tracker - en to cs translation catalogue (282 entries)

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
cs[0]:  %2.2d hodina
cs[1]:  %2.2d hodiny
cs[2]:  %2.2d hodin

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
cs[0]:  %2.2d minuta
cs[1]:  %2.2d minuty
cs[2]:  %2.2d minut

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
cs[0]:  %2.2d sekunda
cs[1]:  %2.2d sekundy
cs[2]:  %2.2d sekund

en:  %d day |  %d days
cs[0]:  %d den
cs[1]:  %d dny
cs[2]:  %d dní

en: %d file | %d files
cs[0]: %d soubor
cs[1]: %d soubory
cs[2]: %d souborů

en: %d folder | %d folders
cs[0]: %d složka
cs[1]: %d složky
cs[2]: %d složek

en: %d recorded failure | %d recorded failures
cs[0]: %d zaznamenané selhání
cs[1]: %d zaznamenaná selhání
cs[2]: %d zaznamenaných selhání

en: %s remaining
cs: Zbývá %s

en: --add and --remove are mutually exclusive
cs: -add a --remove se navzájem vylučují

en: --recursive requires --add
cs: --recursive vyžaduje --add

en: APPS
cs: APLIKACE

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
cs: Přidat štítek (pokud nejsou zadány SOUBORY, je ŠTÍTEK přidán ke všech souborům)

en: Add and delete actions can not be used together
cs: Činnosti přidat a smazat nelze použít dohromady

en: Add feed
cs: Přidat kanál

en: Adds FILE as an indexed location
cs: Přidat SOUBORY jako místo k indexování

en: Albums
cs: Alba

en: All data miners are idle, indexing complete
cs: Všichni démoni na dolování dat jsou nečinní, indexování je dokončeno

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
cs: Byly vynechány všechny vlastnosti nie:plainTextContent

en: Application
cs: Aplikace

en: Artists
cs: Umělci

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
cs: Zkouší se pozastavit démon na dolování dat „%s“ s důvodem „%s“

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
cs: Zkouší se znovu rozjet démon na dolování dat „%s“ s cookie %d

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
cs: Vynechat složky obsahující zde vyjmenované soubory

en: Avoids changes in the filesystem
cs: Vyvarovat se změnám v souborovém systému

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
cs: Kontrola, zda je SOUBOR způsobilý k dolování dat podle nastavení

en: Common statuses include
cs: K běžným stavům patří

en: Cookie is %d
cs: Cookie je %d

en: Cookie not recognized to resume paused miner
cs: Nebyla rozpoznána cookie pro opětovné rozjetí démona na dolování dat

en: Could not add feed
cs: Nezdařilo se přidat kanál

en: Could not add tag
cs: Nezdařilo se přidat štítek

en: Could not add tag to files
cs: Nezdařilo se přidat štítek k souboru

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
cs: Nezdařilo se vytvořit proxy D-Bus pro tracker-store

en: Could not establish a connection to Tracker
cs: Nelze ustavit spojení k prohledávači Tracker

en: Could not get D-Bus connection
cs: Nezdařilo se získat připojení k D-Bus

en: Could not get SPARQL connection
cs: Nezdařilo se získat připojení SPARQL

en: Could not get Tracker statistics
cs: Nezdařilo se získat statistiky prohledávače Tracker

en: Could not get all tags
cs: Nezdařilo se získat všechny štítky

en: Could not get all tags in the database
cs: Nezdařilo se získat z databáze všechny štítky

en: Could not get basic status for Tracker
cs: Nezdařilo se zjistit základní stav prohledávače Tracker

en: Could not get display name for miner “%s”
cs: Nezdařilo se zjistit zobrazovaný název pro démona na dolování dat „%s“

en: Could not get eligible status:
cs: Nezdařilo se získat vhodný status:

en: Could not get file URNs
cs: Nezdařilo se získat URN souborů

en: Could not get files for matching tags
cs: Nezdařilo se zjistit soubor pro odpovídající štítky

en: Could not get files related to tag
cs: Nezdařilo se zjistit soubor vztahující se ke štítku

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
cs: Nelze získat důvody pozastavení, nezdařilo se vytvořit správu, %s

en: Could not get search results
cs: Nezdařilo se získat výsledky hledání

en: Could not get status from miner: %s
cs: Nezdařilo se zjistit stav od démona na dolování dat: %s

en: Could not get status, manager could not be created, %s
cs: Nelze zjistit stav, nezdařilo se vytvořit správu, %s

en: Could not get tag by label
cs: Nezdařilo se získat štítek podle názvu

en: Could not kill process %d — “%s”
cs: Nezdařilo se zabít proces %d – „%s“

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
cs: Nelze vypsat démony na dolování dat, nezdařilo se vytvořit správu, %s

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
cs: Nelze pozastavit démona na dolování dat, nezdařilo se vytvořit správu, %s

en: Could not pause miner: %s
cs: Nezdařilo se pozastavit démona na dolování dat: %s

en: Could not remove tag
cs: Nezdařilo se odebrat štítek

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
cs: Nelze znovu rozjet démona na dolování dat, nezdařilo se vytvořit správu, %s

en: Could not resume miner: %s
cs: Nezdařilo se znovu rozjet démona na dolování dat: %s

en: Could not run tracker-extract:
cs: Nezdařilo se spustit tracker-extract:

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
cs: Nelze spustit démona na dolování dat, nezdařilo se vytvořit správu, %s

en: Crawling interval
cs: Interval procházení

en: Crawling recursively directory “%s”
cs: Prochází zanořenou složku „%s“

en: Crawling single directory “%s”
cs: Prochází samostatnou složku „%s“

en: Currently indexed
cs: V současnosti indexován

en: Data is still being indexed
cs: Data jsou dosud indexována

en: Data object “%s” currently does not exist
cs: Datový objekt „%s“ v současnosti neexistuje

en: Data object “%s” currently exists
cs: Datový objekt „%s“ v současnosti existuje

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
cs: Smazat štítek (pokud nejsou zadány SOUBORY, je ŠTÍTEK odebrán u všech souborů)

en: Deleting…
cs: Maže se…

en: Description for a tag (this is only used with --add)
cs: Popis ke štítku (používá se jen spolu s --add)

en: Directories to index non-recursively
cs: Složky k nezanořenému indexování

en: Directories to index recursively
cs: Složky k zanořenému indexování

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
cs: Složka NENÍ způsobilá k indexování (vyplynulo z filtrů)

en: Directory is eligible to be indexed
cs: Složka je způsobilá k indexování

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
cs: Vypnout plně textové vyhledávání. Zahrnuje v sobě --disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
cs: Zakázat barvy při vypisování úryvků a výsledků

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
cs: Vypnout zobrazení úryvků u výsledků. Ty jsou zobrazovány jen u některých kategorií, např. dokumenty, hudba…

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
cs: Zakázat vypnutí po 30 sekundách neaktivity

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
cs: Limit volného místa na disku, v procentech, při jehož dosažení se indexování pozastaví, nebo -1 pro vypnutí tohoto omezení.

en: Displays version information
cs: Zobrazuje informace o verzi

en: Done
cs: Hotovo

en: EXPRESSION
cs: VÝRAZ

en: Either --add or --remove must be provided
cs: Musí být zadáno buď --add nebo --remove

en: Enable monitors
cs: Povolit sledování

en: Enable stemmer
cs: Povolit stemizaci

en: Enable unaccent
cs: Povolit odstranění diakritiky

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
cs: Vymazat indexová data o souborech, při práci se zanořovat do složek

en: Estimated %s left
cs: Odhadem zbývá %s

en: FILE
cs: SOUBOR

en: FILE [FILE…]
cs: SOUBOR [SOUBOR…]

en: FILE…
cs: SOUBOR…

en: FILTER
cs: FILTR

en: FORMAT
cs: FORMÁT

en: Feeds
cs: Kanály

en: Fetching…
cs: Získává…

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
cs: Soubor NENÍ způsobilý k indexování (vyplynulo z filtrů)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
cs: Soubor NENÍ způsobilý k indexování (skrytý soubor)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
cs: Soubor NENÍ způsobilý k indexování (není v indexované složce)

en: File is eligible to be indexed
cs: Soubor je způsobilý k indexování

en: File not indexed or already untagged
cs: Soubor není indexován nebo již nemá štítky

en: File to extract metadata for
cs: Soubor, ze kterého se mají vytáhnout metadata

en: Filename and mime type must be provided together
cs: Název souboru a typ MIME musí být uvedeny dohromady

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
cs: Vzory názvů souborů pro prosté textové dokumenty, které mají být indexovány.

en: Files
cs: Soubory

en: Files do not exist or aren’t indexed
cs: Soubory neexistují, nebo nejsou indexovány

en: Follow status changes as they happen
cs: Sledovat, jak probíhají změny stavů

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
cs: Vynutit použití daného modulu pro vytažení dat (např. „neco“ pro „neco.so“)

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
cs[0]: Nalezeno %d PID…
cs[1]: Nalezena %d PID…
cs[2]: Nalezeno %d PID…

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
cs[0]: Nalezen %d nainstalovaný démon na dolování dat
cs[1]: Nalezeni %d nainstalovaní démoni na dolování dat
cs[2]: Nalezeno %d nainstalovaných démonů na dolování dat

en: Found %d miner running | Found %d miners running
cs[0]: Nalezen %d běžící démon na dolování dat
cs[1]: Nalezeni %d běžící démoni na dolování dat
cs[2]: Nalezeno %d běžících démonů na dolování dat

en: Found process ID %d for “%s”
cs: Byl nalezen proces s ID %d pro „%s“

en: Idle
cs: Nečinný

en: If enabled, numbers will not be indexed.
cs: Když je zapnuto, nebudou indexována čísla

en: If enabled, the words listed in the stop-words list are ignored. E.g. common words like “the”, “yes”, “no”, etc.
cs: Když je zapnuto, budou se ignorovat slova uvedená v seznamu stop-words. Například slova jako „ten“, „ale“, „ne“ apod.

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
cs: Pokud není zadán žádný argument, bude zobrazen stav démonů na dolování dat

en: If this option is enabled, the filesystem miner will look for .desktop files in the standard XDG system and user data directories.
cs: Když je tato volba zapnutá, budou démony na dolování dat ze souborového systému hledat soubory .desktop v systémových a uživatelských složkách pro data dle standardu XDG.

en: Ignore numbers
cs: Ignorovat čísla

en: Ignore stop words
cs: Ignorovat nevýznamová slova

en: Ignored directories
cs: Ignorované složky

en: Ignored directories with content
cs: Ignorované složky s obsahem

en: Ignored files
cs: Ignorované soubory

en: Index applications installed on the system
cs: Indexovat aplikace nainstalované v systému

en: Index optical discs
cs: Indexovat optické disky

en: Index removable devices
cs: Indexovat výměnná média

en: Index when running on battery
cs: Indexovat při běhu na baterie

en: Indexing speed, the higher the slower.
cs: Rychlost indexování, vyšší hodnota znamená pomaleji.

en: Initial sleep
cs: Počáteční uspání

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
cs: Počáteční doba uspání v sekundách, 0->1000 (výchozí je 15)

en: Initial sleep time, in seconds.
cs: Počáteční doba uspání v sekundách.

en: Initializing
cs: Inicializuje se…

en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
cs: Namísto hledání názvu souboru zacházet s argumenty SOUBOR jako s opravdovými URI (např. <file:///cesta/k/nejakemu/souboru.txt>

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
cs: Interval, ve dnech, ve kterém se bude kontrolovat, za je v databázi aktuální souborový systém. 0 vynutí procházení kdykoliv, -1 jej vynutí jen po nekorektním vypnutí a -2 jej celkově zakáže.

en: Killed process %d — “%s”
cs: Byl zabit proces %d – „%s“

en: Limit the number of results shown
cs: Omezit počet zobrazených výsledků

en: List all Tracker processes
cs: Vypsat všechny procesy prohledávače Tracker

en: List all miners currently running
cs: Vypsat všechny právě běžící démony na dolování dat

en: List all miners installed
cs: Vypsat všechny nainstalované démony na dolování dat

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
cs: Vypsat všechny štítky (pomocí FILTR, když je zadán; FILTR vždy užívá logické OR)

en: List common statuses for miners
cs: Vypsat běžné stavy démonů na dolování dat

en: List of directories to avoid
cs: Seznam složek k vynechání

en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
cs: Seznam složek, které se mají indexovat zanořeně, přičemž lze použít speciálních hodnot: „&DESKTOP“ (plocha), „&DOCUMENTS“ (dokumenty), „&DOWNLOAD“ (stažené), „&MUSIC“ (hudba), „&PICTURES“ (obrázky), „&PUBLIC_SHARE“ (veřejné), „&TEMPLATES“ (šablony), „&VIDEOS“ (videa). Viz /etc/xdg/user-dirs.defaults a $HOME/.config/user-dirs.default

en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
cs: Seznam složek, které se mají indexovat bez podřízených složek, přičemž lze použít speciálních hodnot: „&DESKTOP“ (plocha), „&DOCUMENTS“ (dokumenty), „&DOWNLOAD“ (stažené), „&MUSIC“ (hudba), „&PICTURES“ (obrázky), „&PUBLIC_SHARE“ (veřejné), „&TEMPLATES“ (šablony), „&VIDEOS (videa). Viz /etc/xdg/user-dirs.defaults a $HOME/.config/user-dirs.default

en: List of file patterns to avoid
cs: Seznam vzorů souborů k vynechání

en: List pause reasons
cs: Vypsat důvod pozastavení

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
cs: Evidování, 0 = pouze chyby, 1 = minimální, 2 = podrobné a 3 = ladění (výchozí je 0)

en: Low disk space limit
cs: Limit místa na disku

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
cs: Typ MIME souboru (pokud není poskytnut, tipne se tento)

en: MINER
cs: DÉMON

en: MODULE
cs: MODUL

en: Makes indexing recursive
cs: Učinit indexování zanořeným

en: Max bytes to extract
cs: Maximum vytaženách bajtů

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
cs: Maximální počet bajtů UTF-8, které se mají vytáhnout.

en: Message
cs: Zpráva

en: Metadata extraction failed
cs: Selhalo vytažení metadat

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
cs: Démon na dolování dat, který se má použít s --resume nebo --pause (můžete použít přípony, např. Files nebo Applications)

en: Miners
cs: Démoni na dolování dat

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
cs: UPOZORNĚNÍ: Bylo dosaženo omezení, v databázi jsou další zde neuvedené položky

en: No artists were found
cs: Nebyli nalezeni žádní umělci

en: No error given
cs: Není uvedena žádná chyba

en: No feeds were found
cs: Nebyly nalezeny žádné kanály

en: No files have been tagged
cs: Žádný soubor nemá přiřazené štítky

en: No files were found
cs: Žádné soubory nebyly nalezeny

en: No files were found matching ALL of those tags
cs: Nebyly nalezeny soubory, který by odpovídaly VŠEM těmto štítkům

en: No files were modified
cs: Žádné soubory nebyly změněny

en: No metadata available for that URI
cs: Pro tuto adresu URI nejsou dostupná žádná metadata

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
cs: Nejsou žádná metadata nebo nebyl nalezen modul pro vytažení metadat z tohoto souboru

en: No miners are paused
cs: Není pozastaven žádný démon na dolování dat

en: No miners are running
cs: Neběží žádný démon na dolování dat

en: No music was found
cs: Žádné album nebylo nalazeno

en: No namespace prefixes were returned
cs: Nebyly vráceny žádné předpony jmenných prostorů

en: No reports found
cs: Nebyla nalezena žádná hlášení

en: No results were found matching your query
cs: Nebyly nalezeny žádné výsledky vyhovující vašemu dotazu

en: No software categories were found
cs: Nebyly nalezeny žádné kategorie softwaru

en: No software was found
cs: Nebyl nalezen žádný software

en: No statistics available
cs: Žádné statistiky nejsou k dispozici

en: No tags were found
cs: Nebyly nalezeny žádné štítky

en: No tags were found by that name
cs: Nebyly nalezeny žádné štítky s takovýmto názvem

en: None
cs: žádné

en: None of the files had this tag set
cs: Žádný ze souborů neměl nastavený tento štítek

en: Not running or is a disabled plugin
cs: Neběží nebo je zakázaný zásuvný modul

en: Not tagged, file is not indexed
cs: Neoštítkováno, soubor není indexován

en: Now listening for resource updates to the database
cs: Nyní se sledují aktualizace prostředků do databáze

en: Offset the results
cs: Vypsat výsledky až od zadaného pořadí

en: Operation not supported
cs: Operace není podporovaná

en: Output results as RDF in Turtle format
cs: Vypsat výsledky jako RDF ve formátu Turtle

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
cs: Formát výstupných výsledků: „sparql“, „turtle“ nebo „json-ld“

en: PAUSED
cs: POZASTAVENO

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
cs: Rodičovská složka „%s“ NENÍ způsobilá k indexování (vyplynulo z filtru obsahu)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
cs: Rodičovská složka „%s“ NENÍ způsobilá k indexování (vyplynulo z pravidel)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
cs: Rodičovská složka „%s“ NENÍ způsobilá k indexování (skrytý soubor)

en: Path
cs: Cesta

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
cs: Pozastavit démona na dolování dat (musíte použít spolu s --miner)

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
cs: Pozastavit démona na dolování dat, dokud žije volající proces nebo nedojde k opětovnému rozjetí (musíte použít spolu s --miner)

en: Pause application and reason match an already existing pause request
cs: Pozastavovaná aplikace a důvod se shodují s již existujícím požadavkem na pozastavení

en: Paused
cs: Pozastaven

en: Perform initial indexing when running on battery
cs: Provádět počáteční indexaci i při běhu na baterie

en: Please specify one or more locations to index.
cs: Zadejte prosím jedno nebo více míst k indexování

en: Press Ctrl+C to stop
cs: K zastavení použijte Ctrl+C

en: Processing…
cs: Zpracovává…

en: Querying information for entity
cs: Dotazuje se na informace pro entitu

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
cs: Vlastnost RDF, se kterou zacházet jako s URL (např. „nie:url“)

en: REASON
cs: DŮVOD

en: Reason
cs: Důvod

en: Recursive
cs: Zanořeně

en: Remaining space on database partition
cs: Zbývající místo na oddíle s databází

en: Removable devices’ data permanence threshold
cs: Omezení uchování dat z výměnných médií

en: Remove RSS indexer database
cs: Odstranit databázi indexovače RSS

en: Remove filesystem indexer database
cs: Odstranit databázi indexovače souborového systému

en: Removes FILE from indexed locations
cs: Odebrat SOUBORY z míst k indexování

en: Results
cs: Výsledky

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
cs: Znovu rozjet démona na dolování dat (musíte použít spolu s --miner)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
cs: Vrátit také všechny zrovna neexistující shody (tj. včetně odpojených svazků)

en: Runs for a specific domain ontology
cs: Běžet s konkrétní ontologií domény

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
cs: Běžet, dokud nejsou zaindexována všechna nastavená umístění, a po té skončit

en: STRING
cs: ŘETĚZEC

en: Search for document files
cs: Hledat soubory s dokumenty

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
cs: Hledat kanály (--all v tomto případě nemá žádný vliv)

en: Search for files
cs: Hledat soubory

en: Search for folders
cs: Hledat složky

en: Search for image files
cs: Hledat soubory s obrázky

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
cs: Hledat hudební alba (--all v tomto případě nemá žádný vliv)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
cs: Hledat hudební umělce (--all v tomto případě nemá žádný vliv)

en: Search for music files
cs: Hledat soubory s hudbou

en: Search for software (--all has no effect on this)
cs: Hledat software (--all v tomto případě nemá žádný vliv)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
cs: Hledat kategorie softwaru (--all v tomto případě nemá žádný vliv)

en: Search for video files
cs: Hledat soubory s videem

en: Set to false to completely disable any file monitoring
cs: Nastavte na vypnuto, aby se úplně zakázalo sledování souborů

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
cs: Nastavte na zapnuto, aby se povolilo indexování CD a DVD, respektive optických médií obecně (pokud nejsou indexována výměnná zařízení, pak ani optická)

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
cs: Nastavte na zapnuto, aby se povolilo indexování složek, do kterých jsou připojena výměnná média.

en: Set to true to index while running on battery
cs: Nastavte na zapnuto, aby se indexovalo i při běhu na baterie

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
cs: Nastavte na zapnuto, aby se indexovalo i při běhu na baterie, ale jen na úvod

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
cs: Zobrazit adresy URN pro výsledky (nepoužije se pro --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
cs: Zobrazit soubory přidružené k jednotlivýcm štítkům (používá se jen spolu s --list)

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
cs: Zobrazovat úplné jmenné prostory (tj. nepoužívat nie:title, ale celé URL)

en: Show plain text content if available for resources
cs: Zobrazovat obsah prostého textu, pokud je pro prostředek dostupný

en: Show statistics for current index / data set
cs: Zobrazit statistiky pro aktuální index/množinu dat

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
cs: Zjednodušovat slova na jejich kmen, aby se získalo více výsledků. Například „jablko“, „jablka“, „jablek“ na „jabl“.

en: Software Categories
cs: Kategorie softwaru

en: Starting miners…
cs: Spouští se démon na dolování dat…

en: Starts miners
cs: Spustit démony na dolování dat

en: Statistics:
cs: Statistiky:

en: TAG
cs: ŠTÍTEK

en: Tag was added successfully
cs: Štítek by úspěšně přidán

en: Tag was removed successfully
cs: Štítek byl úspěšně odebrán

en: Tagged
cs: Oštítkováno

en: Tags (shown by name)
cs: Štítky (zobrazené podle názvu)

en: Text file allowlist
cs: Seznam dovolených textových souborů

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
cs: Volbu --and-operator lze použít je spolu s --list a názvem štítku

en: The --description option can only be used with --add
cs: Volbu --description lze použít jen s --add

en: The --list option is required for --show-files
cs: Pro --show-files je vyžadována volba --list

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
cs: Indexová data pro tento soubor byla smazána a soubor bude znovu indexován.

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
cs: Omezení, ve dnech, po kterém budou soubory pocházející z výměnného média odstraněny z databáze, za předpokladu, že toto médium není připojeno. 0 znamená nikdy, maximum je 365.

en: Throttle
cs: Přiškrcení

en: Title to use (must be used with --add-feed)
cs: Název, který se má použít (musí být použito s --add-feed)

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
cs: Převádět znaky s diakritikou na odpovídající bez diakritiky. Například „nápad“ na „napad“, pro zlepšení shody.

en: URL
cs: Adresa URL

en: Unable to retrieve URN for URI
cs: Nelze získat URN pro URI

en: Unable to retrieve data for URI
cs: Nelze získat data pro adresu URI

en: Unable to retrieve namespace prefixes
cs: Nelze získat předpony jmenných prostorů

en: Unavailable
cs: Nedostupný

en: Unrecognized options
cs: Neznámá volba

en: Unsupported serialization format “%s”
cs: Nepodporovaný formát serializace „%s“

en: Untagged
cs: Neoštítkováno

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
cs: Použít logické AND pro hledané výrazy namísto OR (výchozí)

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
cs: Použít pro hledané výrazy logické OR namísto AND (výchozí)

en: Use SIGKILL to stop all miners
cs: Použít SIGKILL k zastavení všech démonů na dolování dat

en: Use SIGTERM to stop all miners
cs: Použít SIGTERM k zastavení všech démonů na dolování dat

en: Wait for FS miner to be done before extracting
cs: S vytažením metadat čekat na démona na dolování dat ze souborového systému

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
cs: Sledovat změny do databáze v reálném čase (např. přidávání prostředků nebo souborů)

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
cs: Když je zapnuto, bude tracker-extract čekat s vytažením metadat než tracker-miner-fs dokončí procházení. Tato volba je užitečná v prostředích s omezeními, kdy je důležité získat seznam souborů co nejrychleji to jde, kdežto se získáním metadat je možné počkat.

en: You can not use miner pause and resume switches together
cs: Nelze použí náráz přepínače pro pozastavení a opětovné rozjetí

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
cs: Argumenty --kill a --terminate nelze použít dohromady

en: You must provide a pause or resume command for the miner
cs: Spolu s démonem na dolování dat musíte zadat příkaz k pozastavení nebo opětovnému rozjetí

en: You must provide the miner for pause or resume commands
cs: U příkazu pro pozastavení nebo opětovné rozjetí musíte uvést démona na dolování dat

en: less than one second
cs: méně než jedna sekunda

en: perhaps a disabled plugin?
cs: není třeba zakázaný zásuvný modul?

en: search terms
cs: hledané výrazy

en: unknown time left
cs: neznámý zbývající čas

en: — Extract file meta data
cs: – vytáhnout ze souboru metadata

en: — start the feeds indexer
cs: – spustit indexování kanálů

en: — start the tracker index proxy
cs: – spustit indexovou proxy pro tracker

en: — start the tracker indexer
cs: – spustit indexovač tracker

en: — start the tracker writeback service
cs: – spustit službu zpětného zápisu pro tracker

en: “%s” is not a directory
cs: „%s“ není složka
