

en: object %s has unknown type id %d
ca: l'objecte %s té un identificador de tipus %d desconegut

en: object %s is a %s, not a %s
ca: l'objecte %s és %s, no pas %s

en: object %s not found
ca: objecte %s no trobat

en: object %s: expected type %s, found %s
ca: objecte %s: s'esperava el tipus %s, s'ha trobat %s

en: object '%s' does not exist
ca: l'objecte «%s» no existeix

en: object '%s' does not have a unique type
ca: l'objecte «%s» no té un tipus únic

en: object '%s' not found in type bitmaps
ca: no s'ha trobat l'objecte «%s» als tipus de mapes de bits

en: object '%s' tagged as '%s', but is a '%s' type
ca: l'objecte «%s» s'ha etiquetat com a «%s», però és del tipus «%s»

en: object '%s': real type '%s', expected: '%s'
ca: objecte «%s»: tipus real «%s», s'esperava: «%s»

en: object already configured in another uploadpack.blobpackfileuri (got '%s')
ca: l'objecte ja està configurat en un altre uploadpack.blobpackfileuri (s'ha rebut «%s»)

en: object directory %s does not exist; check .git/objects/info/alternates
ca: no existeix el directori d'objecte %s; comproveu .git/objects/info/alternates

en: object directory containing set of packfile and pack-index pairs
ca: directori de l'objecte que conté el conjunt de parells de fitxers i índexs de paquets

en: object fails fsck: %s
ca: l'objecte ha fallat fsck: %s

en: object file %s is empty
ca: el tipus d'objecte %s és buit

en: object filtering
ca: filtratge d'objecte

en: object filtering requires --objects
ca: el filtratge d'objectes requereix --objects

en: object not found: %s
ca: objecte no trobat: %s

en: object not in bitmap: '%s'
ca: objecte no trobat al mapa de bits: «%s»

en: object type
ca: tipus d'objecte

en: object type mismatch at %s
ca: hi ha una discordança de tipus d'objecte a %s

en: object-info: expected flush after arguments
ca: object-info: s'esperava una neteja després dels arguments

en: objects filter not supported: '%s'
ca: filtre d'objectes no admès: %s

en: objects filter only supported in batch mode
ca: el filtre d'objectes només s'admet en mode batch

en: octopus merge cannot be executed on top of a [new root]
ca: no es pot executar la fusió «octopus» a la part superior d'una [arrel nova]

en: offset before end of packfile (broken .idx?)
ca: desplaçament abans de la fi del fitxer de paquet (.idx trencat?)

en: offset before start of pack index for %s (corrupt index?)
ca: desplaçament abans d'inici d'índex de paquet per a %s (índex corromput?)

en: offset beyond end of pack index for %s (truncated index?)
ca: desplaçament més enllà de la fi d'índex de paquet per a %s (índex truncat?)

en: offset value overflow for delta base object
ca: desbordament de valor de desplaçament per a l'objecte base de diferències

en: oid lookup out of order: oid[%d] = %s >= %s = oid[%d]
ca: oid lookup desordenat: oid[%d] = %s >= %s = oid[%d]

en: ok to record a change with an empty message
ca: està bé registrar un canvi amb missatge buit

en: ok to record an empty change
ca: està bé registrar un canvi buit

en: omit the preimage for deletes
ca: omet les preimatges per les supressions

en: on-demand
ca: sota demanda

en: only %d entry can be shown at one time. | only %d entries can be shown at one time.
ca[0]: es pot mostrar només %d entrada a la vegada.
ca[1]: es poden mostrar només %d entrades a la vegada.

en: only consider tags matching <pattern>
ca: només considera les etiquetes que coincideixen amb <patró>

en: only decorate refs that match <pattern>
ca: només decora les referències que coincideixin amb <patró>

en: only download metadata for the branch that will be checked out
ca: només baixa les metadades per a la branca que s'agafarà

en: only emit output related to the first range
ca: emet només la sortida relacionada amb el primer interval

en: only emit output related to the second range
ca: emet només la sortida relacionada amb el segon interval

en: only empty the index
ca: només buida l'índex

en: only expire files older than a given date-time
ca: fes caducar només els objectes més antics que l'hora i data donades

en: only follow first parent
ca: només segueix el primer pare

en: only found copies from modified paths due to too many files.
ca: només s'han trobat còpies des de camins modificats perquè de massa fitxers.

en: only one batch option may be specified
ca: només es pot especificar una opció per lots

en: only one config file at a time
ca: només un fitxer de configuració cada cop

en: only one pattern can be given with -l
ca: només es pot especificar un patró amb -l

en: only one reference expected
ca: només s'esperava una referència

en: only one reference expected, %d given.
ca: s'esperava només una referència, s'han donat %d.

en: only one type at a time
ca: només un tipus cada cop

en: only output exact matches
ca: emet només coincidències exactes

en: only remove from the index
ca: només elimina de l'índex

en: only show SHA1 hash using <n> digits
ca: mostra el resum SHA1 usant només <n> xifres

en: only show branches (can be combined with --tags)
ca: mostra només les branques (es pot combinar amb --tags)

en: only show tags (can be combined with --branches)
ca: mostra només les etiquetes (es pot combinar amb --branches)

en: only show trees
ca: mostra només els arbres

en: only show untracked files in the stash
ca: mostra només els fitxers no seguits a «stash»

en: only two arguments allowed in <type> <object> mode, not %d
ca: només es permeten dos arguments en el mode <tipus> <objecte>, no %d

en: only update entries that differ from HEAD
ca: només actualitza les entrades que difereixin de HEAD

en: only use refs matching <pattern>
ca: només usa les referències que coincideixin amb <patró>

en: only use tags to name the commits
ca: només usa les etiquetes per a anomenar les comissions

en: only useful for debugging
ca: només útil per a la depuració

en: open an editor
ca: obre un editor

en: opendir('%s') failed
ca: ha fallat opendir(«%s»)

en: opening %s
ca: s'està obrint %s

en: operation not supported by protocol
ca: opció no admesa pel protocol

en: opposite of --no-%s
ca: oposat a --no-%s

en: option
ca: opció

en: option "%s" is ignored for %s
ca: l'opció «%s» s'ignora per a «%s»

en: option "%s" value "%s" is not valid for %s
ca: l'opció «%s» amb valor «%s» no és vàlida per a %s

en: option '%s' and commit-ish cannot be used together
ca: opció «%s» i les de comissió no es poden usar juntes

en: option '%s' and commit-ishes cannot be used together
ca: opció «%s» i les de comissió no es poden usar juntes

en: option '%s' can only be used along with '%s'
ca: l'opció «%s» només es pot utilitzar juntament amb «%s»

en: option '%s' must come before non-option arguments
ca: l'opció «%s» ha d'aparèixer abans que els arguments opcionals

en: option --onto or --advance is mandatory
ca: l'opció --onto o --advance és obligatòria

en: option `%s' expects "%s" or "%s"
ca: l'opció «%s» espera «%s» o «%s»

en: option `%s' expects "always", "auto", or "never"
ca: l'opció «%s» espera «always», «auto» o «never»

en: option `%s' expects a number greater than zero
ca: l'opció «%s» espera un nombre major que zero

en: option `%s' expects a numerical value
ca: l'opció «%s» espera un valor numèric

en: option `%s' must point to a commit
ca: l'opció «%s» ha d'apuntar a una comissió

en: option `%s' requires a value
ca: l'opció «%s» requereix un valor

en: option diff-algorithm accepts "myers", "minimal", "patience" and "histogram"
ca: l'opció diff-algorithm accepta «myers», «minimal», «patience» i «histogram»

en: option for merge strategy
ca: opció d'estratègia de fusió

en: option for selected merge strategy
ca: opció per a l'estratègia de fusió seleccionada

en: option to transmit
ca: opció a transmetre

en: option=value
ca: opció=valor

en: options '%s' and '%s' cannot be used together
ca: les opcions «%s» i «%s» no es poden usar juntes

en: options '%s' and '%s' cannot be used together, use '%s' with '%s'
ca: les opcions «%s» i «%s» no es poden usar juntes, useu «%s» amb «%s»

en: options '%s' and '%s' cannot be used together, use '%s' with '%s' and '%s'
ca: les opcions «%s» i «%s» no es poden usar juntes, useu «%s» amb «%s» i «%s»

en: options '%s' and '%s:%s' cannot be used together
ca: les opcions «%s» i «%s:%s» no es poden usar juntes

en: options '%s', '%s', '%s', and '%s' cannot be used together
ca: les opcions «%s», «%s», «%s», i «%s» no es poden usar juntes

en: options '%s', '%s', and '%s' cannot be used together
ca: les opcions «%s», «%s», i «%s» no es poden usar juntes

en: options '-%c', '-%c', and '%s' cannot be used together
ca: les opcions «-%c», «-%c», i «%s» no es poden usar juntes

en: original commit '%s' contains mergetag '%s' that is discarded; use --edit instead of --graft
ca: la comissió original «%s» conté l'etiqueta de fusió «%s» que es descarta; useu --edit en lloc de --graft

en: out of range
ca: fora de rang

en: output a binary diff that can be applied
ca: diff amb sortida binària que pot ser aplicada

en: output all common ancestors
ca: emet tots els avantpassats comuns

en: output all-zero hash in From header
ca: emet un resum de tots zeros en la capçalera From

en: output full tree for each commit
ca: imprimeix l'arbre complet de per a cada comissió

en: output in stuck long form
ca: emet en forma llarga enganxada

en: output only the last line of --stat
ca: mostra només l'última línia de --stat

en: output only the trailers
ca: mostra només els «trailer»

en: output pack to stdout
ca: emet el paquet a stdout

en: output the distribution of relative amount of changes for each sub-directory
ca: genera la distribució de la quantitat relativa de canvis per a cada subdirectori

en: output to a specific file
ca: sortida a un fitxer específic

en: override author for commit
ca: sobreescriu l'autor de la comissió

en: override date for commit
ca: sobreescriu la data de la comissió

en: override error message when patch failure occurs
ca: sobreescriu el missatge d'error si falla l'aplicació del pedaç

en: override the executable bit of the listed files
ca: sobreescriu el bit executable dels fitxers llistats

en: override the name of the initial branch
ca: sobreescriu el nom de la branca inicial

en: override the up-to-date check
ca: passa per alt la comprovació d'actualitat

en: overwriting '%s'
ca: s'està sobreescrivint «%s»

en: pack %s too large to consider in geometric progression
ca: el paquet %s és massa gran per a considerar-ho en progressió geomètrica

en: pack %s too large to roll up
ca: el paquet %s és massa gran per a enrotllar-lo

en: pack compression level
ca: nivell de compressió de paquet

en: pack everything
ca: empaqueta-ho tot

en: pack everything in a single pack
ca: empaqueta-ho tot en un únic paquet

en: pack exceeds maximum allowed size
ca: el paquet supera la mida màxima permesa

en: pack exceeds maximum allowed size (%s)
ca: el paquet supera la mida màxima permesa (%s)

en: pack for reuse when computing a multi-pack bitmap
ca: empaqueta per a reutilitzar quan es calcula un mapa de bits multipaquet

en: pack has %d unresolved delta | pack has %d unresolved deltas
ca[0]: el paquet té %d diferència no resolta
ca[1]: el paquet té %d diferències no resoltes

en: pack has junk at the end
ca: el paquet té brossa al seu final

en: pack is corrupted (SHA1 mismatch)
ca: el paquet és malmès (discordança SHA1)

en: pack loose unreachable objects
ca: empaqueta els objectes inabastables solts

en: pack prefix %s does not begin with objdir %s
ca: el prefix de paquet %s no comença amb objdir %s

en: pack prefix to store a pack containing filtered out objects
ca: prefix del paquet per a emmagatzemar un paquet que contingui objectes filtrats

en: pack prefix to store a pack containing pruned objects
ca: prefix del paquet per a emmagatzemar un paquet que contingui objectes podats

en: pack signature mismatch
ca: hi ha una discordança de signatura de paquet

en: pack too large for current definition of off_t
ca: paquet massa gran per a la definició actual d'off_t

en: pack unreferenced objects separately
ca: empaqueta els objectes no referenciats de forma separada

en: pack-objects did not write a '%s' file for pack %s-%s
ca: els objectes de paquet no han escrit a un fitxer «%s» per al paquet %s-%s

en: pack-objects died
ca: el pack-objects s'ha mort

en: pack.deltaCacheLimit is too high, forcing %d
ca: pack.deltaCacheLimit és massa alt, forçant %d

en: packed object %s (stored in %s) is corrupt
ca: l'objecte empaquetat %s (emmagatzemat a %s) és corrupte

en: packet write failed - data exceeds max packet size
ca: no s'ha pogut escriure el paquet - les dades excedeixen la mida màxima del paquet

en: packet write failed: %s
ca: no s'ha pogut escriure el paquet: %s

en: packet write with format failed
ca: ha fallat l'escriptura del paquet amb format

en: packfile %s cannot be accessed
ca: no es pot accedir al fitxer de paquet %s

en: packfile %s cannot be mapped%s
ca: el fitxer de paquet %s no es pot mapar%s

en: packfile name '%s' does not end with '.%s'
ca: el nom del fitxer de paquet «%s» no acaba amb «.%s»

en: padding space between columns
ca: espai de farciment entre columnes

en: padding space on left border
ca: espai de farciment al marge esquerre

en: padding space on right border
ca: espai de farciment al marge dret

en: pager
ca: paginador

en: parallel jobs
ca: tasques paral·leles

en: parent
ca: pare

en: parent-number
ca: número del pare

en: parse_object_buffer failed on %s for %s
ca: parse_object_buffer ha fallat en %s per a %s

en: partial clone failed; attempting full clone
ca: ha fallat la clonació parcial; s'està intentant la clonació completa

en: pass --delta-islands to git-pack-objects
ca: passa --delta-islands a git-pack-objects

en: pass --keep-cr flag to git-mailsplit for mbox format
ca: passa l'indicador --keep-cr a git-mailsplit per al format mbox

en: pass --local to git-pack-objects
ca: passa --local a git-pack-objects

en: pass --no-reuse-delta to git-pack-objects
ca: passa --no-reuse-delta a git-pack-objects

en: pass --no-reuse-object to git-pack-objects
ca: passa --no-reuse-object a git-pack-objects

en: pass --path-walk to git-pack-objects
ca: passa --path-walk a git-pack-objects

en: pass -b flag to git-mailinfo
ca: passa l'indicador -b a git-mailinfo

en: pass -k flag to git-mailinfo
ca: passa l'indicador -k a git-mailinfo

en: pass -m flag to git-mailinfo
ca: passa l'indicador -m a git-mailinfo

en: pass a leading slash before paths such as '%s' if you want a single file (see NON-CONE PROBLEMS in the git-sparse-checkout manual).
ca: passa una barra d'inici abans dels camins com ara «%s» si voleu un sol fitxer (vegeu «NON-CONE PROBLEMS» al manual de git-sparse-checkout).

en: pass it through git-apply
ca: passa-ho a través de git-apply

en: pass it through git-mailinfo
ca: passa-ho a través del git-mailinfo

en: pass the argument through to the merge strategy
ca: passa l'argument a l'estratègia de fusió

en: passed to 'git apply'
ca: passa-ho a «git apply»

en: passed to 'git log'
ca: passa-ho a «git log»

en: passed to `diff`
ca: passa-ho a «diff»

en: patch failed: %s:%ld
ca: el pedaç ha fallat: %s:%ld

en: patch fragment without header at line %d: %.*s
ca: fragment de pedaç sense capçalera a la línia %d: %.*s

en: patch too large
ca: el pedaç és massa gran

en: patch with only garbage at line %d
ca: pedaç amb només escombraries a la línia %d

en: path
ca: camí

en: path %s has been renamed/deleted
ca: el camí %s s'ha canviat de nom / s'ha suprimit

en: path '%s' does not exist
ca: el camí «%s» no existeix

en: path '%s' does not exist (neither on disk nor in the index)
ca: el camí «%s» no existeix (ni al disc ni a l'índex)

en: path '%s' does not exist in '%.*s'
ca: el camí «%s» no existeix en «%.*s»

en: path '%s' does not have all necessary versions
ca: el camí «%s» no té totes les versions necessàries

en: path '%s' does not have necessary versions
ca: el camí «%s» no té les versions necessàries

en: path '%s' does not have our version
ca: el camí «%s» no té la nostra versió

en: path '%s' does not have their version
ca: el camí «%s» no té la seva versió

en: path '%s' exists on disk, but not in '%.*s'
ca: el camí «%s» existeix al disc, però no a «%.*s»

en: path '%s' exists on disk, but not in the index
ca: el camí «%s» existeix al disc, però no a l'índex

en: path '%s' exists, but not '%s'
    hint: Did you mean '%.*s:%s' aka '%.*s:./%s'?
ca: el camí «%s» existeix, però no «%s»
    consell: volíeu dir «%.*s:%s» conegut com a «%.*s:./%s»?

en: path '%s' is in the index, but not '%s'
    hint: Did you mean ':%d:%s' aka ':%d:./%s'?
ca: el camí «%s» està a l'índex, però no a «%s»
    .consell: volíeu dir «:%d:%s» conegut com a «:%d:./%s»?

en: path '%s' is in the index, but not at stage %d
    hint: Did you mean ':%d:%s'?
ca: el camí «%s» està a l'índex, però no a «stage» %d
    .consell: volíeu dir «:%d:%s»?

en: path '%s' is unmerged
ca: el camí «%s» està sense fusionar

en: path '%s': cannot merge
ca: camí «%s»: no es pot fusionar

en: path is not valid UTF-8: %s
ca: el camí no és vàlid en UTF-8: %s

en: path name too long for external filter
ca: el nom del camí és massa gran per al filtre extern

en: path of git-upload-pack on the remote host
ca: camí a git-upload-pack en la màquina remota

en: path to git-upload-pack on the remote
ca: camí a git-upload-pack en el remot

en: path to the remote git-upload-archive command
ca: camí a l'ordre git-upload-archive remota

en: path to upload pack on remote end
ca: camí al qual pujar el paquet al costat remot

en: path too long (%d chars, SHA1: %s): %s
ca: el camí és massa llarg (%d caràcters, SHA1: %s): %s

en: path:content
ca: camí: contingut

en: paths '%s ...' with -a does not make sense
ca: els camins «%s ...» amb -a no tenen sentit

en: paths are separated with NUL character
ca: els camins se separen amb el caràcter NUL

en: paths cannot be used with switching branches
ca: els camins no es poden usar amb canvi de branca

en: pathspec
ca: especificació de camí

en: pathspec '%s' did not match any file(s) known to git
ca: l'especificació de camí «%s» no ha coincidit amb cap fitxer que git conegui

en: pathspec '%s' did not match any files
ca: l'especificació de camí «%s» no ha coincidit amb cap fitxer

en: pathspec '%s' is beyond a symbolic link
ca: l'especificació de camí «%s» és més enllà d'un enllaç simbòlic

en: pathspec '%s' matches files outside the current directory
ca: l'especificació de camí «%s» coincideix amb fitxers fora del directori actual

en: pathspec arguments not supported
ca: arguments de l'especificació de camí no admesos

en: pathspec magic not supported by --follow: %s
ca: el «pathspec» màgic no està suportat per --follow: %s

en: pattern
ca: patró

en: pattern '%s' has no '*'
ca: el patró «%s» no té cap «*»

en: percentage by which creation is weighted
ca: percentatge pel qual la creació és ponderada

en: perform a 3-way merge with the new branch
ca: realitza una fusió de 3 vies amb la branca nova

en: perform a commit if the merge succeeds (default)
ca: realitza una comissió si la fusió té èxit (per defecte)

en: perform a full-directory diff
ca: fes un diff de tot el directori

en: perform a merge in addition to a read
ca: realitza una fusió a més d'una lectura

en: perform a non-destructive dry-run
ca: fes una prova no destructiva

en: perform garbage collection in the background
ca: fes la recollida de memòria brossa en segon pla

en: perform maintenance in the background
ca: fes el manteniment en segon pla

en: perform multiple merges, one per line of input
ca: realitza múltiples fusions, una per línia d'entrada

en: permissions
ca: permisos

en: pick hunks and update selectively
ca: selecciona els trossos i actualitza selectivament

en: placement
ca: posicionament

en: please fix this using 'git rebase --edit-todo'.
ca: corregiu-ho usant «git rebase --edit-todo».

en: please make sure that the .gitmodules file is in the working tree
ca: assegureu-vos que el fitxer .gitmodules és a l'arbre de treball

en: please run from the toplevel directory in non-cone mode
ca: executeu des del directori de nivell superior en mode que no sigui con

en: please stage your changes to .gitmodules or stash them to proceed
ca: feu un «stage» dels canvis a .gitmodules o feu un «stash» per a continuar

en: please supply the note contents using either -m or -F option
ca: especifiqueu el contingut de la nota fent servir l'opció -m o l'opció -F

en: please use two different terms
ca: useu dos termes diferents

en: populate log with at most <n> entries from shortlog
ca: emplena el registre amb <n> entrades del registre curt com a màxim

en: populate the new working tree
ca: emplena l'arbre de treball nou

en: positive value expected %s=%s
ca: valor positiu esperat %s=%s

en: positive value expected '%s' in %%(%s)
ca: valor positiu esperat «%s» a %%(%s)

en: positive value expected contents:lines=%s
ca: valor positiu esperat conté:lines=%s

en: positive width expected with the %%(align) atom
ca: amplada positiva esperada amb l'àtom %%(align)

en: preferred pack '%s' is expired
ca: el paquet preferit «%s» ha caducat

en: preferred-pack
ca: paquet preferit

en: prefixed path to initial superproject
ca: camí prefixat al superprojecte inicial

en: premature end of input
ca: final prematur de l'entrada

en: prepend <root> to all filenames
ca: anteposa <arrel> a tots els noms de fitxer

en: prepend an additional prefix to every line of output
ca: afegir un prefix addicional per a cada línia de sortida

en: prepend comment character and space to each line
ca: anteposa el caràcter de comentari i un espai a cada línia

en: prepend prefix to each pathname in the archive
ca: anteposa el prefix a cada nom de camí en l'arxiu

en: prepend this to submodule path output
ca: anteposa això a la sortida de camí del submòdul

en: preserve initially empty commits
ca: conserva les comissions inicialment buides

en: pretend that paths removed since <tree-ish> are still present
ca: pretén que els camins eliminats després de <arbre> encara siguin presents

en: pretty-print <object> content
ca: impressió embellida del contingut de l'<objecte>

en: prevent rename/copy detection if the number of rename/copy targets exceeds given limit
ca: evita la detecció de canvi de nom/còpia si el nombre d'objectius de canvi de nom/còpia supera el límit indicat

en: previous rebase directory %s still exists but mbox given.
ca: un directori de «rebase» anterior %s encara existeix però s'ha donat una bústia.

en: print <n> lines of each tag message
ca: imprimeix <n> línies de cada missatge d'etiqueta

en: print NUL after filenames
ca: imprimeix NUL després dels noms de fitxer

en: print a list of diff tools that may be used with `--tool`
ca: imprimeix una llista de totes les eines diff que podeu usar amb «--tool»

en: print all available commands
ca: imprimeix totes les ordres disponibles

en: print all configuration variable names
ca: imprimeix tots els noms de les variables de configuració

en: print command description
ca: imprimeix la descripció de l'ordre

en: print commit contents
ca: imprimeix els continguts de la comissió

en: print debugging messages to stderr
ca: imprimeix els missatges de depuració a stderr

en: print empty line between matches from different files
ca: imprimeix una línia buida entre coincidències de fitxers distints

en: print extra information on screen
ca: imprimeix informació extra a la pantalla

en: print list of file formats, protocols and other developer interfaces
ca: mostra la llista de formats de fitxer, protocols i altres interfícies de desenvolupador

en: print list of useful guides
ca: imprimeix la llista de guies útils

en: print list of user-facing repository, command and file interfaces
ca: imprimeix la llista de repositoris, ordres i interfícies de fitxers que veu l'usuari

en: print only branches of the object
ca: imprimeix només les branques de l'objecte

en: print only branches that are merged
ca: imprimeix només les branques que s'han fusionat

en: print only branches that are not merged
ca: imprimeix només les branques que no s'han fusionat

en: print only branches that contain the commit
ca: imprimeix només les branques que continguin la comissió

en: print only branches that don't contain the commit
ca: imprimeix només les branques que no continguin la comissió

en: print only error messages
ca: mostra només els missatges d'error

en: print only ref-based names (no object names)
ca: imprimeix només els noms basats en referències (no els noms d'objecte)

en: print only refs that are merged
ca: imprimeix només les referències que s'han fusionat

en: print only refs that are not merged
ca: imprimeix només les referències que no s'han fusionat

en: print only refs which contain the commit
ca: imprimeix només les referències que continguin la comissió

en: print only refs which don't contain the commit
ca: imprimeix només les referències que no continguin la comissió

en: print only refs which points at the given object
ca: imprimeix només les referències que assenyalin l'objecte donat

en: print only tags of the object
ca: imprimeix només les etiquetes de l'objecte

en: print only tags that are merged
ca: imprimeix només les etiquetes que s'han fusionat

en: print only tags that are not merged
ca: imprimeix només les etiquetes que no s'han fusionat

en: print only tags that contain the commit
ca: imprimeix només les etiquetes que continguin la comissió

en: print only tags that don't contain the commit
ca: imprimeix només les etiquetes que no continguin la comissió

en: print patches to standard out
ca: imprimeix els pedaços a la sortida estàndard

en: print raw gpg status output
ca: imprimeix la sortida crua de l'estat gpg

en: print sizes in human readable format
ca: imprimeix les mides en un format llegible pels humans

en: print status from remote helper
ca: imprimeix l'estat des de l'ajudant remot

en: print tag contents
ca: imprimeix els continguts de l'etiqueta

en: print the object ID instead of writing it to a ref
ca: imprimeix l'identificador de l'objecte en comptes d'escriure'l en una referència

en: problem loading sparse-checkout
ca: s'ha produït un problema en carregar sparse-checkout

en: problem with core.sharedRepository filemode value (0%.3o).
    The owner of files must always have read and write permissions.
ca: hi ha un problema amb el valor de mode de fitxer core.sharedRepository (0%.3o).
    El propietari dels fitxers sempre ha de tenir permisos de lectura i escriptura.

en: process binary files as text
ca: processa els fitxers binaris com a text

en: process binary files with textconv filters
ca: processa els fitxers binaris amb filtres de textconv

en: process file as it were from this path
ca: processa el fitxer com si fos d'aquest camí

en: process for submodule '%s' failed
ca: ha fallat el procés per al submòdul «%s»

en: process only line range <start>,<end> or function :<funcname>
ca: processa només el rang <inici>,<final> o la funció :<nom-funció>

en: process the reflogs of all references
ca: processa els registres de referències de totes les referències

en: produce the smallest possible diff
ca: produeix el diff més petit possible

en: promisor remote name cannot begin with '/': %s
ca: el nom remot «promisor» no pot començar amb «/»: %s

en: promisor-remote: could not close stdin to fetch subprocess
ca: promisor-remote: no s'ha pogut tancar stdin al subprocés d'obtenció

en: promisor-remote: could not write to fetch subprocess
ca: promisor-remote: no s'ha pogut escriure per al subprocés d'obtenció

en: promisor-remote: unable to fork off fetch subprocess
ca: promisor-remote: no es pot bifurcar el subprocés d'obtenció

en: protocol '%s' is not supported
ca: el protocol «%s» no és compatible

en: protocol does not support --negotiate-only, exiting
ca: el protocol no admet --negotiate-only, se surt

en: protocol error: bad line length %d
ca: error de protocol: longitud de línia errònia %d

en: protocol error: bad line length character: %.4s
ca: error de protocol: caràcter de longitud de línia erroni: %.4s

en: protocol error: bad pack header
ca: error de protocol: capçalera de paquet errònia

en: protocol error: expected '<url> <path>', missing space
ca: s'ha produït un error de protocol: s'esperava «<url> <camí>», hi manca espai

en: protocol error: expected sha/ref, got '%s'
ca: error de protocol: s'esperava sha/ref, s'ha obtingut «%s»

en: protocol error: expected shallow sha-1, got '%s'
ca: s'ha produït un error de protocol: s'esperava shallow sha-1, s'ha rebut «%s»

en: protocol error: impossibly long line
ca: error de protocol: longitud de línia impossible

en: protocol error: unexpected '%s'
ca: s'ha produït un error de protocol: no s'esperava «%s»

en: protocol error: unexpected capabilities^{}
ca: error de protocol: unexpected capabilities^{}

en: prune any reflog entries that point to broken commits
ca: poda qualsevol entrada del registre de referències que apunti a comissions trencades

en: prune entries older than <time> that are not reachable from the current tip of the branch
ca: poda les entrades més antigues de <data> que no es poden accedir des de la punta actual de la branca

en: prune entries older than the specified time
ca: poda les entrades més antigues que el temps especificat

en: prune local tags no longer on remote and clobber changed tags
ca: poda les etiquetes locals que ja no existeixen al remot i adjunta les etiquetes que han canviat

en: prune locally removed refs
ca: poda les referències eliminades localment

en: prune loose refs (default)
ca: poda les referències soltes (per defecte)

en: prune remote-tracking branches no longer on remote
ca: poda les branques amb seguiment remot que ja no estiguin en el remot

en: prune remotes after fetching
ca: poda els remots després d'obtenir-los

en: prune unreferenced objects
ca: poda objectes sense referència

en: pseudo-merge group '%s' has unstable threshold before stable one
ca: el grup de pseudo-fusió «%s» té un llindar inestable abans de l'estable

en: pseudo-merge group '%s' missing required pattern
ca: manca un patró requerit al grup de pseudo-fusió «%s»

en: pull with rebase
ca: baixar fent «rebase»

en: push all branches
ca: puja totes les referències

en: push all refs
ca: puja totes les referències

en: push destination '%s' on remote '%s' has no local tracking branch
ca: la destinació de pujada «%s» en el remot «%s» no té cap branca amb seguiment remot

en: push has no destination (push.default is 'nothing')
ca: push no té destinació (push.default és «nothing»)

en: push missing but relevant tags
ca: puja les etiquetes absents però rellevants

en: push negotiation failed; proceeding anyway with push
ca: ha fallat la negociació de la pujada; s'està procedint igualment amb l'empenta

en: push options must not have new line characters
ca: les opcions de pujada no han de tenir caràcters de línia nova

en: push refspecs for '%s' do not include '%s'
ca: les especificacions de referència de pujada «%s» no inclouen «%s»

en: push tags (can't be used with --all or --branches or --mirror)
ca: puja les etiquetes (no es pot usar amb --all, --branches o --mirror)

en: query push URLs rather than fetch URLs
ca: consulta els URL de pujada en lloc dels URL d'obtenció

en: quiet
ca: silenciós

en: quiet mode
ca: mode silenciós

en: quit after a single request/response exchange
ca: surt després d'un sol intercanvi de sol·licitud/resposta

en: quote placeholders suitably for Tcl
ca: posa els marcadors de posició entre cometes adequades per al Tcl

en: quote placeholders suitably for perl
ca: posa els marcadors de posició entre cometes adequades per al perl

en: quote placeholders suitably for python
ca: posa els marcadors de posició entre cometes adequades per al python

en: quote placeholders suitably for shells
ca: posa els marcadors de posició entre cometes adequades per a intèrprets d'ordres

en: quoted CRLF detected
ca: CRLF entre cometes detectat

en: range
ca: rang

en: re-code metadata to i18n.commitEncoding
ca: torna a codificar les metadades a i18n.commitEncoding

en: re-code metadata to this encoding
ca: recodifica les metadades en aquesta codificació

en: re-fetch without negotiating common commits
ca: tornar a obtenir sense negociar comissions comunes

en: re-init: ignored --initial-branch=%s
ca: reinicialització: s'ha ignorat --initial-branch=%s

en: read .gitattributes in working directory
ca: llegeix .gitattributes en el directori de treball

en: read a pattern list over stdin
ca: llegeix una llista patrons de l'entrada estàndard

en: read additional mailmap entries from blob
ca: llegeix entrades mailmap addicionals del blob

en: read additional mailmap entries from file
ca: llegeix les entrades mailmap addicionals del fitxer

en: read additional per-directory exclude patterns in <file>
ca: llegeix els patrons addicionals d'exclusió per directori en <fitxer>

en: read commands from stdin
ca: llegeix les ordres de stdin

en: read commit log message from file
ca: llegeix el missatge de registre de comissió des d'un fitxer

en: read config from given blob object
ca: llegeix la configuració de l'objecte de blob donat

en: read error
ca: error de lectura

en: read error on input
ca: error de lectura d'entrada

en: read error while indexing %s
ca: error de lectura mentre s'indexava %s

en: read exclude patterns from <file>
ca: llegeix els patrons des de <fitxer>

en: read file names from stdin
ca: llegeix els noms de fitxer de stdin

en: read from external filter '%s' failed
ca: la lectura del filtre extern «%s» ha fallat

en: read list of paths from the standard input
ca: llegeix la llista de camins des de l'entrada estàndard

en: read list of paths to be updated from standard input
ca: llegeix la llista de camins a actualitzar des de l'entrada estàndard

en: read message from file
ca: llegeix el missatge des d'un fitxer

en: read object names from the standard input
ca: llegeix els noms d'objecte des de l'entrada estàndard

en: read objects from stdin
ca: llegeix els objectes des de stdin

en: read packs from stdin
ca: llegeix els paquets des de stdin

en: read pathspec from file
ca: llegeix l'especificació del camí del fitxer

en: read patterns from file
ca: llegeix els patrons des d'un fitxer

en: read patterns from standard in
ca: llegeix els patrons de l'entrada estàndard

en: read reference patterns from stdin
ca: llegeix els patrons de referència de l'entrada estàndard

en: read refs from stdin
ca: llegeix les referències des de stdin

en: read revision arguments from standard input
ca: llegeix els arguments de revisió des de l'entrada estàndard

en: read the object from stdin
ca: llegeix l'objecte des de stdin

en: read the tree into the index under <subdirectory>/
ca: llegeix l'arbre a l'índex sota <subdirectori>/

en: read updates from stdin
ca: llegeix les actualitzacions des de stdin

en: read(%s) failed
ca: ha fallat la lectura(%s)

en: read-tree failed
ca: read-tree ha fallat

en: reading bisect refs failed
ca: la lectura de les referències de bisecció ha fallat

en: reading from '%s' beyond a symbolic link
ca: s'està llegint de «%s» més enllà d'un enllaç simbòlic

en: reading patches from stdin/tty...
ca: s'estan llegint pedaços de stdin/tty...

en: reading remote from "%s/%s", which is nominated for removal.
    
    If you still use the "remotes/" directory it is recommended to
    migrate to config-based remotes:
    
    	git remote rename %s %s
    
    If you cannot, please let us know why you still need to use it by
    sending an e-mail to <git@vger.kernel.org>.
ca: s'està llegint el remot des de «%s/%s», el qual està nominat per a la seva supressió.
    
    Si encara feu servir  el directori «remotes/», es recomana la migració a
    remots basats en configuració
    
    	git remote rename %s %s
    
    Si no podeu, feu-nos saber, per favor, per què necessiteu fer-lo servir encara
    tot enviant correu electrònic a <git@vger.kernel.org>.

en: reason
ca: raó

en: reason for locking
ca: raó per a bloquejar

en: reason of the update
ca: raó de l'actualització

en: rebase all reachable commits up to the root(s)
ca: fes «rebase» de totes les comissions accessibles fins a l'arrel

en: rebase in progress; onto
ca: «rebase» en curs; sobre

en: rebase onto given branch instead of upstream
ca: fes un «rebase» en la branca donada en comptes de la font

en: rebases interactively (with merges) onto remote %s
ca: es fa «rebase» interactivament (amb fusions) sobre el remot %s

en: rebases interactively onto remote %s
ca: es fa «rebase» interactivament sobre el remot %s

en: rebases onto remote %s
ca: es fa «rebase» sobre el remot %s

en: receive pack program
ca: programa que rep els paquets

en: recode into utf8 (default)
ca: recodifica en utf8 (per defecte)

en: reconfigure all registered enlistments
ca: reconfigura tots els allistaments registrats

en: record only the fact that removed paths will be added later
ca: registra només el fet que els camins eliminats s'afegiran després

en: record only the fact that the path will be added later
ca: registra només el fet que el camí s'afegirà més tard

en: record the empty patch as an empty commit
ca: registra el pedaç buit com una comissió buida

en: recount: unexpected line: %.*s
ca: recompte: línia inesperada: %.*s

en: recurse into nested submodules
ca: cerca recursivament als submòduls imbricats

en: recurse into subtrees
ca: inclou recursivament als subarbres

en: recurse through submodules
ca: inclou recursivament els submòduls

en: recursing into submodule with push.recurseSubmodules=only; using on-demand instead
ca: cerca recursivament en el submòdul amb push.recurseSubmodules=only; utilitzant «on-demand» en el seu lloc

en: recursive alias: %s
ca: àlies recursiu: %s

en: recursive delta detected for object %s
ca: diferència recursiva detectada per a l'objecte  %s

en: recursively dereference (default)
ca: desreferencia recursivament (per defecte)

en: recursively search in each submodule
ca: cerca recursivament a cada submòdul

en: redirecting to %s
ca: s'està redirigint a %s

en: ref '%s' is excluded by the rev-list options
ca: les opcions de la llista de revisions exclouen la referència «%s»

en: ref updates aborted by hook
ca: les actualitzacions de referències s'han avortat per un lligam

en: ref updates forbidden inside quarantine environment
ca: no està permès actualitzar les referències en un entorn de quarantena

en: reference '%s' does not point to a blob
ca: la referència «%s» no assenyala a un blob

en: reference does not exist
ca: la referència no existeix

en: reference is not a tree: %s
ca: la referència no és un arbre: %s

en: reference parents which are not in fast-export stream by object id
ca: referència els pares que no estan en flux d'exportació ràpida per identificador d'objecte

en: reference repository
ca: repositori de referència

en: reference repository '%s' as a linked checkout is not supported yet.
ca: encara no s'admet el repositori de referència «%s» com a agafament enllaçat.

en: reference repository '%s' is grafted
ca: el repositori de referència «%s» és empeltat

en: reference repository '%s' is not a local repository.
ca: el repositori de referència «%s» no és un repositori local.

en: reference repository '%s' is shallow
ca: el repositori de referència «%s» és superficial

en: references specified along with --all
ca: referències especificades conjuntament amb --all

en: references to exclude
ca: referències a excloure

en: references to include
ca: referències a incloure

en: reflog could not be found: '%s'
ca: no s'ha pogut trobar el reflog: «%s»

en: refmap
ca: mapa de referències

en: refname %s is a symbolic ref, copying it is not supported
ca: el nom de referència %s és una referència simbòlica: no es permet copiar

en: refname %s not found
ca: no s'ha trobat el nom de referència %s

en: refname is dangerous: %s
ca: el nom de referència és perillós: %s

en: reformat multiline trailer values as single-line values
ca: reformata els valors del tràiler multilínia com a valors de línia única

en: refresh even if index contains unmerged entries
ca: actualitza encara que l'índex contingui entrades no fusionades

en: refresh stat information
ca: actualitza la informació d'estadístiques

en: refresh: ignore submodules
ca: actualitza: ignora els submòduls

en: refs snapshot for selecting bitmap commits
ca: instantània de referències per a seleccionar les comissions de mapa de bits

en: refspec
ca: especificació de referència

en: reftable: transaction failure: %s
ca: taula de referències: fallada de transacció: %s

en: reftable: transaction prepare: %s
ca: taula de referències: prepara transacció: %s

en: refusing to %s notes in %s (outside of refs/notes/)
ca: s'està refusant %s les notes en %s (fora de refs/notes/)

en: refusing to create malformed object
ca: es rebutja crear un objecte mal format

en: refusing to create/use '%s' in another submodule's git dir
ca: s'ha rebutjat crear/usar «%s» en el directori git d'un altre submòdul

en: refusing to delete current working directory
ca: s'ha rebutjat suprimir el directori de treball actual

en: refusing to fetch into branch '%s' checked out at '%s'
ca: s'ha rebutjat l'obtenció en la branca «%s» agafada a «%s»

en: refusing to force and skip creation of reflog
ca: s'ha rebutjat l'acció forçada i l'omissió de crear un registre de referències

en: refusing to merge unrelated histories
ca: s'està refusant fusionar històries no relacionades

en: refusing to move '%s' into an existing git dir
ca: s'ha refusat moure «%s» a un directori git existent

en: refusing to read cookies from http.cookiefile '-'
ca: res'ha rebutjat llegir galetes del http.cookiefile «-»

en: refusing to run without --i-still-use-this
ca: es rebutja a executar sense --i-still-use-this

en: refusing to update pseudoref '%s'
ca: s'ha rebutjat l'actualització de la pseudoreferència «%s»

en: refusing to update ref with bad name '%s'
ca: s'està refusant la referència amb nom malmès «%s»

en: refusing to update reflog for pseudoref '%s'
ca: s'ha rebutjat l'actualització del reflog per a la pseudoreferència «%s»

en: refusing to update reflog with bad name '%s'
ca: s'està refusant el reflog amb el nom incorrecte «%s»

en: refusing to work with credential missing host field
ca: s'ha rebutjat treballar amb credencials que no tenen el camp d'amfitrió

en: refusing to work with credential missing protocol field
ca: s'ha rebutjat treballar amb credencials que no tenen el camp de protocol

en: refusing to write multi-pack .bitmap without any objects
ca: s'està refusant a escriure el .bitmap multipaquet sense cap objecte

en: regexec returned %d for input: %s
ca: regexec ha retornat %d per a l'entrada: %s

en: register clean resolutions in index
ca: registra les resolucions netes en l'índex

en: rejected %s because shallow roots are not allowed to be updated
ca: s'ha rebutjat %s perquè no es permeten actualitzar les arrels superficials

en: relative config include conditionals must come from files
ca: els condicionals d'inclusió de configuració relatius han de venir de fitxers

en: relative config includes must come from files
ca: les inclusions de configuració relatives han de venir de fitxers

en: relative path syntax can't be used outside working tree
ca: la sintaxi de camí relatiu no es pot utilitzar fora de l'arbre de treball

en: relocate_gitdir for submodule '%s' with more than one worktree not supported
ca: no està admès relocate_gitdir per al submòdul «%s» amb més d'un arbre de treball

en: remote %s already exists.
ca: el remot %s ja existeix.

en: remote HEAD is not a branch: '%.*s'
ca: la HEAD remota no és una branca: «%.*s»

en: remote HEAD refers to nonexistent ref, unable to checkout
ca: el HEAD remot es refereix a una referència que no existeix, no s'ha pogut agafar

en: remote URLs cannot be configured in file directly or indirectly included by includeIf.hasconfig:remote.*.url
ca: URL remots no es poden configurar en un fitxer directament o indirectament inclòs per «includeIf.hasconfig:remote.*.url»

en: remote did not send all necessary objects
ca: el remot no ha enviat tots els objectes necessaris

en: remote error: %s
ca: error remot: %s

en: remote name
ca: nom del remot

en: remote name '%s' is a subset of existing remote '%s'
ca: el nom remot «%s» és un subconjunt del remot existent «%s»

en: remote name '%s' is a superset of existing remote '%s'
ca: el nom remot «%s» és un supeconjunt
     del remot existent «%s»

en: remote repository '%s' is incompatible with fsmonitor
ca: el repositori remot «%s» no és compatible amb fsmonitor

en: remote server sent unexpected response end packet
ca: el servidor remot ha enviat un paquet de final de resposta inesperat

en: remote transport reported error
ca: el transport remot ha informat d'un error

en: remote unpack failed: %s
ca: s'ha produït un error en el desempaquetament remot: %s

en: remote-curl: bad line length character: %.4s
ca: remote-curl: caràcter de longitud de línia erroni: %.4s

en: remote-curl: error reading command stream from git
ca: remote-curl: error en llegir el flux d'ordres del git

en: remote-curl: fetch attempted without a local repo
ca: remote-curl: s'ha intentat l'obtenció sense un repositori local

en: remote-curl: unexpected response end packet
ca: remote-curl: paquet final de resposta inesperat

en: remote-curl: unknown command '%s' from git
ca: remote-curl: ordre «%s» desconeguda del git

en: remote-curl: usage: git remote-curl <remote> [<url>]
ca: remote-curl: ús: git remote-curl <remot> [<url>]

en: remote-helper doesn't support push; refspec needed
ca: remote-helper no permet pujar; es necessiten especificacions de referència

en: remote-tracking branch '%s' not found
ca: no s'ha trobat la branca de seguiment remot «%s»

en: removal patch leaves file contents
ca: el pedaç d'eliminació deixa els continguts dels fitxers

en: remove '%s'
ca: elimina «%s»

en: remove <num> leading slashes from traditional diff paths
ca: elimina <nombre> barres obliqües inicials dels camins de diferència tradicionals

en: remove a section: name
ca: elimina una secció: nom

en: remove a variable: name [<value-pattern>]
ca: elimina una variable: nom [<patró-valors>]

en: remove all matches: name [<value-pattern>]
ca: elimina totes les coincidències: nom [<patró-valors>]

en: remove ignored files, too
ca: elimina els fitxers ignorats, també

en: remove named paths even if present in worktree
ca: elimina els camins anomenats encara que estiguin presents en l'arbre de treball

en: remove only ignored files
ca: elimina només els fitxers ignorats

en: remove redundant packs, and run git-prune-packed
ca: elimina els paquets redundants, i executeu git-prune-packed

en: remove submodule working trees even if they contain local changes
ca: elimina els arbres de treball dels submòduls fins i tot si contenen canvis locals

en: remove unnecessary whitespace
ca: elimina l'espai en blanc innecessari

en: remove whole directories
ca: elimina directoris sencers

en: removed stale scalar.repo '%s'
ca: s'ha eliminat l'scalar.repo estancat «%s»

en: rename section: old-name new-name
ca: canvia el nom de secció: nom-antic nom-nou

en: renamed a misnamed branch '%s' away
ca: s'ha canviat el nom d'una branca «%s» mal anomenada

en: renamed:
ca: canviat de nom:

en: renaming '%s' failed
ca: el canvi del nom de «%s» ha fallat

en: renaming pack to '%s' failed
ca: el canvi del nom a «%s» ha fallat

en: renormalize EOL of tracked files (implies -u)
ca: torna a normalitzar EOL dels fitxers seguits (implica -u)

en: repack all other packs except the largest pack
ca: reempaqueta tots els altres paquets excepte el paquet més gran

en: repack objects in packs marked with .keep
ca: reempaqueta els objectes en paquets marcats amb .keep

en: repack: Expecting full hex object ID lines only from pack-objects.
ca: repack: s'esperen només línies amb l'id d'objecte hexadecimal complet des de pack-objects.

en: repair: %s: %s
ca: repara: %s: %s

en: replace all matching variables: name value [<value-pattern>]
ca: reemplaça totes les variables que coincideixin: nom valor [<patró-valors>]

en: replace depth too high for object %s
ca: la profunditat de reemplaçament és massa alta per l'objecte %s

en: replace existing notes
ca: reemplaça les notes existents

en: replace multi-valued config option with new value
ca: reemplaça l'opció de configuració multivalor amb el valor nou

en: replace ref '%s' already exists
ca: la referència de reemplaçament «%s» ja existeix

en: replace ref '%s' not found
ca: no s'ha trobat la referència de reemplaçament '«%s»

en: replace the ref if it exists
ca: reemplaça la referència si existeix

en: replace the tag if exists
ca: reemplaça l'etiqueta si existeix

en: replacement %s not found for %s
ca: no s'ha trobat el reemplaçament %s per a %s

en: replacement '%s' has no '*'
ca: el reemplaçament «%s» no té cap «*»

en: replay onto given commit
ca: torna a reproduir a la comissió donada

en: replaying down to root commit is not supported yet!
ca: encara no s'admet la reproducció cap avall en una comissió arrel

en: replaying merge commits is not supported yet!
ca: encara no s'admet la repetició de les comissions de fusió

en: repo
ca: repositori

en: repo URL: '%s' must be absolute or begin with ./|../
ca: URL de repositori: «%s» ha de ser absolut o començar amb ./|../

en: repo version is 0, but v1-only extension found: | repo version is 0, but v1-only extensions found:
ca[0]: el repositori és versió 0, però només s'han trobat una extensió v1:
ca[1]: el repositori és versió 0, però només s'han trobat extensions v1:

en: repopulate stages #2 and #3 for the listed paths
ca: reemplena les «stage» #2 i #3 per als camins llistats

en: report actions to standard output
ca: informa de les accions en la sortida estàndard

en: report all attributes set on file
ca: informa de tots els atributs establerts en el fitxer

en: report archived files on stderr
ca: informa de fitxers arxivats en stderr

en: report on-disk index format version
ca: informa sobre la versió del format de l'índex del disc

en: report pruned notes
ca: informa de notes podades

en: report pruned objects
ca: informa d'objectes podats

en: report pruned working trees
ca: informa dels arbres de treball podats

en: report root nodes
ca: informa dels nodes d'arrel

en: report tags
ca: informa de les etiquetes

en: report that we have only objects reachable from this object
ca: informa que només hi ha objectes abastables des d'aquest objecte

en: repository
ca: repositori

en: repository '%s' does not exist
ca: el repositori «%s» no existeix

en: repository '%s' is incompatible with fsmonitor due to errors
ca: el repositori «%s» és incompatible amb fsmonitor a causa d'errors

en: repository '%s' is not registered
ca: el repositori «%s» no està registrat

en: repository '%s' not found
ca: no s'ha trobat el repositori «%s»

en: repository already uses '%s' format
ca: el repositori ja usa el format «%s»

en: repository at '%s' has a format issue
ca: el dipòsit a «%s» té un problema de format

en: repository at '%s' has different owner
ca: el dipòsit a «%s» té un propietari diferent

en: repository has been updated, but unable to write
    new index file. Check that disk is not full and quota is
    not exceeded, and then "git restore --staged :/" to recover.
ca: s'ha actualitzat el repositori, però no s'ha pogut escriure
    el fitxer d'índex nou. Comproveu que el disc no està ple i
    la quota no s'ha excedit, i després feu «git restore --staged :/n»
    per a recuperar-ho.

en: repository lacks the necessary blob to perform 3-way merge.
ca: al repositori li manca el blob necessari per a fer a una fusió de 3 vies.

en: repository not found in '%s'
ca: no s'ha trobat el dipòsit a «%s»

en: repository on the other end cannot be shallow
ca: el repositori de l'altre extrem no pot ser shallow

en: repository path '%s' already exists and is not an empty directory.
ca: el camí de destinació «%s» ja existeix i no és un directori buit.

en: request atomic transaction on remote side
ca: demana una transacció atòmica al costat remot

en: require old value of ref to be at this value
ca: requereix que el valor antic de la referència sigui d'aquest valor

en: require remote updates to be integrated locally
ca: requereix que les actualitzacions remotes s'integrin localment

en: reset HEAD and index
ca: restableix HEAD i l'índex

en: reset HEAD but keep local changes
ca: restableix HEAD però retén els canvis locals

en: reset HEAD, index and working tree
ca: restableix HEAD, l'índex i l'arbre de treball

en: reset only HEAD
ca: restableix només HEAD

en: resolve notes conflicts using the given strategy (manual/ours/theirs/union/cat_sort_uniq)
ca: resol els conflictes de nota usant l'estratègia donada (manual/ours/theirs/union/cat_sort_uniq)

en: resolve-undo records `%s` which is missing
ca: resolve-undo indica «%s» que manquen

en: respect format colors
ca: respecta els colors del format

en: respect include directives on lookup
ca: respecta les directives d'inclusió en cercar

en: respect islands during delta compression
ca: respecta les illes durant la compressió delta

en: restore the index
ca: restaura l'índex

en: restore the original branch and abort the patching operation
ca: restaura la branca original i interromp l'operació d'apedaçament

en: restore the working tree (default)
ca: restaura l'arbre de treball (per defecte)

en: resume revert or cherry-pick sequence
ca: reprèn la seqüència de reversió o el «cherry pick»

en: retrieve the archive from remote repository <repo>
ca: recupera l'arxiu del repositori remot <repositori>

en: return all URLs
ca: retorna tots els URL

en: return all values for multi-valued config options
ca: retorna tots els valors per a les opcions de configuració multivalor

en: return success even if repository was not registered
ca: retorna èxit encara que el repositori no estigui registrat

en: reuse and edit message from specified commit
ca: reusa i edita el missatge de la comissió especificada

en: reuse and edit specified note object
ca: reusa i edita l'objecte de nota especificat

en: reuse existing deltas
ca: reusa les diferències existents

en: reuse existing objects
ca: reusa els objectes existents

en: reuse message from specified commit
ca: reusa el missatge de la comissió especificada

en: reuse specified note object
ca: reusa l'objecte de nota especificat

en: rev-list does not support display of notes
ca: el rev-list no permet mostrar notes

en: reverse-index file %s has unknown signature
ca: el fitxer d'índex invers %s té una signatura desconeguda

en: reverse-index file %s is corrupt
ca: el fitxer d'índex invers %s està malmès

en: reverse-index file %s is too small
ca: el fitxer d'índex invers %s és massa petit

en: revert
ca: revertir

en: revert failed
ca: la reversió ha fallat

en: revert is already in progress
ca: una reversió ja està en curs

en: revert staged set of changes back to the HEAD version
ca: reverteix el conjunt de canvis «staged» a la versió HEAD

en: reverted %d path
     | reverted %d paths
ca[0]: revertit %d camí
ca[1]: revertits %d camins

en: revision
ca: revisió

en: revision arguments not allowed
ca: arguments de revisió no permesos

en: revision walk setup failed
ca: la configuració del recorregut de revisions ha fallat

en: reword option of '%s' and '%s' cannot be used together
ca: les opcions de «reword» «%s» i «%s» no es poden usar juntes

en: reword option of '%s' and path '%s' cannot be used together
ca: les opcions de «reword» «%s» i camí «%s» no es poden usar juntes

en: rewrite the old SHA1 with the new SHA1 of the entry that now precedes it
ca: reescriu l'antic SHA1 amb el nou SHA1 de l'entrada que ara precedeix

en: root
ca: arrel

en: root %s
ca: arrel %s

en: root tree OID for commit %s in commit-graph is %s != %s
ca: OID de l'arbre arrel per a comissions %s en el graf de comissions és %s != %s

en: run 'maintenance --auto' after fetching
ca: executa «maintenance --auto» després d'obtenir

en: run a specific task
ca: executa una tasca específica

en: run external text conversion filters when comparing binary files
ca: executa els filtres externs de conversió de text en comparar fitxers binaris

en: run filters on object's content
ca: executa els filtres al contingut de l'objecte

en: run interactively
ca: executa interactivament

en: run only test suite or individual test <suite[::test]>
ca: executa només el conjunt de proves o la prova individual <suite[::test]>

en: run tasks based on frequency
ca: executa les tasques basant-se en freqüència

en: run tasks based on the state of the repository
ca: executa les tasques basades en l'estat del repositori

en: run textconv on object's content
ca: executar textconv al contingut de l'objecte

en: run_command returned non-zero status for %s
    .
ca: run_command ha retornat un estat diferent de zero per a %s
    .

en: run_command returned non-zero status while recursing in the nested submodules of %s
    .
ca: run_command ha retornat un estat diferent de zero mentre es treballava recursivament als submòduls imbricats de %s
    .

en: running %s
ca: s'està executant %s

en: running fsmonitor-daemon in '%s'
ca: s'està executant fsmonitor-daemon en «%s»

en: running trailer command '%s' failed
ca: l'execució de l'ordre «trailer» «%s» ha fallat

en: safe.directory '%s' not absolute
ca: el safe.directory «%s» no és absolut

en: same as -a, and turn unreachable objects loose
ca: el mateix que -a, i solta els objectes inabastables

en: same as -a, pack unreachable cruft objects separately
ca: el mateix que -a, empaqueta els objectes superflus inabastables de forma separada

en: same as -m, but discard unmerged entries
ca: el mateix que -m, però descarta les entrades no fusionades

en: same as the above, but limit memory size instead of entries count
ca: el mateix que l'anterior, però limita la mida de memòria en lloc del nombre d'entrades

en: save the data to the given ref
ca: desa les dades en la referència donada

en: scalar [-C <directory>] [-c <key>=<value>] <command> [<options>]
    
    Commands:
ca: scalar [-C <directori>] [-c <clau>=<valor>] <ordre> [<opcions>]
    
    Ordres:

en: scalar clone [--single-branch] [--branch <main-branch>] [--full-clone]
    	[--[no-]src] [--[no-]tags] [--[no-]maintenance] <url> [<enlistment>]
ca: scalar clone [--single-branch] [--branch <branca-principal>] [--full-clone]
    	[--[no-]src] [--[no-]tags] <url> [<allistament>]

en: scalar delete <enlistment>
ca: supressió de l'escalar <allistament>

en: scalar diagnose [<enlistment>]
ca: scalar diagnose [<allistament>]

en: scalar reconfigure [--maintenance=(enable|disable|keep)] [--all | <enlistment>]
ca: scalar reconfigure [--maintenance=(enable|disable|keep)]  [--all | <allistament>]

en: scalar register [--[no-]maintenance] [<enlistment>]
ca: scalar register [--[no-]maintenance] [<allistament>]

en: scalar run <task> [<enlistment>]
    Tasks:
ca: scalar run <task>  {<allistament>]
    Tasques:

en: scalar unregister [<enlistment>]
ca: scalar unregister [<allistament>]

en: scan pack-indexes listed by stdin for commits
ca: explora els índexs del paquet llistats per a stdin per a comissions

en: scheduler
ca: planificador

en: scheduler to trigger git maintenance run
ca: planificador per a activar l'execució de manteniment del git

en: score
ca: puntuació

en: search for regex?
ca: cerca per expressió regular?

en: search in both tracked and untracked files
ca: cerca tant en fitxers seguits com en no seguits

en: search in index instead of in the work tree
ca: cerca en l'índex en lloc de l'arbre de treball

en: search in subdirectories (default)
ca: cerca als subdirectoris (per defecte)

en: second guess 'git checkout <no-such-branch>' (default)
ca: segona deducció «git checkout <no-such-branch>» (per defecte)

en: second guess 'git switch <no-such-branch>'
ca: segona deducció «git switch <no-such-branch>»

en: seconds to wait for daemon to start or stop
ca: segons a esperar que el dimoni comenci o s'aturi

en: see protocol.version in 'git help config' for more details
ca: vegeu «protocol.version» a «git help config» per a més detalls

en: select a numbered item
ca: seleccioneu un ítem numerat

en: select a range of items
ca: seleccioneu un rang d'ítems

en: select a single item
ca: seleccioneu un únic ítem

en: select files by diff type
ca: seleccioneu els fitxers per tipus de diff

en: select handling of commit messages in an alternate encoding
ca: selecciona la gestió dels missatges de comissió en una codificació alternativa

en: select handling of signed commits
ca: selecciona la gestió de les etiquetes signades

en: select handling of signed tags
ca: selecciona la gestió de les etiquetes signades

en: select handling of tags that tag filtered objects
ca: selecciona la gestió de les etiquetes que etiquetin objectes filtrats

en: select hunks interactively
ca: selecciona els trossos interactivament

en: select item based on unique prefix
ca: seleccioneu un ítem basant-se en un prefix únic

en: select mainline parent
ca: selecciona la línia principal del pare

en: select multiple ranges
ca: seleccioneu rangs múltiples

en: send results to standard output
ca: envia els resultats a la sortida estàndard

en: send-pack: unable to fork off fetch subprocess
ca: send-pack: no es pot bifurcar obtenint un subprocés

en: separate git dir from working tree
ca: separa el directori de git de l'arbre de treball

en: separate paths with the NUL character
ca: separa els camins amb el caràcter NUL

en: serious inflate inconsistency
ca: hi ha una inconsistència seriosa d'inflació

en: serve up the info/refs for git-http-backend
ca: serveix les info/refs per a git-http-backend

en: server does not support wait-for-done
ca: el servidor no admet «wait-for-done»

en: server doesn't support '%s'
ca: el servidor no és compatible amb «%s»

en: server doesn't support feature '%s'
ca: el servidor no és compatible amb la característica «%s»

en: server options require protocol version 2 or later
ca: les opcions del servidor requereixen el protocol versió 2 o posterior

en: server-specific
ca: específic al servidor

en: set From address to <ident> (or committer ident if absent)
ca: estableix l'adreça From a <identitat> (o la identitat del comitent si manca)

en: set branch tracking configuration
ca: estableix la configuració del seguiment de la branca

en: set compression level
ca: estableix el nivell de compressió

en: set config inside the new repository
ca: estableix la configuració dins del repositori nou

en: set labels for file1/orig-file/file2
ca: estableix les etiquetes per a fitxer1/fitxer-original/fitxer2

en: set modification time of archive entries
ca: estableix l'hora de modificació de les entrades de l'arxiu

en: set refs/remotes/<name>/HEAD according to remote
ca: estableix refs/remotes/<nom>/HEAD segons el remot

en: set the IMAP host with 'git config imap.host <host>'.
    (e.g., 'git config imap.host imaps://imap.example.com')
ca: establiu la màquina d'IMAP amb  'git config imap.host <maquina>'.
    (p. ex., 'git config imap.host imaps://imap.example.com')

en: set the default tracking branch
ca: estableix la branca de seguiment per defecte

en: set the default tracking branch to master
ca: estableix la branca de seguiment per defecte a «master»

en: set the target folder with 'git config imap.folder <folder>'.
    (e.g., 'git config imap.folder Drafts')
ca: establiu la carpeta de destinació amb 'git config imap.folder <carpeta>'.
    (p. ex., 'git config imap.folder Drafts')

en: set up remote as a mirror to push to or fetch from
ca: estableix el remot com a mirall al qual pujar o del qual obtenir

en: set up tracking mode (see git-branch(1))
ca: configura el mode de seguiment (vegeu git-branch(1))

en: set upstream for git pull/fetch
ca: estableix la font per a git pull/fetch

en: set upstream for git pull/status
ca: estableix la font per a git pull/status

en: sets the submodule's name to the given string instead of defaulting to its path
ca: estableix el nom del submòdul a la cadena donada en lloc de per defecte al seu camí

en: setsid failed
ca: «setsid» ha fallat

en: setting remote service path not supported by protocol
ca: el protocol no permet establir el camí del servei remot

en: setup as shared repository
ca: configura com a repositori compartit

en: sfx
ca: sufix

en: sha1 information is lacking or useless (%s).
ca: hi manca informació sha1 o és inútil (%s).

en: sha1 information is lacking or useless for submodule %s
ca: hi manca la informació sha1 o és inútil per al submòdul %s

en: short object ID %s is ambiguous
ca: l'id d'objecte curt %s és ambigu

en: short read while indexing %s
ca: lectura curta mentre s'indexa %s

en: shortcut for -C NUM
ca: drecera per a -C NUM

en: shorten ref output
ca: escurça la sortida de referències

en: shouldn't have EOF when not gentle on EOF
ca: no hauria de tenir EOF quan s'és lax amb els EOF

en: show 'other' directories' names only
ca: mostra només els noms dels directoris «other»

en: show <n> context lines after matches
ca: mostra <n> línies de context després d'una coincidència

en: show <n> context lines before and after matches
ca: mostra <n> línies de context abans i després d'una coincidència

en: show <n> context lines before matches
ca: mostra <n> línies de context abans d'una coincidència

en: show <n> more commits after the common ancestor
ca: mostra <n> comissions després de l'avantpassat comú

en: show <n> most recent ref-log entries starting at base
ca: mostra les <n> entrades més recents començant a la base

en: show a compact-summary at the end of the merge
ca: mostra un compact-summary al final de la fusió

en: show a diffstat at the end of the merge
ca: mostra les estadístiques de diferència al final de la fusió

en: show a line with the function name before matches
ca: mostra una línia amb el nom de funció abans de les coincidències

en: show abbreviated commit object as fallback
ca: mostra l'objecte de comissió abreviat com a sistema alternatiu

en: show aliases in --all
ca: mostra els àlies a --all

en: show all changes in the changeset with -S or -G
ca: mostra tots els canvis amb el conjunt de canvis amb -S o -G

en: show author email instead of name (Default: off)
ca: mostra el correu electrònic de l'autor en comptes del nom (per defecte: desactivat)

en: show blame entries as we find them, incrementally
ca: mostra les entrades «blame» mentre les trobem, incrementalment

en: show branch information
ca: mostra la informació de branca

en: show cached files in the output (default)
ca: mostra en la sortida els fitxers desats en la memòria cau (per defecte)

en: show changes against <refspec> in cover letter or single patch
ca: mostra els canvis contra <refspec> a la carta de presentació o a un sol pedaç

en: show changes against <rev> in cover letter or single patch
ca: mostra els canvis contra <revisió> a la carta de presentació o a un sol pedaç

en: show colored diff
ca: mostra un diff amb colors

en: show column number of first match
ca: mostra el nombre de columna de la primera coincidència

en: show commits in topological order
ca: mostra les comissions en ordre topològic

en: show config keys in addition to their values
ca: mostra les claus de configuració a més dels seus valors

en: show config matching the given URL
ca: mostra la configuració coincident amb l'URL indicat

en: show config with values matching the pattern
ca: mostra la configuració amb els valors coincidents amb el patró

en: show context between diff hunks up to the specified number of lines
ca: mostra el context entre trossos de diferència fins al nombre especificat de línies

en: show current branch name
ca: mostra el nom de la branca actual

en: show dangling objects
ca: mostra els objectes despenjats

en: show debugging data
ca: mostra les dades de depuració

en: show deleted files in the output
ca: mostra en la sortida els fitxers suprimits

en: show diff in commit message template
ca: mostra la diferència en la plantilla de missatge de comissió

en: show extended annotations and reasons, if available
ca: mostra les anotacions esteses i les raons, si estan disponibles

en: show external commands in --all
ca: mostra les ordres externes a --all

en: show filename only once above matches from same file
ca: mostra el nom de fitxer només una vegada a dalt de les coincidències del mateix fitxer

en: show filenames
ca: mostra els noms de fitxer

en: show filenames relative to top directory
ca: mostra els noms de fitxer relatius al directori superior

en: show files on the filesystem that need to be removed
ca: mostra els fitxers en el sistema de fitxers que s'han d'eliminar

en: show full <object> or <rev> contents
ca: mostra el contingut complet de <objecte> o <rev>

en: show full pre- and post-image object names on the "index" lines
ca: mostra els noms complets dels objectes pre i post-imatge a les línies «index»

en: show hash and subject, give twice for upstream branch
ca: mostra el hash i l'assumpte, useu-lo dues vegades per a la branca font

en: show ignored files in the output
ca: mostra en la sortida els fitxers ignorats

en: show ignored files, optional modes: traditional, matching, no. (Default: traditional)
ca: mostra els fitxers ignorats, modes opcionals: traditional, matching, no. (Per defecte: traditional, matching, no.)

en: show in a format designed for machine consumption
ca: presenta en un format dissenyat per a ser consumit per una màquina

en: show in-body From: even if identical to the e-mail header
ca: mostra en el cos el remitent: encara que sigui idèntic a la capçalera del correu electrònic

en: show info page
ca: mostra la pàgina d'informació

en: show line endings of files
ca: mostra els terminadors de línia dels fitxers

en: show line numbers
ca: mostra els números de línia

en: show long commit SHA1 (Default: off)
ca: mostra l'SHA1 de la comissió en format llarg (per defecte: desactivat)

en: show man page
ca: mostra la pàgina de manual

en: show manual in web browser
ca: mostra la pàgina de manual en el navegador web

en: show matching files in the pager
ca: mostra els fitxers coincidents en el paginador

en: show merges reachable from only one tip
ca: mostra les fusions abastables de només una punta

en: show modified files in the output
ca: mostra en la sortida els fitxers modificats

en: show non-matching input paths
ca: mostra els camins d'entrada que no coincideixin

en: show non-matching lines
ca: mostra les línies no coincidents

en: show number of added and deleted lines in decimal notation
ca: mostra el nombre de línies afegides i suprimides en notació decimal

en: show object size
ca: mostra la mida de l'objecte

en: show object type (one of 'blob', 'tree', 'commit', 'tag', ...)
ca: mostra el tipus d'objecte (un dels següents: «blob», «tree», «commit», «tag», ...)

en: show only <n> matched refs
ca: mostra només <n> referències coincidents

en: show only commits not on the first branch
ca: mostra només les comissions que no siguin en la primera branca

en: show only filenames instead of matching lines
ca: mostra només els noms de fitxer en lloc de les línies coincidents

en: show only matches from files that match all patterns
ca: mostra només les coincidències dels fitxers que coincideixin amb tots els patrons

en: show only matching parts of a line
ca: mostra només les parts de coincidents de la línia

en: show only names and status of changed files
ca: mostra només els noms i l'estat dels fitxers canviats

en: show only names of changed files
ca: mostra només els noms de fitxers canviats

en: show only the names of files without match
ca: mostra només els noms dels fitxers sense coincidència

en: show origin of config (file, standard input, blob, command line)
ca: mostra l'origen de la configuració (fitxer, entrada estàndard, blob, línia d'ordres)

en: show original filename (Default: auto)
ca: mostra el nom de fitxer original (per defecte: automàtic)

en: show original linenumber (Default: off)
ca: mostra el número de línia original (per defecte: desactivat)

en: show original object ids of blobs/commits
ca: mostra els ID dels objectes originals dels blobs i comissions

en: show other files in the output
ca: mostra en la sortida els altres fitxers

en: show output score for blame entries
ca: mostra la puntuació de sortida de les entrades «blame»

en: show patch format instead of default (patch + stat)
ca: mostra el format de pedaç en lloc del per defecte (pedaç + estadístiques)

en: show paths with changes
ca: mostra els camins amb canvis

en: show porcelain format with per-line commit information
ca: mostra en format de porcellana amb informació de comissió per línia

en: show possible merge bases
ca: mostra les bases de fusió possibles

en: show progress
ca: mostra el progrés

en: show progress after <n> objects
ca: mostra el progrés després de <n> objectes

en: show progress meter
ca: mostra l'indicador de progrés

en: show progress meter during object writing phase
ca: mostra l'indicador de progrés durant la fase d'escriptura d'objectes

en: show progress while generating patches
ca: mostra el progrés durant la generació de pedaços

en: show raw timestamp (Default: off)
ca: mostra la marca de temps en cru (per defecte: desactivat)

en: show refs from stdin that aren't in local repository
ca: mostra les referències de stdin que no siguin en el repositori local

en: show refs unreachable from any other ref
ca: mostra les referències inabastables de qualsevol altra referència

en: show remote-tracking and local branches
ca: mostra les branques amb seguiment remot i les locals

en: show remote-tracking branches
ca: mostra les branques amb seguiment remot

en: show resolve-undo information
ca: mostra la informació de resolució de desfet

en: show scope of config (worktree, local, global, system, command)
ca: mostra l'abast de la configuració («worktree», «local», «global», «system», «command»)

en: show source
ca: mostra la font

en: show sparse directories in the presence of a sparse index
ca: mostra els directoris dispersos en presència d'un índex dispers

en: show staged contents' object name in the output
ca: mostra en la sortida el nom d'objecte dels continguts «stage»

en: show stash information
ca: mostra la informació de «stash»

en: show statistics only
ca: mostra només estadístiques

en: show status concisely
ca: mostra l'estat concisament

en: show status in long format (default)
ca: mostra l'estat en format llarg (per defecte)

en: show tag list in columns
ca: mostra la llista d'etiquetes en columnes

en: show the HEAD reference, even if it would be filtered out
ca: mostra la referència HEAD, encara que es filtrés

en: show the change in the specified path first
ca: mostra el canvi primer al camí especificat

en: show the email address of each author
ca: mostra l'adreça electrònica de cada autor

en: show the given destination prefix instead of "b/"
ca: mostra el prefix de destinació indicat en lloc de «b/»

en: show the given source prefix instead of "a/"
ca: mostra el prefix d'origen donat en lloc de «a/»

en: show the number of matches instead of matching lines
ca: mostra el nombre de coincidències en lloc de les línies coincidents

en: show the patch being applied
ca: mostra el pedaç que s'està aplicant

en: show the patch file being applied or merged
ca: mostra el pedaç que s'està aplicant o fusionant

en: show the surrounding function
ca: mostra la funció circumdant

en: show trees when recursing
ca: mostra els arbres quan es treballa recursivament

en: show underlying ref in addition to the object pointed by it
ca: mostra la referència subjacent a més de l'objecte que assenyali

en: show unmerged files in the output
ca: mostra en la sortida els fitxers sense fusionar

en: show unreachable objects
ca: mostra els objectes inabastables

en: show untracked files, optional modes: all, normal, no. (Default: all)
ca: mostra els fitxers no seguits, modes opcionals: all, normal, no. (Per defecte: all)

en: show variable names only
ca: mostra només els noms de variable

en: show verbose names for reachable objects
ca: mostra els noms detallats dels objectes abastables

en: show what would be committed
ca: mostra què es cometria

en: show whether the branch would be created
ca: mostra si es crearà la branca

en: show word diff, using <mode> to delimit changed words
ca: mostra el diff de paraules usant <mode> per a delimitar les paraules modificades

en: show work cost statistics
ca: mostra les estadístiques del cost de treball

en: signal how to adjust background maintenance
ca: assenyala com ajustar el manteniment en segon pla

en: signature
ca: signatura

en: silently ignore missing requested <hook-name>
ca: ignora silenciosament la sol·licitud <hook-name> perduda

en: similar to --all-progress when progress meter is shown
ca: similar a --all-progress quan l'indicador de progrés es mostra

en: size of the window used for delta compression
ca: mida de la finestra que s'usa per a compressió de diferències

en: skip and remove all lines starting with comment character
ca: omet i elimina totes les línies que comencin amb el caràcter de comentari

en: skip applying sparse checkout filter
ca: omet l'aplicació del filtre d'agafament parcial

en: skip current commit and continue
ca: omet la comissió actual i continua

en: skip current patch and continue
ca: omet el pedaç actual i continua

en: skip files matching pattern
ca: omet els fitxers coincidents amb el patró

en: skip maintenance tasks typically done in the foreground
ca: omet les tasques de manteniment que es fan típicament en primer pla

en: skip move/rename errors
ca: omet els errors de moviment / canvi de nom

en: skip output of blob data
ca: omet la sortida de dades de blob

en: skip refreshing the index after reset
ca: omet l'actualització de l'índex després de reiniciar

en: skip some sanity checks on the given paths that might give false positives
ca: omet alguns controls de sanitat en els camins donats que podrien donar falsos positius

en: skip submodules with 'ignore_config' value set to 'all'
ca: omet els submòduls amb el valor «ignore_config» establert a «all»

en: skip the current patch
ca: omet el pedaç actual

en: skip the output to the specified path
ca: omet la sortida al camí especificat

en: skipped previously applied commit %s
ca: omet les comissions aplicades anteriorment %s

en: skipping '%s', which is neither file nor directory
ca: s'omet «%s», que no és ni fitxer ni directori

en: skipping credential lookup for key: credential.%s
ca: s'està ometent la cerca de credencials per una clau: credential.%s

en: skipping incremental-repack task because core.multiPackIndex is disabled
ca: s'està ometent la tasca incremental-repack perquè core.multiPackIndex està desactivat

en: socket directory '%s' is incompatible with fsmonitor due to lack of Unix sockets support
ca: el directori del sòcol «%s» és incompatible amb fsmonitor a causa de la manca de compatibilitat amb els sòcols Unix

en: soft
ca: suau

en: some local refs could not be updated; try running
     'git remote prune %s' to remove any old, conflicting branches
ca: algunes referències locals no s'han pogut actualitzar;
     intenteu executar «git remote prune %s» per a eliminar
     qualsevol branca antiga o conflictiva

en: some prerequisite commits exist in the object store, but are not connected to the repository's history
ca: hi ha algunes comissions requerides al magatzem d'objectes, però no estan connectades a l'historial del repositori

en: some rev walking options will be overridden as '%s' bit in 'struct rev_info' will be forced
ca: algunes opcions de referència se sobreescriuran de forma forçada com a «%s» bits a «struct rev_info»

en: sort output according to the number of commits per author
ca: ordena la sortida segons el nombre de comissions per autor

en: sorting and filtering are case insensitive
ca: ordenació i filtratge distingeixen entre majúscules i minúscules

en: source directory is empty
ca: el directori d'origen està buit

en: source repository is shallow, ignoring --local
ca: el repositori font és superficial, s'està ignorant --local

en: source repository is shallow, reject to clone.
ca: el repositori font és superficial, es rebutja clonar-ho.

en: sparse:path filters support has been dropped
ca: sparse: s'ha eliminat la implementació de filtres de camí sparse

en: specify a custom command for viewing diffs
ca: especifiqueu una ordre personalitzada per a veure diffs

en: specify a destination for the bugreport file(s)
ca: especifiqueu una destinació per al fitxer de l'informe d'error

en: specify a destination for the diagnostics archive
ca: especifiqueu una destinació per a l'arxiu de diagnòstic

en: specify a merge-base for the merge
ca: cal especificar una referència base per a la fusió

en: specify a strftime format suffix for the filename
ca: especifiqueu un sufix en format strftime per al nom de fitxer

en: specify a strftime format suffix for the filename(s)
ca: especifiqueu un sufix en format strftime per al nom de fitxer

en: specify bundle format version
ca: especifica la versió del format del farcell

en: specify directories rather than patterns (no leading slash)
ca: especifica els directoris en lloc dels patrons (sense barra inclinada)

en: specify directories rather than patterns.  If your directory really has any of '*?[]\' in it, pass --skip-checks
ca: especifica els directoris en lloc dels patrons.  Si el vostre directori realment té alguna de «*?[]\», useu --skip-checks

en: specify directories rather than patterns.  If your directory starts with a '!', pass --skip-checks
ca: especifica els directoris en lloc dels patrons.  Si el vostre directori comença amb un «!», passeu --skip-checks

en: specify fetch refmap
ca: específica l'obtenció del mapa de referències

en: specify how differences in submodules are shown
ca: especifiqueu com es mostren els canvis als submòduls

en: specify if background maintenance should be enabled
ca: especifica si cal activar el manteniment en segon pla

en: specify if tags should be fetched during clone
ca: especifica si les etiquetes s'han d'obtenir durant el clon

en: specify that the git repository is to be shared amongst several users
ca: especifica que el repositori de git es compartirà entre diversos usuaris

en: specify the character to indicate a context instead of ' '
ca: especifiqueu el caràcter per a indicar context en comptes de « »

en: specify the character to indicate a new line instead of '+'
ca: especifiqueu el caràcter per a indicar una línia nova en comptes de «+»

en: specify the character to indicate an old line instead of '-'
ca: especifiqueu el caràcter per a indicar una línia antiga en comptes de «-»

en: specify the content of the diagnostic archive
ca: especifica el contingut de l'arxiu de diagnòstic

en: specify the hash algorithm to use
ca: especifiqueu l'algorisme de resum a usar

en: specify the name hash version to use for grouping similar objects by path
ca: especifica la versió de hash de noms que s'ha d'usar per a agrupar objectes similars per camí

en: specify the reference format to convert to
ca: especifiqueu el format de referència al qual voleu convertir

en: specify the reference format to use
ca: especifiqueu el format de referència a usar

en: specifying a master branch makes no sense with --mirror
ca: especificar una branca mestra no té sentit amb --mirror

en: specifying branches to track makes sense only with fetch mirrors
ca: especificar les branques a seguir té sentit només amb miralls d'obtenció

en: spend extra cycles to find better match
ca: gasta cicles extres per a trobar una coincidència millor

en: splitIndex.maxPercentChange value '%d' should be between 0 and 100
ca: valor «%d» a splitIndex.maxPercentChange ha d'estar entre 0 i 100

en: squelched %d whitespace error | squelched %d whitespace errors
ca[0]: s'ha silenciat %d error d'espai en blanc
ca[1]: s'han silenciat %d errors d'espai en blanc

en: src refspec %s does not match any
ca: l'especificació de referència font %s no coincideix amb cap referència

en: src refspec %s matches more than one
ca: l'especificació de referència de font %s coincideix amb més d'una referència

en: ssh signing revocation file configured but not found: %s
ca: fitxer de revocació de la signatura ssh configurat però no trobat: %s

en: ssh variant 'simple' does not support -4
ca: la variant «simple» de ssh no és compatible amb -4

en: ssh variant 'simple' does not support -6
ca: la variant «simple» de ssh no és compatible amb -6

en: ssh variant 'simple' does not support setting port
ca: la variant «simple» de ssh no permet definir el port

en: ssh-keygen -Y find-principals/verify is needed for ssh signature verification (available in openssh version 8.2p1+)
ca: ssh-keygen -Y find-principals/verify és necessari per a la verificació de la signatura ssh (disponible a opensh versió 8.2p1+)

en: ssh-keygen -Y sign is needed for ssh signing (available in openssh version 8.2p1+)
ca: ssh-keygen -Y sign és necessari per a signar amb ssh (disponible a openssh versió 8.2p1+)

en: stage should be between 1 and 3 or all
ca: «stage» ha de ser entre 1 i 3 o all

en: staging updated .gitmodules failed
ca: l'allistament del .gitmodules actualitzat ha fallat

en: start a working area (see also: git help tutorial)
ca: començar una àrea de treball (vegeu també: git help tutorial)

en: start iteration after the provided marker
ca: comença la iteració després del marcador proporcionat

en: start numbering patches at <n> instead of 1
ca: comença numerant els pedaços a <n> en lloc d'1

en: start walk at all refs
ca: comença el recorregut en totes les referències

en: start walk at commits listed by stdin
ca: comença el recorregut per les comissions llistades per stdin

en: starting fsmonitor-daemon in '%s'
ca: s'està iniciant fsmonitor-daemon a «%s»

en: stash failed
ca: l'«stash» ha fallat

en: stash in patch mode
ca: fes «stash» en mode pedaç

en: stash message
ca: missatge «stash»

en: stash staged changes only
ca: fes «stash» només dels canvis «staged»

en: status: waiting for bad commit, %d good commit known
     | status: waiting for bad commit, %d good commits known
ca[0]: estat: s'està esperant una comissió incorrecta, es coneix %d comissió bona
ca[1]: estat: s'està esperant una comissió incorrecta, es coneixen %d comissions bones

en: status: waiting for both good and bad commits
ca: estat: s'estan esperant les comissions bones i dolentes

en: status: waiting for good commit(s), bad commit known
ca: estat: s'està esperant comissions bones, es coneix una comissió incorrecta

en: stdin and stdout is NUL-terminated
ca: stdin i stdout estan terminats amb NUL

en: stdin has NUL-terminated arguments
ca: stdin té arguments acabats amb NUL

en: stdin is NUL-terminated
ca: l'entrada és acabada amb NUL

en: stop parsing after the first non-option argument
ca: deixa d'analitzar després del primer argument que no sigui d'opció

en: store file as is without filters
ca: emmagatzema el fitxer tal com és sense filtres

en: store resulting files in <dir>
ca: emmagatzema els fitxers resultants a <directori>

en: stored pre-cherry-pick HEAD file '%s' is corrupt
ca: el fitxer HEAD emmagatzemat abans de fer «cherry pick» «%s» és malmès

en: strange hostname '%s' blocked
ca: s'ha bloquejat el nom estrany d'amfitrió «%s»

en: strange pathname '%s' blocked
ca: s'ha bloquejat el nom de fitxer estrany «%s»

en: strange port '%s' blocked
ca: s'ha bloquejat el port estrany «%s»

en: strategy
ca: estratègia

en: strbuf_readlink('%s') failed
ca: ha fallat strbuf_readlink(«%s»)

en: stricter reference checking, requires exact ref path
ca: comprovació de referència més estricta, requereix el camí de referència exacte

en: string
ca: cadena

en: strip everything before a scissors line
ca: elimina tot abans d'una línia de tisores

en: style
ca: estil

en: submodule
ca: submòdul

en: submodule '%s' cannot add alternate: %s
ca: el submòdul «%s» no pot afegir un alternatiu: %s

en: submodule '%s' has dirty index
ca: el submòdul «%s» té l'índex brut

en: submodule '%s': cannot create branch '%s'
ca: submòdul «%s»: no es pot crear la branca: «%s»

en: submodule '%s': unable to find submodule
ca: submòdul «%s»: no es pot trobar el submòdul

en: submodule entry '%s' (%s) is a %s, not a commit
ca: l'entrada del submòdul «%s» (%s) és a %s, no és una comissió

en: submodule git dir '%s' is inside git dir '%.*s'
ca: submodule git dir «%s» està dins git dir «%.*s»

en: submodule name '%s' already used for path '%s'
ca: el nom de submòdul «%s» ja s'usa per al camí «%s»

en: suboptimal pack - out of memory
ca: paquet subòptim - sense memòria

en: support for protocol v2 not implemented yet
ca: encara no s'ha implementat la compatibilitat amb la versió v2 del protocol

en: suppress all output; only exit status wanted
ca: suprimeix tota la sortida; només es vol l'estat de sortida

en: suppress author name and timestamp (Default: off)
ca: omet el nom d'autor i la marca de temps (per defecte: desactivat)

en: suppress commit descriptions, only provides commit count
ca: omet les descripcions de les comissions, només proveeix el recompte de comissions

en: suppress diff output
ca: omet la sortida de diferències

en: suppress duplicate entries
ca: suprimeix les entrades duplicades

en: suppress error message for non-symbolic (detached) refs
ca: omet el missatge d'error de referències no simbòliques (separades)

en: suppress feedback messages
ca: suprimeix els missatges de retroacció

en: suppress informational messages
ca: omet els missatges informatius

en: suppress naming strings
ca: omet anomenar cadenes

en: suppress output for initializing a submodule
ca: omet la sortida en inicialitzar un submòdul

en: suppress output for setting url of a submodule
ca: omet la sortida en configurar un URL d'un submòdul

en: suppress output of entering each submodule command
ca: omet la sortida en entrar a cada ordre del submòdul

en: suppress output of synchronizing submodule url
ca: omet la sortida de la sincronització de l'URL del submòdul

en: suppress progress reporting
ca: omet els informes de progrés

en: suppress submodule status output
ca: suprimeix la sortida de l'estat del submòdul

en: suppress summary after successful commit
ca: omet el resum després d'una comissió reeixida

en: swap two inputs, reverse the diff
ca: intercanvia les dues entrades, inverteix el diff

en: switch `%c' expects a numerical value
ca: l'opció «%c» espera un valor numèric

en: switch `C' expects a numerical value
ca: «switch» «c» espera un valor numèric

en: switch `m' requires a value
ca: l'opció «m» requereix un valor

en: symlink '%s' exists, refusing to clone with --local
ca: l'enllaç simbòlic «%s» existeix, es rebutja a clonar amb --local

en: synonym for '-p --raw'
ca: sinònim de «-p --raw»

en: synonym for '-p --stat'
ca: sinònim de «-p --stat»

en: synonym for --dirstat=cumulative
ca: sinònim de --dirstat=cumulative

en: synonym for --dirstat=files,<param1>,<param2>...
ca: sinònim de --dirstat=files,<param1>,<param2>...

en: synonym for --files-with-matches
ca: sinònim de --files-with-matches

en: synonym of --reset-author-date
ca: sinònim de --reset-author-date

en: synonym to more=-1
ca: sinònim de more=-1

en: synonyms for --continue
ca: sinònims de --continue

en: tag '%s' already exists
ca: l'etiqueta «%s» ja existeix

en: tag '%s' is externally known as '%s'
ca: l'etiqueta «%s» es coneix externament com a «%s»

en: tag '%s' not found.
ca: no s'ha trobat l'etiqueta «%s».

en: tag message
ca: missatge d'etiqueta

en: tag on stdin did not pass our strict fsck check
ca: l'etiqueta a stdin no ha passat la comprovació estricta del fsck

en: tag on stdin did not refer to a valid object
ca: l'etiqueta a stdin no apunta a un objecte vàlid

en: tag shorthand without <tag>
ca: abreviatura d'etiqueta sense <etiqueta>

en: tagged %s %s (%s) in %s
ca: marcat %s %s (%s) a %s

en: take url.<base>.insteadOf into account
ca: tingues en compte url.<base>.insteadOf

en: task
ca: tasca

en: task '%s' cannot be selected multiple times
ca: la tasca «%s» no es pot seleccionar múltiples vegades

en: task '%s' failed
ca: la tasca «%s» ha fallat

en: template-directory
ca: directori-de-plantilla

en: templates not found in %s
ca: plantilles no trobades a %s

en: temporary files exist in '%s'.
ca: existeix un fitxer temporal a «%s».

en: terminate entries with NUL
ca: acaba les entrades amb NUL

en: terminate entries with NUL byte
ca: acaba les entrades amb un octet NUL

en: terminate input and output files by a NUL character
ca: acaba els fitxers d'entrada i de sortida amb un caràcter NUL

en: terminate input and output records by a NUL character
ca: acaba els registres d'entrada i de sortida amb un caràcter NUL

en: terminate records with a NUL character
ca: finalitza els registres amb un caràcter NUL

en: terminate values with NUL byte
ca: acaba els valors amb un octet NUL

en: terminating chunk id appears earlier than expected
ca: l'identificador de fragment de finalització apareix abans del que s'esperava

en: test if the filesystem supports untracked cache
ca: prova si el sistema de fitxers admet la memòria cau no seguida

en: test-helper simple-ipc is-active    [<name>] [<options>]
ca: test-helper simple-ipc is-active    [<nom>] [<opcions>]

en: test-helper simple-ipc multiple     [<name>] [<threads>] [<bytecount>] [<batchsize>]
ca: test-helper simple-ipc multiple     [<nom>] [<fils>] [<recompte-octets>] [<mida-lot>]

en: test-helper simple-ipc run-daemon   [<name>] [<threads>]
ca: test-helper simple-ipc run-daemon   [<nom>] [<fils>]

en: test-helper simple-ipc send         [<name>] [<token>]
ca: test-helper simple-ipc send         [<nom>] [<testimoni>]

en: test-helper simple-ipc sendbytes    [<name>] [<bytecount>] [<byte>]
ca: test-helper simple-ipc sendbytes    [<nom>] [<recompte-octets>] [<octet>]

en: test-helper simple-ipc start-daemon [<name>] [<threads>] [<max-wait>]
ca: test-helper simple-ipc start-daemon [<nom>] [<fils>] [<max-wait>]

en: test-helper simple-ipc stop-daemon  [<name>] [<max-wait>]
ca: test-helper simple-ipc stop-daemon  [<nom>] [<max-wait>]

en: test-tool cache-tree <options> (control|prime|update)
ca: test-tool cache-tree <opcions> (control|prime|update)

en: test-tool path-walk <options> -- <revision-options>
ca: test-tool path-walk <opcions> -- <opcions-revisio>

en: test-tool serve-v2 [<options>]
ca: test-tool serve-v2 [<opcions>]

en: the '%s' option doesn't take any non-option arguments
ca: l'opció «%s» no pren cap argument que no sigui una opció

en: the '%s' option is only allowed in list mode
ca: l'opció «%s» només està permesa en mode de llista

en: the '--no-[external-commands|aliases]' options can only be used with '--all'
ca: les opcions «--no-[external-commands|aliases]» només es poden utilitzar amb «--all»

en: the '--set-upstream' option is no longer supported. Please use '--track' or '--set-upstream-to' instead
ca: l'opció «--set-upstream» ja no és admesa. Utilitzeu en comptes «--track» o «--set-upstream-to»

en: the -a, and -r, options to 'git branch' do not take a branch name.
    Did you mean to use: -a|-r --list <pattern>?
ca: les opcions -a, i -r, a «git branch» no prenen un nom de branca.
    Volíeu utilitzar: -a|-r --list <patró>?

en: the branch '%s' is not fully merged
ca: la branca «%s» no està completament fusionada

en: the commit is authored by me now (used with -C/-c/--amend)
ca: l'autor de la comissió soc jo ara (s'usa amb -C/-c/--amend)

en: the commit-graph file has incorrect checksum and is likely corrupt
ca: el fitxer commit-graph (graf de comissions) té una suma de verificació incorrecta i probablement és corrupte

en: the editor exited uncleanly, aborting everything
ca: l'editor no ha sortit correctament, avortant-ho tot

en: the following file has changes staged in the index: | the following files have changes staged in the index:
ca[0]: el fitxer següent té canvis «staged» en l'índex:
ca[1]: els fitxers següents tenen canvis «staged» en l'índex:

en: the following file has local modifications: | the following files have local modifications:
ca[0]: el fitxer següent té modificacions locals:
ca[1]: els fitxers següents tenen modificacions locals:

en: the following file has staged content different from both the
    file and the HEAD: | the following files have staged content different from both the
    file and the HEAD:
ca[0]: el fitxer següent té contingut «staged» diferent del fitxer
    i de HEAD:
ca[1]: els fitxers següents tenen contingut «staged» diferent al fitxer
    i a HEAD:

en: the following paths have collided (e.g. case-sensitive paths
    on a case-insensitive filesystem) and only one from the same
    colliding group is in the working tree:
ca: els camins següents han col·lisionat (p. ex. camins sensibles a majúscules
    i minúscules en un sistema de fitxers que no distingeix entre majúscules i
    minúscules). Només un camí del mateix grup de col·lisió es troba a l'arbre
    de treball:

en: the merge base between %s and [%s] must be skipped.
    So we cannot be sure the first %s commit is between %s and %s.
    We continue anyway.
ca: s'ha d'ometre la base de fusió entre %s i [%s].
    Llavors, no podem estar segurs que la primera comissió %s sigui entre %s i %s.
    Continuem de totes maneres.

en: the midx contains no oid
ca: el midx no conté cap oid

en: the necessary postimage %s for '%s' cannot be read
ca: no es pot llegir la postimatge %s necessària per a «%s»

en: the note contents have been left in %s
ca: s'han deixat els continguts de la nota en %s

en: the number of objects to write
ca: el nombre d'objectes a escriure

en: the object %s does not exist
ca: l'objecte %s no existeix

en: the object directory to store the graph
ca: el directori d'objectes a emmagatzemar al graf

en: the option '%s' requires '%s'
ca: l'opció «%s» requereix «%s»

en: the original commit '%s' has a gpg signature
ca: la comissió original «%s» té una signatura gpg

en: the patch applies to '%s' (%s), which does not match the current contents.
ca: el pedaç s'aplica a «%s» (%s), el qual no coincideix amb els continguts actuals.

en: the patch applies to an empty '%s' but it is not empty
ca: el pedaç s'aplica a un «%s» buit però no és buit

en: the receiving end does not support --atomic push
ca: la destinació receptora no admet pujar --atomic

en: the receiving end does not support --signed push
ca: la destinació receptora no admet pujar --signed

en: the receiving end does not support push options
ca: el receptor a la destinació no admet opcions de pujada

en: the receiving end does not support this repository's hash algorithm
ca: el receptor de destinació no admet l'algorisme de resum del repositori

en: the remote end hung up unexpectedly
ca: el remot ha penjat inesperadament

en: the remote end hung up upon initial contact
ca: el costat remot ha penjat en el moment de contacte inicial

en: the requested upstream branch '%s' does not exist
ca: la branca font demanada «%s» no existeix

en: the script was already rearranged.
ca: l'script ja estava endreçat.

en: the server does not support algorithm '%s'
ca: el servidor no és compatible amb l'algorisme «%s»

en: the signature will be removed in the replacement commit!
ca: s'eliminarà la signatura en la comissió de reemplaçament!

en: there is nothing to skip
ca: no hi ha res a ometre

en: there were errors while writing '%s' (%s)
ca: s'han produït errors en escriure «%s» (%s)

en: this command reject atom %%(%.*s)
ca: aquesta ordre rebutja l'àtom %%(%.*s)

en: this operation must be run in a work tree
ca: aquesta operació s'ha d'executar en un arbre de treball

en: this remote helper should implement refspec capability
ca: aquest ajudant remot ha d'implementar la funcionalitat de refspec

en: this worktree is not sparse
ca: aquest arbre de treball no és dispers

en: this worktree is not sparse (sparse-checkout file may not exist)
ca: aquest arbre de treball no és dispers (pot ser que el fitxer sparse-checkout no existeixi)

en: throw away local modifications
ca: descarta les modificacions locals

en: time
ca: data

en: timestamp
ca: marca de temps

en: to clone from a local repository
ca: per a clonar des d'un repositori local

en: to unregister this repository from Scalar, run
    	git config --global --unset --fixed-value scalar.repo "%s"
ca: per a desregistrar aquest dipòsit de l'escalar, executeu
    	git config --global --unset --fixed-value scalar.repo «%s»

en: toggle aggressive edge walk
ca: commuta el recorregut agressiu de vores

en: toggle inclusion of blob objects
ca: commuta la inclusió d'objectes de blob

en: toggle inclusion of commit objects
ca: commuta la inclusió d'objectes de comissió

en: toggle inclusion of tag objects
ca: commuta la inclusió d'objectes d'etiqueta

en: toggle inclusion of tree objects
ca: commuta la inclusió d'objectes d'arbre

en: toggle pruning of uninteresting paths
ca: commuta la poda de camins no interessants

en: toggle the use of a sparse index
ca: commuta l'ús d'un índex dispers

en: token
ca: testimoni

en: tolerate incorrectly detected missing new-line at the end of file
ca: tolera una línia nova incorrectament detectada al final del fitxer

en: too few arguments
ca: massa pocs arguments

en: too large to be a .git file: '%s'
ca: massa gran per a ser un fitxer .git: «%s»

en: too many args to run %s
ca: hi ha massa arguments per a executar %s

en: too many arguments
ca: hi ha massa arguments

en: too many arguments for a rename operation
ca: hi ha massa arguments per a una operació de canvi de nom

en: too many arguments given outside repository
ca: hi ha massa arguments donats fora del repositori

en: too many arguments to set new upstream
ca: hi ha massa arguments per a establir una nova font

en: too many arguments to unset upstream
ca: hi ha massa arguments per a desassignar la font

en: too many branches for a copy operation
ca: hi ha massa branques per a una operació de còpia

en: too many commits marked reachable
ca: hi ha massa comissions marcades com abastables

en: too many commits to write graph
ca: massa comissions per a escriure un graf

en: too many entries in %s
ca: hi ha massa arguments a %s

en: too many pseudo-merges
ca: massa pseudo-fusions

en: too-short tree file
ca: fitxer d'arbre massa curt

en: too-short tree object
ca: objecte d'arbre massa curt

en: tool
ca: eina

en: topologically sort, maintaining date order where possible
ca: ordena topològicament, mantenint l'ordre de dates on sigui possible

en: trace the evolution of line range <start>,<end> or function :<funcname> in <file>
ca: traça l'evolució del rang de línia <inici>,<final> o funcions :<nom-funció> a <fitxer>

en: trailer
ca: remolc

en: trailer(s) to add
ca: remolcs a afegir

en: transport '%s' not allowed
ca: no es permet el transport «%s»

en: transport: invalid depth option '%s'
ca: transport: opció de profunditat no vàlida «%s»

en: traverse submodules recursively
ca: recorre els submòduls recursivament

en: traversed %lu commits
ca: %lu comissions recorregudes

en: treat 'git add -N' entries as real in the index
ca: tracta les entrades «git add -N» com a reals a l'índex

en: treat <string> in -S as extended POSIX regular expression
ca: tracta <cadena> a -S com a expressió regular POSIX ampliada

en: treat all files as text
ca: tracta tots els fitxers com a text

en: tree objects not supported
ca: no s'admeten els objectes d'arbre

en: tree-ish
ca: arbre

en: trim empty trailers
ca: escurça els remolcs buits

en: true/false are no valid working-tree-encodings
ca: cert/fals no són codificacions d'arbre de treball vàlides

en: try "git cherry-pick (--continue | %s--abort | --quit)"
ca: intenteu «git cherry-pick (--continue | %s--abort | --quit)»

en: try "git revert (--continue | %s--abort | --quit)"
ca: intenteu «git revert (--continue | %s--abort | --quit)»

en: try to apply current patch again
ca: intenta aplicar el pedaç actual de nou

en: try to match the new branch name with a remote-tracking branch
ca: prova de fer coincidir el nom de la branca nova amb una branca amb seguiment remot

en: try to rebase merges instead of skipping them
ca: intenta fer «rebase» de les fusions en comptes d'ometre-les

en: trying to write non-commit object %s to branch '%s'
ca: s'està intentant escriure un objecte no de comissió %s en la branca «%s»

en: trying to write ref '%s' with nonexistent object %s
ca: s'està intentant escriure la referència «%s» amb l'objecte que no existeix %s

en: two output directories?
ca: dos directoris de sortida?

en: type
ca: tipus

en: typechange:
ca: canviat de tipus:

en: unable to access '%s'
ca: no s'ha pogut accedir a «%s»

en: unable to access '%s' with http.pinnedPubkey configuration: %s
ca: no es pot accedir a «%s» la configuració de http.pinnedPubkey :%s

en: unable to access '%s': %s
ca: no s'ha pogut accedir a «%s»: %s

en: unable to access commit %s
ca: no s'ha pogut accedir a la comissió %s

en: unable to access sparse blob in '%s'
ca: no s'ha pogut accedir a un blob dispers en «%s»

en: unable to add '%s' to index
ca: no s'ha pogut afegir «%s» a l'índex

en: unable to add '%s' value of '%s'
ca: no es pot afegir el valor «%s» de «%s»

en: unable to add additional attribute
ca: no s'ha pogut afegir l'atribut addicional

en: unable to add cache entry for %s
ca: no s'ha pogut afegir una entrada de cau per a %s

en: unable to add cruft objects
ca: no s'han pogut afegir els objectes superflus

en: unable to add recent objects
ca: no s'han pogut afegir els objectes recents

en: unable to adjust shared permissions for '%s'
ca: no s'han pogut ajustar els permisos compartits per a «%s»

en: unable to auto-detect email address (got '%s')
ca: no s'ha pogut detectar automàticament una adreça electrònica vàlida (s'ha rebut «%s»)

en: unable to auto-detect name (got '%s')
ca: no s'ha pogut detectar automàticament el nom (s'ha rebut «%s»)

en: unable to checkout submodule '%s'
ca: no s'ha pogut agafar el submòdul «%s»

en: unable to checkout working tree
ca: no s'ha pogut agafar l'arbre de treball

en: unable to compact stack: %s
ca: no es pot compactar la pila: %s

en: unable to compute preferred pack, disabling pack-reuse
ca: no s'ha pogut calcular el paquet preferit, s'inhabilita pack-reuse

en: unable to connect to %s:
    %s
ca: no s'ha pogut connectar a %s:
    %s

en: unable to create '%s'
ca: no s'ha pogut crear «%s»

en: unable to create '%s.lock': %s.
    
    Another scheduled git-maintenance(1) process seems to be running in this
    repository. Please make sure no other maintenance processes are running and
    then try again. If it still fails, a git-maintenance(1) process may have
    crashed in this repository earlier: remove the file manually to continue.
ca: No s'ha pogut crear «%s.lock»: %s.
    
    Sembla que un altre procés git-maintenance(1) s'està executant en aquest
    repositori. Assegureu-vos que no hi ha cap altre proés de manteniment en execució
    i llavors proveu de nou. Si encara falla, potser un procés git-maintenance(1) 
    ha fallat en aquest repositori abans: elimineu el fitxer manualment per a continuar.

en: unable to create backing store for newly created file %s
ca: no s'ha pogut crear un magatzem de suport per al fitxer novament creat %s

en: unable to create diagnostics archive %s
ca: no s'ha pogut crear l'arxiu de diagnòstic %s

en: unable to create directory %s
ca: s'ha produït un error en crear el directori %s

en: unable to create lazy_dir thread: %s
ca: no s'ha pogut crear el fil «lazy_dir» :%s

en: unable to create lazy_name thread: %s
ca: no s'ha pogut crear un fil «lazy_name»: %s

en: unable to create leading directories of %s
ca: no s'han pogut crear els directoris inicials de «%s»

en: unable to create load_cache_entries thread: %s
ca: no s'ha pogut crear fil «load_cache_entries»: %s

en: unable to create load_index_extensions thread: %s
ca: no s'ha pogut crear un fil «load_index_extensions»: %s

en: unable to create temporary MIDX layer
ca: no s'ha pogut crear una capa MIDX temporal

en: unable to create temporary file
ca: no s'ha pogut crear un fitxer temporal

en: unable to create temporary graph layer
ca: no s'ha pogut crear una capa de graf temporal

en: unable to create temporary index
ca: no s'ha pogut crear un índex temporal

en: unable to create temporary object directory
ca: no s'ha pogut crear el directori temporal de l'objecte

en: unable to create thread: %s
ca: no s'ha pogut crear fil: %s

en: unable to create threaded lstat: %s
ca: no s'han pogut crear lstat amb fils %s

en: unable to deflate appended object (%d)
ca: no s'ha pogut desinflar l'objecte annexat (%d)

en: unable to deflate new object %s (%d)
ca: no s'ha pogut desinflar l'object nou %s (%d)

en: unable to delete '%s': remote ref does not exist
ca: no s'ha pogut suprimir «%s»: la referència remota no existeix

en: unable to dequote value of '%s'
ca: no s'han pogut treure les cometes del valor de «%s»

en: unable to dup bundle descriptor
ca: no s'ha pogut duplicar el descriptor del farcell

en: unable to enumerate additional recent objects
ca: no s'han pogut enumerar els objectes recents addicionals

en: unable to fdopen %s
ca: no he pogut fer fdopen de «%s»

en: unable to fdopen alternates lockfile
ca: no s'ha pogut fer «fdopen» al fitxer de blocatge alternatiu

en: unable to find all commit-graph files
ca: no es poden trobar tots els fitxers del graf de comissions

en: unable to find all multi-pack index files
ca: no s'han pogut trobar tots els fitxers d'índex multi-pack

en: unable to find filename in patch at line %d
ca: no s'ha pogut trobar el nom de fitxer en el pedaç a la línia %d

en: unable to find remote helper for '%s'
ca: no s'ha pogut trobar l'ajudant remot per a «%s»

en: unable to find stash entry %s
ca: no s'ha pogut trobar l'entrada de «stash» %s

en: unable to force loose object
ca: no s'ha pogut forçar l'objecte solt

en: unable to fork
ca: no s'ha pogut bifurcar

en: unable to format message: %s
ca: no es pot formatar el missatge: %s

en: unable to fstat %s
ca: no s'ha pogut fer fstat %s

en: unable to generate diff for '%s'
ca: no s'ha pogut generar el diff per a «%s»

en: unable to get HEAD
ca: no s'ha pogut obtenir HEAD

en: unable to get credential storage lock in %d ms
ca: no s'ha pogut obtenir el blocatge de l'emmagatzematge de credencials en %d ms

en: unable to get current working directory
ca: no s'ha pogut obtenir el directori de treball actual

en: unable to get disk usage of %s
ca: no s'ha pogut obtenir l'ús del disc de %s

en: unable to get disk usage of '%s'
ca: no s'ha pogut obtenir l'ús del disc de «%s»

en: unable to get object type for %s
ca: no s'ha pogut obtenir el tipus d'objecte per a %s

en: unable to get random bytes
ca: no s'han pogut obtenir octets aleatoris

en: unable to get size of %s
ca: no s'ha pogut obtenir la mida de %s

en: unable to get type of object %s
ca: no s'ha pogut obtenir el tipus de l'objecte: %s

en: unable to grep from object of type %s
ca: no es pot fer grep des d'un objecte de tipus %s

en: unable to handle file type %d
ca: no s'ha pogut gestionar el tipus de fitxer %d

en: unable to index file '%s'
ca: no es pot llegir indexar el fitxer «%s»

en: unable to join lazy_name thread: %s
ca: no s'ha pogut unir el fil «lazy_name»: %s

en: unable to join load_cache_entries thread: %s
ca: no s'ha pogut unir al fil «load_cache_entries»: %s

en: unable to join load_index_extensions thread: %s
ca: no s'ha pogut unir un fil «load_index_extensions»: %s

en: unable to link '%s' to '%s'
ca: no s'ha pogut enllaçar «%s» a «%s»

en: unable to load config blob object '%s'
ca: no s'ha pogut carregar l'objecte blob de configuració «%s»

en: unable to load existing sparse-checkout patterns
ca: no s'han pogut carregar els patrons de «sparse-checkout» existents

en: unable to load pack: '%s', disabling pack-reuse
ca: no s'ha pogut carregar el paquet: «%s», s'està inhabilitant lareutilització de paquets

en: unable to load rev-index for pack '%s'
ca: no s'ha pogut carregar l'índex de reversió per al paquet «%s»

en: unable to load root tree for commit %s
ca: no s'ha pogut carregar l'arrel de l'arbre per la comissió %s

en: unable to locate repository; .git file broken
ca: no s'ha pogut trobar el repositori; el fitxer .git està malmès

en: unable to locate repository; .git file does not reference a repository
ca: no s'ha pogut trobar el repositori; el fitxer .git no fa referència a un repositori

en: unable to locate repository; .git is not a file
ca: no s'ha pogut trobar el repositori; .git no és un fitxer

en: unable to look up %s (%s)
ca: no s'ha pogut trobar %s (%s)

en: unable to look up %s (port %s) (%s)
ca: no s'ha pogut trobar %s (port %s) (%s)

en: unable to map %s %s in commit object
ca: no es pot mapar %s %s en l'objecte de comissió

en: unable to mmap %s
ca: no s'ha pogut fer «mmap» %s

en: unable to mmap '%s'%s
ca: no s'ha pogut fer «mmap» «%s»%s

en: unable to move %s to %s
ca: no s'ha pogut moure %s a %s

en: unable to move new alternates file into place
ca: no s'ha pogut moure el nou fitxer «alternates» al lloc

en: unable to normalize alternate object path: %s
ca: no s'ha pogut normalitzar el camí a l'objecte alternatiu: %s

en: unable to open %s
ca: no s'ha pogut obrir %s

en: unable to open %s for reading
ca: no s'ha pogut obrir %s per a lectura

en: unable to open %s for writing
ca: no s'ha pogut obrir %s per a escriptura

en: unable to open %s: %s
ca: no s'ha pogut obrir %s: %s

en: unable to open '%s'
ca: no s'ha pogut obrir %s

en: unable to open commit-graph chain file
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer d'encadenament del graf de comissions

en: unable to open git dir: %s
ca: no s'ha pogut obrir el directori git: %s

en: unable to open loose object %s
ca: no s'ha pogut obrir l'objecte solt %s

en: unable to open multi-pack-index chain file
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de cadenes multi-path-index

en: unable to open or read %s
ca: no s'ha pogut obrir o llegir %s

en: unable to open rr-cache directory
ca: no s'ha pogut obrir el directori rr-cache

en: unable to pack objects reachable from tag %s
ca: no s'han pogut empaquetar els objectes abastables des de l'etiqueta %s

en: unable to parse %s header
ca: no s'ha pogut analitzar la capçalera %s

en: unable to parse '%.*s'
ca: no s'ha pogut analitzar «%.*s»

en: unable to parse '%s' from command-line config
ca: no s'ha pogut analitzar «%s» de la configuració de la línia d'ordres

en: unable to parse --pretty format
ca: no s'ha pogut analitzar el format --pretty

en: unable to parse command-line config
ca: no s'ha pogut analitzar la configuració de la línia d'ordres

en: unable to parse commit %s
ca: no s'ha pogut analitzar la comissió %s

en: unable to parse commit author
ca: no s'ha pogut analitzar l'autor de la comissió

en: unable to parse default color value
ca: no s'ha pogut analitzar el valor de color per defecte

en: unable to parse format string
ca: no s'ha pogut analitzar la cadena de format

en: unable to parse header of %s
ca: no s'ha pogut analitzar la capçalera de %s

en: unable to parse mode: %s
ca: no s'ha pogut analitzar el mode: %s

en: unable to parse object header of %s
ca: no s'ha pogut analitzar la capçalera de l'objecte de %s

en: unable to parse object id: %s
ca: no s'ha pogut analitzar l'identificador d'objecte: %s

en: unable to parse object: %s
ca: no s'ha pogut analitzar l'objecte: %s

en: unable to parse remote unpack status: %s
ca: no s'ha pogut analitzar l'estat del desempaquetament remot: %s

en: unable to parse rename/copy score: %s
ca: no s'ha pogut analitzar puntuació de canvi de nom/còpia: %s

en: unable to parse sparse filter data in %s
ca: no s'han pogut analitzar les dades disperses filtrades %s

en: unable to parse type from header '%s' of %s
ca: no s'ha pogut analitzar el tipus de la capçalera «%s» de %s

en: unable to pass trailers to --trailers
ca: no s'han pogut passar els «trailers» a --trailers

en: unable to read %s
ca: no s'ha pogut llegir %s

en: unable to read alternates file
ca: no es pot llegir el fitxer «alternates»

en: unable to read branch description file '%s'
ca: no es pot llegir el fitxer de descripció de la branca «%s»

en: unable to read commit message from '%s'
ca: no s'ha pogut llegir el missatge de comissió des de «%s»

en: unable to read config file '%s'
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer de configuració «%s»

en: unable to read from mktree
ca: no s'ha pogut llegir des de mktree

en: unable to read gitdir file (%s)
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer gitdir (%s)

en: unable to read index file
ca: no es pot llegir el fitxer d'índex

en: unable to read signature file '%s'
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer de signatura «%s»

en: unable to read symlink %s
ca: no s'ha pogut llegir l'enllaç simbòlic %s

en: unable to read tree %s
ca: no s'ha pogut llegir l'arbre %s

en: unable to read tree (%s)
ca: no s'ha pogut llegir l'arbre (%s)

en: unable to redirect descriptor
ca: no s'ha pogut redirigir el descriptor

en: unable to remove %s from index
ca: no s'ha pogut eliminar %s de l'índex

en: unable to rename new multi-pack-index layer
ca: no s'ha pogut canviar el nom de la capa multi-pack-index

en: unable to rename temporary '*.%s' file to '%s'
ca: no s'ha pogut canviar el nom del fitxer temporal «*.%s» a «%s»

en: unable to resolve '%s'
ca: no s'ha pogut resoldre «%s»

en: unable to resolve HEAD after creating commit
ca: no s'ha pogut resoldre HEAD després de crear la comissió

en: unable to resolve config blob '%s'
ca: no s'ha pogut resoldre el blob de configuració: «%s»

en: unable to resolve revision: %s
ca: no s'ha pogut resoldre la revisió: %s

en: unable to rewind rpc post data - try increasing http.postBuffer
ca: no s'han pogut rebobinar les dades de publicació rpc - proveu d'augmentar http.postBuffer

en: unable to select a comment character that is not used
    in the current commit message
ca: no es pot seleccionar un caràcter de comentari que
    no sigui usat en el missatge de comissió actual

en: unable to set %s in '%s'
ca: no s'han pogut establir %s en «%s»

en: unable to set SO_KEEPALIVE on socket
ca: no s'ha pogut establir SO_KEEPALIVE al sòcol

en: unable to set extensions.relativeWorktrees setting
ca: no s'ha pogut establir el paràmetre extensions.relativeWorktrees

en: unable to set permission to '%s'
ca: no s'ha pogut establir el permís a «%s»

en: unable to set up work tree using invalid config
ca: no s'ha pogut configurar un arbre de treball utilitzant una configuració no vàlida

en: unable to sign the tag
ca: no s'ha pogut signar l'etiqueta

en: unable to spawn mktree
ca: no s'ha pogut engendrar el mktree

en: unable to start '%s' filter
ca: no s'ha pogut iniciar el filtre «%s»

en: unable to start 'show' for object '%s'
ca: no s'ha pogut iniciar «show» per a l'objecte «%s»

en: unable to stat '%s'
ca: no s'ha pogut fer «stat» a «%s»

en: unable to stat newly created file '%s'
ca: no s'ha pogut fer stat al fitxer novament creat «%s»

en: unable to stream deflate new object (%d)
ca: no s'ha pogut desinflar l'object nou (%d)

en: unable to unlink: %s
ca: no s'ha pogut desenllaçar: %s

en: unable to unpack %s header
ca: no s'ha pogut desempaquetar la capçalera %s

en: unable to unpack contents of %s
ca: no s'han pogut desempaquetar els continguts de %s

en: unable to unpack header of %s
ca: no s'ha pogut desempaquetar la capçalera de %s

en: unable to unquote C-style string '%s'
ca: no s'han pogut treure les cometes a la cadena amb estil C «%s»

en: unable to unset %s in '%s'
ca: no s'ha pogut desassignar %s en «%s»

en: unable to unset '%s' value of '%s'
ca: no es pot desassignar el valor «%s» de «%s»

en: unable to update %s
ca: no s'ha pogut actualitzar %s

en: unable to update HEAD
ca: no s'ha pogut actualitzar HEAD

en: unable to update cache tree
ca: no s'ha pogut actualitzar l'arbre cau

en: unable to update local ref
ca: no s'ha pogut actualitzar la referència local

en: unable to update temporary index
ca: no s'ha pogut actualitzar l'índex temporal

en: unable to update url base from redirection:
      asked for: %s
       redirect: %s
ca: no s'ha pogut actualitzar l'URL base des de la redirecció:
      petició: %s
       redirecció: %s

en: unable to upgrade repository format to support partial clone
ca: no s'ha pogut actualitzar el format del repositori perquè sigui compatible amb un clonatge parcial

en: unable to upgrade repository format to support relative worktrees
ca: no s'ha pogut actualitzar el format del repositori perquè admeti arbres de treball relatius

en: unable to verify %s on good revision
ca: no s'ha pogut verificar «%s» en una bona revisió

en: unable to write %s
ca: no s'ha pogut escriure %s

en: unable to write base commit
ca: no s'ha pogut escriure la comissió base %s

en: unable to write delim packet
ca: no s'ha pogut escriure el paquet delim

en: unable to write file %s
ca: no s'ha pogut escriure al fitxer %s

en: unable to write file '%s' mode %o
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer «%s» mode %o

en: unable to write flush packet
ca: no s'ha pogut escriure el paquet de buidatge

en: unable to write index file
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer d'índex

en: unable to write loose object file
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer d'objecte solt

en: unable to write new index file
ca: no s'ha pogut escriure un fitxer d'índex nou

en: unable to write note object
ca: no s'ha pogut escriure l'objecte de nota

en: unable to write object to database
ca: no s'ha pogut escriure l'objecte a la base de dades

en: unable to write parameters to config file
ca: no s'han pogut escriure els paràmetres al fitxer de configuració

en: unable to write repeatedly vanishing file %s
ca: no puc escriure el fitxer %s que desapareix repetidament

en: unable to write request to remote
ca: no s'ha pogut escriure la sol·licitud al remot

en: unable to write rerere record
ca: no s'ha pogut escriure el registre «rerere»

en: unable to write response end packet
ca: no s'ha pogut escriure el paquet de final de resposta

en: unable to write tag file
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer d'etiqueta

en: unable to write temporary index file
ca: no s'ha pogut escriure un fitxer d'índex temporal

en: unable to write to %s
ca: no s'ha pogut escriure a %s

en: unable to write to remote
ca: no s'ha pogut escriure al remot

en: unable to write upstream branch configuration
ca: no es pot escriure la configuració de la branca font

en: uname() failed with error '%s' (%d)
ca: uname() ha fallat amb l'error «%s» (%d)

en: unchanged
ca: sense canvis

en: unclosed quote
ca: cometes no tancades

en: unclosed quote: '%s'
ca: cometes no tancades: «%s»

en: unexpected 'ready' from remote
ca: «ready» no esperat des del remot

en: unexpected acknowledgment line: '%s'
ca: línia de confirmació inesperada: «%s»

en: unexpected diff status %c
ca: estat de diff inesperat %c

en: unexpected end of file
ca: final de fitxer inesperat

en: unexpected filter type
ca: tipus de filtre inesperat

en: unexpected flush packet while reading remote unpack status
ca: paquet de buidatge no esperat quan estava llegint l'estat del desempaquetament remot

en: unexpected line: '%s'
ca: línia inesperada: «%s»

en: unexpected mode %o
ca: mode %o inesperat

en: unexpected non-hex object ID: %s
ca: ID de l'objecte no hexadecimal inesperat: %s

en: unexpected wanted-ref: '%s'
ca: wanted-ref inesperat: «%s»

en: unhandled branch.%s.rebase=%s; assuming 'true'
ca: no s'ha gestionat branch.%s.rebase=%s; assumint «true»

en: unhandled case in 'has_worktree_moved': %d
ca: cas no gestionat a «has_worktree_moved»: %d

en: unhandled object '%s' given.
ca: s'ha donat l'objecte no gestionat «%s».

en: unit-test [<options>]
ca: unit-test [<opcions>]

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown %%(trailers) argument: %s
ca: argument %%(trailers) desconegut: %s

en: unknown '%s' value for '%s' config option
ca: valor desconegut «%s» per a l'opció «%s» de configuració

en: unknown --mirror argument: %s
ca: argument de «--mirror» desconegut: %s

en: unknown -s/--strategy: %s
ca: -s/--strategy desconeguda: %s

en: unknown action: %d
ca: acció desconeguda: %d

en: unknown argument `%s'
ca: argument desconegut «%s»

en: unknown argument to --path-format: %s
ca: argument no vàlid per a --path-format: %s

en: unknown arguments supplied with --stdin
ca: s'han proporcionat arguments desconeguts amb --stdin

en: unknown branch type
ca: tipus de branca desconegut

en: unknown capability '%s'
ca: funcionalitat «%s» desconeguda

en: unknown change class '%c' in --diff-filter=%s
ca: classe de canvi «%c» desconeguda a --diff-filter=%s

en: unknown color-moved-ws mode '%s', possible values are 'ignore-space-change', 'ignore-space-at-eol', 'ignore-all-space', 'allow-indentation-change'
ca: el mode «%s» de «color-moved-ws» és desconegut, els valors possibles són «ignore-space-change», «ignore-space-at-eol», «ignore-all-space», «allow-indentation-change»

en: unknown command %d
ca: ordre %d desconeguda

en: unknown command: %d
ca: ordre desconeguda: %d

en: unknown command: '%s'
ca: ordre desconeguda: «%s»

en: unknown commit %s
ca: comissió desconeguda %s

en: unknown conflict style '%s'
ca: estil de conflicte desconegut «%s»

en: unknown diff status: %c
ca: estat de diff desconegut: %c

en: unknown element '%s' from remote info
ca: valor desconegut «%s» en la informació del remot

en: unknown error occurred while reading the configuration files
ca: un error desconegut ha ocorregut en llegir els fitxers de configuració

en: unknown field name: %.*s
ca: nom de camp desconegut: %.*s

en: unknown group type: %s
ca: tipus de grup desconegut: %s

en: unknown hash algorithm '%s'
ca: algorisme de resum desconegut «%s»

en: unknown index entry format 0x%08x
ca: format d'entrada d'índex desconeguda «0x%08x»

en: unknown mandatory capability %s; this remote helper probably needs newer version of Git
ca: funcionalitat obligatòria %s desconeguda; aquest ajudant remot probablement necessita una versió més nova del Git

en: unknown mode for --abbrev-ref: %s
ca: mode desconegut per a --abbrev-ref: %s

en: unknown mode for --maintenance option: %s
ca: mode desconegut per a l'opció de --maintenance: %s

en: unknown mode for --show-object-format: %s
ca: mode desconegut per a --show-object-format: %s

en: unknown non-ascii option in string: `%s'
ca: opció no ascii desconeguda en la cadena: «%s»

en: unknown notes merge strategy %s
ca: estratègia de fusió de notes desconeguda %s

en: unknown object format '%s' specified by server
ca: format d'objecte «%s» especificat pel servidor desconegut

en: unknown object type %d
ca: tipus d'objecte desconegut %d

en: unknown option %s
ca: opció desconeguda %s

en: unknown option `%s'
ca: opció desconeguda «%s»

en: unknown option: %s
ca: opció desconeguda: %s

en: unknown option: --fixup=%s:%s
ca: opció desconeguda: --fixup=%s:%s

en: unknown port %s
ca: port desconegut %s

en: unknown preferred pack: '%s'
ca: paquet preferit desconegut: «%s»

en: unknown ref storage format '%s'
ca: el format d'emmagatzematge de referència «%s» és desconegut

en: unknown repository extension found: | unknown repository extensions found:
ca[0]: s'ha trobat una extensió de repositori desconeguda:
ca[1]: s'han trobat extensions de repositori desconegudes:

en: unknown response to connect: %s
ca: resposta desconeguda en connectar: %s

en: unknown strategy option: -X%s
ca: opció d'estratègia desconeguda: -X%s

en: unknown style '%s' given for '%s'
ca: estil desconegut «%s» donat per a «%s»

en: unknown subcommand: `%s'
ca: subordre desconeguda: «%s»

en: unknown switch `%c'
ca: opció «%c» desconeguda

en: unknown type: %d
ca: tipus desconegut: %d

en: unknown value '%s' for key '%s'
ca: valor desconegut «%s» per a la clau «%s»

en: unknown value after ws-error-highlight=%.*s
ca: valor desconegut després de ws-error-highlight=%.*s

en: unknown value for config '%s': %s
ca: valor desconegut per al config «%s»': %s

en: unknown value for object-format: %s
ca: valor desconegut per a l'object-format: %s

en: unknown variable '%s'
ca: variable «%s» desconeguda

en: unknown write failure on standard output
ca: fallada d'escriptura desconeguda en la sortida estàndard

en: unknown:
ca: desconegut:

en: unmerged:
ca: sense fusionar:

en: unordered stage entries for '%s'
ca: entrades «stage» no ordenades per a «%s»

en: unordered stage entries in index
ca: entrades «stage» no ordenades en l'índex

en: unpack unreachable objects newer than <time>
ca: desempaqueta els objectes inabastables més nous que <data>

en: unreachable %s %s
ca: %s %s inabastable

en: unrecognized %%(%.*s) argument: %s
ca: argument %%(%.*s) desconegut: %s

en: unrecognized %%(%s) argument: %s
ca: argument %%(%s) desconegut: %s

en: unrecognized --schedule argument '%s'
ca: argument --schedule no reconegut, «%s»

en: unrecognized --scheduler argument '%s'
ca: l'argument --scheduler no reconegut «%s»

en: unrecognized --split argument, %s
ca: argument --split no reconegut, %s

en: unrecognized --type argument, %s
ca: argument --type no reconegut, %s

en: unrecognized argument: %s
ca: argument no reconegut: %s

en: unrecognized binary patch at line %d
ca: pedaç binari no reconegut a la línia %d

en: unrecognized bundle hash algorithm: %s
ca: algoritme de resum del farcell desconegut: %s

en: unrecognized bundle mode from URI '%s'
ca: no s'ha reconegut el model del farcell de l'URI «%s»

en: unrecognized color: %%(color:%s)
ca: color no reconegut: %%(color:%s)

en: unrecognized empty type '%s'; valid values are "drop", "keep", and "stop".
ca: tipus buit «%s» no reconegut; els valors vàlids són "drop", "keep" i "stop".

en: unrecognized followRemoteHEAD value '%s' ignored
ca: valor de followRemoteHEAD no reconegut «%s» ignorat

en: unrecognized header: %s%s (%d)
ca: capçalera no reconeguda: %s%s (%d)

en: unrecognized help format '%s'
ca: format d'ajuda no reconegut «%s»

en: unrecognized negative pattern: '%s'
ca: patró negatiu no reconegut: «%s»

en: unrecognized option: '%s'
ca: opció no reconeguda: «%s»

en: unrecognized pattern: '%s'
ca: patró no reconegut: «%s»

en: unrecognized position:%s
ca: posició no reconeguda:%s

en: unrecognized setting %s for option rebase.missingCommitsCheck. Ignoring.
ca: no s'ha reconegut el paràmetre %s per rebase.missingCommitsCheck. S'està ignorant.

en: unrecognized value transfer.credentialsInUrl: '%s'
ca: valor no conegut per a transfer.credentialsInUrl: «%s»

en: unrecognized whitespace ignore option '%s'
ca: opció ignora l'espai en blanc «%s» no reconeguda

en: unrecognized whitespace option '%s'
ca: opció d'espai en blanc «%s» no reconeguda

en: unrecognized width:%s
ca: amplada no reconeguda:%s

en: unregister all submodules
ca: desregistra tots els submòduls

en: unselect specified items
ca: desselecciona els ítems especificats

en: unset the upstream info
ca: treu la informació de la font

en: unsupported bundle version %d
ca: versió del farcell no compatible %d

en: unsupported command listing type '%s'
ca: tipus de llistat de l'ordre no compatible «%s»

en: unsupported file mode: 0%o (SHA1: %s)
ca: mode de fitxer no compatible: 0%o (SHA1: %s)

en: unsupported index version %s
ca: versió d'índex no compatible %s

en: unsupported object format '%s'
ca: format d'objecte no suportat «%s»

en: unsupported object format: %s
ca: format d'objecte no compatible: %s

en: unsupported section for hidden refs: %s
ca: secció d'índex no compatible per a les referències ocultes: %s

en: unsupported version '%d' for bitmap index file
ca: versió «%d» no admesa per al fitxer d'índex de mapa de bits

en: untracked cache is disabled on this system or location
ca: la memòria cau no seguida està inhabilitada en aquest sistema o ubicació

en: untracked content,
ca: contingut no seguit,

en: unusable instruction sheet: '%s'
ca: full d'instruccions inusable: «%s»

en: unusable squash-onto
ca: «squash-onto» no usable

en: unusable worktree destination '%s'
ca: destinació de l'arbre de treball no utilitzable «%s»

en: up to date
ca: al dia

en: update <refname> not the one it points to
ca: actualitza <nom-referència>, no la que apunti

en: update branches that point to commits that are being rebased
ca: actualitza les branques que apunten a comissions a les quals se'ls està fent «rebase»

en: update ignored files (default)
ca: actualitza els fitxers ignorats (per defecte)

en: update of config-file failed
ca: ha fallat l'actualització del fitxer de configuració

en: update stat information in the index file
ca: actualitza la informació d'estadístiques en el fitxer d'índex

en: update the index with reused conflict resolution if possible
ca: actualitza l'índex amb la resolució de conflictes reusada si és possible

en: update the info files from scratch
ca: actualitza els fitxers d'informació des de zero

en: update the reference to the value of the top reflog entry
ca: actualitza la referència al valor de l'entrada de registre de referència superior

en: update tracked files
ca: actualitza els fitxers seguits

en: update working tree with merge result
ca: actualitza l'arbre de treball amb el resultat de fusió

en: update-ref requires a fully qualified refname e.g. refs/heads/%s
ca: «update-ref» requereix un refname plenament qualificat, p. ex. refs/heads/%s

en: update-refs file at '%s' is invalid
ca: el fitxer update-refs a «%s» no és vàlid

en: update_ref failed for ref '%s': %s
ca: ha fallat update_ref per a la ref «%s»: %s

en: updated %d path
     | updated %d paths
ca[0]: actualitzat %d camí
ca[1]: actualitzats %d camins

en: updating files failed
ca: s'ha produït un error en actualitzar els fitxers

en: upstream
ca: font

en: upstream branch '%s' not stored as a remote-tracking branch
ca: la branca font «%s» no s'emmagatzema com a branca amb seguiment remot

en: url contains a newline in its %s component: %s
ca: url conté una línia nova en %s component: %s

en: url has no scheme: %s
ca: l'url no té esquema: %s

en: url where to clone the submodule from
ca: url del qual clonar el submòdul

en: usage:
ca: ús:

en: usage: $dashless $USAGE
ca: ús: $dashless $USAGE

en: usage: %s
ca: ús: %s

en: usage: %s
ca: ús: %s

en: usage: %s%s
ca: ús: %s%s

en: use 'merge-base --fork-point' to refine upstream
ca: usa «merge-base --fork-point» per a refinar la font

en: use --reapply-cherry-picks to include skipped commits
ca: useu --reapply-cherry-picks per a incloure les comissions omeses

en: use --reference only while cloning
ca: usa --reference només en clonar

en: use .gitattributes only from the index
ca: usa .gitattributes només des de l'índex

en: use <file>'s contents as the final image
ca: usa els continguts de <fitxer> com a la imatge final

en: use <n> digits to display object names
ca: usa <n> xifres per a mostrar els noms d'objecte

en: use <n> ipc worker threads
ca: usa <n> fils de treball ipc

en: use <n> worker threads
ca: usa <n> fils de treball

en: use <name> instead of 'origin' to track upstream
ca: usa <nom> en lloc d'«origin» per a seguir la font

en: use <name> instead of the real target
ca: usa <nom> en lloc de destinació real

en: use <name> instead of the real target branch
ca: usa <nom> en lloc de la branca de destinació real

en: use <regex> to decide what a word is
ca: utilitza <expr-reg> per a decidir què és una paraula

en: use <sfx> instead of '.patch'
ca: usa <sufix> en lloc de «.patch»

en: use <text> as start of message
ca: usa <text> com a inici de missatge

en: use IPv4 addresses only
ca: usa només adreces IPv4

en: use IPv6 addresses only
ca: usa només adreces IPv6

en: use OFS_DELTA objects
ca: usa objectes OFS_DELTA

en: use Perl-compatible regular expressions
ca: usa les expressions regulars compatibles amb Perl

en: use SHA-1 of submodule's remote tracking branch
ca: usa el SHA-1 de la branca de seguiment remota del submòdul

en: use [<prefix>] instead of [PATCH]
ca: useu [<prefix>] en comptes de [PATCH]

en: use [PATCH n/m] even with a single patch
ca: usa [PATCH n/m] fins i tot amb un sol pedaç

en: use [PATCH] even with multiple patches
ca: usa [PATCH] fins i tot amb múltiples pedaços

en: use `diff.guitool` instead of `diff.tool`
ca: usa «diff.guitool» en lloc de «diff.tool»

en: use a <path> for (--textconv | --filters); Not with 'batch'
ca: useu un <camí> per a (--textconv | --filters); no amb «batch»

en: use a bitmap index if available to speed up counting objects
ca: usa un índex de mapa de bits, si està disponible, per a accelerar el recompte d'objectes

en: use a diff3 based merge
ca: usa una fusió basada en diff3

en: use a zealous diff3 based merge
ca: usa una fusió basada en zealous diff3

en: use another key to sign the tag
ca: usa una altra clau per a signar l'etiqueta

en: use any ref
ca: usa qualsevol referència

en: use any tag, even unannotated
ca: usa qualsevol etiqueta, fins i tot aquelles sense anotar

en: use apply strategies to rebase
ca: utilitza estratègies d'aplicació per a fer «rebase»

en: use at most one of --reachable, --stdin-commits, or --stdin-packs
ca: usa com a màxim un entre --reachable, --stdin-commits, o --stdin-packs

en: use atomic transaction to update references
ca: usa una transacció atòmica per a actualitzar les referències

en: use autosquash formatted message to fixup or amend/reword specified commit
ca: usa un missatge amb format de «squash» automàtic per a fer amend/reword de la comissió especificada

en: use autosquash formatted message to squash specified commit
ca: usa un missatge amb format de «squash» automàtic per a fer «squash» de la comissió especificada

en: use basic POSIX regular expressions (default)
ca: usa les expressions regulars POSIX bàsiques (per defecte)

en: use branch description from file
ca: utilitza la descripció de la branca des del fitxer

en: use colored output
ca: usa sortida amb colors

en: use commit stored in the index instead of the one stored in the submodule HEAD
ca: utilitza la comissió emmagatzemada a l'índex en lloc de l'emmagatzemada al HEAD del submòdul

en: use current timestamp for author date
ca: usa la marca de temps actual per a la data d'autor

en: use default prefixes a/ and b/
ca: utilitza els prefixos per defecte a/ i b/

en: use default value when missing entry
ca: utilitza el valor per defecte quan hi manqui una entrada

en: use empty blobs as rename source
ca: usa els blobs buits com a font de canvi de nom

en: use extended POSIX regular expressions
ca: usa les expressions regulars POSIX ampliades

en: use full path names
ca: usa els noms de camí complets

en: use given config file
ca: usa el fitxer de configuració donat

en: use global config file
ca: usa el fitxer de configuració global

en: use headers in message's body
ca: utilitza les capçaleres en el cos del missatge

en: use lowercase letters for 'assume unchanged' files
ca: usa lletres minúscules per als fitxers «assume unchanged»

en: use lowercase letters for 'fsmonitor clean' files
ca: usa lletres minúscules per als fitxers «fsmonitor clean»

en: use mail map file
ca: usa el fitxer de mapa de correu

en: use merging strategies to rebase
ca: utilitza estratègies de fusió per a fer «rebase»

en: use notes from <notes-ref>
ca: usa les notes de <referència-notes>

en: use object IDs instead of filenames
ca: utilitza els ID dels objectes en comptes dels noms de fitxer

en: use overlay mode
ca: utilitza el mode de superposició

en: use overlay mode (default)
ca: utilitza el mode de superposició (per defecte)

en: use patterns in <file> instead of the current ones.
ca: utilitza patrons en <file> en lloc dels actuals.

en: use per-worktree config file
ca: usa un fitxer de configuració per repositori

en: use relative paths for worktrees
ca: usa camins relatius per als arbres de treball

en: use repository config file
ca: usa el fitxer de configuració del repositori

en: use revisions from <file> instead of calling git-rev-list
ca: usa les revisions de <fitxer> en lloc d'invocar git-rev-list

en: use scissors
ca: usa les tisores

en: use simple diff colors
ca: utilitza colors simples de diff

en: use simple number sequence for output file names
ca: usa una seqüència de números per als noms dels fitxers de sortida

en: use specified template file
ca: usa el fitxer de plantilla especificat

en: use stateless RPC protocol
ca: usa el protocol RPC sense estat

en: use string equality when comparing values to value pattern
ca: usa la igualtat de cadenes quan es comparen els valors amb el patró de valor

en: use symlinks in dir-diff mode
ca: utilitza enllaços simbòlics en mode dir-diff

en: use system config file
ca: usa el fitxer de configuració del sistema

en: use the 'checkout' update strategy (default)
ca: utilitza l'estratègia d'actualització «checkout» (predeterminada)

en: use the 'merge' update strategy
ca: utilitza l'estratègia d'actualització de «merge»

en: use the 'rebase' update strategy
ca: utilitza l'estratègia d'actualització de «rebase»

en: use the 'reference' format to refer to commits
ca: useu el format «referència» per a referir-vos a les comissions

en: use the commit stored in the index instead of the submodule HEAD
ca: utilitza la comissió emmagatzemada a l'índex en lloc de l'emmagatzemada al HEAD del submòdul

en: use the done feature to terminate the stream
ca: usa la característica fet per a acabar el flux

en: use the given merge strategy
ca: utilitza l'estratègia de fusió donada

en: use the merge-base of upstream and branch as the current base
ca: utilitza la base de fusió de la font i la branca com a base actual

en: use the path-walk API to walk objects when possible
ca: useu l'API path-walk per a recórrer objectes sempre que sigui possible

en: use the same output mode as git-annotate (Default: off)
ca: usa el mateix mode de sortida que git-annotate (per defecte: desactivat)

en: use the sparse reachability algorithm
ca: utilitza l'algorisme d'accessibilitat dispers

en: use the specified diff tool
ca: utilitza l'eina de diff especificada

en: use the specified name-hash function to group similar objects
ca: usa la funció name-hash especificada per a agrupar objectes similars

en: use the stable patch-id algorithm
ca: utilitza l'algorisme estable de patch-id

en: use the unstable patch-id algorithm
ca: utilitza l'algorisme inestable de patch-id

en: use thin pack
ca: usa el paquet prim

en: use this format
ca: usa aquest format

en: use threads when searching for best delta matches
ca: usa fils en cercar les millors coincidències de diferències

en: use unmodified files as source to find copies
ca: usa els fitxers no modificats com a font per a trobar còpies

en: used more bytes than were available
ca: s'han usat més octets que hi havia disponibles

en: user.signingKey needs to be set for ssh signing
ca: user.signingKey s'ha d'establir per a signar amb ssh

en: using %s with stdin is not supported
ca: no s'admet l'ús de %s amb stdin

en: using '%s' as range-diff origin of current series
ca: utilitzant «%s» com a origen de rang de diferències de la sèrie actual

en: using multiple --group options with stdin is not supported
ca: no s'admet l'ús de múltiples opcions --group amb stdin

en: validation failed, cannot move working tree: %s
ca: la validació ha fallat, no es pot moure l'arbre de treball: %s

en: validation failed, cannot remove working tree: %s
ca: la validació ha fallat, no es pot suprimir l'arbre de treball: %s

en: value
ca: valor

en: value expected %s=
ca: s'esperava un valor %s=

en: value is "true" or "false"
ca: el valor és «true» o «false»

en: value is --bool or --int
ca: el valor és --bool o --int

en: value is --bool or string
ca: el valor és --bool o string

en: value is a path (file or directory name)
ca: el valor és un camí (nom de fitxer o directori)

en: value is an expiry date
ca: el valor és una data de venciment

en: value is decimal number
ca: el valor és un nombre decimal

en: value is given this type
ca: el valor és d'aquest tipus que s'ha donat

en: value of '%s' not bool or int: %d
ca: valor de «%s» no és booleà ni enter: %d

en: value of '%s' out of range: %d
ca: el valor de «%s» està fora de rang: %d

en: value of uploadpack.blobpackfileuri must be of the form '<object-hash> <pack-hash> <uri>' (got '%s')
ca: el valor de uploadpack.blobpackfileuri ha de tenir la forma «<object-hash> <pack-hash> <uri>» (s'ha rebut «%s»)

en: verbose
ca: detallat

en: verify tags
ca: verifica les etiquetes

en: verify that the named commit has a valid GPG signature
ca: verifica que la comissió anomenada tingui una signatura GPG vàlida

en: version
ca: versió

en: view diff between HEAD and index
ca: visualitza les diferències entre HEAD i l'índex

en: virtual repository '%s' is incompatible with fsmonitor
ca: el repositori virtual «%s» és incompatible amb fsmonitor

en: wait for hEvent failed for '%s'
ca: ha fallat l'espera de hEvent per a «%s»

en: warn if changes introduce conflict markers or whitespace errors
ca: avisa si els canvis introdueixen marcadors en conflicte o errors d'espai en blanc

en: warn when adding an embedded repository
ca: avisa'm quan s'afegeixi un repositori incrustat

en: warning in %s %s: %s
ca: avís en %s %s: %s

en: warning:
ca: avís:

en: warning: `/file` or `|pipe` redirection not supported: %s
ca: avís: les redireccions «/file» ni «|pipe» no s'admeten: %s

en: warning: `:include:` not supported: %s
ca: avís: «:include:» no s'admet: %s

en: warning: command update mode suggested for submodule '%s'
ca: advertència: se suggereix el mode d'actualització per ordre per al submòdul «%s»

en: warning: sendmail alias with quotes is not supported: %s
ca: avís: no s'admet l'àlies de sendmail amb cometes: %s

en: warning: sendmail line is not recognized: %s
ca: avís: no es pot reconèixer la línia sendmail: %s

en: warning: tag input does not pass fsck: %s
ca: avís: l'entrada d'etiqueta no passa fsck: %s

en: when
ca: quan

en: when cloning, create full working directory
ca: quan es clona, crear un directori de treball complet

en: when creating files, prepend <string>
ca: en crear fitxers, anteposa <cadena>

en: when run from subdir, exclude changes outside and show relative paths
ca: quan s'executa des d'un subdirectori, exclou els canvis de fora i mostra els camins relatius

en: when used with --rules-file interpret patterns as cone mode patterns
ca: quan s'utilitza amb --rules-file, interpreta els patrons com a patrons del mode con

en: where the new submodule will be cloned to
ca: a on es clonarà el submòdul nou

en: where to place the new trailer
ca: on ubicar el «trailer» nou

en: whether the initial clone should follow the shallow recommendation
ca: si el clonatge inicial ha de seguir la recomanació de superficialitat

en: which tree-ish to check attributes at
ca: a quin tree-ish s'han de comprovar els atributs

en: which tree-ish to checkout from
ca: des de quin arbre agafar

en: while expanding alias '%s': '%s'
ca: en expandir l'àlies «%s»: «%s»

en: while searching for:
    %.*s
ca: tot cercant:
    %.*s

en: whitespace before command: '%s'
ca: espai en blanc abans de l'ordre: «%s»

en: will not add file alias '%s' ('%s' already exists in index)
ca: no s'afegirà l'àlies «%s»: («%s» ja existeix en l'índex)

en: with --batch[-check]: ignores stdin, batches all known objects
ca: amb --batch[-check]: ignora stdin, posa en lots tots els objectes coneguts

en: with --cruft, expire objects older than this
ca: amb --cruft, vencen els objectes més antics que aquest

en: with --cruft, limit the size of new cruft packs
ca: amb --cruft, limiteu la mida dels paquets cruft nous

en: with --cruft, only repack cruft packs smaller than this
ca: amb --cruft, empaqueta només els objectes més petits que aquest

en: with --get, use default value when missing entry
ca: amb --get utilitza el valor per defecte quan hi manqui una entrada

en: with --pathspec-from-file, pathspec elements are separated with NUL character
ca: amb --pathspec-from-file els elements d'especificació del camí estan separats amb el caràcter NUL

en: with --stdin: input lines are terminated by null bytes
ca: amb --stdin: les línies d'entrada acaben amb octets nuls

en: with -A, do not loosen objects older than this
ca: amb -A, no soltis els objectes més antics que aquest

en: with -a, repack unreachable objects
ca: amb -a, reempaqueta els objectes inabastables

en: work on the current change (see also: git help everyday)
ca: treballar en el canvi actual (vegeu també: git help everyday)

en: working tree '%s' already exists.
ca: l'arbre de treball «%s» ja existeix.

en: working tree file has been left.
ca: s'ha deixat un fitxer de l'arbre de treball.

en: working trees containing submodules cannot be moved or removed
ca: els arbres de treball que contenen submòduls no es poden moure ni eliminar

en: working without -z is not supported
ca: no s'admet treballar sense -z

en: worktree and untracked commit have duplicate entries: %s
ca: l'arbre de treball i la comissió no seguida tenen entrades duplicades: %s

en: would clobber existing tag
ca: s'adjuntaria l'etiqueta existent

en: write a bitmap index if possible
ca: escriu un índex de mapa de bits si és possible

en: write a bitmap index together with the pack index
ca: escriu un índex de mapa de bits juntament amb l'índex de paquet

en: write a multi-pack index of the resulting packs
ca: escriu un índex multipaquet dels paquets resultants

en: write a new incremental MIDX
ca: escriu un nou MIDX incremental

en: write bitmap index
ca: escriu índex de mapa de bits

en: write dangling objects in .git/lost-found
ca: escriu objectes despenjats a .git/lost-found

en: write failure on standard output
ca: fallada d'escriptura en la sortida estàndard

en: write fetched references to the FETCH_HEAD file
ca: escriu les referències obtingudes al fitxer FETCH_HEAD

en: write index in this format
ca: escriu l'índex en aquest format

en: write multi-pack bitmap
ca: escriu un map de bits multipaquet

en: write multi-pack index containing only given indexes
ca: escriu un índex multipaquet que contingui només els índexs donats

en: write out the index even if is not flagged as changed
ca: escriu l'índex encara que no estigui marcat com a canviat

en: write resulting index to <file>
ca: escriu l'índex resultant al <fitxer>

en: write the archive to this file
ca: escriu l'arxiu a aquest fitxer

en: write the commit-graph after fetching
ca: escriu el graf de comissions després de recollir

en: write the content to temporary files
ca: escriu el contingut a fitxers temporals

en: write the object into the object database
ca: escriu l'objecte a la base de dades d'objectes

en: write the pack index file in the specified idx format version
ca: escriu el fitxer d'índex de paquet en la versió de format d'índex especificada

en: write tree object for a subdirectory <prefix>
ca: escriu l'objecte d'arbre per a un subdirectori <prefix>

en: write(%s) failed
ca: ha fallat l'escriptura(%s)

en: writing '%s' failed
ca: s'ha produït un error en escriure «%s»

en: writing config blobs is not supported
ca: no s'admet l'escriptura de blobs de configuració

en: writing fake root commit
ca: s'està escrivint una comissió arrel falsa

en: writing squash-onto
ca: s'està escrivint «squash-onto»

en: writing to stdin is not supported
ca: no s'admet escriure a stdin

en: wrong number of arguments, should be %d
ca: nombre d'arguments erroni, ha de ser %d

en: wrong number of arguments, should be from %d to %d
ca: nombre d'arguments erroni, ha de ser %d a %d

en: wrong object type in link
ca: tipus d'objecte incorrecte en l'enllaç

en: y - apply this hunk to index
    n - do not apply this hunk to index
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
ca: y - aplica aquest tros a l'índex
    n - no apliquis aquest tros a l'índex
    q - surt; no apliquis aquest tros ni cap dels pendents
    a - aplica aquest tros i tots els trossos posteriors en el fitxer
    d - no apliquis aquest tros ni cap dels trossos posteriors en el fitxer

en: y - apply this hunk to index and worktree
    n - do not apply this hunk to index and worktree
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
ca: y - aplica aquest tros a l'índex i a l'arbre de treball
    n - no apliquis aquest tros a l'índex ni a l'arbre de treball
    q - surt; no apliquis aquest tros ni cap dels pendents
    a - aplica aquest tros i tots els trossos posteriors en el fitxer
    d - no apliquis aquest tros ni cap dels trossos posteriors en el fitxer

en: y - apply this hunk to worktree
    n - do not apply this hunk to worktree
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
ca: y - aplica aquest tros a l'arbre de treball
    n - no apliquis aquest tros a l'arbre de treball
    q - surt; no apliquis aquest tros ni cap dels pendents
    a - aplica aquest tros i tots els trossos posteriors en el fitxer
    d - no apliquis aquest tros ni cap dels trossos posteriors en el fitxer

en: y - discard this hunk from index and worktree
    n - do not discard this hunk from index and worktree
    q - quit; do not discard this hunk or any of the remaining ones
    a - discard this hunk and all later hunks in the file
    d - do not discard this hunk or any of the later hunks in the file
ca: y - descarta aquest tros de l'índex i de l'arbre de treball
    n - no descartis aquest tros de l'índex ni de l'arbre de treball
    q - surt; no apliquis aquest tros ni cap dels pendents
    a - descarta aquest tros i tots els trossos posteriors en el fitxer
    d - no descartis aquest tros ni cap dels trossos posteriors en el fitxer

en: y - discard this hunk from worktree
    n - do not discard this hunk from worktree
    q - quit; do not discard this hunk or any of the remaining ones
    a - discard this hunk and all later hunks in the file
    d - do not discard this hunk or any of the later hunks in the file
ca: y - descarta aquest tros de l'arbre de treball
    n - no descartis aquest tros de l'arbre de treball
    q - surt; no apliquis aquest tros ni cap dels pendents
    a - descarta aquest tros i tots els trossos posteriors en el fitxer
    d - no descartis aquest tros ni cap dels trossos posteriors en el fitxer

en: y - stage this hunk
    n - do not stage this hunk
    q - quit; do not stage this hunk or any of the remaining ones
    a - stage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stage this hunk or any of the later hunks in the file
ca: y - fes «stage» d'aquest tros
    n - no facis «stage» d'aquest tros
    q - surt; no facis «stage» d'aquest tros ni de cap altre restant
    a - fes «stage» d'aquest tros i de tota la resta de trossos del fitxer
    d - no facis «stage» d'aquest tros ni de cap altre tros posterior del fitxer

en: y - stash this hunk
    n - do not stash this hunk
    q - quit; do not stash this hunk or any of the remaining ones
    a - stash this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stash this hunk or any of the later hunks in the file
ca: y - fes «stash» d'aquest tros
    n - no facis «stash» d'aquest tros
    q - surt; no facis «stash» d'aquest tros ni de cap altre restant
    a - fes «stash» d'aquest tros i de tota la resta de trossos del fitxer
    d - no facis «stash» d'aquest tros ni de cap altre tros posterior del fitxer

en: y - unstage this hunk
    n - do not unstage this hunk
    q - quit; do not unstage this hunk or any of the remaining ones
    a - unstage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not unstage this hunk or any of the later hunks in the file
ca: y - fes «unstage» d'aquest tros
    n - no facis «unstage» d'aquest tros
    q - surt; no facis «unstage» d'aquest tros ni de cap altre restant
    a - fes «unstage» d'aquest tros i de tota la resta de trossos del fitxer
    d - no facis «unstage» d'aquest tros ni de cap altre restant del fitxer

en: you are switching branch while bisecting
ca: s'està canviant la branca mentre es fa una bisecció

en: you have staged changes in your working tree
    If these changes are meant to be squashed into the previous commit, run:
    
      git commit --amend %s
    
    If they are meant to go into a new commit, run:
    
      git commit %s
    
    In both cases, once you're done, continue with:
    
      git rebase --continue
ca: teniu canvis «staged» en el vostre arbre de treball
    Si aquests canvis estan pensats per a fer «squash» a la comissió prèvia, executeu:
    
      git commit --amend %s
    
    Si són per a formar una comissió nova, executeu:
    
      git commit %s
    
    En ambdós casos, quan hàgiu terminat, continueu amb:
    
      git rebase --continue

en: you may want to cleanup or recover these.
ca: podeu netejar o recuperar-los.

en: you may want to set your %s variable to at least %d and retry the command.
ca: potser voleu establir la vostra variable %s a almenys %d i tornar a intentar l'ordre.

en: you must specify a directory
ca: heu d'especificar un directori

en: you must specify exactly one commit to test
ca: heu d'especificar exactament una comissió a provar

en: you must specify path(s) to restore
ca: heu d'especificar el camí o camins a restaurar

en: you need to resolve your current index first
ca: heu de primer resoldre el vostre índex actual

en: you need to specify a tag name
ca: necessiteu especificar un nom d'etiqueta

en: your current branch '%s' does not have any commits yet
ca: la branca actual «%s» encara no té cap comissió

en: your current branch appears to be broken
ca: la vostra branca actual sembla malmesa

en: your index file is unmerged.
ca: el vostre fitxer d'índex està sense fusionar.

en: your local changes would be overwritten by %s.
ca: els vostres canvis locals se sobreescriurien per %s.

en: your sparse-checkout file may have issues: pattern '%s' is repeated
ca: el vostre fitxer «sparse-checkout» pot tenir problemes el patró «%s» es repeteix
