aspell 0.60.7 - en to sk translation catalogue (269 entries)

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
sk: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # nakonfigurovaný nasledovne:

en:     converts from one encoding to another
sk:     konverzia z jedného kódovania do druhého

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
sk:     vráti, vytvorí alebo zlúči hlavný, osobný alebo slovník náhrad.

en:     perform Unicode normalization
sk:     vykoná normalizáciu Unicode

en:     reduce the size of a word list via affix compression
sk:     redukcia veľkosti zoznamu slov kompresiou prípony

en:   -?|usage         display a brief usage message
sk:   -?|usage         zobraziť stručnú správu o použití

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
sk:   -a|pipe          "ispell -a" režim kompatibility

en:   -v|version       prints a version line
sk:   -v|version       vypíše riadok s verziou

en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
sk:   <norm-form>      ktorú normalizačnú formu použiť, buď none, internal alebo strict

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
sk:   [dump] config    vypíše aktuálnu konfiguráciu na štandardný výstup

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
sk:   clean [strict]   vyčistí zoznam slov, takže každý riadok je platné slovo

en:   config <key>     prints the current value of an option
sk:   config <kľúč>     vypíše aktuálnu hodnotu voľby

en:   expand [1-4]     expands affix flags
sk:   expand [1-4]     expandovať príznaky prípony

en:   help             display a detailed help message
sk:   help             zobraziť podrobnú správu pomocníka

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
sk:   list             vytvoriť zoznam slov s preklepmi zo štandardného vstupu

en:   munch            generate possible root words and affixes
sk:   munch            vytvoriť možné koreňové slová a prípony

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
sk:   soundslike       vráti zoznam homoným pre každé zadané slovo

en:  does not take any parameters.
sk:  neberie žiadne parametre.

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
sk: "%expression:1" nie je platný regulárny výraz.

en: "%mode:1" error
sk: Chyba "%mode:1"

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
sk: Chyba "%mode:1" počas rozširovania režimov Aspell. (nedostatok pamäte?)

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
sk: "%mode:1": Magické hľadanie "%magic:2": zlý regulárny výraz po špecifikácii lokátora; regexp vrátil: "%regerr:3".

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
sk: "%mode:1": nie je dostupný výraz pre magické hľadanie "%magic:2".

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
sk: "%mode:1": nebol zadaný rozsah pre magické hľadanie "%magic:2".

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
sk: Chyba "%mode:1": pre magické hladanie "%magic:2" nebol špecifikovaný začiatok.

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
sk: "%s" nie je platný príznal pre príkaz "munch-list".

en: # default:
sk: # predvolené:

en: <command> is one of:
sk: <príkaz> je jeden z:

en: ASPELL_CONF env var
sk: premenná prostredia ASPELL_CONF

en: Abort
sk: Zrušiť

en: Abort This Operation
sk: Zrušiť túto operáciu

en: Accept Changes
sk: Prijať zmeny

en: Add
sk: Pridať

en: Add Lower
sk: Pridať malé

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
sk: Prípona '%aff:1' je poškodená.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
sk: Príznaky prípony boli nájdené v slove ale nebol zadaný súbor prípon.

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
sk: Ste si istý, že chcete zrušiť (a/n)?

en: Aspell version does not match filter's requirement.
sk: Verzia Aspell nezodpovedá požiadavkám filtra.

en: Aspell version does not match mode's requirement.
sk: Verzia Aspell nezodpovedá požiadavkám režimu.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
sk: Dostupné slovníky:
        Slovníky je možné vybrať priamo pomocou voľby "-d" alebo    "master"
    . Tiež je ich možné vybrať nepriamo pomocou
        volieb "lang", "variety" a "size".

en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
sk: Dostupné režimy filtrov:
        Režimy filtrov sú rekonfigurované kombinácie filtrov optimalizované
        pre súbory konkrétneho typu. Režim sa vyberá voľbou "mode".
        To sa deje automaticky ak je Aspell schopný identifikovať súbor
        podľa prípony a prípadne obsahu súboru.

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
sk: Dostupné filtre (a príslušné voľby):
        Filtre je možné pridávať a odoberať voľbou "filter".

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
sk: Prepáčte, zatiaľ nebolo možné zlúčiť hlavný zoznam slov.

en: Confused by version control.
sk: Zmätený správou verzií.

en: Could not open the file "%s" for reading
sk: Nebolo možné otvoriť súbor "%s" na čítanie

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
sk: Nebolo možné otvoriť súbor "%s" na zápis. Súbor nebol uložený.

en: Delete the next character
sk: Zmazať nasledujúci znak

en: Delete the previous character
sk: Zmazať predchádzajúci znak

en: Does not contain any alphabetic characters.
sk: Neobsahuje žiadny znak abecedy.

en: Empty extension at char %char:1.
sk: Prázdne rozšírenie na znaku %char:1.

en: Empty option specifier.
sk: Prázdny špecifikátor voľby.

en: Empty string.
sk: Prázdny reťazec.

en: Error setting filter description.
sk: Chyba pri nastavovaní popisu filtra.

en: Error:
sk: Chyba:

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: Error: Stdin not a terminal.
sk: Chyba: Stdin nie je terminál.

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
sk: Chyba: Musíte špecifikovať aspoň %d parametrov pre "%s".

en: Exit
sk: Koniec

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
sk: Očakáaný jazyk bol "%lang:1", ale dostal som "%prev:2".

en: Expecting "%modekey:1" key.
sk: Očakáva sa kľúč "%modekey:1".

en: Filter option already exists.
sk: Voľba filtra už existuje.

en: HTML attributes to always check
sk: HTML atribúty, ktoré sa majú vždy kontrolovať

en: HTML tags to always skip the contents of
sk: HTML značky, ktorých obsah sa má vždy preskakovať

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore all
sk: Ignorovať všetky

en: Incompatible hash function.
sk: Nekompatibilná hašovacia funkcia.

en: Invalid Input
sk: Neplatný vstup

en: Invalid Option: %s
sk: Neplatná voľba: %s

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
sk: Neplatná sekvencia UTF-8 na pozícii %ld.

en: Invalid keymapping: %s
sk: Neplatné mapovanie kláves: %s

en: Kill all characters to the EOL
sk: Zmazať znaky do konca riadka

en: Left
sk: Doľava

en: Missing magic mode expression.
sk: Chýba výraz magického režimu.

en: Move Back one space
sk: Naspäť o jednu pozíciu

en: Move Forward one space
sk: Dopredu o jednu pozíciu

en: Move to the beginning of the line
sk: Presunúť na začiatok riadka

en: Move to the end of the line
sk: Presunúť na koniec riadka

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
sk: Pre jazyk "%lang:1" neboli nájdené žiadne zoznamy slov.

en: Only one file name may be specified.
sk: Môže byť špecifikované iba jeden názov súboru.

en: Operation Not Supported: %what:1
sk: Nepodporovaná operácia: %what:1

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
sk: Je možné, že voľba "%option:1" bola špecifikovaná pred filtrom.

en: Option modifier unknown.
sk: Neznámy modifikátor voľby.

en: Possibly incorrect count.
sk: Možnosť nesprávneho počtu.

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace all
sk: Nahradiť všetky

en: Right
sk: Doprava

en: SGML attributes to always check
sk: SGML atribúty, ktoré sa majú vždy kontrolovať

en: SGML tags to always skip the contents of
sk: SGML značky, ktorých obsah sa má vždy preskakovať

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
sk: Prepáčte, "create/merge personal" nie je momentálne implementovaný.

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
sk: Prepáčte, "create/merge repl" nie je momentálne implementovaný.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
sk: Prepáčte, neprepíšem "%s"

en: Sorry that is an invalid choice!
sk: Prepáčte, táto voľba nebola platná!

en: Suggestion Time: %f
sk: Čas návrhu: %f

en: TeX commands
sk: TeX príkazy

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
sk: Texinfo príkazy, ktorých parametre sa majú ignorovať

en: Texinfo environments to ignore
sk: Texinfo prostredia, ktoré sa majú ignorovať

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
sk: Unicode code point U+%04X nie je podporovaný.

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
sk: Príznak prípony '%aff:1' na slovo "%word:2" nie je možné použiť.

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
sk: Príznak prípony '%aff:1' pre slovo "%word:2" je neplatný.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
sk: Znak '%s' (U+%02X) sa nesmie vyskytovať na začiatku slova.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
sk: Znak '%s' (U+%02X) sa nesmie vyskytovať na konci slova.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
sk: Znak '%s' (U+%02X) sa nesmie vyskytovať uprostred slova.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
sk: Po znaku '%s' (U+%02X) musí nasledovať znak abecedy.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
sk: Znak '\r' (U+0D) sa nesmie vyskytovať na konci slova. Toto pravdepodobne znamená, že súbor používa zakončenia riadkov formátu MS-DOS namiesto Unix.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
sk: Podmienka "%cond:1" nezaručuje, že "%strip:2" je vždy možné oddeliť.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
sk: Podmienka "%cond:1" je neplatná.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
sk: Konverzia z "%encod:1" na "%encod2:2" nie je podporovaná.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
sk: Adresár "%dir:1" nebolo možné otvoriť na čítanie.

en: The encoding "%encod:1" is not known.
sk: Kódovanie "%encod:1" nie je známe.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
sk: Kódovanie "%encod:1" nie je podporované.

en: The file "%file:1" can not be opened
sk: Súbor "%file:1" nebolo možné otvoriť

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
sk: Súbor "%file:1" nebolo možné otvoriť na čítanie.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
sk: Súbor "%file:1" nebolo možné otvoriť na zápis.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
sk: Súbor "%file:1" nemá správny formát.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
sk: Súbor "%file:1" nemá správny formát. Očakával som súbor v "%exp:2", nie "%got:3".

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
sk: Súbor "%filter:1" neobsahuje filtre.

en: The file name "%file:1" is invalid.
sk: Názov súboru "%file:1" je neplatný.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
sk: Filter "%filter:1" neexistuje.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
sk: Kľúč "%key:1" neprijíma parametre keď mu predchádza "clear-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
sk: Kľúč "%key:1" neprijíma parametre keď mu predchádza "dont-" alebo "disable-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
sk: Kľúč "%key:1" neprijíma parametre keď mu predchádza "reset-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by an "enable-".
sk: Kľúč "%key:1" neprijíma parametre keď mu predchádza "enable-".

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
sk: Kľúč "%key:1" nie je %accepted:2 a preto je neplatný.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
sk: Kľúč "%key:1" nie je booleovská hodnota.

en: The key "%key:1" is not a list.
sk: Kľúč "%key:1" nie je zoznam.

en: The key "%key:1" is not a string.
sk: Kľúč "%key:1" nie je reťazec.

en: The key "%key:1" is not an integer.
sk: Kľúč "%key:1" nie je celé číslo.

en: The key "%key:1" is unknown.
sk: Kľúč "%key:1" je neznámy.

en: The language "%lang:1" is not known.
sk: Jazyk "%lang:1" nie je známy.

en: The language "%lang:1" is not supported.
sk: Jazyk "%lang:1" nie je podporovaný.

en: The main word list is unavailable.
sk: Hlavný zoznam slov nie je dostupný.

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
sk: Metóda "%what:1" nie je implementovaná v "%where:2".

en: The personal word list is unavailable.
sk: Osobný zoznam slov nie je dostupný.

en: The required field "name" is missing.
sk: Požadované pole "name" chýba.

en: The session word list is unavailable.
sk: Zoznam slov relácie nie je dostupný.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
sk: Homonymum "%sl:2" nie je známe.

en: The string "%str:1" is invalid.
sk: Reťazec "%str:1" je neplatný.

en: The total length is larger than 240 characters.
sk: Celková dĺžka presahuje 240 znakov.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
sk: Celková dĺžka slova s údajmi o homonymách presahuje 240 znakov.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
sk: Hodnota "%value:2" nie je %accepted:3 a preto jeneplatná pre kľúč "%key:1".

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
sk: Hodnotu voľby "%key:1" nie je možné zmeniť.

en: The word "%word:1" is invalid.
sk: Slovo "%word:1" je neplatné.

en: There must be at least one "add" line.
sk: Musí byť aspoň jeden riadok "add".

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
sk: Tiež to môže znamenať, že súbor "%s" nebolo možné otvoriť alebo neexistuje.

en: This is probably because:
sk: Toto nastalo pravdepodobne lebo:

en: Time to load word list:
sk: Čas pre načítanie zoznamu slov:

en: Unhandled Error:
sk: Neobslúžená chyba:

en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
sk: tvar normalizácie Unicode: none, nfd, nfc, comp

en: Unicode normalization required for current lang
sk: aktuálny jazyk vyžaduje normalizáciu Unicode

en: Unknown Action: %s
sk: Neznáma činnosť: %s

en: Unknown mode description key "%key:1".
sk: Neznámy kľúč popisu režimu "%key:1".

en: Unknown mode: "%mode:1".
sk: Neznámy režim: "%mode:1".

en: Usage: aspell [options] <command>
sk: Použitie: aspell [voľby] <príkaz>

en: Use option modifiers only within named option.
sk: Používajte modifikátory voľby iba v rámci pomenovanej voľby.

en: Version specifier missing key: "aspell".
sk: Chýba kľúč špecifikátora verzie: "aspell".

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
sk: UPOZORNENIE: Nebolo možné vstúpiť do režimu Nroff: %s

en: Warning: %s Skipping string.
sk: Upozornenie: %s Preskakujem reťazec.

en: Warning: %s Skipping word.
sk: Upozornenie: %s Preskakujem slovo.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
sk: Upozornenie: Odstraňujem nepoužiteľnú príponu '%s' zo slova %s.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
sk: Upozornenie: Odstraňujem neplatnú príponu '%s' zo slova %s.

en: With:
sk: Čím:

en: Wrong endian order.
sk: Zlá endianita (poradie bajtov v slove).

en: Wrong soundslike version.
sk: Zlá verzia homonyma.

en: Wrong soundslike.
sk: Zlé homonymum.

en: You must specify a file name.
sk: Musíte špecifikovať názov súboru.

en: You must specify a parameter for "%s".
sk: Musíte špecifikovať parameter pre "%s".

en: You must specify an action
sk: Musíte špecifikovať činnosť

en: Yy
sk: YyAa

en: [options] is any of the following:
sk: [voľby] sú ľubovoľné z nasledovných:

en: a number between 0 and 1
sk: číslo medzi 0 a 1

en: a positive integer
sk: kladné celé číslo

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
sk: reťazec z 'o','O','p' alebo 'P'

en: add or removes a filter
sk: pridať alebo odstrániť filter

en: attempts to clean words so that they are valid
sk: pokusov vyčistiť slová, aby boli platné

en: avoid lossy conversions when normalization
sk: vyhnite sa stratovej konverzii pri normalizácii

en: base name of the main dictionary to use
sk: základ názvu pre hlavný slovník

en: boolean
sk: booleovská hodnota

en: characters to insert when a word is split
sk: znak, ktorý sa má vložiť pri rozdelení slova

en: check TeX comments
sk: kontrolovať TeX komentáre

en: check if affix flags are valid
sk: skontrolovať, či sú prepínače prípon platné

en: check if words are valid
sk: skontrolovať, či sú slová platné

en: compute soundslike on demand rather than storing
sk: vypočítať homonymá na požiadanie namiesto ich ukladania

en: consider run-together words legal
sk: považovať slová spojené dohromady za platné

en: context delimiters (separated by spaces)
sk: oddeľovače kontextov (oddelené medzerami)

en: create a backup file by appending ".bak"
sk: vytvárať záložný súbor pridaním ".bak"

en: create dictionary aliases
sk: vytvoriť slovníkové aliasy

en: create missing root/affix combinations
sk: vytvoriť chýbajúce kombinácie koreň/prípona

en: deprecated, use lang instead
sk: nepoužívať, použite namiesto toho lang

en: dlopen returned "%return:1".
sk: dlopen vrátil "%return:1".

en: either "true" or "false"
sk: buď "true" alebo "false"

en: email quote characters
sk: znaky citácie v emailoch

en: enable Unicode normalization
sk: zapnúť normalizáciu Unicode

en: enable warnings
sk: zapnúť upozornenia

en: encoding to expect data to be in
sk: kódovanie, v ktorom očakávať dáta

en: enter Email mode.
sk: zadajte režim Email.

en: enter HTML mode.
sk: zadajte režim HTML.

en: enter Nroff mode.
sk: zadajte režim Nroff.

en: enter TeX mode.
sk: zadajte režim TeX.

en: experimental filter for hiding delimited contexts
sk: experimentálny filter pre skrývanie oddelených kontextov

en: extra dictionaries to use
sk: extra slovníky, ktoré sa majú použiť

en: extra information for the word list
sk: extra informácie pre zoznam slov

en: filter for dealing with HTML documents
sk: filter pre zaobchádzanie s HTML dokumentami

en: filter for dealing with Nroff documents
sk: filter pre zaobchádzanie s dokumentami Nroff

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
sk: filter pre zaobchádzanie s dokumentami TeX/LaTeX

en: filter for dealing with Texinfo documents
sk: filter pre zaobchádzanie s dokumentami Texinfo

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
sk: filter pre zaobchádzanie so všeobecnými dokumentami SGML/XML

en: filter for skipping quoted text in email messages
sk: filter pre preskakovanie citovaného textu v emailových správach

en: filter mode
sk: režim filtra

en: filter to skip URL like constructs
sk: filter na preskakovanie reťazcov typu URL

en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
sk: ignorovať diakritiku pri kontrole slov -- MOMENTÁLNE IGNOROVANÉ

en: ignore case when checking words
sk: ignorovať veľkosť písmen pri kontrole slov

en: ignore commands to store replacement pairs
sk: ignorovať príkazy ukladania náhradných dvojíc

en: ignore words <= n chars
sk: ignorovať slová <= n znakov

en: in the form "<name> <value>"
sk: v tvare "<názov> <hodnota>"

en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
sk: indikátor prepínačov prípon v zoznamoch slov -- MOMENTÁLNE IGNOROVANÉ

en: integer
sk: celé číslo

en: is not one of the allowed types
sk: nepatrí medzi povolené typy

en: keyboard definition to use for typo analysis
sk: defícia klávesnice pre použitie pri typoanalýze

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
sk: mapovanie kláves režimu kontroly: "aspell" alebo "ispell"

en: language code
sk: kód jazyka

en: list
sk: zoznam

en: location for personal files
sk: umiestnenie používateľských súborov

en: location of language data files
sk: umiestnenie jazykových dátových súborov

en: location of local language data files
sk: umiestnenie dátových súborov lokálneho jazyka

en: location of main configuration file
sk: umiestnenie hlavného konfiguračného súboru

en: location of the main word list
sk: umiestnenie hlavného zoznamu slov

en: main configuration file
sk: hlavný konfiguračný súbor

en: maximum number that can be strung together
sk: maximálny počet, ktoý je možné zreťaziť

en: minimal length of interior words
sk: minimálna dĺžka vnútorných slov

en: mode for checking C++ comments and string literals
sk: režim kontroly C++ komentárov a reťazcových literálov

en: mode for checking HTML documents
sk: režim kontroly HTML dokumentov

en: mode for checking Nroff documents
sk: režim kontroly dokumentov Nroff

en: mode for checking Perl comments and string literals
sk: režim kontroly komentárov a reťazcových literálov Perl

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
sk: režim kontroly dokumentov TeX/LaTeX

en: mode for checking Texinfo documents
sk: režim kontroly dokumentov Texinfo

en: mode for checking generic SGML/XML documents
sk: režim kontroly všeobecných dokumentov SGML/XML

en: mode for skipping quoted text in email messages
sk: režim kontroly preskakovania citovaného textu v emailových správach

en: mode to check any lines starting with a #
sk: režim kontroly kontroly všetkých riadkov začínajúcich #

en: mode to disable all filters
sk: režim vypnutia všetkých filtrov

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
sk: režim preskakovania reťazcov typu URL (štandardný režim)

en: no longer used
sk: už sa nepoužíva

en: not a version number
sk: nie je číslo verzie

en: num chars that can appear before the quote char
sk: číselné znaky, ktoré sa môžu vyskytovať pred znakom citácie

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
sk: jedno z: ultra, fast, normal, slow alebo bad-spellers

en: partially expand affixes for better suggestions
sk: čiastočne expandovať prípony pre zlepšenie návrhov

en: path(s) aspell looks for filters
sk: cesta/cesty, kde aspell hľadá filtre

en: personal configuration file
sk: používateľský konfiguračný súbor

en: personal dictionary file name
sk: názov súboru používateľského slovníka

en: prefix directory
sk: adresár predpon

en: remove invalid affix flags
sk: odstrániť neplatné prepínače prípon

en: replacements list file name
sk: názov súboru s náhradami

en: reverse the order of the suggest list
sk: obrátiť poradie zoznamu návrhov

en: save replacement pairs on save all
sk: uložiť náhradné páry pri uložení všetkého

en: search order for modules
sk: poradie hľadania modulov

en: search path for word list information files
sk: prehľadávacia cesta pre informačné súbory zoznamov slov

en: set module name
sk: nastaviť názov modulu

en: set the prefix based on executable location
sk: nastaviť predponu na základe umiestnenia spustiteľného súboru

en: size of the word list
sk: veľkosť zoznamu slov

en: skip invalid words
sk: preskočiť neplatné slová

en: string
sk: reťazec

en: suggest possible replacements
sk: navrhovať možné náhrady

en: suggestion mode
sk: režim návrhov

en: swaps visible and invisible text
sk: vymieňa viditeľný a neviditeľný text

en: time load time and suggest time in pipe mode
sk: čas načítania a čas návrhu v režime rúry

en: use affix compression when creating dictionaries
sk: používať kompresiu prípon pri tvorbe slovníkov

en: use byte offsets instead of character offsets
sk: používať bajtové ofsety namiesto znakových ofsetov

en: use personal, replacement & session dictionaries
sk: používať slovníky používateľské, náhrad a relácie

en: use replacement tables, override sug-mode default
sk: používať tabuľky náhrad, nahradí predvolený

en: use typo analysis, override sug-mode default
sk: používať typoanalýzu, nahradí predvolený sug-mode
