man-db 2.9.0-pre1 - en to eo translation catalogue (205 entries)

en: 
    Updating cat files for section %s of man hierarchy %s
eo: 
    Ĝisdatigo de cat-dosieroj por sekcio %s de man-hierarkio %s

en: 
    cannot write to %s in catman mode
eo: 
    ne eblas skribi al %s sub reĝimo catman

en:  Manual page
eo:  Manlibra paĝo

en: %d man subdirectory contained newer manual pages.
     | %d man subdirectories contained newer manual pages.
eo[0]: %d man-subdosierujo enhavis pli novajn manlibrajn paĝojn.
eo[1]: %d man-subdosierujoj enhavis pli novajn manlibrajn paĝojn.

en: %d manual page was added.
     | %d manual pages were added.
eo[0]: %d manlibra paĝo estis aldonata.
eo[1]: %d manlibraj paĝoj estis aldonataj.

en: %d old database entry was purged.
     | %d old database entries were purged.
eo[0]: %d malnova datumbaza elemento estis forpurigata.
eo[1]: %d malnovaj datumbazaj elementoj estis forpurigataj.

en: %d stray cat was added.
     | %d stray cats were added.
eo[0]: %d perdita cat estis aldonata.
eo[1]: %d perditaj cat estis aldonataj.

en: %s is self referencing
eo: %s estas mem-referenca

en: %s what?
eo: %s kio?

en: %s: incompatible options
eo: %s: nekongruaj modifiloj

en: %s: nothing appropriate.
eo: %s: nenio taŭga.

en: %s: relying on whatis refs is deprecated
eo: %s: fini je whatis refs estas malrekomendinde

en: %s:%d: .so requests nested too deeply or are recursive
eo: %s:%d: petoj .so estas nestitaj tro profunde aŭ estas rekursigaj

en: %s:%d: unterminated quote in roff request
eo: %s:%d: nefinigita citilo en peto roff

en: %s:%d: warning: failed .so request
eo: %s:%d: averto: peto .so fiaskis

en: %s:%d: warning: malformed .lf request, ignoring
eo: %s:%d: averto: misformita peto .lf, ni preteratentas

en: %s:%d: warning: newline in .lf request, ignoring
eo: %s:%d: averto: novlinio en peto .lf, ni preteratentas

en: %s:%d: warning: newline in .so request, ignoring
eo: %s:%d: averto: novlinio en peto .so, ni preteratentas

en: (Alternatively, what manual page do you want from section %s?)
eo: (Alternative, kiun manlibran paĝon vi volas el sekcio %s?)

en: (unknown subject)
eo: (nekonata temo)

en: --Man-- next: %s [ view (return) | skip (Ctrl-D) | quit (Ctrl-C) ]
eo: --Man-- sekva: %s [ vidi (enigklavo) | salti (Ctrl-D) | eliri (Ctrl-C) ]

en: --suffix and --in-place are mutually exclusive
eo: --suffix kaj --in-place ne povas esti kune

en: -t CODE {--suffix SUFFIX | --in-place} FILENAME...
eo: -t KODO {--suffix SUFIKSO | --in-place} DOSIERNOMO...

en: BROWSER
eo: FOLIUMILO

en: CODE
eo: KODO

en: CODE[:...]
eo: KODO[:...]

en: Can't convert %s to cat name
eo: Ne eblas konverti %s al cat-nomo

en: Checking for stray cats under %s...
eo: Kontrolo pri perditaj cat sub %s...

en: Controlling formatted output:
eo: Regado de strukturita eligo:

en: DEVICE
eo: APARATO

en: Database %s corrupted; rebuild with mandb --create
eo: La datumbazon %s fuŝas; rekonstruu per mandb --create

en: ENCODING
eo: ENKODIGO

en: EXTENSION
eo: SUFIKSO

en: FILE
eo: DOSIERO

en: FILE...
eo: DOSIERO...

en: FILENAME
eo: DOSIERNOMO

en: Finding manual pages:
eo: Trovo de manlibraj paĝoj:

en: For example, try 'man man'.
eo: Ekzemple, provu 'man man'.

en: KEYWORD...
eo: ŜLOSILVORTO...

en: LIST
eo: LISTO

en: LOCALE
eo: LOKAĴARO

en: Main modes of operation:
eo: Ĉefaj reĝimoj de operacio:

en: NULL content for key: %s
eo: Enhavo NULL por ŝlosilo: %s

en: No databases created.
eo: Neniu datumbazo estis kreata.

en: No manual entry for %s
eo: Neniu manlibra elemento por %s

en: No manual entry for %s in section %s
eo: Neniu manlibra elemento por %s en sekcio %s

en: PAGER
eo: PAĜILO

en: PATH
eo: VOJO

en: PATH SECTION NAME
eo: VOJO SEKCIO NOMO

en: Processing manual pages under %s...
eo: Procezado de manlibraj paĝoj sub %s...

en: Purging old database entries in %s...
eo: Viŝo de malnovaj datumbazaj enigoj en %s...

en: RESOLUTION
eo: DISTINGIVO

en: Removing obsolete cat directory %s...
eo: Forigado de malaktuala cat-dosierujo %s...

en: STRING
eo: ĈENO

en: STRING indicates which preprocessors to run:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind
eo: ĈENO indikas kiujn antaŭprocezilojn estos uzataj:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind

en: SUFFIX
eo: SUFIKSO

en: SYSTEM
eo: SISTEMO

en: See '%s' for help when manual pages are not available.
eo: Konsultu '%s' por helpo kiam manlibraj paĝoj ne disponeblas.

en: The --regex option is enabled by default.
eo: La modifilo --regex estas ebligita apriore.

en: The defaults are --man and --whatis.
eo: La aprioroj estas --man kaj --whatis.

en: The man database defaults to %s%s.
eo: La man-datumbazo apriore estas %s%s.

en: Updating index cache for path `%s/%s'. Wait...
eo: Ĝisdatigo de indeksa kaŝmemoro por la vojo '%s/%s'. Atendu...

en: WARNINGS
eo: AVERTOJ

en: What manual page do you want?
eo: Kiun manlibran paĝon vi volas?

en: [-f CODE[:...]] -t CODE [FILENAME]
eo: [-f KODO[:...]] -t KODO [DOSIERNOMO]

en: [MAN DATABASE]
eo: [MAN-DATUMBAZO]

en: [MANPATH]
eo: [MAN-VOJO]

en: [SECTION...]
eo: [SEKCIO...]

en: [SECTION] PAGE...
eo: [SEKCIO] PAĜO...

en: bad fetch on multi key %s
eo: malĝusta havigo per plur-ŝlosilo %s

en: can't change to directory %s
eo: ne eblas ŝanĝi al la dosierujo %s

en: can't chmod %s
eo: ne eblas apliki chmod %s

en: can't chown %s
eo: ne eblas apliki chown %s

en: can't create index cache %s
eo: ne eblas krei la indeksan kaŝmemoron %s

en: can't create temporary cat for %s
eo: ne eblas krei provizoran cat por %s

en: can't create temporary directory
eo: ne eblas krei provizoran dosierujon

en: can't determine current directory
eo: ne eblas determini la nunan dosierujon

en: can't lock index cache %s
eo: ne eblas ŝlosi la indeksan kaŝmemoron %s

en: can't make sense of the manpath configuration file %s
eo: ne eblas kompreni la man-vojan agordan dosieron %s

en: can't open %s
eo: ne eblas malfermi %s

en: can't open %s for reading
eo: ne eblas malfermi %s por legi

en: can't open temporary file %s
eo: ne eblas malfermi la provizoran dosieron %s

en: can't open the manpath configuration file %s
eo: ne eblas malfermi la man-vojan agordan dosieron %s

en: can't parse directory list `%s'
eo: ne eblas analizi dosierujan liston '%s'

en: can't read from %s
eo: ne eblas legi el %s

en: can't remove %s
eo: ne eblas forigi %s

en: can't remove directory %s
eo: ne eblas forigi la dosierujon %s

en: can't rename %s to %s
eo: ne eblas renomigi %s al %s

en: can't resolve %s
eo: ne eblas solvi %s

en: can't search directory %s
eo: ne eblas serĉi la dosierujon %s

en: can't set effective uid
eo: ne eblas difini la faktan uid

en: can't set times on %s
eo: ne eblas difini horon en %s

en: can't unlink %s
eo: ne eblas forigi %s

en: can't update index cache %s
eo: ne eblas ĝisdatigi la indeksan kaŝmemoron %s

en: can't write to %s
eo: ne eblas skribi al %s

en: can't write to standard output
eo: ne eblas skribi al la ĉefeligujo

en: cannot read database %s
eo: ne eblas legi la datumbazon %s

en: cannot replace key %s
eo: ne eblas anstataŭigi la ŝlosilon %s

en: cannot write within %s
eo: ne eblas skribi ene de %s

en: check manual pages for correctness
eo: kontroli korektecon de manlibraj paĝoj

en: command exited with status %d: %s
eo: komando ĉesis kun stato %d: %s

en: compatibility switch (ignored)
eo: kongrueca aktivigilo (preteratentita)

en: create dbs from scratch, rather than updating
eo: krei datumbazon elkomence, prefere ol ĝisdatigante

en: define the locale for this particular man search
eo: difini la lokaĵaron por tiu ĉi specifa serĉo de man

en: define the locale for this search
eo: difini la lokaĵaron por tiu ĉi serĉo

en: display ASCII translation of certain latin1 chars
eo: montri mapigon ASCII por kelkaj signoj latin1

en: do not trim output to terminal width
eo: ne adapti eligon al la terminala larĝo

en: don't look for or add stray cats to the dbs
eo: ne serĉi aŭ aldoni perditajn dosierojn cat al la dbs

en: don't purge obsolete entries from the dbs
eo: ne forpurigi malaktualajn elementojn el la dbs

en: don't try subpages, e.g. 'man foo bar' => 'man foo-bar'
eo: ne provi subpaĝojn, ekz 'man foo bar' => 'man foo-bar'

en: done.
eo: farite.

en: emit debugging messages
eo: sendi rafinigajn mesaĝojn

en: enable warnings from groff
eo: ebligi avertojn el groff

en: encoding for output
eo: enkodigo por eligo

en: equivalent to apropos
eo: samfunkcia al apropos

en: equivalent to whatis
eo: samfunkcia al whatis

en: fatal: regex `%s': %s
eo: neriparebla: regex '%s': %s

en: fatal: unable to insert version identifier into %s
eo: neripareble: ne eblas enmeti versi-identiganton en %s

en: find all matching manual pages
eo: trovi ĉiujn kongruajn manlibrajn paĝojn

en: force a cache consistency check
eo: devigi kontrolon pri kaŝmemora kohero

en: iconv: incomplete character at end of buffer
eo: iconv: nekompleta signo ĉe fino de bufro

en: ignoring unknown preprocessor `%c'
eo: ni preteratentas nekonatan antaŭprocezilon '%c'

en: index cache %s corrupt
eo: la indeksa kaŝmemoro %s fuŝas

en: internal error: candidate type %d out of range
eo: interna eraro: kanditata tipo %d estas for de intervalo

en: interpret PAGE argument(s) as local filename(s)
eo: interpreti argumento(j)n de PAĜO kiel loka(j)n dosiernomo(j)n

en: interpret each keyword as a regex
eo: interpreti ĉiun ŝlosilvorton kiel regulesprimon

en: interpret page name as a regex
eo: interpreti paĝ-nomon kiel regulesprimon

en: limit search to extension type EXTENSION
eo: limigi serĉon al la sufiksa tipo SUFIKSO

en: look for pages case-insensitively (default)
eo: serĉi paĝojn sen-usklece (aprioras)

en: look for pages case-sensitively
eo: serĉi paĝojn usklece

en: make --regex and --wildcard match page names only, not descriptions
eo: igi ke --regex kaj --wildcard kongruu nur al paĝ-nomoj, ne al priskriboj

en: man command failed with exit status %d
eo: komando man fiaskis kun elir-stato %d

en: mandb command failed with exit status %d
eo: komando mandb fiaskis kun elir-stato %d

en: multi key %s does not exist
eo: plur-ŝlosilo %s ne ekzistas

en: must specify an output encoding
eo: devas indiki eligan enkodigon

en: must use either --suffix or --in-place
eo: nepras uzi aŭ --suffix aŭ --in-place

en: only %d field in content | only %d fields in content
eo[0]: nur %d kampo en enhavo
eo[1]: nur %d kampoj en enhavo

en: output source page encoded in ENCODING
eo: eligi font-paĝon enkoditan laŭ ENKODIGO

en: overwrite input files in place
eo: anstataŭigi enigdosierojn samloke

en: parse as cat page
eo: analizi kiel cat-paĝo

en: parse as man page
eo: analizi kiel man-paĝo

en: possible encodings of original text
eo: eblaj enkodigoj de la originala teksto

en: print physical location of cat file(s)
eo: montri fizikan lokon de cat-dosiero(j)n

en: print physical location of man page(s)
eo: montri fizikan lokon de man-paĝo(j)

en: print verbose warning messages
eo: montri detaligajn avertajn mesaĝojn

en: produce fewer warnings
eo: produkti malpli da avertoj

en: produce user databases only
eo: produkti nur datumbazojn de uzantoj

en: provide the `less' pager with a prompt
eo: provizi komandinviton al la paĝilo 'less'

en: require all keywords to match
eo: postuli ke ĉiuj ŝlosilvortoj kongruu

en: reset all options to their default values
eo: redifini ĉiujn modifilojn al iliaj aprioraj valoroj

en: search each keyword for exact match
eo: serĉi ĉiun ŝlosilvorton por entuta kongruo

en: search for text in all pages
eo: serĉi tekston en ĉiuj paĝoj

en: search only these sections (colon-separated)
eo: serĉi nur tiujn ĉi sekciojn (dupunkt-apartite)

en: set search path for manual pages to PATH
eo: difini serĉvojo por manlibraj paĝoj al VOJO

en: show all pages matching regex
eo: montri ĉiujn paĝojn kongruajn al regulesprimo

en: show all pages matching wildcard
eo: montri ĉiujn paĝojn kongruajn al ĵokero

en: show guessed series of preprocessing filters
eo: montri supozitan serion da antaŭprocezaj filtriloj

en: show relative catpaths
eo: montri relativajn cat-vojojn

en: show the entire global manpath
eo: montri la tutan mallokan man-vojon

en: show whatis information
eo: montri informon de whatis

en: suffix to append to output file name
eo: sufikso por aldoni al la eliga dosiernomo

en: the keyword(s) contain wildcards
eo: la ŝlosilvorto(j) enhavas ĵokerojn

en: the page name contains wildcards
eo: la paĝ-nomo enhavas ĵokerojn

en: the setuid man user "%s" does not exist
eo: la man-uzanto kun setuid "%s" ne ekzistas

en: turn off hyphenation
eo: malaktivigi vorto-dividon

en: turn off justification
eo: malaktivigi ĝisrandigon

en: unable to update %s
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s

en: update just the entry for this filename
eo: ĝisdatigi nur la elementon por tiu ĉi dosiernomo

en: use %s or BROWSER to display HTML output
eo: uzi %s aŭ FOLIUMILO por montri eligon HTML

en: use %s to format pages
eo: uzi %s por strukturigi paĝojn

en: use %s with selected device
eo: uzi %s kun elektita aparato

en: use colon separated section list
eo: uzi dupunkto-apartitan sekcio-liston

en: use groff and display through gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12
eo: uzi groff kaj montri per gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12

en: use groff and force it to produce ditroff
eo: uzi groff kaj devigi ĝin produkti ditroff

en: use manual pages from other systems
eo: uzi manlibrajn paĝojn el aliaj sistemoj

en: use program PAGER to display output
eo: uzi la programon PAĜILO por montri eligon

en: use selected output encoding
eo: uzi la elektitan eligan enkodigon

en: use this user configuration file
eo: uzi tiun ĉi uzant-agorda dosiero

en: used by catman to reformat out of date cat pages
eo: uzata de catman por restrukturigi malaktualajn cat-paĝojn

en: warning: $MANPATH set, appending %s
eo: averto: $MANPATH estas difinita, ni postmetas %s

en: warning: $MANPATH set, ignoring %s
eo: averto: $MANPATH estas difinita, ni preteratentas %s

en: warning: $MANPATH set, inserting %s
eo: averto: $MANPATH estas difinita, ni enmetas %s

en: warning: $MANPATH set, prepending %s
eo: averto: $MANPATH estas difinita, ni antaŭmetas %s

en: warning: $PATH not set
eo: averto: $PATH ne estas difinita

en: warning: %s
eo: averto: %s

en: warning: %s contains a pointer loop
eo: averto: %s enhavas adresmontrilan ciklon

en: warning: %s does not begin with %s
eo: averto: %s ne komenciĝas per %s

en: warning: %s has no version identifier
eo: averto: %s havas neniun versi-identiganton

en: warning: %s is a dangling symlink
eo: averto: %s estas sentrafa simbol-ligilo

en: warning: %s is version %s, expecting %s
eo: averto: %s estas versio %s, ni atendas %s

en: warning: %s isn't a directory
eo: averto: %s ne estas dosierujo

en: warning: %s/man%s/%s.%s*: competing extensions
eo: averto: %s/man%s/%s.%s*: konkurantaj sufiksoj

en: warning: %s: bad symlink or ROFF `.so' request
eo: averto: %s: malĝusta symlink aŭ peto de ROFF '.so'

en: warning: %s: ignoring bogus filename
eo: averto: %s: ni preteratentas aĉan dosiernomon

en: warning: %s: ignoring empty file
eo: averto: %s: ni preteratentas malplenan dosieron

en: warning: %s: whatis parse for %s(%s) failed
eo: averto: %s: analizo de whatis por %s(%s) fiaskis

en: warning: can't update index cache %s
eo: averto: ne eblas ĝisdatigi la indeksan kaŝmemoron %s

en: warning: cannot create catdir %s
eo: averto: ne eblas krei la catdir %s

en: warning: empty $PATH
eo: averto: malplena $PATH

en: warning: failed to store entry for %s(%s)
eo: averto: fiasko dum konservo de elemento por %s(%s)

en: warning: mandatory directory %s doesn't exist
eo: averto: la deviga dosierujo %s ne ekzistas

en: warning: no MANDB_MAP directives in %s, using your manpath
eo: averto: neniu instrukcio MANDB_MAP en %s, ni uzas vian man-vojon

en: warning: no global manpaths set in config file %s
eo: averto: neniu malloka man-vojo estas difinita en la agorda dosiero %s

en: warning: whatis for %s exceeds %d byte, truncating. | warning: whatis for %s exceeds %d bytes, truncating.
eo[0]: averto: whatis por %s troigas %d bajton, ni tranĉas.
eo[1]: averto: whatis por %s troigas %d bajtojn, ni tranĉas.

en: work quietly, except for 'bogus' warning
eo: labori kviete, krom por averto pri 'aĉeco'
